Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Не било можело 10% плосък данък? Може, може!нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.08.07 11:45



Чудя ти се. В предизборна обстановка ВСИЧКО МОЖЕ, и то не е резултат нито на логично мислене, нито на добра воля, нито на точни сметки. А просто на ПОПУЛИЗЪМ.

Колкото до плоския....доста неприятности ще си имат популистите, ако не върнат необлагаемия минимум. Щото пресата вече гръмна, че плоският бърка в джоба на бедните. За кой ли път.

А може и да няма неприятности. Гражданско общество, колкото и да се напъваш в другия си постинг, у нас няма. Тъй че може и това безумие като "плосък данък на ниски доходи" да си преглътнем безропотно.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: данови [re: vvetov]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано01.08.07 13:25



В отговор на:

Просто се подписвам под горния пост!



Мерси. Трогнат съм от вниманието.





Тема Re: Елементарно бе, Тошо. Намаляването нанови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано01.08.07 14:47



акцизите е детска работа. Само трябва да скъсаме договора за присъединяване към ЕС и вече можем да си ги намаляваме колкото си искаме.

Това последното Ангелов обаче го претрайва. Дали не е чел какво е договорено с ЕС или се прави на ударен.


Whisky-for my men, and beer for my horses...

Тема Re: Елементарно бе, Тошо. Намаляването нанови [re: WilliamBingham]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано01.08.07 16:14



Никъде Георги Ангелов не е препоръчвал намаляване на акцизите.

Той пише следното:


С едната ръка дава, с другата взема

Има едно нещо, което се забелязва през последните години - правителството всяка година обявява как намалява данъците, а всъщност данъчното бреме остава на същите високи нива. Причината е, че всяко намаление на данъчното бреме е съпътствано от увеличаване на други данъци. Същото се очертава и в настоящия случай - причините са свързани с необлагаемия минимум и с акцизите.

Едновременно с въвеждането на плосък данък от 10% правителството премахва и необлагаемия минимум. Това премахване на необлагаемия минимум означава ръст на данъчните задължения на работещите. И тъй като необлагаемият минимум се отнася за всички работещи, неговото премахване увеличава сумата на данъците, която трябва да се плати.

На практика имаме наслагване на три данъчни промени, които касаят облагането на доходите - две от тях намаляват данъчното облагане (10% плосък данък и намаление на осигуровките с 3 пункта), а една от тях води до ръст на облагането - премахването на необлагаемия минимум. Резултатът е смесен - за голяма част от данъкоплатците резултатът ще е по-ниско данъчно облагане, но за някои по-нискодоходни групи ще има ръст от няколко лева на данъчното задължение.

Правителството обяви, че мисли мерки за компенсиране на този ефект - но за момента е ясно, че тези мерки не са съвсем избистрени и се отнасят само за държавния сектор на икономиката. Не бива да се пропуска и вече ежегодният ръст на акцизите, който също ще доведе до ръст на общото данъчно бреме. За компенсиране на този ефект върху данъкоплатците засега не е помислено.




Компенсиране на ефекта от повишаването на акцизите - това е, което препоръчва Ангелов.


Ама пусти комуняги - големи сте майстори да изкилиферчите думите на хората.






Тема Re: Не било можело 10% плосък данък? Може, може!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано01.08.07 17:47



В отговор на:

Щото пресата вече гръмна, че плоският бърка в джоба на бедните.
...
Гражданско общество, колкото и да се напъваш в другия си постинг, у нас няма.



Именно пресата е една основна част от гражданското общество. Истинската независима преса, не разни купени вестници.

Дай Боже българската журналистика да започне да става европейска. Има хора, които полагат много сериозни усилия в тази насока.



А иначе, душичко, запомни нещо от мен. Анти никога не се напъва.

Аз съм много лежерно момче. Оставям нещата да си вървят по собствения си път. Защото в края на краищата винаги става това, което аз искам.

Като те свалях преди време по ICQ-то не го ли разбра?




Бог пише право дори когато изкривява редовете

Тема Re: Не било можело 10% плосък данък? Може, може!нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.08.07 18:50



Защо ли ми се струва, че точно тази преса, която търси подобни дефекти в решенията на управляващите, не е гражданска преса, а просто е купена от някой?

Колкото до ICQ-то - нещо нямам спомен...нито да сме си писали, нито да си ме свалял. Пък и малко смеличко е да твърдиш, че става всичко, което искаш, пък не си успял да ме свалиш!

По-добре е да си помисля, че ме бъркаш с някоя друга уникална. В противен случай ще реша, че ползваш подобни подхвърляния, за да поддържаш някаква своя слава на сваляч тук?!?! Това е клуб ПОЛИТИКА все пак, а не клуб НЕСПОДЕЛЕНА ЛЮБОВ...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Е те за червенушките ...нови [re: yниKaлнa]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано01.08.07 19:41



... току що казаха по новините че плоския нямало да се въведе ако не се гарантира, че доходите нямало да се "накарнят" демек стой та чакай



Комунист ли е, главата му да дрънка по паважа!

Тема Re: Е те за червенушките ...нови [re: V.Grig]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.08.07 20:03



И как ли ще направят така, че да не се накърнят? Освен да върнат необлагаемия минимум - всичко друго ще е шменти-капели. Как ще задължат "честния" частен бизнесмен да плаща по-високи заплати на подчинените си? За да не са накърнени доходите им при положение, че всяка година трябва да бръкнат и да платят въпросната плоска глупост?


Мен ако питате - трябва да се въведат СКАНДИНАВСКИ данъци. Колкото повече получаваш - ТОЛКОВА по-висок ти е процентът. НАЛОЖИТЕЛНО е за такава държава като нашата, в която ВСЕКИ мошеник е и милионер. И като прибавят ДРАКОНОВСКИ мерки срещу укриване на данъци - ето това е рецептата.

Също и данък сгради. Първият имот - нормален данък. От втория нагоре - десет пъти повече. Щом имаш пари за 2 имота - ще имаш и за висок данък.

Така и прехвърлянията по роднини и подставени лица ще секнат - щом и ТЕ САМИТЕ ще имат право само на ЕДИН нискооблагаем имот...

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Имам друго предложениенови [re: yниKaлнa]  
Автор vvetov (.)
Публикувано01.08.07 21:01



Имам друго предложение:
1. Въвежда се плосък данък 100%. След това на всеки се дават по 200 лв. плюс процент за прослужени години.
2. Притежаването на втори имот се забранява. Ако го придобиеш по наследство, трябва да се освободиш в някакъв срок. Продажбите се правят от общината - те определят купувачите, които трябва да са картотекирани като крайно нуждаещи се.
3. Манифестацията на 9 септември започва в 8.30


Само в скоби да допълня, че за основно жилище сега, данъкът е по-нисък.

vetov


Тема Re: Имам друго предложениенови [re: vvetov]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.08.07 21:16



Да бе. И колко по-малък? С 30 лева?

Няма нужда да правиш намеци. Когато аз съм била репресирана и съм вяла синия байряк - ти си ходил прав под масата. Това с големите данъци не съм го измислила аз, нито комунягите. Щом се прилага в едни толкова свободни и демократични и богати държави като Скандинавските - значи не е лишено от мисъл. Преди години дори АББА избягаха от там, щото им скубяха ОГРОМНИ данъци на ОГРОМНИТЕ печалби. Не е приятно - всеки иска да къта милиончета, а ония нещастници - нека ровят по кофите...


Ама АББА поне си ги изпяваха милионите, а тукашните Вълци СА ГИ ОТКРАДНАЛИ ОТ НАС. Не е лошо да ги върнат по някакъв начин.

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.