Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: А, не! В България за всичко санови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 21:59



Я го повтори това пак, че имам съмнения, че ти си го писал!!!! Да не би някой да ти използва ника, Бира?!



Тема Re: Ааанови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 22:03



Ми никога не съм бил комунист. То и да исках - пак като син на враг на народа нямаше да ме приемат. Е комсомолец - бях.
Единствената причина да предизвикам в теб такива асоциации е ако ти си си сменяла боята, и да опитваш да проецираш върху мен своите връткания.

Bеer? Mоre?




Тема Бира, там ли си, момче,нови [re: lrini_ex]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 22:04



или те изядоха държавните служби на САЩ, Русия и България, сплотено?!
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lrini_ex на 13.04.10 22:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от lrini_ex на 13.04.10 22:06.



Тема Re: Ааанови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 22:13



Ами, по твоите думи, тогава " осъдените от народната власт не са имали право на нищо".... Твоят баща, пак по твоите думи, е бил практикуващ юрист / докато всички несъгласни не са имали право да упражняват професията си, по твои думи/ , ти си се записал да следваш / по думите на Митре, за да се запишеш да следваш е трябвало да бъдеш поне комсомолец по онова време, тоест абсолютен съратник на партията/. Понеже не се съмнявам в искреността ви, по природа съм си доверчива - за това ми идват такива асоциации. Поправи ме ако греша.





Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 22:14



Не, в това си в дълбока грешка.
1. Данъците трябва да са минимални. За да бъдат всички максимално стимулирани да работят. А не да практикуват професия безработен. Това е моя интерес. Мисля че аз знам по добре какъв е моя интерес от теб. Вярно е че ти като истински комунист знаеш по добре от другите какво е добро за тях, но това което аз твърдя е че за мен е изгодно да има ниски данъци. И сериозно законодателство, осигуряващо "държавна" работа на крадците. Циганите ще лапат колкото им дадеш, и пак ще краднат. Начина да не краднат е един единствен.
2. Трябва всеки да си плаща част от цената на здравеопазването за да няма злоупотреби. Ако е безплатно - пенсионерите ще си стоят в лекарските кабинети и за мен ще има огромна безплатна опашка.
3. За инфраструктурата е така - да дадат магистралите на частници както е в Гърция и проблем няма.
4. Пука ми та ми дреме за държавни проекти. Ама е добре да има съд и подкупните като в Китай - куршум.
5. За наркотиците - отново Китайския почин - куршум за наркотрафикантите.

В Гърция, до колкото съм чел от вас данъците са 50 и повече %. А това е много ама много ляво според мен. За мен е десен данъка въведен от нашите комунисти. А левите правителства са правителствата трупащи огромни дългове по 2 начина - като краднат, и като дават малко на масите - субсидии за дръвчета които несъществуват, 15та заплата.... Все силно леви действия. Да не говорим колко ляво е неприкосновеността на университетите ви.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ааанови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 22:22



Осъдените бяха дискриминирани - а с много работа ти позволяваха да работиш още повече.
всички несъгласни - стига да си признаеш. Ако си трайкаш - никой не му дреме съгласен ли си или не.
Иначе - да - бях комсомолец. Даже давах рапорти. Между другото и като кандидатсвах в комсомола и там подадох документи с невярно съдържание.
Това е един мрачен период в живота ми, определено. Най-мрачния.
Нямах избор - искаш университет - комсомол. Иначе работех колкото мога по здраво за огробване на партията. Е бях определено предпазлив, може би дори страхлив.

Bеer? Mоre?




Тема Re: А, не! В България за всичко санови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 22:24



Не бе - дойдоха комунистите. Аз за разлика от теб, нямам никаква нужда да се самоцензурирам. За мен света не е черно-бял. Има много нюанси - цветови и на сивото. Само комунизма си е изцяло черен. Е имаше по някоя малка светла ивичка, ама всичко читаво от комунизма е отдавна на въоръжение в демокрациите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ааанови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 22:30



За разлика от теб, аз никога не съм била комсомолка.... Може би за това не разбирам всичките ви фобии, просто винаги съм била свободна / само два пъти имах намалено поведение за неспазване на обществения тертип, но това никога не ми е създало проблеми, дори в моето семейство/. Знам ли аз какво ви тресе, че политически да защитавате интересите на имащите, докато сте наемници. Вие си знаете....
Аз няма да ви оправя мисленето. Със здраве!



Тема Re: Ааанови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 22:49



Политически защитавам своя собствен (дългосрочен) интерес. Моя собствен интерес е по ниски данъци.
Ще ти дам един пример от сегашния си живот. Имам възможност поне да опитам да увелича заплащането което получавам. Но тогава ще се наложи да се регистрирам по ДДС и да плащам ДДС. Което автоматично ме кара да не се моря излишно. От това губя и аз и държавата. Ако ДДСто не беше така както е, тогава държавата щеше да получава повече от мен - от ДОД.
Много неща не можеш да разбереш. И фобиите ни от време оно, защото си била от облагодетелстваните, не можеш да разбереш и наемните работници, които могат да бачкат здраво и да изкарват прилични доходи.
Бих се грижил изключително много за работодател, който ме експлоатира жестоко взимайки 90% от това което изкарвам, и плащайки ми висока заплата. Защото мен ме интересува това което получавам, а не това което изкарва работодателя ми от мен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ааанови [re: lrini_ex]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано13.04.10 22:53



Я още веднъж моля: За разлика от теб, аз никога не съм била комсомолка....



В 89 си била на 16 г. В комсомола се влиза в 7 клас, като одъртееш за пионерка, на 13 г' възраст. Била си дисидентка от 13 г' възраст до "прехода"?!?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.