Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: blood2]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано04.11.13 17:20



Не мисля че съм лош човек.
Просто изнервен от живота.
Ще успея.
Понеже искам да изляза от кръга на гнева и злобата.
Благодаря на всички за топлите думи.
Отивам да работя.
До скоро

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор HomoLudens* (нередовен)
Публикувано04.11.13 17:57



На определени хора тук във форума няма да отговарям,защото дискусията с тях е безполезна.

е то пък не може все да гледаме какво е полезно. още повече, че често нещата нарочени за полезни са по-малко забавни, от вредните и безполезните...



във всеки случай, подобни деления затрудняват израстването, към което декларираш, че се стремиш..
успех все пак!


The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор blood2 ()
Публикувано04.11.13 18:27



Аз искам да умра от яд.



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: blood2]  
Автор kanoli-165891 (котеленце :-))
Публикувано04.11.13 18:50



Пак ли гените те мъчат?





Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: kanoli-165891]  
Автор blood2 ()
Публикувано04.11.13 18:53



Нямам сила и да се ядосвам за гените ми лоши. Нищо няма значение.



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: blood2]  
Автор kanoli-165891 (котеленце :-))
Публикувано04.11.13 18:58



Даже и гените ти ли нямат значение?



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано04.11.13 19:37



Да, вярвам. И всеки ден правя по една малка промяна в себе си.
Малко по малко.Вече избягвам да правя грандиозни проекти за себе си, да се заричам че от утре почвам нов живот ,не казвам големи приказки. Тихомълком, малко по малко, всеки ден. Сега, в този момент си помислям нещо хубаво. И се радвам на мига. Мисля, че е това така нареченото позитивно мислене, което може да си остане само мисленето, ако не знаеш как да мислиш, да чакаш , да постиш. За последното си се досетил,че е важно





Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: vida1929-129539]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано04.11.13 21:09




..и вярвате ли,че чрез позитивното и по-балансираното мислене,човек би променил и себе си,пък и отношението на истинските хора около себе си?


позитивното мислене е добро за самия човек , който мисли по този начин .
но само с такова мислене не може да промени света около себе си .
истинските хора ще го оценят . но много хора -няма да го оценят .

и като "заслужила" черен медал по негативност мога да кажа , че и аз предпочитам позитивното мислене .
но как мога да мисля позитивно , когато се сблъсквам с негативизъм и страни от живота , които не са позитивни ?
и защо , когато съм мислила само позитивно( в определени периоди от живота ми) отново е дошло негативното ?
Когато се сблъсквам с негативните мисли , не мога нищо да направя , освен да ги преживея докато те отслабят своето въздействие .
и това се случва . след извесен период , отново провокирани от сблъсък с нещо реално съществуващо , отново се явяват негативните мисли .
Който ми каже , че такива мисли могат да се подтиснат , то ще му заявя , че не се е сблъсквал с този проблем , а само е чел за него .



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор ellynora (старо куче)
Публикувано05.11.13 00:57



Зависи с какво си се сблъскал и на какво си се научил.



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: HomoLudens*]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано06.11.13 00:24



Ами незнам дали са спънки деленията,но със никове като Файлъра,Нзгъл и подобни е просто все едно да спориш нон-стоп с радиоточката.
Както се казва по народному-ни приемат,ни предават.
Затова мисля да се насоча към контакт с хората с никове от които има какво да науча и имаме взаимна градивна връзка и добър тон.
То и доброто и лошото са си урок ,така е..но ми се иска вече да няма тонове препирни за пълни глупости.
Правех грешка да им слизам до нивото,вярвайки,че единственно от същото отношение ще разберат че грешат.
Понеже робувах на мотото със всекиму според нивото и умственния багаж.
Обаче тия дни ми се наби друга мисъл в главата покрай една книга за разделно хранене-Толкова голям си,колкото си вярваш че си.
Или спрямо визуализацията са ти и представите ти.
Както и това че не е важно разстоянието до целта,а първата крачка.
Затова и аз я направих,към промяната и избавлението от гнева и нервността.
Дълъг ще е пътя,но първата най-важма крачка е направена.
Това е по-важното за момента.
Отне ми три дни да мисля къде греша,и реших да сменя и ника и тона и амплоато.

.

Търсач със свещ на човещина.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.