Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 20.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Ирни-ко,...нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 15:04



Пищови съм ползвал само по микробиология. Така и ненаучих кой какво рупа.
Задължителните литератури съм ги чел. Чел съм и някои полуапокрифни философи. Ама накрая си изградих ясна философия.

Та - може да се окажа по ляв от теб, само ако приемем за ляво ниски данъци и минимална намеса на държавата.


Комунизма си е много ясно нещо. Никаква частна собственост. Никаква експлоатация на човек от човек. Диктатура на пролетариата. Никаква религия (опиум за народите). И разбира се - от всекиго според способностите, всекиму според потребностите.
Всяка комунистическа партия която допуска частна собственост е реакционна. Всеки комунист който вярва в някакви богове, не е истински комунист.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Ирни-ко,...нови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано14.04.10 15:38



Всяка комунистическа партия която допуска частна собственост е реакционна. Всеки комунист който вярва в някакви богове, не е истински комунист.
Кой ти го каза това?! Ти живееш май някъде в миналото! Не случайно, ти дадох пример за съвременна комунистическа партия, управляваща в демократично общество - Кипър. Поизучи ги, попрочети и после ще си говорим. Малко се съмнявам да искаш високи данъци за ниските и средно ниските доходи, а да искаш ниски за средно високите и високите доходи в ЕС. Ти неминуемо ще имаш доход от ниските или средно ниските в Евро зоната / освен ако не си от антуража на управляващите/.

Примерният модел на Ламби не отговаря на истината, по-долу от неговия съм дала съществуващият примерен опростен модел на икономическо упровление. Но ти пак май не си доизчел и се изказваш.

Редактирано от lrini_ex на 14.04.10 15:45.



Тема Re: Ирни-ко,...нови [re: bira_more]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано14.04.10 15:44



"Диктатурата на пролетариата" е в преходния период, докато се наложат социалистическите порядки в обществото.





Тема Re: Ирни-ко,...нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 15:50



Ами искам ниски данъци за всички. И за високите и за ниските доходи. В идеалния случай 10% плосък данък. Това наистина ме устройва чудесно.
Всеки може да се определи както намери за добре. Някой може да нарече своята партия лява, и да въведе 10% плосък данък. Друг може да нарече своята партия дясна и да въведе прогресивен данък. Трети може да нарече себе си комунист, да сложи ниски данъци и да поощрява интересите на супербогаташите, така че те да отиват в страната му и да инвестират там.
А аз съм дърт. За мен дясна политика е политиката на ниски плоски данъци. Лява е политиката на високи прогресивни данъци. Истинските комунисти са не онези които наричат себе си комунисти, а онези които спазват заветите на Марксизма -Ленинизма - така както съм ги учил на времето.
Така че - да понятията ми са от миналото. Дясно е ниските плоски данъци, лявото е високи прогресивни данъци, комунизма (европейския) е само държавна и кооперативна собственост върху средствата за производство. А азиатския комунизъм е комунизма на Северна Корея и червените кхмери в Камбоджа.
НЕПа е отречен от апологетите на комунизма, и се отчита като едва ли не грешка на непогрешимия Ленин.
А религията означава наличие на бог, ангели, архангели, серафими, херувими - цяла йерархия и никакво равенство, което е крайно недемократично.



Bеer? Mоre?



Тема Само едно уточнение, ако може...нови [re: bira_more]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано14.04.10 16:13



При комунизма, диктатура на пролетариата няма. Няма я дори и при предшестващия го социализъм. Тя е само в преходния период, между капитализма и социализма.
Частна собственост е допуснал дори и Ленин. Със своя НЕП.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Само едно уточнение, ако може...нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 16:25



Е позабравил съм някои неща. Все пак държах изпити преди повече от 20 години, а от тогава не съм поглеждал ни марксизъм ни ленинизъм.
Иначе нали и аз споменавам НЕП - Ленин като вижда на къде тръгват нещата, прави НЕП. И НЕПа дръпва здраво, ама чичо Сталин им кръцва главите.
А нашите апологети извъртаха та почти го докарваха до грешка на безгрешния иначе Ленин.
Макар че последните години въведоха някакво подобие на НЕП - не си спомням вече ама имаше нещо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само едно уточнение, ако може...нови [re: bira_more]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано14.04.10 16:38



Ленин е писал, че НЕП-ът е временна отстъпка пред капитализма.
И поне аз не си спомням някой да го е обявявал за грешка. Ленин изобщо си беше безгрешен.



Криво да седим, право да съдим

Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано14.04.10 19:25



За съжаление по онова време нямаше и-нет, та ще е трудно да се поразровя.

За МО и МИО няма представа дали е било така - затова ще приема твоята дума.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано14.04.10 21:04



Малко това, станаха най-големи критици на миналото, като в новото си амлоа пак бяха толкова фанатизирани.
...........................

Най-яркият пример е "десидентската" п*тка Михаил Неделчев. Отвратителен мазняр.

Могат да се посочат и други, разбира се.

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: Учудвам се как докарахтенови [re: ARlZE]  
Автор Tyлca ()
Публикувано15.04.10 01:57



катинската тема до мазняра Неделчев.


Не знам дали някой постна вече още една версия за причините за катастрофата.
Гледам днес в US Today. обсъждат защо не е проработило американско устройство за определяне на височината на самолета над земята .
То би трябвало да "зареве" и да предупреди пилотите за опасно снижаване.
Въвеждането на такива устройства преди няколко години практически е свело до нула инциденти като катинския.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.