Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 14:26



Прочети внимателно всяко от обясненията в сайта на издателството, който постнах.
Има подробна разбивка за това как се формира цената на издадена книга и какви са разходите по нея - в проценти.
Като ще откриваш амплоато си на рекламен агент, трябва да знаеш за какво работиш (даром)



Парите за реклама не са някакви имагинерни пари. Те също влизат в коричната цена на книгата (обикновено около 6%). Но тъй като притисната от конкуренцията и покупателната способност, тази цена не може да расте до безкрайност, то тези проценти рядко стигат за сериозна рекламна кампания.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 14:29



хахаха...е, страхотно точно казано:))



Не знам и аз каква е тая мания за себедоказване за издаване на книги от куцо, кьораво и незнам какво си още:)))...освен, ако не си издателство или с леля управителка там...или богати лИбовници -спонсори

Иначе знаеш, имам си едни 4 скромни проф. учебничета дето съм си написала и си ги продавам ей така, ксерографирани...и си имам клиенти:) Начисто съм-поръчка-ок, разпечатка-продавам:)

Беше ме питала една издателка как вървят продажбите ми, казах и /цените знаеш са м/у 25 и 35лв./...и тя ми каза, че това било чудесно, нямало нужда да се набутвам с издателства и печат:))...още повече, че е специализирана л-ра.

Та не знам, ако наистина е като хамериканската с-ма дето издателството да се заинтересува и да държи да те издава, защото ще се котираш, па и те ще припечелят покрай теб най-вече:)))-това е перфектният начин.

ама другото-не го разбирам, па и нЕмам излишни едни пари



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 14:33



Що бре?

виж каква готинка тема със сумати мнения се получи:))



А вий си наливайте в сметката на псевдо Ошовица:))...лошо няма, доволна ще остане



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 14:39



То книжният пазар е в сериозен застой и то вече от около година-три... Много издателства са на ръба на оцеляването. Корица на книга скоро не съм правил - просто се сви всичко - хората не купуват и така - ама ще се оправи - аз съм оптимист





Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 14:54



Има си я опцията "хамериканска система", никога не се е губила по нашите дължини.
Ето:



Оцененият по достойнство от редактор на издателството автор само клати краченца, докато други се набутват с всички разходи и получава:

3. Авторски процент - 15%

Според Закона за авторски и сродните им права, чл. 46, ал. 3

„3. на автора се дължи възнаграждение в размер петнадесет на сто от цената на дребно на всеки продаден екземпляр от произведението;"

В закона конкретно не е указано кога трябва да се заплати тази сума. Стандартно приетото в България е 50% от сумата да се заплаща предварително и 50% след първия месец продажби. Това естествено много силно зависи от автора. Ако говорим за автор като Лили Иванова, там естествено се говори за други проценти, и за сума платена предварително.


Ако се чуди защо само толкоз, да си прочете статията.

Е, докато стигне до издаване, след като е оценен като перспективен на първо четене, ще му се наложи да мине и през това ренде:


Много забавно написани перипетии, междувпрочем. Ако не друго, ми светва защо някои хора минават на самиздат и търсене на спонсори.

Твоето е друго, ти си пишеш сборник от лекции с учебна цел и в ограничен тираж.
От какъв зор да се набутвате и ти, и учениците ти с допълнителни разходи, след като и ксерокопия вършат работа.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 15:07



малеййй...вярно сериозна работа си е



не съм запозната-наистина, виждам, че ти си се заровила да поразбереш нещата, та и ние покрай теб:)

полезно инфо си е!



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 15:24



Моля, моля, без да си измисляш за писателката ако обичаш


Аз не се жалвам от нищо, щото си имам истински издател и се гордея че ме е публикувал, като му гледам другите книги и автори.
Обаче съм информирана и се постарах да обрисувам картината в болшинството случаи и да бъда полезна на енбибито, щото малко така не ми харесва това със сметката и давайте да дадем и колкото съберем - вероятно 50-100 лв. И Дарка го каза, трябва да е по-прецизна, да си намери кой кое ще и прави и тънки цени и чак тогава да събира пари.
А що се отнася до мен лично, аз пари за такава книга няма да дам. Не ми вдъхва доверие автора, нищо не знам за него и квалификациите му, че да му чета упражненията и не дай си боже да ес повлияя.



Тема Хичнови [re: Гарфийлд]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 15:25



не ми пука, аз си имам мисия.





Тема Блондинка съм,нови [re: Aлиca.]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 15:26



не ме карай да се задълбочавам. Когато правя нещо, го правя от сърце.





Тема Re: Каква дистанция -нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 15:27



И за мен си анонимен, това какво работиш не е инфо с което можеш да бъдеш разпознат, май те провокира енбибито




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.