Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: За Джими Хоффа чували ли сте?нови [re: 1984]  
Автор koйтo_и_дa_e ()
Публикувано05.08.07 17:09



да, шеф на профсъюз, връзки с мафията.
Това ли е изходът?

Ако предприятието /филиалът/ не е голямо, в него няма и съответната профсъюзна организация. А от инспекцията по труда и работодателят са дупе и гащи.



Тема Re: Опитваш св да ни правиш нанови [re: vvetov]  
Автор koйтo_и_дa_e ()
Публикувано05.08.07 17:12



???

така си и знаех, че към постинга ми ще се отнесат с ирония.



Тема Re: Имам друго предложениенови [re: Aнтиkoмyниcт]  
Автор koйтo_и_дa_e ()
Публикувано05.08.07 17:15



нямаше смисъл да пиша тук, реакцията, разбира се, че ще е плезене.

Образованието ми е висше и мисля, че квалификацията ми е по-голяма от тази на леля Айше, която мете улиците. А и не мета улиците, но какво от това?



Тема Не е ирониянови [re: koйтo_и_дa_e]  
Автор vvetov (.)
Публикувано05.08.07 17:41



По разположението на запетайките в постовете ти си личи доброто образование. Имаш достъп до компютър с интернет почти по всяко време - работно и извънработно. Домашният предполага доход над 180 лв., а служебния при всички случай заплата над 180, независимо дали работиш в София или на друго място.

Не се смятат случаите на почасова работа, доход от някакво обезщетение или отпуск.

vetov


Тема Re: Не е ирониянови [re: vvetov]  
Автор koйтo_и_дa_e ()
Публикувано05.08.07 18:01



на теория е така, но действителността е различна. Това, което писах, е истина.



Тема Ами, госпожонови [re: koйтo_и_дa_e]  
Автор vvetov (.)
Публикувано05.08.07 18:28



личният ви случай може и да е истина, но не това е действителността.

vetov


Тема Re: Ами, госпожонови [re: vvetov]  
Автор koйтo_и_дa_e ()
Публикувано05.08.07 18:33



да бе, аз сигурно живея в паралелна реалност.
Може и така да е, след като сме толкова невидими за всички.



Тема Re: Ами, госпожонови [re: koйтo_и_дa_e]  
Автор vvetov (.)
Публикувано05.08.07 18:37



Вижда се толкова, колкото искате да покажете.

vetov


Тема Re: Имам друго предложениенови [re: koйтo_и_дa_e]  
Автор Aнтиkoмyниcт (заклет)
Публикувано06.08.07 10:41



В отговор на:

Образованието ми е висше и мисля, че квалификацията ми е по-голяма от тази на леля Айше



"Висше образование" все още не значи нищо. Има специалности, които изобщо не се търсят на трудовия пазар.

Най-вероятно ти трябва някаква преквалификация, но без повече инфо за самата теб не мога да ти помогна.



В моята фирма например съвсем неопитно маце, прясно дошло от строителния техникум, взима 400 лева. Най-опитните техници стигат до 1500, а младите инженери почват от 700. В строителството и проектирането е така.

Почни да бачкаш като продавачка, за да се издържаш, завърши ПГС и заповядай при мен. Гарантирам ти приличен доход, ако работиш сериозно.





Бог пише право дори когато изкривява редовете

Тема Хубо` де. Да видим какво може да сенови [re: koйтo_и_дa_e]  
Автор WilliamBingham (Hammer of Konot)
Публикувано06.08.07 10:57



направи по въпроса, за да се плащат по-високи заплати в частния сектор:
1. Добавка на месец от държавния бюджет.
2. Задължителен процент от печалбата на фирмата да отива за заплати.
Ще извиняваш, ама кое от двете по-горе е приложимо? А и от двете лъха на пълен кретенизъм.

Проблема не е в качеството на частниците ни, а в количеството на неквалифицирания персонал. Неквалифицирания персонал е лесно заменяем-на опашката чакат много такива, затова може и да не се плащат високи заплати. В определени браншове вече няма достатъчно кадри и заплатите скачат до небесата.

Стига си се вайкала, ами влез в сайта на социалното министерство и виж какви курсове за преквалификация има. По линия на еврофондовете се организират много такива курсове. Или все пак е по-лесно да се хленчи, че държавата нищо не прави?

Whisky-for my men, and beer for my horses...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.