Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: Zenpeace]  
Автор шаляляля (новак)
Публикувано10.12.13 09:57



Не... хората се ръководят основно от страховете си...
Ей, не щеш да го пуснеш тоз егоцентризъм и туй то!





Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: шаляляля]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано10.12.13 11:01



не е егоцентризма.
А малко от малко да разбере, че той и всички хора са едно цяло, една материя, една енергия, един дух.Телата и душите ни са изградени еднакво. Нещо в тоя дух му поговори. Гледам ,че те слуша.



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: vida1929-129539]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.12.13 11:10



Не сме еднакви. Едни имат таланти и способности по рождение, а други не.



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: vida1929-129539]  
Автор шаляляля (новак)
Публикувано10.12.13 12:11



В егоцентризма няма нищо ненормално. Това си едно типично човешко качество, което ни е дадено от природата, за да оцелеем. Всеки е малко или много егоцентрик, но когато е в завишени стойности, пречи на човек да види реалността и му създава само притеснения. Да критикуваш хората, за това, че са такива, каквито са, да не можеш да се примириш, че не са такива, каквото ти се иска на теб, си е точно егоцентризъм (това не е насочено към теб, просто с обща насоченост).
А хората колкото и да се различаваме, всъщност сме много еднакви. Нищо човешко не ни е чуждо. И си е доста забавно, че сме точно такива - със своите силни и слаби страни...



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: шаляляля]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано10.12.13 17:23



именно това имах предвид.
Да, говорим за автора на темата, не за мен ,макар че и аз залитам често в крайности да критикувам хората. Но когато ми посочат тази ми грешка, бързо се усещам и спирам. А той като че ли не разбира колко е критичен и как не спира и не спира да говори, пише и да мисли все едно и също. това го съсипва и разболява. И колкото и да му го обясняваш,той няма да те разбере. На него му е заложено, възпитано е в него да критикува. Затова на критичните хора като него ,аз казвам да прочетат, да се информират от разни източници за енергията и материята, от която е изградено всичко.Енергия,материя,мислене, психика така до дето стигне до идеята ,че всичко е устроено по един план ,че той , пък и тези които критикува са устроени по един и същи начин. Тъй че не може той да е такъв, а другите-онакива. Всички сме едно.От там да започне промяната



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: vida1929-129539]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.12.13 17:52



" Тъй че не може той да е такъв, а другите-онакива. Всички сме едно.От там да започне промяната"

Като всички сме едно, защо не се обичаме?





Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: blood2]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано10.12.13 18:09



Въпросът ти има много отговори. Толкова отговори, колкото са хората по света.
Някои не обичат себе си.Някои не обичат нито себе си, нито другите.
Причината може да е ,защото не са били обичани деца. Други -така наречените невротични хора, на тях им е била дадена обич, нежност,грижи. Но винаги са чувствали,че не им е достатъчна . Това са тези,които и като възрастни все искат и изискват от другите. Но не дават.
Не сме научени правилно да харесваме и обичаме себе си. така мисля.



Тема Re: Промяната в нагласите към света..нови [re: vida1929-129539]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.12.13 18:14



А мен коя жена ще ме научи да обичам?





Тема Ти научинови [re: blood2]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.13 18:46



някоя жена, защо тя да те научи ?





Тема Re: Ти научинови [re: nbb]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.12.13 18:47



Е, тя е учителката, пък аз ученика. Или и така не става?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.