Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (новак)
Публикувано08.05.07 18:18



Днес ми сложиха зомета, а болките са като твойте.Само дето не спират вече няколко месеца.Аз карам с диклак.Страх ме е за стомаха, казват разбивали го.Говорих с д-р Чинчев в Пловдивската 2 база, той ме посъветва да си взимам пробитор.Тоз ибопрофен той с рецепта ли е .ОТИДЕ МИ БИРАТА ЗА ЦЯЛАТА СЕДМИЦА

Абе като се замисля май ще ми излезе по евтино да те изпратя до Венеция вместо да ти давам по бира на въпросче.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: hadjiatabg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.05.07 23:29



Не е с рецепта. Опитай - едно прахче Аулин + 2 Ибупрофена - взети заедно. При мен помага и то само вечер преди лягане.
За Диклака и аз същото знам....Не знам, опитай майлко с тази комбинация, при мен работи....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторza6to_ne (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 15:03



Vesela. pro4etoh vsi4ko do tuk.Kakvo e mnenieto ti za priemaneto na gaba 6iitake sled terapia.



Тема Re: някой обезболявян ли е така?нови [re: iuliana]  
Авторza6to_ne (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 15:18



kaji mi za nayka ti kakvi netradicionni metodi ste izpolzvali. smqtam 4e sa efikasni 6tom lekarite se o4udvat.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Edna jena]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 23:53



Здравейте, много бих искала да се свържа с вас - майка ми е с рак на гърдата и разсейки в костити, за съжаление загуби и зрението си и е много отчаяна. може ли да се свържем с вас по телефона, прочетох й вашата бележка и тя има голямо желание да се чуе с вас.
За всеки случай оставям и нашият дом. тел
02 945 01 78
Ние също направихме опит да се свържем с доктор Спартак Хаджиева, но тя ни каза че трябва да спрем с всякаква терапия - Зомета, Аромазин или Фемара и чак тогава. Но до този момент не сме стигнали. Бихте ли споделили вие кога бихте ваксината, в какъв момент



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.06.07 23:48



УМЕСТНО ЛИ Е ОБЛЪЧВАНЕ С ЛИНЕЕН УСКОРИТЕЛ ПРИ РАК С РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ

Лечението на костните метастази от рак е комплексно. Включва се прилагане на хормонотерапия. При неуспех при нея /хормонално резистентен рак/ може да се опита химиотерапия. И при двата метода към комплексното лечение се включват бифосфонати веднаж на 3-4 седмици при нормално ниво на серумния калции и креатинина.
За постигане на обезболяване освен изброените мезикаменти допълващ ефект имат нестероидните противовъзпалителни средства като диклофенак, аналгин, аспирин, парацетамол. Към комплексното лечение се допълва облъчване.
Лъчелечението има голяма роля за контрол върху болката при болезнени костни метастази. Тоталната доза и фракциониране на лъчевата терапия са по преценка на специалиста лъчетерапевт. Може да се използва телегаматерапията или линеен ускорител.
При телегаматерапията се използва насочен поток от гамалъчи.
С линейния ускорител е възможно да се постигне по-прецизно определяне на обема, подлежащ на лъчелечение, като рискът за съседните органи и структури е по-малък. Около 80% от пациентите споделят за значителен обезболяващ ефект от проведеното обезболяващо лъчелечение.
Може да се приложи и системна лъчетерапия чрез инжектиране на радиоактивен фосфор или стронций. В тези случаи е възможно да се подтисне функцията на костния мозък и това да доведе до намаляване обема на тромбоцитите и риск от кървене или анемия.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор bubeto123 (непознат )
Публикувано06.07.07 16:47



Весела здравейте
баща ми има аденокарцином на белия дроб, претърпя оперция преди един месец и преди 2 дни му правиха химиотерапия със платинекс предстои ме вливане на Зомета защото има костни лезии в рамената. Освен със сцинтиграфия/която ние направихме в онкологията на Дървеница/ има ли друг по-сигурен начин за доказване на мета в костите



Тема Re: някой обезболявян ли е така?нови [re: za6to_ne]  
Автор bubeto123 (непознат )
Публикувано06.07.07 17:11



какво приемате за болките



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: bubeto123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.07.07 17:53



Скенер с контрастно вещество - дава точни размери на разсейките и така се контролира повлияването им от вливанията на бифосфонати.
Поне аз така контролирам моята разсейка - правя скенер на 6 месеца и ясно се виждат измененията



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано17.07.07 11:05



от няколко дни болките на мама много се увеличиха.
Вече я боли и през ноща.Болката е в дясно в таза но и отпред я боли.
мислите ли че са метастази.
На сцинтиографията от преди година показа артрозни промени - нямаше мета, но болката се усилва-
Дали може да е някакъв шип който расте навътре.


Какви болкооспокоителни да и давам.Купила съм и диклофенак ама май е слаб
Някой поробвал ли е оцет с тамян за щипове.........




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.