Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Не са пропуснали:)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:24



Да, наистина смятам,че свастиката , в едно от многобройните си значения, е опростена графика на модела на светлината или на сегмент от този модел.Ще повторя защо:
1.Ясно е обозначено,че се състои от два компонента.
2.Ясно е обозначено,че те се пресичат под прав ъгъл.
3.Ясно е обозначено,че са синосуидни криви, дори в някои изображения тези криви са са удължени- виж свастика Исламик в първия ми пост.
4. Ясно е обозначено, че магнитната и електрическа компонента се въртят в една посока.
5.Ясно е обозначено,че има ляво и дясно въртяща в образа на двете свастики-лява и дясна.
Аз виждам нещата така.Ти може да не се съгласиш, това няма да ме накара да ценя по-малко мненията ти


Аз съм съгласна с едно твърдение,че всеки познат ни символ е заключен със седем ключа.Или трябва да се предприемат седем стъпки за да се стигне до същността на символа.В случая според мен първите три стъпки са:
1.Размножи фрагмента.
?.Създай триизмерно изображение.
3.Задвижи изображението.
Свастиката е универсален символ с много значения.Ако в нея беше вкарана и информацията за различията между магнитната и светлинната компонента ,това би "окастрило" голяма част от другите и значения- център на равновесие ,равенство на сезоните.....и т.н
Не мисля,че информацията за светлината е кодирана единствено в свастиката. Има я и на много други места-кръстът,vesica piscis, предполагам в някои руни и букви, може би в нашата буква Ж....
В триизмерния модел на светлината в определен ракурс ясно се вижда свастиката, в друг -vesica piscis, а ако застанеш срещу посоката на движение ще виждаш кръст. И то не какъв да е , а точно определен кръст, на който съотношението между дължината на напречната и надлъжната ос отговаря точно на съотношението между дължините на вълните електирческата и магнитната компонента.Мисля,че е известен като кръста на златното сечение защото двете оси се пресичат точно в пропорцията на златното сечение. Доколкото съм започната този кръст отговаря точно на модела на светлината и там е кодирана информация за различията, за които говориш

Текстът в жълтото е копиран от нета и наистина би било по-коректно да дам линк, но много бързах.Възможно е да съм пропуснала част от изречението при копирането. Или съм смесила дефиниции от два отделни линка, моя грешка.





Другите ще се опитам да ги потърся през седмицата ако е необходимо



Тема Re: Светлината!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:33



Откриванвето на такива прилики не говори нищо за това, какво са влагали хората в един такъв символ, а само за какво мисли откривателя на приликата.

Разбира се,така е!Не е проблем ако някой не приема мнението ми.Харесва ми да имам избор между различни гледни точки



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:35



Е ,това съм го пропуснала

Разкажи ако имаш време



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Roxy]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:37







Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:57



Това не може да се обясни с никоя от рационалните науки.Просто смятам,че съществува духовен свят, в който е "чистия" първообраз на всяко нещо от видимия материален космос, но не ми се ще да вкарваме философия, езотерика, мистика или окултизъм


Между другото, както винаги когато мисълта ми се концентрира в определено нещо, днес случайно попаднах на "Илюстрована енциклопедия на традиционните символи" на ДЖ.К.Купър. Та вътре има около четири страници с дребен шрифт за свастиката и ако някой се интересува да ми се обади - през седмицата ще сканирам и ще му пратя информацията. Има интересни неща. Казват,че "свастика " на санскрит означава "добро е" и веднага през лудичкия ми акъл премина мисалта за фонетичното подобие на свастика с нашето "свестен", със "свестявам", със "свещен" и със "свещ" /свест/, което пак ме доведе до светлината
Бях чела и някъде другаде нещо за значението, ако се сетя ще го дам...Спомням си,че имаше някакъв коментар за сричката сва/шва/ като съставна в думата "и-шва-ра"
За цветовете: В тази енциклопедия са дадени следните значения:
Синята - символизира безкрайните небесни добродетели;
червената - безкрайните свещени добродетели на сърцето на Буда;
жълтата-безкрайното благоденствие;
зелената-безкрайните добродетели на земеделието.
Явно става въпрос за далечния изток



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: мapдyk]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 19:00



Ще дам всички значения, до които се докопах, но през седмицата





Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.09 10:03



Няма как да ти го разкажа защото не съм си го записал някъде, но стана голям скандал


И то забавен скандал, накрая го принудиха даже да се извини и да каже че имал нещо друго в предвид
Но той пак го направи готино иронично



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано21.09.09 10:25



Kаза, че няма черни лауреати, защото по принцип няма черни учени - генетично били неспособни за научна дейност, а са предназначени за физическа такава. Нещо от този род каза. Но като се замисли човек, май наистина не съм чувал за черни гениални учени, освен по фантастичните филми.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Бяло и черно!нови [re: DarthVader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.09 10:59



О да по американските филми негрите са умни и по тях си падат блондинки


Да не говорим че във всеки американски филм задължително трябва да има поне един негър независимо в коя епоха или край на света се развива действието

Имаше един филм на уди алън за наполеон та там яко се бъзикаше с това, Руския генерал беше негър

Та общо взето рекламата на маймуните тече нали трябва да има омешване, мелезите били по красиви и умни сякаш някой ще се сети за друг топ модел молат освен наоми кембъл пък тя една красавица



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.09.09 11:16



Забелязал съм, че във всеки един клиширан холивудски касов хит, когато се сложи сред героите някой "учен", той или е негър, или е жена (при това почти винаги и красива).

Има и доста други нереалистични клишета, които вкарват в холивудските касови хитове, в т.ч. и когато изграждат женските образи.

Завалийките се опитват да разбиват клишетата, но налагат много по-глупави такива. Затова и повечето холивудски филми по принцип са тъпички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.