Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Простичко е, Красавице :)нови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано20.01.21 17:13



малии

то и мен ме имало в тая тема.

Сега си спомних, тогава пуснах първата си снимка в дира евър, в гръб

Възхищавам се на словореда ти.



Тема Re: Простичко е, Красавице :)нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано20.01.21 21:16



Пред себе си ли се оправдаваш...


искаш ли да не ме караш да си отварям устата..защото мога да докажа друго.
ай спри се..
фактът е, че държиш мои снимки в компа си, е тъп, разбираш ли.. и то снимки, които вече ги няма...аа и нали снимките бяха компрометиращи..: ))) смешка!..
а какво стана с никовете, при които съм се набъркала...



Тема Re: Простичко е, Красавице :)нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано20.01.21 21:23




Виталия пред мъж ли се слагаш, та е този напън..
ооо и пъпчето съм ти виждала..ти си го пусна..
но но но..ако е за мъж, всички са твои, никой не ме интересува..ако е за Назгул, Назгуле идвай и си я прибирай..молим ти се....или който и да е друг..
ха! май дойде на моето че физиномии не помня..да казах тогава, че това или е снимка от тийн години..щото сега си видимо по-стара или..аз не съм те запомнила, но тази снимка не я свързвам с теб! Проблем?!
Грешката на Сладунка беше тогава, че не каза кой и е казал..аз нямах против, да каже.
а и тогава не пишех в дира..беше ми изпратена по скайпа..от Сладунка.
сега няма ли да си покажеш пъпчето?!...: )))



Тема Re: Простичко е, Красавице :)нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано21.01.21 20:09



Че снимките са компроментиращи(а явно има такива в движение - реакцията ти го показва;)) е твоя фантазия. Още през лятото ти обясних, че са съвсем банални.

Както се оказа - съхранението им е имало смисъл. Ти подхвана темата и си ги поиска. Ако бях затрила всички и нямаше какво да ти представя при поискване - щеше да цвилиш още по ожесточено. Но - крайно предсказуема си. И скучна.
(Между другото, получих бележка с линк към

- оказва се, че бившият ти любим те - евала!)

Доказвай каквото си искаш - със снимков и текстови материал. Може на някой да му е интересно.

Тотално ми опротивя заради начина по който се отнесе с Освободения - разкри се душевната ти прелест в пълнота. Повече - какво да ти обяснявам. Ти нямаш фундамент да го разбереш.

В заключение - в тоя виртуален форум, ти се доказа като абсолютен боклук. Мнението ти за каквото и да е, е без всякаква стойност.

Нещата винаги си идват на мястото - казват смелите и силни хора.

Слабите и злонамерени - като теб - казват: . Че и заплашват: "внимавайте! всичко се връща". Ама ти си все тук - не си тръгваш, че да се върнеш обновена.

Край. Продължение не следва.



Тема Re: Простичко е, Красавице :)нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано21.01.21 22:22




ми смешка си..какво да кажа повече...
поне ме забавляваш..



Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано24.01.21 14:07



Здрасти!



Не съм в течение и не се задълбочавам в диалозите ви, докато леко скролвам по темата, но само да вметна по повод на "Всяка умствена репрезентация е представа". Вероятно имаш предвид зрителна, визуална представа. Според НЛП (Нервно-лингвистично прграмиране), репрезентативните системи(вътрешни и външни) при човека са основно 3 - визуална, слухова(звукова) и кинестетична. Напоследък се говори и за т.н. "слухово-аналитична или цифрова".

Всеки човек използва и 3-те системи за приемане на възприятията от външния свят и за вътрешната им обработка и обратно предаване, така се осъществява комуникацията. Но всеки човек има една водеща чрез която приема, обработва и изразява и една втора подпомагаща. И във връзка с това, НЛП говори за 3 основни видове хора, според репрезентативните им системи - визуален (с водеща зрителна система, слухов (или слухово-аналитичен, с водещ слухов канал на възприятия)) и кинестетичен (с водеща кинестетична система, която включва тактилни усещания, вкус и обоняние).

Сложният процес на възприемане на информацията от външната среда, вътрешното обработване и последващо изразяване е набор или код на последователно следващи едно след друго включване на различните сетива и логическата им обработка и последващо външно изразяване, който е индувидуален за всеки човек, независимо от универсалните 3 репрезентатични системи.

Пример: Айнщайн е бил човек с водеща зрителна или визуална репрезентатична система и с втора подпомагаща кинестетична. Логическата обработка и последвалите аналитико-теоретично представени идеи са били в края. Откритието на формулата Е=mc(на квадрат) Айнщайн описва по следния начин - перефразирам: "Представих си как се нося върху лъч светлина в космическото пространство и в същото усещах тялото си в пълен покой ...":-))

Ако се опитаме да възстановим поне донякъде кода на айнщайновата "система за приемане, обработване и предаване на информацията с помощта на НЛП, той ще изглежда така:

"Представих си...", т.е. "видях се..."- първоначално се включва визуалната система; "В същото време усещах..." - последвана от кинестетичната (телесно усещане). И на трето място сложни аналитико-логически разсъждения, за да се стигне до заключението, че енергията на тялото в покой, е равна на произведението от масата и скоростта на светлината на квадрат:-))

Фантазиране е комбинирането на представите по причудлив и необичаен за ежедневния живот начин.

В известен смисъл това е така, но както се вижда от айнщайновия пример, фантазирането или комбинирането на причудливи представи, може да доведе до изразяването на фундаментални космически закони в една кратка, семпла и красива формула:-)))

Отделно като включим синестезията (смесени възприятия), при която едно възприятие задейства едновременно н две или няколко сетива, картината се усложнява още повече - например - цветовете са свързани с определени звучи, цифрите извикват звуково или визуално усещане за цвят или и двете едновременно...

ПП

Горното няма пряка връзка с бъркането на понятията от гераско или с "тоталната каша" в главата на шоколада:-)) Просто ми беше любопитно да прочета и надраскам този пост, стори ми се, че има някакво отношение към спора...



Тема Re: Счупеното..нови [re: MilaO6]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.01.21 18:16



Привет! :)

Не, нямам предвид само зрителна, визуална представа.

Нямам желание и да пиша в тази тема.

Ако ти се обсъжда НЛП, моля, пусни нарочна тема. Ще се включвам, когато мога.

Хубава вечер!



Тема Re: За съжалениенови [re: Vitalite]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано24.01.21 21:26



нямам време и възможност да пусна и поддържам такава тема в този клуб, но съм пускала преди време много пъти теми, свързани с НЛП, вкл. и в този клуб. Ако ти е любопитно, ето някои линкове, в които съм се постарала да изложа идеите, теорията и техниките в НЛП на достъпен език:-))





[image]http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1952362522[/image]




Има и други, но нали търсачката на дира от доста време вече не работи, не мога да и открия...



Тема Мерси :)нови [re: MilaO6]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.01.21 22:50



Сравнително добре съм запозната с НЛП. А и минавам сертификационна програма.



Тема Re: Мерси :)нови [re: Vitalite]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано24.01.21 23:28



Е, значи разбираш за какво става дума:-)) Аз минах обучение много отдавна още преди да се заговори официално за НЛП в България. Иначе НЛП тръгва от Щатите още от 70-тте, но сега руснаците са водещи. Правят страхотни нови разработки...

НКНЛП (Новия код на НЛП) изучавате ли? Той не е толкова нов, де, просто от създаването му след класическото НЛП, така си върви названието, но непрекъснато се обогатява с нови техники, подходи и игри...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.