Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 19:36



Това, за АПБФКтата., както се изразяваш, си беше чисто твоя теория, дето не отговаря на истината, ама понеже се следваш от Гьоблес и неговата максима как лъжата се превръща в истина, се самоубеди... Аз какво да ти правя, да ти опонирам ли? Друга работа си нямам....





Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 19:43



Не идеализирам нищо, Ламбико му, знам колко много грешки са станали в миналото. Просто ми се ще, нашият свят да си го направим малко по-добър, по балансиран и по-човечен. И това няма да стане, ако залитаме в крайното дясно. 90% от хората на тази планета са наемни работници, следователно , е най-добре световната политика да е насочена към задоволяване на техните интереси и потребности. Това няма да го постигнем с десни правителства. Моля те, помисли върху това, което ти казах, преди да отговориш. Между другото, никът ти, преведе от гъцки на български означава - Блести, Блестящ....



Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 19:45




Моля, перведи ми го стихотворно, защото аз си го превеждам съвсем прозаично



Тема А, не! В България за всичко санови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 20:05



виновни комунистите! Не се отмятай така от основната си теза тук! Не бива! Виновни са за властта на фараона в Египет, виновни са за Кръстоносната война, виновни са за изселването на евреите и т.н. и т.н. до ден днешен, когато са виновни, че има дефицит в бюджета на Бойко....





Тема Re: Ааанови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 21:11



Ми по скро бях в дупка. Комунистическа. Дълбока. В дупка в която само по някога проникваше лъч светлина. Ама накрая сринахме стените на дупката и почнахме да изпълзяваме. Ама - те колкото и да е странно, има хора които искат да ни дръпнат обратно в дупката.



Bеer? Mоre?



Тема Re: А, не! В България за всичко санови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 21:13



За Бойковия бюджет са виновни безусловно. Та нали и самия ББ е бил телохранител на най-башния другар на всички другари? А за подобно нещо определено трябва да е бил много сигурен и проверен човек.



Bеer? Mоre?



Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 21:19



Начи - за да стане света по добър, трябва да има по малко крайности. Комунизма е много ама много краен. Няма нещо по крайно от комунизма. Има само крайни колкото комунизма.
Задоволяването на интересите на 90% от хората е проста работа, стига да имаш пари. То още римляните са намерили идеалната рецепта - хляб и зрелища.
Въпроса е като задоволяваме интересите на тези 90% дали вършим добро за държавата? За бъдещето на същите тези 90%?
В природата има един неотменим закон - конфликт на краткосрочни и дългосрочни интереси.
В този смисъл ти искаш да задоволиш краткосрочните интереси на наемните работници, при това по начин както ти считаш за добре.
Е аз съм наемен работник. Тоест ти искаш да задоволиш и моя интерес. Ами отлично - никакъв комунизъм и само десни правителства, защото само десните правителства могат да осигурят дългосрочните интереси на наемните работници. Левите правителства осигуряват краткосрочните интереси. Кризата в Гърция го показва идеално. Щото там и десните ви са твърде леви.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.04.10 21:23



Кое не отговаря на истината? Това че децата и внуците на АПБФКтата можеха да влизат по втория начин в университета? В смисъл за тях имаше отделни листи?
Питането ми е много просто - защо искаш аз да реформирам партия, която ненавиждам, а твоите родители не са се опитали да реформират същата тази партия, като отменят привилегиите за АПБФКтата. Защото привилегиите означават едно - неравенство.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ааанови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 21:30



Не се унасяй само в поезия...

Щото за теб ми идва стихът:

"До вчера бях облечен във червено,
дерзаех , възхвалявах аз живота,
но днес захвърлих миналото ми обременено
и дадох дугимо си ВОТА!

Не съм ли патриот , кажете?!!!
Позицията ми, дано!!!, я разберете!"



Тема Re: ЛАМБИКО МУ!нови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано13.04.10 21:47



По въпросите на Гърция не е хубаво да кометнираш, защото не знаеш ситуацията в държавата и не я живееш... По скоро бих те перифразирала - там и левите са много десни, но ти няма как да го разбереш, щото не ти плащаш с парите си за ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО. Това обаче, е друга история...
ТВОЯТ въпрос, като наемен работник в България опира до:
1. България да ти взема някакви данъци за да осигурява бедните /така че да не им се налага да крадат, следователно, да не съществува престъпност/
2. да ти осигурява здравеопазване / така че да не се налага да плащаш всеки път, когато имаш здравен проблем/,
3. да ти осигури инфраструктура /така че да не се налага дапътуваш по второстепенни пътища, когато се придвижваш до друга част на нашата съвременна империя ЕС/,
4. да ти осигури равноправие / така че държавният проект, за който си се кандидатирал като изпълнител да го спечели наистина фирмата, която срещу най-малко пари ще осигури максимален резултат
5. да защити децата ти от разпространение на наркотици
и още , и още и още.....
Чудя се, какво точно прави държавата, в която живееш и на която плащаш данъци, че живееш в пределите и, за да постигне тези твои "дребни" цели на " дребен човек" сега?




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.