Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Свастиката и Светлината- за Khosrow!  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:04



Добре, аз ще опитам с човешки аргументи


Не искам да профанизирам символа, нека остане свещен!
Символът е с много значения и просто опитвам да обесня едно от тях.Мисля,че една то целите на подобна символика е да предава нформация или знание. Така както в свещените текстове знанието е представено в алегории чрез метафори защото не може да бъде разбрано от хората, за които е предназначено, така в част от тези символи то е представено в графичен вид, но силно опростено. Вероятно тези символи въздействат на подсъзнателно ниво и в подходящ момент подходящ човек ги разчита и разшифрова за другите
Мисля,че свастиката е силно опростена графика на светлината.
Като начало няколко свастики:


Ще помоля да обърнеш внимание на втората и третата свастика в дясната колона отдолу нагоре защото пресъздават по-точно от другите модела на движение на светлината
Ще продължа след малко.



Тема Светлината!нови [re: Valda]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:17



Светлината е електромагнитна вълна. Това означава, че светлината всъщност е съвкупност от едновременно разпространяващи се монохроматични електромагнитни вълни.

Електромагнитната вълна е съвкупност от едновременно разпространяващи се монохроматични електромагнитни вълни, т.е. вълни с определени честоти.

Монохроматичната електромагнитна вълна представлява едновременно синусоидално изменение на интензитета на електричното поле и на магнитната индукция, което се разпространява в пространството.

Монохроматичната електромагнитна вълна е напречна, тъй като посоката на интензитета на електричното поле и посоката на магнитната индукция са перпендикулярни на посоката на разпространението й. От друга страна,


Графика на светлината:




Мисля, че свастиката е най-сполучливия начин да се предаде горното знание на подсъзнателно ниво на хора, които нямат необходимото знание да разберат тази теория

Ето на тази графика свастиката се вижда ясно:



Свастиката представлява два сегмента от перпендикулярните синосуидни криви и показва посоката на въртене- ляво или дясно.

Ето още една съвременна графика, свързана с посоката на въртене и малко инфо към нея:



Стъпката на винта е равна на дължината на вълната. С течение на времето тази винтова линия се мести със скоростта на светлината, без да се деформира. При това за всяка т. х = x0 получаваме поле, въртящо се по часовата стрелка (дясно), или обратно (ляво), когато гледаме срещу вълната.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор topliicheto (член)
Публикувано18.09.09 11:25



Без каквито и да е желания за намеса - само за допълнение ще приложа една тема отпреди няколко години от друг форум



Възможно е някой да намери нещо интересно за четене там

Само да добавя, че за да се стигне до темата със свастиката, трябва да се търкулне линка малко надолу.

Редактирано от topliicheto на 18.09.09 11:47.



Тема Цветът!нови [re: Valda]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:27



Цветът на една свастика може да даде знание за дължината на вълната:



Разбира се, не отричам смисъла на точно определена свастика като *черно слънце*

Ето и модела на светлината в движение, но отново е фрагмент от този модел, който между другото разкрива и част от значението на християнската символика - кръстът и рибата без да профанизирам свещеността им





Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: topliicheto]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:30




Вероятно смисълът е неизчерпаем, независимо дали вървим в *микро* или *макро* посока. Той понеже отрече, че е символ на светлината. Макар,че сложи едни кавички, които ме карат да се замисля какво точно има предвид



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано18.09.09 11:35



Ами мисля, че донякъде си права, но според мене сивмолът н предава информация, а я възбужда.
Тя, информацията, си стои у човека, както написах в другата тема и символът само способства да човек лесно да разпознае онова, на което то е символ.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор topliicheto (член)
Публикувано18.09.09 11:38



Не съм в течение на дискусията

, но тъй като свастиката е соларен символ - респективно включва светлината в себе си, за мен поне този въпрос не стои



Тема Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:39






Последно:Свастиката е застинал двуизмерен модел на светлината- дясно или лявовъртяща.
В едно от многобройните и значения.
И си мисля,че ако всеки учител по физика започва урока си за светлината с нарисувана на дъската свастика, голяма часто от скиновете биха се отказали моментално от този символ
Е, ако успях добре! Ако не -здрави да сме!



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Khosrow]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 11:41



ОК!С това съм напълно съгласна


Трябва доста да сте ме ядосали за да пусна тема



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано18.09.09 11:43



Ами, тия са такива тъпаци, че не могат дори да се усетят.
Най-много да зинат от овче удоволствие и да им потекат лигите.



Тема Re: Още 2 интересни версиинови [re: Valda]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано18.09.09 12:15



статия за англоговорящи:



и обширна публикация за рускоговорящи:

Редактирано от Roxy на 18.09.09 12:21.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано18.09.09 13:20



Това е така!


Но не обяснява защо най-интелигентния и богат народ( раса, религия ) не щат да се популяризира този символ извън контекста му свързан с Нацистите!
За сметка на това дават милиони за продукции, в които се виждат соларни символи наред с разни умрели от глад и болести хорица.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Бaxpaм]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано18.09.09 13:35



Англоезични народи (вкл.и американците) са я използвали в началото на 20 в. като щастлив символ (комбинация от 4 "L" първата буква в думите - Life, Light, Love, Luck") върху поздравителни картички:



Присъства в ранните знаци на скаутското движение:


Това не мога да разбера какво е точно, но факт е, че го е имало:
«Счастливый» кармашек для часов компании Кока-Кола (1925)


Така че кой наистина демонизира Hakenkreuz-а в умовете на хората, мисля че е повече от ясно...



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Бaxpaм]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 13:35



Изобщо не ми се подхваща този разговор защото ще напълните и тази тема с анатомични пожелания


Всяко преекспониране на коя и да е от посоките е погрешно.За мен невинните жертви нямат националност.
Цветните слънца съществуват физически:



И имат духовен еквивалент
Имам някои неизяснени неща...



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Roxy]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 13:40




Ей, един Овен не може да насмогне на информацията, която един Близнак може да изрови!



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано18.09.09 13:41




П.С.: Информацията не е знание, знанието не е мъдрост, мъдростта не е сила, силата не е красота, красотата не е любов, любовта не е музика, а музиката е върхът! (Франк Запа)

Редактирано от Roxy на 18.09.09 13:45.



Тема Re: и понеже тези примери бяха от рус.статия -нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано18.09.09 14:00



ето какво казват самите американци:





Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано18.09.09 14:17



- затвореният варинант се оказа фински...




Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано18.09.09 16:53



божията сила



обърнатата е женският аспект ...змийчето това ще рече


конска глава разбирай грива, а не опашка както го представят

син на Слънцето..много дразнещ символ за някои


Свастиката е Светия Дух в ристенските разбирания.

Veni, vidi, vici

Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Бaxpaм]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано18.09.09 18:14



Напротив, всички хора знаят за свастиката извън нацисткия й контекст и знаят също така, че масово се ползва само в нацисткия й контекст от разни получовеци.

Редактирано от Khosrow на 18.09.09 18:14.



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.09 19:07



И си мисля,че ако всеки учител по физика започва урока си за светлината с нарисувана на дъската свастика, голяма часто от скиновете биха се отказали моментално от този символ

Или ще станат физици


То миналата година един нобелов лалореят по физика май се беше изпуснал нещо че стана расистки скандал
Каза нещо много забавно за черните и физиката



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.09 19:23



Напротив, всички хора знаят за свастиката извън нацисткия й контекст

Знаят само по начетените масата го свързва само с злите нацисти




А нацисткия контекст на използването и е бил не по различен от езическия просто тази война се е демонизирала до крайност и всички едва ли не изпадат в паника като чуят за това
никой не демонизира комунизма със милионите му жертви от всякакви националности.
Никой не демонизира и съвремената демокрация която ръси бомби с обеднен уран в целия свят и създава страните от третия свят просто защото закона за равновесието изисква за да има едни други трябва да нямат

Но тези неща промитите мозъци трудно ги схващат
Втората световна война е ужасна спор няма но да се обвинява за нея само Хитлер това е смешно
Истинския ужас на тази война почва с комунистическа русия и Сталин
Там просто хитлер е сгафил, трябвало е всичк предали се руснаци да ги прави Р.О.А
Просто част от хората в Туле и Врил може би са били масони теориите които са развивали по отношение на руснаците като за деградирали арии са изиграли лоша шега иначе руснаците са се сражавали на страната на хитлер. Просто германците са сбъркали като не са го направили масово явление о време



Тема Re: Светлината!нови [re: Valda]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано19.09.09 20:15



Валда - честно - смяташ ли наистина, че хората, използвали свастиката като символ на светлината, наистина са се опитвали да предадат една представа за светлината, като за електромагнитна вълна? Не мисля, че ако някой е виждал свастиката, ще му е по-лесно да схване какво е светлината.

И ако е така защо са пропуснали да отбележат по някакъв начин и разликата между електрическото и магнитното поле.

Това определение: Електромагнитната вълна е съвкупност от едновременно разпространяващи се монохроматични електромагнитни вълни, т.е. вълни с определени честоти. не е в ред.

Редактирано от Kaлoмaин на 19.09.09 21:18.



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано19.09.09 20:19



Всъщност най-голям възторг все още предизвиква огледалото на Архимед. Свастиките не ги вълнуват много.





Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано19.09.09 20:20



Знаеш, че най-големите и най-горещите живеят най-кратко, нали?

Как разбираш духовния еквивалент?



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано19.09.09 20:21



Рокси, това ще го принтирам и ще го окача в кабинета!





Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: БoянlYl]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано19.09.09 20:47



Още преди Първата Световна Война, преднамерено се създават условия и за Втората такава! Хитлер и Сталин са продукт на други сили, които създават и демокрацията, които подготвят и следващият нацизъм!

Маскаренето посредством комунизма и нацизма на такива символи като свастиката и пентаграмата не е случайно.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: DarthVader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.09 23:54



Да силите повлияли на тези събития са други


Но тънкия момент е че докато при Сталин нещата са ясни, кумонизма неговия пръв съветник Берия
Същото се отнася и за демокрацията на Рузвелт и Чърчил
При Хитлер всичко е мътно и то не защото е зъл а защото е бил фигурка която се измъква от шаблона те го изтърват от контрол за това и Сталин е трябвало да сложи край на играта, но Хитлер успява да метне и него.
Просто немците са единствените които са подгонили масоните успешно направо им ебават мамата във франция Даже и евреите погват ама тъпите говеда не знам защо са се натискали да си стоят в европа те са имали толкова много шансове да духнат на някъде повечето
А и в началото той е мислел просто да им направи държава на мадагаскар обрата във войната го принуждава да ги вкара в лагери за да бачкат но това със сапуна е 70 % измислица някъде може и да са ставали такива неща не е ясно как са го разбрали при положение че всички лагери до края на войната са били сринати от американски бомбандировачи като военостратегически заводи, но поне така разправят



Тема Re: Светлината!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано20.09.09 00:11



Като на уж човек който разбира от физика щях да ти препоръчам една много добра книга на един квантов физик който е запален по източната философия и обяснява колко много неща тя е схванала по чисто интуитивен път от свойствата на вселената.
Хората не са осъзнавали много от нещата които знаем днес , но са ги усещали по един интуитивен път и в това няма нищо странно



И ако е така защо са пропуснали да отбележат по някакъв начин и разликата между електрическото и магнитното поле.

Това са съвремени термини древните не са разбирали нещата по начина по който и ти
Те са усещали някой принципи който са формулирали простичко като за времето си каквото долу такова и долу и ето на това което важи за един атом до някъде важи и за една слънчева система
Да има и разлики, но и приликата е неуспорима



Тема Re: Светлината!нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано20.09.09 07:57



Ако случайно имаш предвид "Дао на физиката" на Фритьоф Капра - може да се изненадаш, но според други квантови физици и нобелови лауреати - това му е издънката - в смисъл на прекалено опростяване на физическата част (всъщност той я редуцира до няколко изречения и графики), така че да пасне на другата. Чела съм я - дори я имам, но съм я дала пак на някого и не мога да я открия и да цитирам конкретни изречения. Човекът си прави аналогии, но на аналогиите това им е лошото, че съвпаденията в изображението не е задължително да отразяват едно и също нещо. Ако не си съгласен - справка кръста. И накрая всичко е просто недоказуема игра на мисълта.

Не става дума за съвременни термини. Става дума за принципни разлики.
А има е нещо друго - хората са изграждали теориите си защото са търсили някаква възможност за контрол или поне обяснение. Интуицията не работи на празни обороти. Затова са възникнали и религите, и култовете, и астрологията. Каква може да е била целта им да обясняват атомния строеж - защото казваш, че интуитивно са знаели, че това, което важи за атома, важи и за Слънчевата система? (Между другото никъде не са говорили за строеж на атома и за аналогията му със Слънчевата система.

Самата представа за атома е меко казано проста. Виж, ако става дума за източните представи - там е нещо друго, но пак е опростено) Единственият, който предлага по-абстраткна картина е Питагор, но музиката и математиката могат да се впишат в картинката само по съвсем различен начин от атомите.

Да има и разлики, но и приликата е неуспорима

Тя приликата между Италия и ботушите, както и в тези случаи:
също е очевидна,
но не е задължително да означава нещо - последните със сигурност нямат общи бащи. Откриванвето на такива прилики не говори нищо за това, какво са влагали хората в един такъв символ, а само за какво мисли откривателя на приликата.

И за финал - не попитах теб. Твоето мнение е абсолютно ясно. Дори и нищо да не кажеш винаги мога да предвидя какво мислиш. Попитах Валда и сериозно ми се иска да прочета точно нейното мнение.

Редактирано от Kaлoмaин на 20.09.09 08:17.



Тема Не са пропуснали:)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:24



Да, наистина смятам,че свастиката , в едно от многобройните си значения, е опростена графика на модела на светлината или на сегмент от този модел.Ще повторя защо:
1.Ясно е обозначено,че се състои от два компонента.
2.Ясно е обозначено,че те се пресичат под прав ъгъл.
3.Ясно е обозначено,че са синосуидни криви, дори в някои изображения тези криви са са удължени- виж свастика Исламик в първия ми пост.
4. Ясно е обозначено, че магнитната и електрическа компонента се въртят в една посока.
5.Ясно е обозначено,че има ляво и дясно въртяща в образа на двете свастики-лява и дясна.
Аз виждам нещата така.Ти може да не се съгласиш, това няма да ме накара да ценя по-малко мненията ти


Аз съм съгласна с едно твърдение,че всеки познат ни символ е заключен със седем ключа.Или трябва да се предприемат седем стъпки за да се стигне до същността на символа.В случая според мен първите три стъпки са:
1.Размножи фрагмента.
?.Създай триизмерно изображение.
3.Задвижи изображението.
Свастиката е универсален символ с много значения.Ако в нея беше вкарана и информацията за различията между магнитната и светлинната компонента ,това би "окастрило" голяма част от другите и значения- център на равновесие ,равенство на сезоните.....и т.н
Не мисля,че информацията за светлината е кодирана единствено в свастиката. Има я и на много други места-кръстът,vesica piscis, предполагам в някои руни и букви, може би в нашата буква Ж....
В триизмерния модел на светлината в определен ракурс ясно се вижда свастиката, в друг -vesica piscis, а ако застанеш срещу посоката на движение ще виждаш кръст. И то не какъв да е , а точно определен кръст, на който съотношението между дължината на напречната и надлъжната ос отговаря точно на съотношението между дължините на вълните електирческата и магнитната компонента.Мисля,че е известен като кръста на златното сечение защото двете оси се пресичат точно в пропорцията на златното сечение. Доколкото съм започната този кръст отговаря точно на модела на светлината и там е кодирана информация за различията, за които говориш

Текстът в жълтото е копиран от нета и наистина би било по-коректно да дам линк, но много бързах.Възможно е да съм пропуснала част от изречението при копирането. Или съм смесила дефиниции от два отделни линка, моя грешка.





Другите ще се опитам да ги потърся през седмицата ако е необходимо



Тема Re: Светлината!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:33



Откриванвето на такива прилики не говори нищо за това, какво са влагали хората в един такъв символ, а само за какво мисли откривателя на приликата.

Разбира се,така е!Не е проблем ако някой не приема мнението ми.Харесва ми да имам избор между различни гледни точки



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:35



Е ,това съм го пропуснала

Разкажи ако имаш време



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Roxy]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:37







Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 18:57



Това не може да се обясни с никоя от рационалните науки.Просто смятам,че съществува духовен свят, в който е "чистия" първообраз на всяко нещо от видимия материален космос, но не ми се ще да вкарваме философия, езотерика, мистика или окултизъм


Между другото, както винаги когато мисълта ми се концентрира в определено нещо, днес случайно попаднах на "Илюстрована енциклопедия на традиционните символи" на ДЖ.К.Купър. Та вътре има около четири страници с дребен шрифт за свастиката и ако някой се интересува да ми се обади - през седмицата ще сканирам и ще му пратя информацията. Има интересни неща. Казват,че "свастика " на санскрит означава "добро е" и веднага през лудичкия ми акъл премина мисалта за фонетичното подобие на свастика с нашето "свестен", със "свестявам", със "свещен" и със "свещ" /свест/, което пак ме доведе до светлината
Бях чела и някъде другаде нещо за значението, ако се сетя ще го дам...Спомням си,че имаше някакъв коментар за сричката сва/шва/ като съставна в думата "и-шва-ра"
За цветовете: В тази енциклопедия са дадени следните значения:
Синята - символизира безкрайните небесни добродетели;
червената - безкрайните свещени добродетели на сърцето на Буда;
жълтата-безкрайното благоденствие;
зелената-безкрайните добродетели на земеделието.
Явно става въпрос за далечния изток



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: мapдyk]  
Автор Valda (saro)
Публикувано20.09.09 19:00



Ще дам всички значения, до които се докопах, но през седмицата





Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.09 10:03



Няма как да ти го разкажа защото не съм си го записал някъде, но стана голям скандал


И то забавен скандал, накрая го принудиха даже да се извини и да каже че имал нещо друго в предвид
Но той пак го направи готино иронично



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Valda]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано21.09.09 10:25



Kаза, че няма черни лауреати, защото по принцип няма черни учени - генетично били неспособни за научна дейност, а са предназначени за физическа такава. Нещо от този род каза. Но като се замисли човек, май наистина не съм чувал за черни гениални учени, освен по фантастичните филми.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Бяло и черно!нови [re: DarthVader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.09 10:59



О да по американските филми негрите са умни и по тях си падат блондинки


Да не говорим че във всеки американски филм задължително трябва да има поне един негър независимо в коя епоха или край на света се развива действието

Имаше един филм на уди алън за наполеон та там яко се бъзикаше с това, Руския генерал беше негър

Та общо взето рекламата на маймуните тече нали трябва да има омешване, мелезите били по красиви и умни сякаш някой ще се сети за друг топ модел молат освен наоми кембъл пък тя една красавица



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.09.09 11:16



Забелязал съм, че във всеки един клиширан холивудски касов хит, когато се сложи сред героите някой "учен", той или е негър, или е жена (при това почти винаги и красива).

Има и доста други нереалистични клишета, които вкарват в холивудските касови хитове, в т.ч. и когато изграждат женските образи.

Завалийките се опитват да разбиват клишетата, но налагат много по-глупави такива. Затова и повечето холивудски филми по принцип са тъпички.



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.09 11:39



То е ясно че тия клишета са тъпи ама и масата народ вярва в негъра учен и жената пилот ама практиката доказва че въпреки квотния принцип в демокрациите рядко се случва да има такива неща


Просто тая теория че хората били равни се дъни от всякъде, еволюцията на отделните раси ги прави способни в различни области а и самото битово деление на задълженията между мъжа и жената ни е сформирало с различно мислене

Не казвам че жените са по лоши, но са с много по различна психика
Няма много жени откриватели или невероятно талантливи творци създатели на цивилизации или пътешественици. Просто техния начин на мислене е много по битов спрямо мъжкия

И расовите разлики също се набиват на очи достатъчно е да се види кой какви цивилизации е правел как му се е развивало културата и изкуството и в наши дни няма нищо чудно че няма негри физици
Еволюционите теории и генетиката са едни от най противоречивите на съвременото човешко равенство няма как в различни условия хората да натрупат такива големи разлики и да са еднакви и равни и те не са



Тема Re: Не са пропуснали:)нови [re: Valda]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано21.09.09 16:57



Валда, проблемът ми не е с вярността на описанието ти, и съвпаденията, а с това, че има много по-лесни и прости обяснения на този символ.

Разбираш ли, струва ми се, че най-простото обяснение, обикновено е най-вярно. Светлината би била свързвана по скоро с източниците й, отколкото да се гледа на нея като са на самостоятелен обект. А да приписваме на древните хора знания за електромагнитните вълни, при положение, че доказано не са правили връзка между електричеството и магнетизма (а има информация, че са познавали и двете), ми изглежда неубедително. Не защото обяснението ти има слаби места, просто това е информацията на човек от 20 век.

По никакъв начин не оспорвам логиката и точността в обясненията ти, но просто не ме убеждават, че преди 5 000 години хората са искали да предадат ТОЧНО идеята за електромагнитна вълна. По-скоро бих приела идеята за чакрите, отколкото за електромагнитна вълна. (За определението имах предвид, че изразът е малко безмислен, но сигурно е от невнимание - май този сайт е за самостоятелна подготовка на ученици. Ще го използвам и благодаря за информацията

)

Просто ми се струва, че знаем прекалено много. Скоро четох един разказ на Хайтов, в който той описва гегите, които е изрисувал някакъв овчар - Аго Сулейман. В тях можело да се видят странни и загадъчни фигури. Например човек с кози крака и копита. Е, първата мисъл на един православен би била, че той е рисувал дявола, обаче човекът му обяснил, че това бил чорбаджията му, и му сложил копита защото бил тъп като магаре и го излъгал в надницата. А около него били резбовани овце, дървета и други. От една такава картинка много хора биха развили цяла теория за взаимоотношенията между християни и мюсюлмани, ще намерят начин да намесят и агнеца и т.н. А е било обикновена реакция на обида от един недоволен овчар. Разбираш ли какво имам предвид? Ние тълкуваме според нашите си знания. А мисля, че трябва да се откажем от тях, за да видим какво ни казват древните.

В триизмерния модел на светлината в определен ракурс ясно се вижда свастиката, в друг -vesica piscis, а ако застанеш срещу посоката на движение ще виждаш кръст. И то не какъв да е , а точно определен кръст, на който съотношението между дължината на напречната и надлъжната ос отговаря точно на съотношението между дължините на вълните електирческата и магнитната компонента.

Може би не си го представям правилно, но съотношението би трябвало да е между амплитудите, не дължините на вълните. Дължините са еднакви.



Тема Re: И ако все пак...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.09.09 10:00



са знаели толкова неща за физичната природа на нещата, защо не са ги ползвали? Или пак да припомням как инженерът Хирон от Александрия правил разни машинки и атракциони за храмовете...





Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.09.09 10:04



По биология, драги. Съоткривателят на ДНК (т.е. един от двамата - Крик и Уотсън; май беше Уотсън), който не за пръв път има подобни изказвания. Всеки е рожба на времето и средата си.



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: DarthVader™]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.09.09 10:13



Бе то и жени няма, но причините са повече социални. Друго си е някой да има векове преднина заради привилегии...





Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.09.09 10:20



Я скивай тука:



и тука (дейба и националистите, елементарни неща не знаете):




И днес:

Редактирано от Roxy на 23.09.09 10:25.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.09.09 10:21



Туй с венерическите болести ли се обяснява?!





Тема Re: Бяло и черно!нови [re: DarthVader™]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано23.09.09 10:48



Българи нобелови лауреати също няма. Колко хора по света са чували за гениални български учени? Извод: по света смятат българите за негри.
Българите също генетично са приспособени не за научна дейност, а за физическа. Неслучайно най-българската дума е "работа".



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: БoянlYl]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано23.09.09 10:50



Никой не демонизира нацизма. Той просто сам се демонизира като надхвърли възможностите си. Не трябваше да нападат руснаците. Това им е грешката. От там нататък демонизирането е позволено. Ако те бяха победили щеше да е обратното, но са неспособни да преценят какво представлява светът и че с идеи като унищожение на цели народи не се просперира.
Хитлер е виновен за започването на войната, други са виновни за нейния край.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: БoянlYl]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано23.09.09 10:52



Е, к'ва файда? Прогонват масоните и сами се завират в други окултни клозети?! Файде йок!



Тема Re: Не са пропуснали:)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано23.09.09 11:15



Може би не си го представям правилно, но съотношението би трябвало да е между амплитудите, не дължините на вълните.

Точно!Представата ти е правилна!Между амплитудите е.Няма как да видиш дължината на вълната когато застанеш на пътя на разпространението и



Разбираш ли, струва ми се, че най-простото обяснение, обикновено е най-вярно

Напълно съгласна съм!Но за мен просто е онова, което разкрива смисъла А свастиката като графика на модела на светлината разкрива смисъл.В тази връзка, когато прочета ,че четириликият Хор е свастиков символ за мен означава просто да замениш един символ друг без да разбереш смисъла. Съгласна съм ,че символизира и чакрите, а понякога и една конкретна чакра. Но доколкото не съм сигурна какво точно се случва в една чакра, донякъде, за мен това отново е подмяна на един символ с друг

Познато ми е свойството на мозъка да *свежда* непознатото до познат образ, а също и парейдолията Не съм убедена дали знаем прекалено много, но ако е така, значи е време да разкирваме смисъла на нещата или поне, ако не на въпроса *защо*, да си отговорим на въпроса *как*
Приемам всички описани досега значения на свастиката, макар че част то тях просто заменят един графичен символ със словесен

Ето няколко страници за свастиката от книгата, за която споменах:







Тема Re: Не са пропуснали:)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано23.09.09 11:26




И аз наскоро четох за един персонаж от иранската митология, който подозрително прилича физически на господина с опашката и копитата, но иначе няма нищо общо с него







Ако някой се интересува от друг символ да пише. Мога да сканирам и да пратя, но на лични,че тук си е нарушение на авторски права



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.09.09 13:35



Българи нобелови лауреати може и да е нямало, но гениални български учени е имало и продължава да има. Имаме страхотни учени и специалисти във всяка една област и ако се използва техния потенциал по подходящ начин при една дългосрочна макроикономическа стратегия, икономическата ситуация може да се промени радикално - от тежък икономически упадък до икономически разцвет!

България си има своя огромен научен потенциал, за да излезе от кризата, в която се е вкарала в последните повече от 20 години, за съжаление обаче в следствие на идиотската, страшно некадърна и брутално корумпирана мафиотско-политическа пасмина, този потенциал не се използва или се използва най-често в полза на външни интереси, в чужбина.

Българската некадърна политическа върхушка е извършвала и продължава да извършва огромно престъпление спрямо науката и научния потенциал на българите!



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано23.09.09 17:27



тъй като си идиот, ще ти обясня, че това е мнението на учения, не моето.
Но не смятам повече да се опитвам да те лекувам от тъпотията ти.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Бяло и черно!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано23.09.09 19:04



И при негрите същата работа. Там разни картели, барони и диктатори спъват желанието на черното население да благоденства, използвайки потенциала и силите си. Пък и белите им пречат. Същите бели пречат и на нас, понеже сме им тъмни балкански субекти. Пак ни мислят за негри!

Редактирано от Khosrow на 23.09.09 19:15.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Valda]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.09.09 19:58



Аз все още съм на вълна Хайтов. В същата книга той описва обяснението за символиката на цветовете от една тъкачка на халища. Имаше интересни изрази от типа на "червенкото е галене, синкото вика "бива, бива"(т.е. обещава) бялото нито взема, нито дава, жълтото свети и топли, зеленкото е мурафет и т.н."





Тема Re: И ако все пак...нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 20:20



Мисля че по женски приемате доста буквално нещата. Древните са имали едно интуитивно възприемане за природата на нещата и за природните закони


Но те не с го прилага ли толкова в битийния си свят колкото в духовния

Когато те са казвали примерно каквото е горе такова и долу на тях едва ли им е минавала през акъла идеята че във физичния свят начина по който са устроени атомите е аналогичен с начина по който са устроени и слънчевите системи
Когато те са говорили за неделимите частици от който е устроен света това е било просто едно предположение което в последствие се оказва донякъде вярно
Това което все пак физиците за пръв път наричат атом не е било тази неделима частица която са вярвали че откриват и за която са говорили древните.
Но все пак е безкрайно интересно че на някой още в античноста му е хрумнало че може би вселената се основава точно на едни такива неделими частички
Това прилича и на едни индиски изображения на шива който тий е изобразен като съдържащ се в себе си и така до безкрай пак някаква интуитивна идея за строежа на вселената
Това са интуитивни разбирания далеч от научноста просто защото те не се основават върхо някакви експерименти математични модели а идват априори



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 20:43



Жени пилоти има и колко са като процент


Във гражданската и воената авияция по света
Можеш ли да намериш някакви статистики
Искаш ли малко статистики за някой професии през 1998г


Бординжинери на самолети 51 от тях жени нито един
Действащи инжинери 1608 от тях жени, нито една
Автомобилни състезатели 2822 от тях жени 4
Ядрени инжинери 1185 от тях жени 18
Пилоти в Кантас 2338 от тях жени 9
Пилоти в Ансет 808 от тях една жена
Пилоти в Бритиш Еъруейс 3519 от тях жени 67
Въздушен контрол 1360 от тях жени 86
Картинг пилот 250 от тях жени 16
Архитекти 30 529 от тях жени 2748
Служители в управлението на самолетоносачи 19 244 от тях жени 1829

Та драга аз не отричам че има жени пилоти както сигурно има и умни негри ама сега като седнат да ги слагат и във всеки филм това май малко се разминава с действителноста изключенията не правят правилото



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 20:50



В наши дни всичко като става на квотен принцип видя ли какви са статистиките от някой професии в англия


Драга просто на жените никой не ви оспорва някой таланти и така на татък ама повечето колкото и да се напъвате да пикаете прави, някой неща трудно ще почнете да ги правите, просто защото разликите в мисленето на мъжете и жените са огромни и тук съвсем не става въпрос за сексизъм а за векове еволюция в различнинасоки и в това няма нищо страшно или срамно
Дори при животните има някакви разделения в задълженията на семейно ниво



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 21:31



Да няма лалореяти


Това обаче не означава че няма Български учени и че те не са уважавани в областите с които се занимават
Нека само да си припомним един Джон Атанасов благодарение на неговото изобретение ти можеш да споделяш своите тъпозаключения свободно с нас

Но разбира се той не е единствен


















Това са само тия вкараните в уикипедия, но на мен ми се губят поне още няколко занимавали са се конструиране на самолети и фармацевтика и медицина



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.09.09 21:52



Записвам си в тефтера думичката лалореят. Много яко...



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Kossoman]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.09.09 22:17



вас и дас?
Нещо като логореещ се лауреат?





Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано23.09.09 22:47



Да, ама никой извън България не ги знае, освен семейството му на Атанасов. И никой друг, за съжаление.
Дори напоследък чух, че и него не трябвало да го смятаме за български учен, понеже творил в Америка, а тя била средата, където е станал изобретател.



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 23:14



Виж сега то и тука ако някой би позволил да има такава среда като в САЩ и тука ще е пълно с учени и какви ли не хора с които да се гордеем безкрайно но за съжаление Българските учени са такива въпреки всичко



Все тая в уикипедия има и други които изобщо не са вкарани там като изобретатели а са създали много интересни неща
Аз имах една книжка за бг изобретателите но нещо немога да я намеря къде съм я сложил



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.09.09 23:19



В америка кой ги спъва черните


Ей на имат си черен президент
Ама то за президент на щатите не се иска много мозък и това отдавна се знае
Точно в САЩ има много успели Българи изобщо Българите успяват навсякъде другаде само не и в родината си може би просто защото тука се съботираме сами едни други



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.09.09 10:04



А откога жените имат равни права и равен достъп до образование и дали битието се променя по-бързо от масовото съзнание?!





Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.09.09 10:06



Нема проблем - срещу вековете социалнообусловена еволюция в една посока предстоят векове еволюция в друга... Дотогава никой нищо не може да каже със сигурност.





Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.09.09 10:10



Лалащ лауреат.





Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Khosrow]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.09.09 10:13



А пък ти не си ги чел - човекът е извадил списък със значими личности измежду ректорите на ВМЕИ-София и 2-3 български изобретатели, работили в чужбина. Доколко иначе Джон Атанасов е българин, освен по произход (баща-българин и майка-американка) и дали България е страната, дала му образование и възможност за научна дейност - нека всеки съди според критериите си... Прекрасно е, че семейството му помни произхода си; друго тук няма какво да ни грее.



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.09.09 10:40



Горе долу от както и Българите са се освободили и имат достъп до разни неща


А и в България тоя див сексизъм който го е имало на запад не е характерен за запад и въпреки всичко ако се намерят и за тук едни статистики ще видиш че нещата не са по различни
Безпорен факт е че тази част от мозъка която е свързана с пространственото ориентиране, логиката и аналитичното мислене е развита два пъти повече при мъжа
Както е безпорно че жените имат повечко връзки между двете кълба на мозъка което им позволява да работят с двете си половинки еднакво ефективно
От това произтичат ред разлики които колкото и да се напъвате няма да промените Същото би се отнасяло и за някой мъж който би тръгнал да доказва че по лесно би гледал деца или нещо от сорта
Като онова филмче таткова градина с еди мърфи



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.09.09 10:45



Посоката няма да се промени с квотен принцип по скоро цивилизацията ще се разпадне от колкото някой да взема хора за цвят без да му вършат работа


А и ти като феминистка не си с бог знае колко мъжка професия така че май май едва ли ще има някави сериозни промени в следващите хилядолетия



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.09.09 10:49



По първото твърдение - обосновка?
По втрото - основателите на науката и всички лалоряти /мерси за думата!!!/ за мъже, а аргументи ad hominem нямат доказателствена сила...





Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.09.09 10:58



Шахматът - игра, която съчетава развитието на логиката, паметта, пресмятането на комбинации понякога с над 10-15 хода напред, способността за изграждане на стратегия и тактика, както и също фантазията и импровизацията (примерно жертвените комбинации при атака, понякога без напълно точно да е пресметнат крайния резултат) - в тази игра доминацията на мъжете е почти изцяло пълна. Изключение правеше единствено Юдит Полгар, но дори и тя не е на нивото на най-добрите, макар и да е играла почти на едно ниво с тях. И тя е едно изключение, потвърждаващо правилото - една жена на колко добри шахматиста - хиляди, може би десетки хиляди.

И шахматът е поредното доказателство (заедно с грандиозните постижения в науката и технологиите, икономиката, бизнеса, архитектурата, философията, изкуството и т.н.), че що се отнася до интелекта и различните аспекти на реализация в икономиката и обществото, си съществуват биологически обусловени разлики между половете, които не могат да бъдат пренебрегнати. Няма как да изискваме мъжете да почнат да забременяват, раждат и кърмят, а пък жените да поемат грижата за прогреса и всички мащабни неща. Последните и не искат да се занимават с това, сексуалните им хормони, особено на красивите жени, си работят прекалено силно, че да тръгнат да вървят срещу природата, заради някакви химери.

По принцип феминистките са някакви грозни, глупави и недоебани жени, озлобени от това, че мъжете не им обръщат достатъчно внимание и се чудят къде да насочат енергията си.

Но ако си забелязал в последно време, покрай повсеместното намаляване на цената на жените, феминизмът също все повече губи сила и чезне, което е много хубаво. И няма как да не е така в един свят, в който всичко е все по-малко сигурно, на коя жена ще и е до феминизъм, след като например абсолютно нищо, касаещо битието и (примерно икономически и семеен статус - тук структурите стават все по-нестабилни и динамично променящи се), не е сигурно. Това е още един от симптомите как светът става и тепърва ще става все по-мъжки и все по-малко женски.

По-красивите гледат да се реализират покрай секса, защото там им е стихията, всякаква друга "професионална реализация" е глупост, в сравнение с това, което им дава реализацията със секс. А грозноватите - за тях икономическата ситуация става все по-несигурна и ще бъдат обект на все по-малко мъжко внимание. Едва ли имат шанс да получат повече внимание като развяват разни "феминистски" флагове, та кой нормален мъж днес би обърнал някакво сериозно внимание на грозни, нещастни и психически неуравновесени жени.

Редактирано от бeзпътeн на 24.09.09 11:12.



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.09.09 11:00



Виж по-горе кво писах за "феминистките".

Бахрам вероятно би се изказал по-откровено грубо в случая, но аз не съм груб по принцип, а само като ме провокират прекалено.



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.09.09 11:19



Шаха е много добър пример


Това е една игра която изисква безкрайно много аналитично мислене и то в переспектива

Може даже да си направим турнир някой път



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.09.09 11:24



Може, не се имам за кой знае колко добър, макар че на времето като ученик ходих по някакви състезания с променлив успех (все пак сигурно съм над средното равнище като цяло). Побеждавал съм понякога и доста силни играчи по турнири, но не съм успявал да задържа играта си стабилна на състезание, а и повечето състезатели на моята възраст бяха почнали от най-ранна възраст да си тренират шах, а аз - някъде от около 16-годишна възраст.

Иска си доста отдаване на време и внимание, четене на теория, талантът е само началото, основата, след това отгоре се гради над 90% труд.



Тема Re: Бяло и черно!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.09.09 11:27



Обосновка за кое че жените в много мъжки професии се вземат на квотен принцип ли


Ами има го това нещо за да се покаже, че няма сексизъм спрямо тях
Ама ние живеем в българия тук сексизъм няма я се опитай да намериш статистики за броя на архитектите, пилотите, инжинерите и разни други по пол
Мислиш че ще излезе нещо по различно ли

Препоръчвам ти една книжка на двама австралиски психолози Барбара и Алън Пииз, "Войната за вдигнатия капак на толатната чиния" от нея ще ти стане ясно защо мъжете и жените са толкова фундаментално различни като психика и способности
Написана е като за американци така че ще я схванеш
Препоръчвам ти и една на Пиер Дако "Жените и тяхната дълбина психоанализа", между впрочем от нея ще ти стане ясно защо феминизма ви се отразява толкова зле



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.09.09 11:31



Ако говорим за професионална игра и аз не съм експерт а то за да си трябва да играеш и постояно много неща са заучени положения на които веднага се сещаш как да отреагираш а аз играя прекалено рядко за това и мисля много





Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.09.09 11:37



И аз съм така общо взето. Блицът е прекалено бърза игра за мен, не че не съм го играл доста, но за да мога да изиграя горе-долу нормална партия, се нуждая от повече време.

Примерно в яхуто, където играя доста рядко през последните години, си нагласям времето на 13 минути плюс 10 секунди бонус за всеки ход.



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано24.09.09 12:15



Аз пък знам само как се движи конят

Но съм чувала,че пат /Patriarchate/ не е решение. Победа се печели единствено с мат /Matriarchate/
Шегувам се!
Аз споменах само дясно и лявовъртяща свастика Вие до къде я докарахте



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Valda]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.09.09 12:18



Преди време бях пуснал една тема за Свастиката, в която представях свои разбирания по въпроса. Ето и

към темата, ако не си я чела.



Тема Re: Свастиката и Светлината- за Khosrow!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Valda (saro)
Публикувано24.09.09 12:24



Една тъкачка на халища може да има вроден усет към цветовете. Или пък да е развила подобен усет чрез практиката


Спомням си един филм- младеж обясняваше цветовете на незрящо момиче като и даваше да държи горещ картоф за червено и студен за синьо. После чух,че би трябвало да бъде точно обратното



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Valda (saro)
Публикувано24.09.09 15:52



Не виждам нищо смущаващо в това, че подобна тема се появява периодически.
За мен съзнанието е вътрешно /интимно/ сетиво и може да се отваря волево до някъде.По принцип съзнанието се асоциира със Слънцето и Светлината, така че не изключвам възможността Свастиката да символизира едновременно и трите и да отваря съзнанието при медитация.
Просветлен = Осъзнат



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Valda]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.09.09 16:55



Да.





Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано24.09.09 17:51



Шахът е скучна и ограничена игра, не дава на човек да употреби всичките си възможности за мислене и да развие намеренията си в творчески аспект.



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано24.09.09 18:11



така си е, едни са генетично предразположени за физическа работа, други - за умствена.
В това няма нищо лошо, поради простата причина, че Природата не случайно е създавала подобни комбинации от гени. Друг е въпросът, че някой води човечеството срещу природата.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.09.09 22:16



Свастики има и в шаха


Потенциалното движение на коня е свастика



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.09.09 22:25



Има една легенда за шаха


Значи имената не ги помня но в индия имало един Шах който много скучаел и се чудел с какво да убие времетоза това той заповядал на най големите си мъдреци да му измислят игра срещу каквото пожелаят
Разбира се това било трудна задача но един мъдрец му показал играта шах
Тогава Шаха попитал мъдреца какво ще иска за награда, а мъдреца отвърнал че ще иска навсяко квадратче да се сложи зърно
На първото едно на второто 2 на третото 4 на петото 8 на шестото 16 и така на всичките 64 квадрата в това съотношение

Шахът си казъл о това е лесна задача
Но впоследствие се оказало че в цялото Шахство няма толкова много зърно
В същност съвремените математици са изчислили че за това количество зърно трябва да се построи хамбар 5 на 5 метра с височина стигаща до слънцето


Та толкова за ограничените възможности на шаха
Та така това е игра нормално е за един ограничен човек играта да е скучна и безинтересна с ограничени възможности, просто защото ще яде от всеки бой



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Khosrow]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.09.09 00:15



Отново се изака неподготвена. За тези, които разбират шаха, тази игра не само не е скучна, но изключително интересна и дори доста зарибяваща.

А иначе всяко едно действие само по себе си е (малко или много) ограничено и не дава на човек да употреби абсолютно всичките си възможности, шахът не прави изключение.

Редактирано от бeзпътeн на 25.09.09 01:38.



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано25.09.09 09:33



Съзнаваш ли колко нелепо приказваш?
С твърдението, че шахът не прави изключение от света на ограничаващите неща, които ти затвори само и единствено в условието на ограничеността изравни всичко на всяко по това отношение и задуши всяка идентичност на вещите и хората. И това само и само да приравниш шаха към положителните неща, да го реабилитираш - пък какво излезе?! Срина го в низините безформието. И то защото те беше страх от ограничеността му.



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: БoянlYl]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано25.09.09 09:35



Браво. С това доказа, че шахът е нещо безкрайно или огромно, в пъти повече от човешките представи и следователно моето изказване нищо не струва. Браво!...
стига обаче изчисленията да са верни.



Тема Re: Жена-пилот?!нови [re: Khosrow]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.09.09 11:35



Няма какво да ми се обясняваш. Щом не си добра в шаха, значи не го разбираш, следователно всичките ти общи разсъждения в тази насока не струват абсолютно нищо.

С други думи - както винаги, основният ти мотив да пишеш, е да се правиш на интересна и да привличаш внимание към себе си.



Тема Не само!нови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано29.09.09 09:03



И твоето въображение си го бива!
Там е работата,че я има на много места, но е маскирана. Американците свободно я веят по флагове. Виж флага на град Ню Йорк. Там е маскирана като крила на вятърна мелница



Тема Re: Светлината!нови [re: БoянlYl]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано20.02.10 23:10



Трябва първо да се приеме,че разума също е измерение,че гледната ни точка се мени спрямо един общ център приличащ на големия взрив.Нужно е да се разбере,че освен в пространство-времето,винаги е имало и процес на движение по тази дименсия,онова голямото в центъра ни е разкривало различни свои страни.След това можем да помислим и защо физиката увисва на квантово ниво и да потърсим,къде освен на триизмерната скала на времето и в своя момент от времето се намира и в други измерения.
Термините стват по-модерни,но това,което виждаме не се е променило качествено,ние сме променили качеството на уменията си да го наблюдаваме,съответно сме решили,че Демокрит си е фантазирал нещо коренно различно от атома.Той не си е представял нищо по-различно от атома,който си представяш и ти,само че чрез други характеристики.



Тема Re: Не са пропуснали:)нови [re: Valda]  
Автор NlPON_S ()
Публикувано19.05.10 23:33



Кривите са синУсОидни!
Valda, къде се загуби? Знае ли някой? Исках да я питам нещо



Тема Re: Не са пропуснали:)нови [re: NlPON_S]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано19.05.10 23:35



Обикновено се подвизава в "Астрология", мисля.





Тема Re: Не са пропуснали:)нови [re: Roxy]  
Автор NlPON_S ()
Публикувано20.05.10 16:24



Благодаря за отговора, но и там я няма !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.