Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:04



Добре, аз ще опитам с човешки аргументи


Не искам да профанизирам символа, нека остане свещен!
Символът е с много значения и просто опитвам да обесня едно от тях.Мисля,че една то целите на подобна символика е да предава нформация или знание. Така както в свещените текстове знанието е представено в алегории чрез метафори защото не може да бъде разбрано от хората, за които е предназначено, така в част от тези символи то е представено в графичен вид, но силно опростено. Вероятно тези символи въздействат на подсъзнателно ниво и в подходящ момент подходящ човек ги разчита и разшифрова за другите
Мисля,че свастиката е силно опростена графика на светлината.
Като начало няколко свастики:


Ще помоля да обърнеш внимание на втората и третата свастика в дясната колона отдолу нагоре защото пресъздават по-точно от другите модела на движение на светлината
Ще продължа след малко.



Тема Светлината!нови [re: Valda]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:17



Светлината е електромагнитна вълна. Това означава, че светлината всъщност е съвкупност от едновременно разпространяващи се монохроматични електромагнитни вълни.

Електромагнитната вълна е съвкупност от едновременно разпространяващи се монохроматични електромагнитни вълни, т.е. вълни с определени честоти.

Монохроматичната електромагнитна вълна представлява едновременно синусоидално изменение на интензитета на електричното поле и на магнитната индукция, което се разпространява в пространството.

Монохроматичната електромагнитна вълна е напречна, тъй като посоката на интензитета на електричното поле и посоката на магнитната индукция са перпендикулярни на посоката на разпространението й. От друга страна,


Графика на светлината:




Мисля, че свастиката е най-сполучливия начин да се предаде горното знание на подсъзнателно ниво на хора, които нямат необходимото знание да разберат тази теория

Ето на тази графика свастиката се вижда ясно:



Свастиката представлява два сегмента от перпендикулярните синосуидни криви и показва посоката на въртене- ляво или дясно.

Ето още една съвременна графика, свързана с посоката на въртене и малко инфо към нея:



Стъпката на винта е равна на дължината на вълната. С течение на времето тази винтова линия се мести със скоростта на светлината, без да се деформира. При това за всяка т. х = x0 получаваме поле, въртящо се по часовата стрелка (дясно), или обратно (ляво), когато гледаме срещу вълната.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор topliicheto (член)
Публикувано18.09.09 11:25



Без каквито и да е желания за намеса - само за допълнение ще приложа една тема отпреди няколко години от друг форум



Възможно е някой да намери нещо интересно за четене там

Само да добавя, че за да се стигне до темата със свастиката, трябва да се търкулне линка малко надолу.

Редактирано от topliicheto на 18.09.09 11:47.



Тема Цветът!нови [re: Valda]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:27



Цветът на една свастика може да даде знание за дължината на вълната:



Разбира се, не отричам смисъла на точно определена свастика като *черно слънце*

Ето и модела на светлината в движение, но отново е фрагмент от този модел, който между другото разкрива и част от значението на християнската символика - кръстът и рибата без да профанизирам свещеността им





Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: topliicheto]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:30




Вероятно смисълът е неизчерпаем, независимо дали вървим в *микро* или *макро* посока. Той понеже отрече, че е символ на светлината. Макар,че сложи едни кавички, които ме карат да се замисля какво точно има предвид



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано18.09.09 11:35



Ами мисля, че донякъде си права, но според мене сивмолът н предава информация, а я възбужда.
Тя, информацията, си стои у човека, както написах в другата тема и символът само способства да човек лесно да разпознае онова, на което то е символ.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор topliicheto (член)
Публикувано18.09.09 11:38



Не съм в течение на дискусията

, но тъй като свастиката е соларен символ - респективно включва светлината в себе си, за мен поне този въпрос не стои



Тема Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:39






Последно:Свастиката е застинал двуизмерен модел на светлината- дясно или лявовъртяща.
В едно от многобройните и значения.
И си мисля,че ако всеки учител по физика започва урока си за светлината с нарисувана на дъската свастика, голяма часто от скиновете биха се отказали моментално от този символ
Е, ако успях добре! Ако не -здрави да сме!



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Khosrow]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:41



ОК!С това съм напълно съгласна


Трябва доста да сте ме ядосали за да пусна тема



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано18.09.09 11:43



Ами, тия са такива тъпаци, че не могат дори да се усетят.
Най-много да зинат от овче удоволствие и да им потекат лигите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.