Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Ъхъ!нови [re: bira_more]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано13.04.10 10:20



Аз така преди на един преподавател по философия се опитах да му кажа, че Ленин е писал пълни глупости във "Филосовски тетрадки", като имах съвсем сериозни аргументи, но познай какво стана?

Естествено не ми беше позволено да кажа каквото и да било и ми беше забита твърда двойка!!! Добре че беше около 1989 г., та нямаше вече време да ме подхванат и по комкомолска линия и да ми ... майката.
Но естествено Ирни ще каже, че тогава сме си живяли страхотно.... направо започнах сам да си завиждам.



Тема Re: Ъхъ!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано13.04.10 10:31



Много ми е любопитно да чуя по-конкретно за "глупостите" и аргументите ти против тях.



Криво да седим, право да съдим

Тема Re: Ъхъ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано13.04.10 10:50



За неговите глупости не знам ама мен една (нова) учителка предложи да ме изключат от комсомола (тогава де) защото казах че поета и за днес е прав с куплета "Народа прост, живота скучен, а разровиш ли го замирисва на пот и вкиснато. После казват почти припаднала от изненада като разбрала че съм единствения който не е член на комсомола.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Ъхъ!нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано13.04.10 11:02



Ами то "отлюспванията" съвсем не са нещо ново. Но модата им очевидно не отминава.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Ъхъ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано13.04.10 11:05



"Отлюспвания"?!?



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Ъхъ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано13.04.10 11:07



Е, споменът ми е съвсем блед. Т. нар "Филосовски тетрадки" са бележки на Ленин по произведения (и това не помня вече) на Хегел, Фойербах, Аристотел и т.н. Спомням си, че много се амбицирах да вникна в смисъла на коментарите които прави. Стъпил твърдо на материалистически позиции, прави изводи които само той смята за очевидни и нещото което ме порази имаше няколко подчертани пасажа от произведения на Хегел с коментар НЕЛОГИЧНО! Точно Хегел да обвиняваш в липса на логика...???

Та Хегел може да се приеме за баща на науката Логика.



Тема Re: Ъхъ!нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано13.04.10 11:14



Да, отлюспвания - знаков термин в политическия живот на страната от последното десетилетие на двадесети век. Най-вече за дясната страна на политическото пространство.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Ъхъ!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано13.04.10 11:20



Нямам пред себе си нито въпросните тетрадки на "адаша", нито хегеловите съчинения, но не виждам нищо скандално в това да се съмняваш в логиката и да опровергаваш някого логически, пък бил той и баща на логиката. Диалектика (всъщност за неин баща се счита Хегел, логиката, като наука, е родена и развита доста сериозно още в древността), какво да се прави.



Криво да седим, право да съдим

Тема Re: Ъхъ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано13.04.10 12:35



ОК! "...но не виждам нищо скандално в това да се съмняваш в логиката и да опровергаваш някого логически, пък бил той и баща на логиката." Еее! Нали и това аз се опитах да направя като студент, но ме порязоха!

Всъщност това беше пример за "свободите" които имахме тогава и как бивахме "награждавани" за проява на мислене.
А относно "Логиката" като наука, доколкото ми стигат спомените, е "клон" на Диалектиката.



Тема Re: Ъхъ!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано13.04.10 12:43



И какво се получава в краен резултат? В теб са се "усъмнили", за това, че ти си се усъмнил в съмненията на другаря Ленин, които той е имал относно хегеловите съмнения. А сега ние трябва да се съмняваме в съмняващите се в теб тогава. Отрицание на отрицанието до безкрайност...



Криво да седим, право да съдим


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.