Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Не са пропуснали:)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано23.09.09 11:15



Може би не си го представям правилно, но съотношението би трябвало да е между амплитудите, не дължините на вълните.

Точно!Представата ти е правилна!Между амплитудите е.Няма как да видиш дължината на вълната когато застанеш на пътя на разпространението и



Разбираш ли, струва ми се, че най-простото обяснение, обикновено е най-вярно

Напълно съгласна съм!Но за мен просто е онова, което разкрива смисъла А свастиката като графика на модела на светлината разкрива смисъл.В тази връзка, когато прочета ,че четириликият Хор е свастиков символ за мен означава просто да замениш един символ друг без да разбереш смисъла. Съгласна съм ,че символизира и чакрите, а понякога и една конкретна чакра. Но доколкото не съм сигурна какво точно се случва в една чакра, донякъде, за мен това отново е подмяна на един символ с друг

Познато ми е свойството на мозъка да *свежда* непознатото до познат образ, а също и парейдолията Не съм убедена дали знаем прекалено много, но ако е така, значи е време да разкирваме смисъла на нещата или поне, ако не на въпроса *защо*, да си отговорим на въпроса *как*
Приемам всички описани досега значения на свастиката, макар че част то тях просто заменят един графичен символ със словесен

Ето няколко страници за свастиката от книгата, за която споменах:







Тема Re: Не са пропуснали:)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано23.09.09 11:26




И аз наскоро четох за един персонаж от иранската митология, който подозрително прилича физически на господина с опашката и копитата, но иначе няма нищо общо с него







Ако някой се интересува от друг символ да пише. Мога да сканирам и да пратя, но на лични,че тук си е нарушение на авторски права



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.09.09 13:35



Българи нобелови лауреати може и да е нямало, но гениални български учени е имало и продължава да има. Имаме страхотни учени и специалисти във всяка една област и ако се използва техния потенциал по подходящ начин при една дългосрочна макроикономическа стратегия, икономическата ситуация може да се промени радикално - от тежък икономически упадък до икономически разцвет!

България си има своя огромен научен потенциал, за да излезе от кризата, в която се е вкарала в последните повече от 20 години, за съжаление обаче в следствие на идиотската, страшно некадърна и брутално корумпирана мафиотско-политическа пасмина, този потенциал не се използва или се използва най-често в полза на външни интереси, в чужбина.

Българската некадърна политическа върхушка е извършвала и продължава да извършва огромно престъпление спрямо науката и научния потенциал на българите!



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано23.09.09 17:27



тъй като си идиот, ще ти обясня, че това е мнението на учения, не моето.
Но не смятам повече да се опитвам да те лекувам от тъпотията ти.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Бяло и черно!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано23.09.09 19:04



И при негрите същата работа. Там разни картели, барони и диктатори спъват желанието на черното население да благоденства, използвайки потенциала и силите си. Пък и белите им пречат. Същите бели пречат и на нас, понеже сме им тъмни балкански субекти. Пак ни мислят за негри!

Редактирано от Khosrow на 23.09.09 19:15.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.09.09 19:58



Аз все още съм на вълна Хайтов. В същата книга той описва обяснението за символиката на цветовете от една тъкачка на халища. Имаше интересни изрази от типа на "червенкото е галене, синкото вика "бива, бива"(т.е. обещава) бялото нито взема, нито дава, жълтото свети и топли, зеленкото е мурафет и т.н."





Тема Re: И ако все пак...нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 20:20



Мисля че по женски приемате доста буквално нещата. Древните са имали едно интуитивно възприемане за природата на нещата и за природните закони


Но те не с го прилага ли толкова в битийния си свят колкото в духовния

Когато те са казвали примерно каквото е горе такова и долу на тях едва ли им е минавала през акъла идеята че във физичния свят начина по който са устроени атомите е аналогичен с начина по който са устроени и слънчевите системи
Когато те са говорили за неделимите частици от който е устроен света това е било просто едно предположение което в последствие се оказва донякъде вярно
Това което все пак физиците за пръв път наричат атом не е било тази неделима частица която са вярвали че откриват и за която са говорили древните.
Но все пак е безкрайно интересно че на някой още в античноста му е хрумнало че може би вселената се основава точно на едни такива неделими частички
Това прилича и на едни индиски изображения на шива който тий е изобразен като съдържащ се в себе си и така до безкрай пак някаква интуитивна идея за строежа на вселената
Това са интуитивни разбирания далеч от научноста просто защото те не се основават върхо някакви експерименти математични модели а идват априори



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 20:43



Жени пилоти има и колко са като процент


Във гражданската и воената авияция по света
Можеш ли да намериш някакви статистики
Искаш ли малко статистики за някой професии през 1998г


Бординжинери на самолети 51 от тях жени нито един
Действащи инжинери 1608 от тях жени, нито една
Автомобилни състезатели 2822 от тях жени 4
Ядрени инжинери 1185 от тях жени 18
Пилоти в Кантас 2338 от тях жени 9
Пилоти в Ансет 808 от тях една жена
Пилоти в Бритиш Еъруейс 3519 от тях жени 67
Въздушен контрол 1360 от тях жени 86
Картинг пилот 250 от тях жени 16
Архитекти 30 529 от тях жени 2748
Служители в управлението на самолетоносачи 19 244 от тях жени 1829

Та драга аз не отричам че има жени пилоти както сигурно има и умни негри ама сега като седнат да ги слагат и във всеки филм това май малко се разминава с действителноста изключенията не правят правилото



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 20:50



В наши дни всичко като става на квотен принцип видя ли какви са статистиките от някой професии в англия


Драга просто на жените никой не ви оспорва някой таланти и така на татък ама повечето колкото и да се напъвате да пикаете прави, някой неща трудно ще почнете да ги правите, просто защото разликите в мисленето на мъжете и жените са огромни и тук съвсем не става въпрос за сексизъм а за векове еволюция в различнинасоки и в това няма нищо страшно или срамно
Дори при животните има някакви разделения в задълженията на семейно ниво



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 21:31



Да няма лалореяти


Това обаче не означава че няма Български учени и че те не са уважавани в областите с които се занимават
Нека само да си припомним един Джон Атанасов благодарение на неговото изобретение ти можеш да споделяш своите тъпозаключения свободно с нас

Но разбира се той не е единствен


















Това са само тия вкараните в уикипедия, но на мен ми се губят поне още няколко занимавали са се конструиране на самолети и фармацевтика и медицина




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.