Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Благодаря!нови [re: edna jena]  
Авторmiral (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 12:23



kam Edna jena,moljte kazi kak prenese natanala v golemi koli4estva.Az ne sam BG.Izpratixa mi 20 6i6enca ama imax problemi.Az imam edin ygolemen limfen vazel na 6ijta pod 4eneto i me boli glavata i garloto.Bjx na lekar punkcij i kaza 4e njma ni6to ,taka me ostavi bez lekarstva.No men prodalzava da me boli i sam mnogo pritesnena.Ot va6ij klub nay4ix za Natanala i maika mi go izprati.Pravj i kompresi s xyma.Izpix edno 6i6e Natanal.Ponasjm go ama mi se stryva 4e apetita mi se yveli4i.Vie kak go vzimate na gladno li ,ili xapvate ne6to.Ytre sam na lekar,ne6to me tormozi imam 4ystvoto 4e deistvat bavno i ni6to ne mi kazvat.Blagodarj



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: kaлoян]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано11.09.06 15:55



Аз днес направих 8-ма вливка, от които 2 са Бондронат. Болките ще отшумят постепенно. Зомета се влива на 28 дни максимум. Аз ги вливам на 21 дни, така каза моята лекарка. Имам подобрение - овладяване на разсейката - видно от скенера. Сега ми назначиха лъчетерапия, 10 нагревки. Едновременно с това продължавам със Зометата, докога и аз не зная.
Направете още няколко вливки и ако болката не изчезва се прави лъчетерапия, която също премахва болката.
Трябва да знаеш, че е нормално 2-3 дни след вливка да има болки, дори да вдига температура, след това всичко се успокоява.


Натанала не го предписват лекари. Купуваш си го и си го пиеш.
Натанала не е обезболяващо, не забравяй че това е билков препарат и подпомага цялостно организма и имунната защита. Аз също го пия вече 5 месеца, но не бих спряла другото лечение и да разчитам дамо на Натанала.
Но опитайте, няма лошо, той може да се пие и по време на терапии и т.н. Аз предполагам, че именно той ми помогна да понеса по-леко химиотерапията и да не вдигам температура от бифосфонатите.
Но е редно да опитате сами, при всеки действието е различно.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: vesela.bg]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 17:12



Весе, бях ти казала ,че имам близка приятелка с мета кости и на нея и слагат зомета 4 години, сега на 1,5-2,месеца.. тя няма никакви оплаквания от костите ,а имаше даже счупен прешлен...така ,че ти ме изненада с това ,че ти казали в Милано ,само 6 месеца...още не съм и казала за това...а хапчетата , за които споменаваш, са пак биофосфонати и трябва да се пият всеки ден със всичките последствия за стомашно -чревния тракт, и те са много старо нещо, предлага ли са и ги ,новото е зометата 1път в месеца и си готов...тия неща тя ми ги е споделяла от нейната одисея с костите...не знам да и кажа ли за това, което са ти казали в МИлано..или да не я разбутвам психически...



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано11.09.06 19:57



Здравей Весела, имаш да ми даваш биричка

и затова си позволявам да питам. Интересува ме температурата до колко градуса се вдига , с какво е се сваля,колко дни след зомета е има.Радвам се че се върна в БГ а не си си харесала некой макаронаджия.



Тема Re: Благодаря!нови [re: miral]  
Авторedna jena (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 01:13



Всеки, който си ходи в България ми носи по 10 шишета. Аз си донесох това лято 30. Пия по 1 шише на 3 дни, на гладно. Хапва ми се повече, но пък има ли значение това, с тази диагноза?



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: vesela.bg]  
Авторedna jena (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 01:23



Аз съм имала Зомета поне 30 пъти досега. Всеки 28 дни и винаги след 4-5 дни получавам болки в костите, косата ми не е нормална, много тънка е, миглите ми падат след 5тия ден. До 28мия ден пак порастват. От последния път докторът препоръча зомета на всеки 6 седмици. Жена, имаща метастази от 9 години, е на зомета всеки 4 месеца.
В последно време в Америка започнаха дела срещу компанията, произвеждаща зомета - получава се некроза в костта на челюстта, ако се наложи зъболекарска намеса. Това звучи доста страшно - зометата преди пломба трябвало да се спре поне за година. Че...човек се чуди кое да предпочете.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: edna jena]  
Авторmiral (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 04:11



Izvinjvai 4e pak pitam,na gladno ima6 predvid samo sytrin.A sled tova kato si vzela natanala.Mozeli da se xapne ne6to 4e e mnogo gadno.Az njmam opatvaneto i za tova



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: hadjiatabg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано12.09.06 12:27



Вдигането на температура не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
МОЖЕ да се вдигне, може и да не се вдигне.
Аз например не вдигам температура, затова не мога да ти кажа до колко.
Възможните страничните ефекти на бифосфонатите са - симптоми на грип.
Това са ми казали да знам. Но не е задължително да се получават тези симптоми всеки път и от всеки. Всеки организъм реагира различно.
Ето например аз не винаги имам болки. Миналото вливане нямах.
Тази нощ имах болки /вчера вливах Зомета/ пих Аулин и днес още ми е малко болезнено.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: edna jena]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано12.09.06 12:30



Мила, няма такова нещо, нито коса, нито мигли опадат от Зометата. Бифосфонатите нямат такова действие както химиотерапията.
На мен Зометата я слагат на 21 дни.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: miral]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано12.09.06 12:32



Натанала се пие на гладно. Ако ти е гадно, слагай 2-3 лъжици кисело мляко.
И много те моля пиши на кирилица. Аз не чета и не отговарям на шльокавицата-българска латиница



Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.