Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: Nena]  
Авторви (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 09:39



Благодаря,на всички.Ще си потърся тази книга.Аз съм на 40 години и имам още мензис.От прочетеното по-долу не ми стана ясно защо трябва да се премахват яйчниците,след като се пие Золадекс.И още един въпрос-за HER-а ми е ясно,че се прави периодично,а за хрмоналните изследвания някой знае ли дали се правят пак?



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: ви]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 10:14



Золадекс не се пие, а се бие в корема на 28 дни. Не може да се инжектира повече от 2 години по много причини. HER2 не може да се прави переодично, изследването е когато се изследва извадения тумор. В тази книга за Золадекс няма нищо, той е доста нов препарат. За HER2 пише малко, явно американците не му отдават голямо значение. HER2 е откритие на френските учени и по-специално на LA ROCH.Те са измислили и Херцептина- изключително скъпо лекарство за лечение на HER2 положителен рак на гърдата с метастази. На Гугъла напиши HER2 и ще излязат много неща на LA ROCH.



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: ви]  
Автор feia (непознат )
Публикувано05.02.06 14:33



Аз съм горе долу на твоята възраст и мензиса ми спря след третата година от започването на Тамоксифен. Във семейството ми няма ранен климактериум, но при мен се получи изкуствено то антихормоналната терапия. И да Ви питам - ще станат 4 години откакто съм оперирала и досега нито един лекар (гинеколог или мамолог) не ми е назначил HER2 . Сами ли трябва да питаме за това изследване и заплаща ли се?



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: feia]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 17:11



Здравей! ХЕР 2 се определя след операцията като ти изследват материала. След това не мисля че се прави подобно изследване. Така че не мисля че имаш повод за притеснение.



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: Hoвa]  
Авторви (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 18:22



как тогава някои хора от форума са си направили в две различни лаборатории HER2?



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: Hoвa]  
Автор feia (непознат )
Публикувано05.02.06 20:12



Благодаря ти, че ме успокои, но не мога да се спомня дали след операцията ми е правено такова изследване. То едно и също ли е с това дали рецепторите са положителни или не към естрогена (нямам представа какво значи), но ми обясниха, че ако са положителни към естрогена е добър знак.



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: ви]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 22:56



Първо в Търново ми извадиха "фиброаденом", от който5мм. беше карцином. Там на този тутмур изследваха и ХЕР2 излезе отрицателен.След 1 седмица в София ми направиха органосъхраняваща операция, тогава в участък от 3 см. намериха множество клетки неинвазивен дуктален карцином. Там изследваха тях и ХЕР2 излезе положителен. Имаше разлика и в естр. и прогестер., както и в G (степен на злокачественост). За това имам 2 изследвания, защото де факто са 2 тумура. Не може обаче да са различни резултатите, рецепторите са едни и същи. Затова не знам коя лаборатория е сгрешила. ХЕР2 е вид изследване на самия тумур, не е като кръвните изследвания. Аз не мога да знам истината за моя ХЕР2, защото вече не може да се повтори изследването и на 2-та тумура,рецепторите са унищожени от времето и от формалина , в който се съхраняват. Ако имаш още въпроси- питай



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: feia]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 23:11



Изследване на ХЕР2 се прави сравнително отскоро.Може би тогава не се е правило.Познавам жена, оперирана като мен през2004г. и не и бяха правили. Мисля, че не навсякъде е практика да се прави, за съжаление. Някой каза,че му поискали 50лв. за това изследване. На мен никъде не са ми искали пари. Жалко, че не може да се прави след време на съхранения във формалин тумор. Малко по-нагоре описах защо. Всичко това го знам от разговори с много лекари. Освен това в търсачката като напишеш HE2, в стр. само на български ( ако можеш да се справиш с англ.- супер) ще намериш много информация за този рецептор.Но не се връзвай много, защото по този въпрос пишат LA ROCH- откривателите му и създателите на Херцептина - лекарство за положителен ХЕР3. Само да ти кажа, че то е много скъпо, досещаъ се сама защо LA ROCH придават толкова голямо значе ние на ХЕР2. За херцептина писаха много, говориха и много по разни телевизии точно през 2004г. Би трябвало да си разбрала.



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: Heнa]  
Авторви (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 08:06



Моите изследвания ги бавиха много-почти 3 седмици.Дали не е твърде много за да са реални?



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: ви]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 12:19



Аз също съм си направила в две различни лаборатории изследване за ХЕР 2. Но това става с изследване на един и същ материал. След операцията "топчето" се изследва. Аз после ходих в друг град да се оперирам. Предварително си взех 'стъкълцата' и парафиновите блокчета. И в София наново изследваха всичко.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.