Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: ang]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано06.07.06 12:30



И с това внимавам. Вливанията правя в Онкологията. Там ми изписват Зометата и ми я дават. Като ми дойде датата си я нося с мен. Разтварят ми я пред мен и ме включват. Но и това не е гаранция, но все пак не трябва да сме толкова мнителни. Внимателни - да!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: hadjiatabg]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано06.07.06 15:08



Диклака ми го предписа джипито и съм доволен от него аулина помага временно, от диклака взимам по един хапче първия и втроия ден третия го пресклачам .





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: hadjiatabg]  
Авторkaloyan11 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 14:23



Здравейте. Прочетох всичките Ви отговори в тази тема. Баща ми е с разсейки в костите. На сцинтеграфията откриха 6 огнища като болки има само на едно място. На гърба. Два пъти е взел Zometa и един път Фосфор. Проблема е че болките са много силни и му изтръпват ръцете и краката. Взимаше Tramadol около месец и след това спря да му действа. Изписаха му Oxy Contin, който му действа 1-2 часа. Друг проблем е че баща ми има язва, която се отвори преди около година. Забранено му е да взима най-ефикасните болкоуспокояващи (Diclac) защото действа съдоразширяващо и може да подразни язвата. Ние сме от Пловдив. Тук някъде прочетох за д-р Спасова от Пловдив и нейните инжекции. Моля помагайте със съвети. Баща ми наистина се е отчайал. Пишете какво трябва да се прави за гоним докторите. Не казвам нищо лошо за тях, но искам да знам.
Благодаря Ви предварително.

Успех

Калоян
kaloyanyakovski@abv.bg



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: kaloyan11]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано18.07.06 17:01



Калоян спокойно, от Зометата ще отшумят болките. Даже в началото се засилват. Аз имам вече 3 вливки Зомета и 2 Бондронат. Сега вече нищо не ме боли, но в началото беше страхотно. Дамската чанта на рамото не можех да си вдигна. Аз овладявах болките с прахче Аулин + 1-2 таблетки ибупрофен взети едновременно - стигала съм до 5 прахчета на ден. Трамадола и Диклака в случая не помагат, особено Диклака да го избягва, той не е за онкологични заболявания..... Да гониш лекарите няма за какво - трябва да се изчака малко и болките ще отшумят. Аз правя вливките на 21 дни. Опитайте с Аулин и Ибупрофен - ще видиш че успокоява и пиши пак.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано19.07.06 20:43



назнам но при мене диклака върши работа.Вземах по 1 на ден но откак ми преляха зомет взех да ги намалям на 2,3 дни по 1 и то от 75гр.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: hadjiatabg]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 20:18



искам да ви питам какво представлява болката ви в костите.Питам защото майка ми от повече от месец се оплаква от болки в креста- както тя казва нещо и препламва и после минава и я боли като се движи когато лежи не я боли.Дали това е болка от метастази?Така ли болят метастази в костите?Ние се съмнявахме за камъни в бъбреците.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: kaт]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано03.08.06 12:52



Не кат, не боли така. При мен метастазата е в гръдната кост - тъпа болка постоянно, не мога да вдигам тежко, трудно си вдигам дори дамската чанта. В легнало положение болката не изчезва, продължава непрекъснато и едва се обръщах нощно време на една страна. Дори външно като се пипам ме болеше.
Но сега вече болката изчезна - имам 6 вливания Зомета и Бондронат и вече се чувствам добре, нося си торбите с покупките както преди. Скоро ще правя магнитен резонанс и ще докладвам как е разсейката.
Но....аз също имам болка в кръста, но си я обяснявам с други мои проблеми....Защо не се консултирате, да направите една ренгенова снимка на кръста - ако е нещо в костите - ще си покаже.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 14:16



веси, консолтирах ме се с уролог,като мислехме че е причинена болката от камъните в бъбреците ,които мама има.Той и направи ренгенова снимка и ме извика да ми каже че бъбреци не болят така и за него имало някакви метастази в прешляните на гръбнака.Днес отидох и попитах онголожката как болят метастази в костите и тя ми каза че всичко е индивидуално.Зависи как ги понасяш.Все пак аз си мисля че ако са метастази болката няма да изчезва.А и преди години майка ми се е оплакваше от същата болка в кръста.
От онкологията ми казаха че да се установят метастази трябва да се направи сцинтиография на костите,а в Търново няма къде и се ходи 1път месечно в Русе или Шумен.
Въпроса ми е не трябваше ли тази сцинтиография да се направи още февруари като откриха метастазите.Вече и аз не знам кой им е дал дипломи и имат ли малко съвест.Аз съм прездин в онкологията и ако не бях аз досега да не са направили и един курс химио.Не е имало наливка без проблем и естествено пак имаме проблем и вече не знам как ще се оправяме с лекарствата........
Дали ако направи ренгенова снимка и ехо ще се видят метастазите ако ги има?



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: kaт]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано03.08.06 15:33



За костна метастаза най-добре показва сцинтиграфията. Аз така открих моята метастаза. Но аз правих сцинтиграфии в онкологията в София и нищо не показваше. Последната сцинтиграфия направих в Диспансера в София Дървеница и той показа метастазата. Този сцинтиграф е нов, но не е към здр.каса - с талони не работят и струва 35 лева. Ехото не показва костни разсейки.
Ами сигурно е трябвало, ама нали бедна държава, та все се пести от всичко.
Аз като си знам дереджето и методите на диагностициране, аз сама си тичам по пътечката и си правя изследвания - тумормаркери, сцинтиграфии - всичко си плащам, но си ги правя редовно.
Затова мила, ако имате възможност елате в Софийския диспансер и си направете една истинска сцинтиграфия за да видите от какво идва болката - от дегенеративни изменения в прешлените или от метастаза. Ще ти дам телефони за записване ако искаш



Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 16:28



Да искам веси.Моля те кажи ми телефоните.ще си направим в софия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.