Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Ей колко пъти съм казвал -нови [re: HoщнaCтpaжa]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано31.07.07 15:32



На прост човек и Господ не може помогна!


Ми чети бе, следи новините, не само какво казал Костя или какво си мислиш, че казал за Гоце и Доган.



Я да видим какво бил имал Сименс у България -

Ха сега бързо се извини неграмотнико.

Я да видим какво прави Хюлет Пакард тука?
Я?! Хиляда работни места?!

Освен това не съм ти правил нито класация, нито представтелна извадка, а съм ти турил имената дето съм срещал в последно време из публикации.

Щом си по глобалните цифри ей ти - за 2005-2006-та,



Ей ти и какво казват консултантите за 2007-ма



Ей ти и какво пише у доклада на Световната Банка.



Пак ти казвам ние не сме Китай, но нещата вирят добре с инвестициите, ако на некой не му харесва, мисля примерно Шанхай е голям хубав град, прав му път, там инвестиции колкото щеш.



Тема Постно мое да е имамбайълдъто,нови [re: 1984]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано31.07.07 15:44



дет го готви баба ти.
И не са два-три цеха, брой. Да няма ги вече комбинатите като Балканкар с по 12 000 работника, ама и той не строен нито за една година, нито имаше много такива като него. Като станем баре половината на Индия или поне на Италия ще искаме повече от заводчета с 300-500 работни места.



Както казах по горе не правя обстоен ик. преглед, а давам примери, конкретни от многото.
Ако ти е постно иди у Шанхай там вали инвестиции денонощно, ама той сам е по-голям от България.

Ей ти го постното:
2006-та общо 2 098 милиона евро- Най-големият чуждестранен инвеститор в страната през миналата година е Австрия с 423 млн. евро. На второ място е Великобритания - с 263, следвана от Швейцария -189 млн. и Гърция -181 млн. евро. Делът на инвестициите през офшорни зони продължава да намалява, макар че вложенията от екзотични страни продължава да държи значителен дял. Британските Вирджински острови са солиден инвеститор, според данните на БНБ, с дял от 62,5 млн. евро в общия обем от вложенията. Далеч по-назад са Каймановите острови - с 6,1 млн., остров Ман - с 9,1 млн. и Панама - 9,7 млн. евро.

За 2007-ма/по отчета на БНБ/ - Януари - 131 млн. евро
февруари - 158, март-266, април-245, май-286 милона евро.
Е сигурно е постно в сравнение с Китай или Бразилия, ама толкова можем.

Редактирано от ДeдoBиToдЪp на 31.07.07 15:54.



Тема Ха вземи та прочети какво си намерил:нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор 1984 (член)
Публикувано31.07.07 15:59



"По неокончателни данни на Централната банка през цялата 2005 г. общият обем на преките вложения от външни фирми е 1,8 млрд. евро. Акцентите през миналата година са били недвижимите имоти и финансовото посредничество. .....Общо за годината преките чуждестранни вложения в недвижима собственост достигат рекордните за всички времена 409 млн. евро. ...Огромен е интересът и към финансовото посредничество. Общо 614 млн. евро са преките чуждестранни вложения в този сектор. "

И това е от 2005-та. В 2006-та вече имотите твърдо бяха хита, за първото полугодие на тая година дела им расте още. Намери си данните сам, има ги в нета.



Тема Е та?нови [re: 1984]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано31.07.07 16:11



Те тези недвижими имати ги купуват за да строят дъсчени бараки на тех и кокошарници.

Пък Уникредито, ОТП, Банка Пиреос, Банка Аустрия, И прочие отварят тука представителства щото няма бизнес който да обслужват ли?

Да ама не. Щото примерно чисто български предприятия примерно като КЦМ или Калцит теглиха милиони кредити от тези банки и то кой за пречиствателна и енергоспестяваща инсталация, варова пещ, газостанция или то това не са инвестиции и развитие на технологиите?

Пак ще ти кажа по-добре един строеж в Пампорово на комплекс с апартаменти, отколкото 3 цехчета за панелчета на Нокия с по 10 жени вътре и три щприца за пластмаса.

Редактирано от ДeдoBиToдЪp на 31.07.07 16:17.



Тема Заводи за цели проводници строят върху тяхнови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор 1984 (член)
Публикувано31.07.07 16:25



Ти се радвай, де.
Между другото, я си сметни личния месечен доход на колко квадратни метра апартамент се равнява днес, на колко се е равнявал същия месец миналата година, по-миналата, по-по миналата.
В твоя си град, на твойта си улица.
А сега огледай улицата и виж колко повече дупки има по нея, колко е по-мръсна, колко са намалели зеленината и местата за паркиране.
Чудничко вървят нещата, да.



Тема Напротив сега за изборите общината се урнанови [re: 1984]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано31.07.07 18:24



да поправя улиците в родния ми град.

Че строежите зачестиха - какво лошо има не разбирам?

За зелините площи си прав вместо нови да правят - намаляват, но това е от компетенцията именно на общината, поради което както казах на друго място местните избори са много важни макар хората да не им отдават нужното значение.
Но затова не са виновни строежите, просто си помисли, кой е сектора дето ангажира всеки един сектор на стопанството освен строителството?



Тема Re: Сигурно по този начин...нови [re: CKИTниk]  
Автор MУTPA ()
Публикувано31.07.07 19:29



Абе той Царвула данък наследство премахна, па един плосък данък ли нема да вкара. Явно нещо с булката, не мое са разберат за семейното подоходно облагане, та затуй.

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Re: Ей колко пъти съм казвал -нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано31.07.07 20:03



Я, тва за Сименс съм го упушил бре, тюй да се таковам у спеца и аз.
То не че за 4 милиона лева инвестиции и 60 служители си заслужава да го следя де, ама все пак.

НР - ще го бъде, некъде къде 2011.



То хубаво пишат че все ние сме най-най, ама истината че нито сме най, нито преимуществата са толкова много че да натежат при решение на инвеститор дали да прави фабрика в България.

И то във конкуренция с логистично по-удобни решения като Румъния, Хърватска, Словения, Унгария, Чехия...
Сещаш ли се? Сещаш се я, ама не отърва, щото лъсва голия червен дирник, нал тъй.



Тема Нищо лошо, освен че е мутренски бизнеснови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор 1984 (член)
Публикувано31.07.07 20:39



Тоест бизнес несъобразяващ се и с елементарни правила и унищожаващ системно елементите на нормална градска жизнена среда - презстрояване, никаква нова и съсипана стара инфраструктура, яко укриване на данъци, за качества и защита на потребителите е излишно да се говори.
Искаш да ти кажа по какво познаваме нормалната държава - ами ето ти пример - нашата не е такава защото очевидно не желае да въведе порядък в тоя бизнес. А това е много съществена част от ежедневието на мнозинството българи - и те постоянно виждат чия е държавата.

П.С.
Не ми каза така, докато цъфтим, как ти се е изменил месечния доход мерен в квадратни метри засторна площ през последните години.



Тема Извинете, че се намесвам.нови [re: 1984]  
Автор vvetov (.)
Публикувано31.07.07 21:04



Има точно един начин да се спре това мравунешко строителство - мнозинството българи да спрат да купуват тези апартаменти.
Няма администрация, която да устои на натиска, докато се наливат такива пари. Не са само мутренски.

vetov



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.