Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Ирни-ко,...нови [re: Roxy]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано14.04.10 11:56



Що бе, нищо му няма на дефинирането...





Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 13:12



А може да си го позволи всеки интелигентен и работлив младеж. Защото подчертавам отново - вече се случва от Германски университет да дойдат ТУК, да си подберат най-доброто и да го поканят там.
Ми да - напрактика всички които ни управляват след 10ти са или явни комунисти, като БСП, или дълбоко увредени от комунизма и с тесни връзки с комунистите (Костов и съпругата му), или явни (от сегашна гледна точка) солташаци с комунистите - НКВД ... уф исках да кажа НДСВ.
Само за Филип Димитров не съм наясно - ама все пак той просъществува доста кратко, та може да не е бил ...
А ББ - охраната на бай Тошо, няма начин да не е много ама много "наш" човек.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 13:15



Между другото - наистина имаше и такива хора. Ама те бяха по "низините" - именно защото са се борили за някакви идеали, а не за привилегии.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ирни-ко,...нови [re: ЛAMБИ]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано14.04.10 14:05



Моделът и определенията за дясно и ляво, които си посочил, са много опростени. В действителността, не съществува тоооолкова опростен модел. Най-опростеният модел от този вид може да се сведе до:
Дясно икономическо управление е това, при което основната финансова тежест за издръжката на държавата / и осъществяване на нейните политики/ пада върху юридическите и физическите лица с нисък и средно нисък доход, докато преференции имат физическите и юридическите лица с висок среден и висок доход, така че последните да са способни да генерират средства в икономическия растеж.
Ляво икономическо управление е това, при което основната финансова тежест на издръжката на държавата се поема от физическите и юридическите лица със среден - висок доход и с висок доход, докато тези с нисък или средно нисък доход са освободени от данъци /поне от преки/. Така се стимулира потреблението за сметка на растежа.
За това и беше моето огромно учудване, когато чух, че тройната коалиция е обявила плосък данък - на това му се вика дясно! По най-опростения модел за ляво и дясно икономическо управление. После схванах за какво иде реч - някой трябваше да си узакони средствата, плащайки единствено 10%, та като правителството се смени с официално дясно такова, пак да бъде от облагодетелстваните.


Нали разбираш и съзнаваш, че във всички наши така наречени "демократични" общества, идеята за ляво и дясно се е поразмила. И за това спомага хорското невежество относно класическите определения за ляво и дясно, което не позволява на масите да извършват качествен контрол на съответните управляващи - дали прилагат дясна или лява политика, независимо, какво именце са си турили на партийната фирма.
Много ще те усложня, ако тук спомена за шуро-баджаначовщината или с други думи за използването на властта за устройване на свои хора на всички нива /от намиране на работно място до гласуване на специални закони, насочени единствено към уреждане на "нашите" фирми и фирмички/, което пък от друга страна няма нищо общо нито с демокрацията, нито с определенията за ляво и дясно - по-скоро прилича на начина за разпределение на националното богатство в Османската империя.
Още повече, ще се обърка опростениятмодел, ако в него включим и играта на "националности" и подбуждането на фалшив патриотизъм по поръчка сред различните нации. Така, когато можем да купим един самолет за примерно 100 парички, го купуваме за 300 от "приятелите" и освен това, тълпата ни ръкопляска.... Едновременно сме си уредили възторга на тълпата и уреждането на "нашите" хора от друга националност. Нерентабилно е - естествено, но в политиката и икономиката няма нерентабилно, има мой човек и твой човек. Навсякъде по света.
Ако повечето хора на тази планета бяха наистина наясно с що е то ляво и дясно икономическо управление и какви други фактори се намесват в него, въобще нямаше да си водим този разговор. Воините щяха да са спрели отдавна, човечеството щеше да е единно, всластта щеше да опира само до нейната роля на изпълнител на волята на народите, съобразно кръговете на икономиката. Ама, не живеем в такъв идеален свят...Лошото е, че в момента достъп до образование няма всеки, следователно, повечето ще се слеят с необразованата политически тълпа и ще могат да бъдат манипулирани по най-балъшкия начин.
Извинявай за дългия пост, но просто не намерих как по-кратко да изясня гледището ми, така че да го разбереш напълно.



Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано14.04.10 14:12



"Не съм се борил за да получа привилегии".
Аз главно такива комунисти познавах, може би за това съм свързала комунизма като понятие с честността и равноправието.

Колкото и някои да ме изкарват "пикла" дето нищо не знае, щото е била малка тогава.



Тема Re: Ирни-ко,...нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 14:14



Ей - за едно да сме на един акъл - вярно е че комунягите в България въведоха най-десния възможен данък. То ако комунистите в Кипър и те са с такива данъци, и краднат по умерено - направо да им завиди човек (на кимърци де).

Bеer? Mоre?




Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 14:16



Ми използват твоите похвати - нали ти все искаш очевидци, ама възрастни....



Bеer? Mоre?



Тема Re: Ирни-ко,...нови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано14.04.10 14:23




И аз им завиждам на кипърците / на половината, щото другата половина все още е част на турция и съответно се управлява от нея и нейните закони/. Балансирали са си държавата така, че хем гражданите да са богати, хем държавата.
С теб май сме объркали понятията - какво означава комунизъм, например. За теб е свързан с миналото, а за мен думата е изпълнена с идейна стойност - ляво икономическо управление , тоест, означава. Ти накрая и по ляв от мен може и да се окажеш в действителност, но просто все още не си запознат с термините, които определят твоето положение - кое е ляво и дясно в икономиката и политиката.... В Медицинския не вярвам да си изучавал Сартър, нито, която и да било друга икономическа теория . За Тофлър пък със сигурност дори не си чувал. Почти сигурна съм, че даже и Ленин и Маркс не си прочел, дето са били задължителни по твое време, а си си взел тези изпити с пищови...

Редактирано от lrini_ex на 14.04.10 14:37.



Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: lrini_ex]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано14.04.10 14:26



Аз познавах и от едните, и от другите, да не говорим за третите - най-гадните, които до 89-та драпаха неистово да станат партийни членове, за да правят кариера, а след 10-ти ноември набързо смениха цвят, убеждения и идоли, само и само да са в крак с новата посока на вятъра. Малко това, станаха най-големи критици на миналото, като в новото си амлоа пак бяха толкова фанатизирани.

Та затова гледам да съм по-умерен и балансиран в оценките и гледам да не изпадам в крайности.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано14.04.10 14:43



Ох, третите... те са нещастието на нацията! Защо ли ми идва на ум една песничка, даже не си спомням кой точно я изпълняваше, но имаше следния припев:
"Осем милиона мишлета, взаимно се наричат ченгета..." или нещо подобно.






Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.