Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Разбери,нови [re: Zenpeace]  
Автор шаляляля (непознат )
Публикувано28.11.13 13:02



Когато осъзнах, че никой не е длъжен да живее по моите правила, започнах да дишам много по-спокойно. Коя съм аз, че да казвам на някого да не бъде мързелив, как да свърши дадена работа, дали да си трови живота в алкохол и т.н.?! Всеки прави собствения си избор, пък бил той и лош. Егоцентризмът ми само ядове ми носеше.
4-та и 5-та стъпка от Програмата вършат чудеса в това отношение.



Тема Re: Разбери,нови [re: шаляляля]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано28.11.13 15:42



Да така е.
Аз лично ще се затворя още повече и ще огранича изобщо диалога и контактите със света до минимум.
Понеже хората единственно ме разочароват.
Вчера колегата ми вместо в 6 си тръгна в 4.
И аз от 4 до 9 довършвах сам.
При адски много народ..без помощ от никой..и сам.
Понеже жена му от 5 била на курс по норвежки.
Това изобщо не е мой проблем.
Но стана мой..понеже аз изсрадах навалицата.
И утре закономерно щи си почина в болничен.
Така е когато на шефовете им се свиди а колегите ми ги мързи.
Вчира 3 пъти помолих за помощ.
Такава не получих.
И днис ми се каза че не съм бил търсил помощ...
С тая висша наглост на отгжворничката ми...ела ти и и приложи стъпките на АА.
Тия от добро не разбират.
Така че утри...диванчепраз



Търсач със свещ на човещина.

Тема Re: Разбери,нови [re: Zenpeace]  
Автор шаляляля (непознат )
Публикувано28.11.13 16:51



"Има изход. Почти никой от нас не харесваше самоанализа, смиряването на нашата гордост, признаването на недостатъците ни, които се изискваха, за да успее този процес. Но ние се убедихме, че те помагат на другите и повярвахме, че предишният ни живот беше безнадежден и безцелен." стр.22, глава "Има изход"

Надявам се, че разбираш, че не се опитвам да се заяждам с теб. Нищо подобно! Но ми звучиш мнооого познато... И ти казах какво имаше ефект... Това като отговор на цялата ти тема :)



Тема Re: Разбери,нови [re: шаляляля]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано29.11.13 00:17



Смиряването на гордостта?
Хубаво..
Но никой и без това няма да го оцени.
В света хората и без това само гледат да те настъпват и газят по принцип.
Искаш да кажеш..още повече да им се предложа.
Ако искаш мога и да им се наведа.
Имам сърце,ама само за хората които са ме оценили.
За тия които най-брутално ми се подхилкват в лицето и ми казват..ммм.ами грешката си у теб,като моята шефка-за такива няма да имам милост.
Понеже те не са я показали към мен.
Това е моето виждане за справедливост.
Щом не ми е дадено,и аз няма да дам.
Разбирай-моилост,смирение,добрина,честност и справедливост.
Тези неща не ми ли бъдат дадени човешки насреща ,ще търся реванш.
Пък ако ще и да горя в ада.
Понеже както ти казах..от добро много малко хора разбират по принцип.
Добротата ти я мислят за наинност и тъпащина.

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Разбери,нови [re: Zenpeace]  
Автор шаляляля (непознат )
Публикувано29.11.13 11:42



Изобщо не става въпрос за другите, за оценка на ситуацията, за кое е справедливо и кое не, за доброта, за лошотия и т.н. Става въпрос единствено за начина, по който възприемаме и реагираме ние. Аз имам една едничка цел - моето спокойствие. Не мога да променя никого, нито да накарам светът да бъде такъв, какъвто на мен ми се иска. Мога единствено да променя начина, по който го възприемам аз. Не се ядосвам за неща, които не мога да променя, защото единствено аз ще страдам от това. А на света му дреме за моето страдание, ама друг път!


Можеш ли да промениш ситуацията? Можеш ли да промениш шефката? Можеш ли изобщо да промениш някого? Каква е ползата и за кого?



Тема Re: Разбери,нови [re: шаляляля]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано29.11.13 13:19



Не мога да променя света..но съм си обещал пред себе си,че ще променя дотолкова нещата независещи от мен доколкото мога и доколкото ми е удобно.
Както и казах,че днес ще си почина,заради великия чанч оня ден,направих го.
Мислех директно да и кажа защо съм преуморен ,а не болен както тази сутрин и казах.
Дадох и версия която задоволява и мен и нея.
Ако иска да си се съмнява колкото иска.
Нищо не може да промени.
Както и аз нищо особенно не мо0га да променя което не ми е в правомощията и силите.
Но както виждаш,на едно ново ниво..правя това което мога,за да ми е по-леко,по-добре и по-справедливо,спрямо моите си оценки.
По твоята логика изгорелия телевизор е моя.
Може и така да е,но има също така много изгорели телевизори и у другите.
Моята нагласа е такава-рефлектира право пропорционално на отношението на другите към мен.
Има един физичен закон-ВСЯКО ДЕЙСТВИЕ ИМА РАВНО ПО СИЛА НЕМУ И ГОЛЕМИНА ДРУГО ТАКОВА ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ.
Това се случва всеки ден при мен.
Налага се да прилагам този закон навсякъде.
Понеже не съм сигурен,дали оня отгоре изобщо му пука за мен.
По скоро има ли го оня отгоре е реално важния въпрос.
Спрямо живота ми дотук,появявал се е може би на няколко пъти да ме извади от оня свят покрай операции или инциденти.
Може и да е бил той,а може би просто да е била силно упоритата ми воля за живот.
Духовен съм по своему си,но не съм религиозен и вярващ.

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Разбери,нови [re: Zenpeace]  
Автор шаляляля (непознат )
Публикувано29.11.13 21:16



Да, по моята логика грешката е в твоя телевизор, но не, защото си обществено зло, а защото не се грижиш за собственото си спокойствие. Но това си е твой избор


Работя на хонорар и съответно сама си определям работното време. Когато ме мързи си клатя краката по цял ден, когато ми дойде музата, работя като за последно. Обаче има дни като днешния, в които някой друг ми задава темпото. Едни клиенти от месец говорят, че трябва да им свърша една работа, но така и не ми пращат изходните данни. Днес сутринта ми се обаждат - спешно е, до понеделник сутрин всички готови проекти трябва да се озоват на другия край на бг, иначе проверки, глоби, катаклизми. Е, петък е... мразя бързането, създава ми дискомфорт. Но това не ме ядосва. Просто седнах и свърших каквото трябваше, отървах се по-възможно най-бързия начин от гадорийката. Предупредих ги, че може и да не успея за толкова кратък срок (сиреч лекинко увеличих дисконфорта им ). Няма да променя случилото се като се ядосвам, нито пък ще ги науча да си вършат работите на време. Самата ситуация ще им подскаже това.



Тема Толкованови [re: шаляляля]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.11.13 23:10



хубаво си му обяснила какво трябва да направи. Дано да те разбере.





Тема Re: Толкованови [re: nbb]  
Автор шаляляля (непознат )
Публикувано01.12.13 12:35



Zenpeace е интелигентен човек.



Тема Така енови [re: шаляляля]  
Автор nbb (весела)
Публикувано01.12.13 13:06



Точно поради тази причина му се случва всичко това. Но той ще се справи, вярвам в това.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.