Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Бе тия твоите,дето все ги цитираШнови [re: drug]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано30.07.07 17:51



В отговор на:

3ападни анализатори критикуват данъчните идеи на кабинета



Аз пък ще ти цитирам едно друго мнение. По въпроса за въвеждане на плосък данък в Румъния.



"... разбираем е и фактът, че западните политици са силно притеснени от увеличаващата се конкурентноспособност на източно-европейските икономики, за което данъчната реформа има основен принос.

Това е причината за критиките на старите страни-членки на ЕС към румънското правителство за една от малкото му смели стъпки в правилната посока."

"The Truth About The Flat Tax", SAR Policy Brief No.18




Сега станаха ли ти ясни "западните анализатори"? Плоският данък е "абсолютно ненужен" за Агата Урбанска или Симон Кихано-Еванс.

Обаче той е нужен за мен и за теб. За българската икономика.




Бог пише право дори когато изкривява редовете

Тема Re: Става дума за данъците върху доходи...нови [re: 1984]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано30.07.07 18:16



В отговор на:

Става дума за данъците върху доходи... от продажба на имоти.



За целта регистрираш фирма. И нямаш никакви проблеми с подобни сделки.

Елементарно, Уотсън.



Бог пише право дори когато изкривява редовете

Тема Re: Бе тия твоите,дето все ги цитираШнови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано30.07.07 18:35



Абе я не заблуждавай човека само - плоския данък има значение за теб за да не влезеш в 24% ставка.

Всичко останало е дрън-дрън та пляс.

А истината сам я знаеш много добре - заплатите се плащат на черно и ще продължатъ да се плащат така и с плосък данък и без плосък данък, защото отива на кино основното социално споразумение - това за социалната справедливост.

И като се има на предвид липсата на съдебна и икономическа такава - т.нар. българска държава и българска икономика ще продължава да зацкля и да минава в сивия сектор.

Та аз така и не разбрах - как плоския данък ще направи решителния завой на българската икономика? С по високо потребление ли? С извадени на светло доходи ли?

Теб може да ти е нужен наистина, но факт е че финансирането на боюджета от подоходните данъци е символично и няма да окаже съществено влияние и нула да направят ставката защото основата е ДДС и акциз.
Демек липса на наличие на ефективна данъчна система. А при такива не плсък, ами параболичен да сложат - все тая.



Тема Нямаш проблеми освен данъка върху дивидентанови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор 1984 (член)
Публикувано30.07.07 18:35



А също и задължителната регистрация по ДДС.
Е, с 10% подоходен данък наистина вече нямаш никакви проблеми и никакви гимнастики не ти трябват.



Тема Re: Я опитай пак...нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор drug (минаващ)
Публикувано30.07.07 19:01



Отпадат признатите разходи при облагането на доходите?
30 Юли 2007

Нормативно-признатите разходи ще отпаднат, ако се въведе единната данъчна ставка за облагане на доходите на физическите лица. Това предаде в понеделник БНР, като се позова на източници от правителството.

В неделя лидерите на управляващата коалиция заедно с членовете на правителството на заседание в Евксиноград да бъде въден плосък данък от 10% върху доходите. Идеята обаче не беше конкретизирана, като бе обяснено, че тя ще бъде разработена при подготовката на данъчните закони за догодина.

Така се чу, че при новия начин на облагане ще бъде премахнат необлагаемият минимум.

Ако се премахнат и нормативно-признатите разходи, това означава, че при доходи от граждански договори няма да се приспадат разходите от 35%, както е сега. При патентната дейност няма да се признават 50%, а при авторските хонорари – 70%.

Май на увеличаване на данъци намирисва, а?...





Тема Кой ти е казал, че не може бе? Може, аманови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор ДeдoBиToдЪp (ген сек)
Публикувано30.07.07 19:51



когато му диойде времето, не когато кажат от ИПИ.



Айде патентовайте сега топлата вода. Щото и да се стопля водата може, нал тъй?



Тема Re: Не било можело 10% плосък данък? Може, може!нови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор Инфopмиpaщ@@@@@@@@@@@@@@@ (истинския)
Публикувано30.07.07 19:54



В отговор на:

Какво повече му трябва на човек?




Ето това:



А ти правиш точно обратното.



Тема Re: Кой ти е казал, че не може бе? Може, аманови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор HoщнaCтpaжa (нащрек)
Публикувано31.07.07 02:16



Хехе, ама и ти влезе в разрез с официалната позиция преди време в другата дискусия за тоя данък.
Ногу бързаш кат пърле пред майкя си, аз ти казвах вече





Тема А бе товаричщ,нови [re: Zzloba]  
Автор Krug (член)
Публикувано31.07.07 09:06



вие заради тази власт на маймуни се направихте бе.





Тема Re: Деменция ли те гони или по принцип ръсишнови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано31.07.07 09:50



глупости?



Хайде ми посочи, моля те, къде съм писал, че не може да се въведе плосък данък? Щото мога да ти кажа аз какво съм писал, поред:

1. Аз съм за плосък данък.
2. Плосък данък може да бъде въведен, когато възникнат условия за въвеждането му, като условията нямат нищо общо с макроикономиката, а с настроенията вътре в страната. Съответно, няма да бъде въведен докато масата българи няма да бъдат облагодетелствани от него.

Забелязал съм, че ти е малко сложно да вденеш, че няма икономически инструмент, който да е панацея. Икономическите инструменти са да се използват в конкретен момент, когато са необходими. Останалото е лаладжийстване и шаманизъм.

Хубаво е, че си доволен. Време беше да се случи нещо, ная което да се зарадваш. Особено предвид факта, че скоро няма да има за какво друго да се радвеш. Изборите имам предвид.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.