Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Книга на Матиас Рат за лечение на ракнови [re: fortuna]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 11:57



Имам предложение: нека всички, които насочват вниманието ни към небългарски сайтове, да поместват по възможност резюме на български. Още повече, когато става въпрос за по-специализиран текст, защото иначе той става недостъпен за повечето хора. Аз например мога да помагам с руски, немски и отчасти с английски /но не и медицинска или техническа терминология!/. Така че нека си помагаме с каквото и колкото можем!





Тема Re: Книга на Матиас Рат за лечение на ракнови [re: jull]  
Авторfortuna (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 13:21



O.K. Права си Jull.
Не съм много добра в преводите, но ще се опитам да резюмирам книгата.
Идеята на д-р Рат е, че ракът, както и други болести започва от дисбаланса в клетъчния метаболизъм, провокиран от вредното влияние на канцерогените (консерванти, токсини, които се натрупват в тялото и др.).
Ох, май не съм добра и в резюмирането, така че ше се опитам да преведа една от важните глави в книгата. И така:

Колагенно разтваряне при рака

Всички форми на рака се разпространяват с помощта на механизма на тъканното разтваряне. (dissolving - не съм сигурна, че разтваряне е подходящия термин в случая). Разглежда се случай на рак на черния дроб.
Черният дроб е най-важният метаболитен орган в тялото, като той е отговорен за неутализиране и извеждане на токсините от тялото. Токсините, които постъпват в тялото посредством храната, такива като пестициди и консерванти, са най-честата причина за рак на черния дроб. Също така всички фармацевтични лекарства се детоксикират (обезвреждат) в черния дроб. В този контекст, през януари 1996, Journal of the American Medical Association (JAMA) предупреждава, че всички холестерол понижаващи медикаменти, използвани до момента, са канцерогенни (причиняващи рак). Чернодробните клетки, които са подложени на тези отровни вещества, могат да бъдат унищожени или постоянно повреждани (съжалявам за нескопосания превод).
Това повреждане често включва грешка в генетичната програма на клетките (клетъчният софтуер), подобно на това, което се наблюдава при вирусни инфекции (обяснено е в по-предна глава). Това увреждане може да даде ход на два процеса, които благоприятстват за развитието на рак:
1. Неконтролирано клетъчно мултипликиране (размножаване). Софтуерът на раковата клетка е препрограмиран по такъв начин, че това причинява постоянно възпроизвеждане и размножаване на клетката.
2. Масово продуциране на колаген разтварящи ензими (за тях е обяснено в предишна глава). Втората предпоставка е продуцирането на същите тези ензими, които разрушават околната съединителна тъкан, която (ако не е разрушена) държи раковите клетки в “затвор”.
Изследователите са установили, че колкото повече ензими се продуцират от раковите клетки, толкова по-агресивен е ракът.
Ако този механизъм не бъде стопиран ракът се разпространява по-бързо из тялото.

Как се разпространява ракът (метастази)

Механизмът на колагенно разтваряне на тъканите играе важна роля в разпространението на рака и растежа на вторичните тумори в други органи или части на тялото (метастази). Илюстрацията (на стр. 30) показва метастазите на чернодробен тумор.
Малки кръвоносни съдове пренасят кислород и микроелементи кум туморните клетки. Стените на тези кръвоносни капиляри не са пречка за раковата клетка. С помощта на колаген разтварящите ензими раковите клетки могат да ги “изядат” и по този начин да навлязат в кръвния поток. Кръвта може да пренесе надалеч раковите клетки, като по този начин те се разпространяват и нахлуват в други органи.
В този пример, препятствията за раковата клетка в кръвния поток са малки белодробни капиляри, които снабдяват с кислород кръвта. Диаметърът на тези капиляри е по-малък от този на косъма, така че раковата клетка атакува самата стена на капилярите и я “изяжда” с помощта на колаген разтварящите ензими. По този начин клетката може да влезе в тъканта на белия дроб. В белия дроб раковата клетка започва да се размножава и там се развива вторичен тумор, метастази. Във вътрешността на белия дроб същият вид тумор, като първоначалния в черния дроб, сега започва да расте.

****
Д-р Рат твърди, че целият този механизъм може да бъде спрян чрез приемане на големи дози от аминокиселината L-lysine (лизин), която е незаменима за човешкия организъм. Също така трябва да се приемат и големи дози вит. С и аминокиселината пролин.
Ако някой проявява повече интерес мога да се постарая да преведа цялата книга, когато имам време, защото в момента детето ме тормози и не мога да се съсредоточа.
Извинявам се за лошия превод.

Поздрави на всички!



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 13:40



Хора, моля ви, това е стаята на Весела - една от вас, която се бори с болестта и споделя личен опит.
Ако имате молба към Модератора /в случая пак аз/ моля, пишете в "Правила на клуба". Старая се да разграничавам двете понятия "модератор" и "весела", т.е. да не ви писва нито от едното, нито от другото

Затова предпочитам тук да се обменя опит, а там да помагам за новите теми без да се натрапвам

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Преживях и 5-то вливане!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 14:19



Както виждате от активността ми тук тези дни - Преживях и това вливане.
Отново не съм повръщала, т.е. нито веднаж досега. Косата продължава да ми расте по малко и продължава да пада по малко. Днес вече съм в кондиция и се чувствам добре - макар че продължавам да пия Зофран по 1/2 табл. сутрин и вечер. Този път нямам горчилка в устата, макар че ми е обложен езика. Нямам афти и рани. Това го дължа на френските капки касис, които пия от 1 месец - за съжаление в БГ ги няма.
Следващото 6-то вливане ми е на 8-ми август - след това скенер и ще решаваме какво да правим по-нататък. В момента образуванието ми в лимфния възел е в застой - стопи се много, но има още.
Това е в момента при мен. Рапорт даден!



Но нещо ми зачезвате - Сиси пак е някъде без да се обади, да не цитирам и други имена.....притеснявам се за Sta, който отдавна не е писал тук!

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Преживях и 5-то вливане!нови [re: vesela.bg]  
Автор nani_na (непознат )
Публикувано20.07.06 16:36



"стопи се много" означава ли, че изчезва и ако е така ти желая късмет и дано това е края на една дълга битка :) Важното е че се чувстваш добре :)



Тема Re: Преживях и 5-то вливане!нови [re: nani_na]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 16:41



дааа, в момента е 1/3 от това, което беше, болките също ги няма.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Преживях и 5-то вливане!нови [re: vesela.bg]  
Автор nani_na (непознат )
Публикувано20.07.06 16:48



Значи комбинацията от лечението, добавките и позитивното мислене правят чудеса :) Следя ти темата с интерес, и се радвам на тези резултати :)



Тема Re: Преживях и 5-то вливане!нови [re: nani_na]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 17:04



За позитивното мислене - не ме разбирайте погрешно......
Винаги си имам едно наум, но то не взема превес над вярата, че ще се справя и ще овладея ситуацията. На това казвам "позитивно мислене". Не казвам, че позитивното мислене е всемогъщо, но то трябва да има превес над страха и отчаянието. Това е моята формула - разяснявам я, че някои хора май не ме разбират правилно.
Но ти го синтезира абсолютно точно лечение+добавки+позитивно мислене



Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 20.07.06 17:07.



Тема Re: Преживях и 5-то вливане!нови [re: vesela.bg]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 21:25



Веси, лекар ли и каза да пиеш фолиева киселина..и за какво е тя за хемоглобина ли...



Тема Re: Преживях и 5-то вливане!нови [re: здp1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 23:00



Да, лекар от онкологията и не само един - и сестри и лекари, който попиташ за хемоглобин ти казва - фолиева киселина и бирена мая. И за Герисана казват че е добър и може да се пие, не го отричат



Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.