Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Счупеното..нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано08.01.21 21:36



Т.е. да търся познатото в непознатия, за да го запомня? така пък хептен няма да стане. А в повечето случаи, личното отношение към мен от непознати, хич не ме интересува..
Мога да ти предам разговор дословно, но не помня физиономията, на разговарящия.
Преди в недвижимите..мине не мине и някой ми каже, ама ти не ме ли позна..ми не, не съм, кажи ми за имота за да се сетя кой си..което е много тъпо.





Тема Re: Счупеното..нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано08.01.21 21:38




ми така де..и след 7 години пак огледало..и пак баааммм в земята..иии..няма любов..: )))



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.01.21 21:56



А защо трябва да помниш хора и физиономии? Щом помниш имотите, това не е ли достатъчно? Пречи ли ти в работата, проблем ли е?
Ти не че не можеш да ги запомниш, ти ги забравяш тези хора и физиономии. Забравянето ти прави услуга, за да не се претовариш с излишна информация.
И аз бих искала да забравям хората, а не отново и отново до припадък да въртя в ума си хора и ситуации, и да дъвча все едни и същи преживявания.

Редактирано от vida1929 на 09.01.21 02:16.



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.01.21 23:53



Добре, разбрахме, че слуховата ти памет е доста тренирана - и разпознаваш хората по гласовете им, но пък не помниш как изглеждат хората, които срещаш в реалния свят. За сметка на това фантазираш - което означава, че значително време прекарваш във виртуални светове. Лошо няма.
И?
Какво следва да мислим за себе си - ние всички останали - които (раз)познаваме по глас, лице, глезен и походка, писмовен стил, убеждения и т.н., гледаме филми, четем книги и се ползваме от въображението си?



Тема Re: Счупеното..нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.21 00:07



Тук едно противоречие се получава - Шоколада би трябвало да познае човека по гласа след като се поздравят - натърти, че има отлично развита слухова памет. Ама искайки да й се напомни имотът, за да си спомни човека, тя тотално омаловажава личността му.



Тема Re: Счупеното..нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.21 00:23



Това, което си описала е по-скоро само асимилация. Създадените невронни вериги е добре да се преконфигурират. Инак си обречен да караш влака все в един и същ добър стар познат коловоз.



Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.01.21 01:46



Дали пък не се е уморила да се среща все с нови и нови хора, и мозъкът й просто бойкотира, като отказва да приема нова информация за физиономии? Това са 15 години .
Би могла да стане телефонистка





Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.01.21 01:48



Аз бих го нарекла запомняне по асоциации.



Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано09.01.21 07:00



Попитах те за практичен съвет как да тренирам мозъка, да запомня образи. Начин.
ти ме питаш какво да мислите всички вие останалите, за себе си..





Тема Re: Счупеното..нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано09.01.21 07:05



Е то и сегашната ми работа е свързана с хора. И може би да. Мозъка ми има избирателна способност, да помни важното, което е свързано с работата, а не хората..
отде да знам..но сега съм намислила друго..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.