Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Промяната в нагласите към света..нови  
Автор Zenpeace ()
Публикувано04.11.13 11:17



..и вярвате ли,че чрез позитивното и по-балансираното мислене,човек би променил и себе си,пък и отношението на истинските хора около себе си?
Доскоро се подлагах на чутовен ад,относно нетърпимостта ми към хората и техните коментари към мен.
Дразнеше ме всичко,всички,немърливостта,мързела и хорската наглост.
Мисля че е време да открия своя истински кръг от приятели тук във тоя форум,вече с по-други нагласи..и дано бъде по-добре занапред.
Бях се зарекъл да не пиша тук,но промених мнението си.
Както и това,да потърся може би за последн път със свещ в ръка,истинските хора,добрите събеседници,както и добрия тон.
Смехих си ника,всеки може да проследи кой съм бил допреди дни като ник..не крия обаче че търся промяна.
На определени хора тук във форума няма да отговарям,защото дискусията с тях е безполезна.
Мисля да обърна внимание,на мислещата част от аудиторията тук.
Пожелавам ви един пълен със хармония Зен-ден

и повече усмивки и добри емоции.
Вие как мислите,може ли човек изобщо да се промени,или какъво си е,такъв си и умира.
Имам предвид да се промени в смисъл на израстване и изкачване на по-високо духовно стъпало?!

Търсач със свещ на човещина.

Тема Многонови [re: Zenpeace]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.13 11:23



хубав ник си си избрал. Честито !


Вярвам, че всичко е възможно стига да имаш желание.



Тема Re: Многонови [re: nbb]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано04.11.13 11:46



Да.И аз го вярвам.
Имам нужда от истинска хармония.
Първата стъпка е да я дам.
Доколкото мога на хората заслужаващи я.
А на другите просто да не обръщам внимание.

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано04.11.13 13:04



на теория да, но на практика обикновено се оказва много трудно да щракнеш с пръсти и да си прреобърнеш на 180 градуса нагласата за света и себе си ... опитът ми показва, че най-често това трае за известно време и после неусетно се връщаш обратно в утъпкания коловоз



Тема На прав пътнови [re: Zenpeace]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.13 13:07



си. С теб съм, да знаеш.





Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор crazymonkey-126377 (перде)
Публикувано04.11.13 14:31



Вие как мислите,може ли човек изобщо да се промени,или какъво си е,такъв си и умира.

Да, да и да! Но само, ако той самият пожелае.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.11.13 14:49



Много се радвам да го "чуя". До колко си се променил вече не знам, но имаш друго звучене. Мисля, че първата стъпка към промяна при теб е вече факт. Трудни са следващите стъпки. Дарки е прав за теорията и практиката. За съжаление и аз го знам от личен опит. Това не значи, че ти няма да успееш. Но със сигурност не е лесен пътят на промяната. Винаги има спънки, изкушения, никога не спират провокациите отвън. Понякога е много трудно да им се устои и гневът и придружаващите го емоции напират в опустошителния си стремеж да издухат крехките добрина, състрадание и хармония.

Аз също бленувам за хармония. Понякога осезаемо усещам тежестта в гърдите си и разбирам, че отново губя почва, въпреки, че знам какво трябва да направя.

С позитивното мислене все пак трябва да се внимава. Прилагай го разумно. Вслушвай се в себе си за да разбереш кога то е само привидно и кога и как трябва да извадиш подтисканите негативни емоции навън за да не взривят ненадейно баланса ти.



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано04.11.13 16:09



Здравей,
Поздравления за готиния ник.
Естествено, че може да се променя човек, след като така или иначе иска или не иска търпи доста промени през живота си. Въпросът е, че съзнателната промяна според мен е бавна и трудна, но със спокойствие и упоритост... няма проблем





Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор blood2 ()
Публикувано04.11.13 16:13



Медитирай. Медитацията е за лошите хора, така че си напълно подходящ.



Тема Re: На прав пътнови [re: nbb]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано04.11.13 17:16



Благодаря

Търсач със свещ на човещина.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.