Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Didonata]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 19:48



На моята майка веднага и назначиха лечение ,след като се видя сцинтиграфията .Според мен няма значение къде е огнището - има ли ,то трябва да се лекува.На колко години е майка ти ?Защото лекарят обяснил на моята ,че е още млада - на 55 е - и затова й изписва вливки .Ако била по- възрастна и на легло щели да и дадат лекарства да пие .Не ми се мисли каква е тази медицина да дели хората на стари и млади.Дано не е това мотивът за твоята майка.



Тема Re: Радостнови [re: Paдocт]  
Автор Didonata (непознат )
Публикувано04.12.07 21:33



Майка ми е на 60 г. / не мисля,че е толкова стара/. В картона пише,че не се открива първоначалното огнище и според нея това не е рецидив от операцията и на слюнчестата жлеза преди 10 години. И я изпраща за консултация при специалист в онкологията. Самата лекарка и сестрата били на достопочетенна възраст и майка ми забелязала ,че изобщо не и е прочела изследвания, епикриза, нито я е прегледала. Според мен тази лекарка не е компетентна. И още нещо: миналата седмица и беше казала да дойде днес на лекарска комисия, а се оказало,че комисия има всеки ден, освен днес. Това какво говори? Тя изобщо не е в час /да ме прощават/. Такива лекари не трябва да практикуват...



Тема Re: Радостнови [re: Didonata]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано04.12.07 22:12



Didonata, подкрепям те напълно за мнението!Но пък аз съм на мнение, че както във всяка професия, така и при лекарите истинсите специалисти са малко, а некадърните - много


Относно кое изследване е по-прецизно - прочетох внимателно цялата тема "Мета разсейки в костите" и от постингите на Весето и другите, разбрах, че чрез сцинтиграфия се откриват евентуални мета процеси в костната система, а скенера дава дава по-точна информация за структурата, размера... на самото "огнище", находка..., т.е по-точно може да се определи причинителя на костното разреждане. Затова съм по-склонна да се доверя за момента на скенера, още повече днес разговарях със скенерисктата в Св. Екатерина и тя ме увери, че ако е имало мета процес е щяло да се види на скенера, а това което тя е видяла е в резултат метабол. промени и няма мета образувания.
Не че съм се успокоила напълно ще продължим да го следим и ще видим какво ще каже и химиотерапевтът след операцията.

Има ли желание - има и начин!

Тема Re: Радостнови [re: dtabak4eto]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 22:24



Да разбирам ли ,че сега ви предстои и операция ?А какво вливаха преди нея ?Извинявай ,ако си го писала някъде ,а не съм прочела .



Тема Re: Радостнови [re: Paдocт]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано04.12.07 22:55



бяха назначени на мама 6 курса т. нар. червена химия

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: Радостнови [re: dtabak4eto]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 23:02



Сигурна съм ,че операцията ще е успешна.Моята майка понесе нея много по -леко в сравнение с терапиите .Така че сте минали през по-сложното.



Тема Re: Радостнови [re: Paдocт]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано04.12.07 23:17



Мила, Радост, много ти благодаря за топлите думи и подкрепа:), защо не се регистрираш, за да можем да си пишем на лични?

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: Радостнови [re: dtabak4eto]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 23:23



Защото не успях един път и не направих опит .Ако ползваш ICQ,можеш да ми пишеш на 260385227.Всъщност се сетих ,че ми отказа регистрация заради името ,а не ми се мислеше друго.



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: dtabak4eto]  
Автор Didonata (непознат )
Публикувано05.12.07 09:55



Нямам думи, особено да разкарваш болен човек и да го мотаеш 2 седмици....Знам,че има свестни лекари и добри специалисти, въпроса е да попаднеш на такъв.



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано12.12.07 15:00



На майка ми и изписаха само лъчетерапия и морфин на 4 часа. Според докторите нямало лечение за метастази в костите и даже едвам се навили на лъчетерапията.

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.

Редактирано от Didonata на 12.12.07 15:11.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.