Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 30.04.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Imam speshna nujda ot syveti.  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 08:06



Zdraveite ,

Speshno se nujdaia ot syvet i mennie za
Mitsubishi Galant GLS 1.8 1993g.

Vchera hodih da go gledam i mi dopadna. Ne sym mnogo vesht v tynkostite pri avtomobilite, osobeno za tozi model, zatova, kajete si vpechatleniata, ako ste karali takova
Dnes shte hodim da ia vidim na serviz, i ako kajat, che e dobre, sigurno shte ia vzema.

Moje li da mi kajete na kakvo da obyrna po-specialno vnimanie?

Kolata e vnesena predi 2 godini ot Avstria i e na invalid...
Kato se vozih vchera, zabeliazah, che pri okolo 3000 oborota, siakash uskorenieto pada. Sobstvenika mi kaza, che bilo fabrichno tova, i pokazvalo, che triabva da se mine na po-visoka predavka. Istina li e tova, ili e niakakyv problem?
Inache ne zabeliazah omasliavane...

Drugoto, koeto malko me pritesniava e, che kolata e na invalid. Znam che tova e masova praktika v BG, no vse pak - bihte li mi dali i niakoi syveti na tazi tema?
Kakvo triabva da pishe v pylnomoshtnoto i t.n.
Sled kolko godini izticha (po zakon) pravoto na invalida, i sled tova moje li da prehvyrlia kolata na moe ime, bez da platia mitoto (DDS-to)?
I kolko vzimat notariusite za taia usluga?

Blagodaria vi predvaritelno
Lyubo.



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 09:34



Ми ако си сигурен в това че на около 3000 об. пада мощността, по добре да я погледне майстор диагностик който е правил такива коли.........защото силно се съмнявам в това което той казва, че трябва да преминеш на по ниска предавка........забележи - това са 3000 об./мин. което е горе долу точно по средата на нормалния оборотен режим на мотора, което пък е изключено да минаваш на по ниска предавка, защото точно тогава мотора е най силно развъртен(т.е. на тия обороти вече постига максималния си въртящ момент......и съответно би трябвало вече много да набира, неззависимо на коя предавка си......тук става въпрос за обороти,т.е. ако си на 4 предавка, то това значи че колата при тия обороти ще е към 100 км./ч.......ак оси на 5 -това значи около 120-130 км./ч) както виждаш при тая скорост вече няма накъде да се свалят предавките,защото автомобила е набрал достатъчно висока скорост......Моя Галант и при 1000 об./мин. на 5 предавка си ускорява, при това се усеща как плавно те лепи за седалката, а не да "трепери" и едно такова мудно да се държи, пък камо ли на 3000 об./мин........при тия обороти вече става звер голямЕ вярно е че е 2000 кубика , но пък е с 8 клапана, и е 109 коня......а и е от старите Галанти Е33А купе 90 година, а твоята е Е52А и е най рано от 92 година края.....а и мотора е 4G93 твоя.....(най вероятно де)
Така че по добре да не бързаш да я взимаш, а я закарай на някой майстор и диагностчик, който да ти каже какво има да се прави, защото после ще имаш да вайкаш много здраво......За колко пари ще ти я даде.....



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: DJ Tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 11:08



Za 3700 lv.

Kazva, che kolata e ot 1993g - moje bi (spored men) e ot poslednite ot staria model, poneje ne e taka zaoblena (kakto tezi ot 1993g. i na tam), osven tova tabloto pri skorostomera ne e zaobleno, a e "otsechena" ploskost - moje bi se seshtash, ili i tvoiata e takava.

A za skorostite - moje bi ne si me razbral. Sled spada na uskorenieto (dori i da natiskah gazta), sobstvenika kazvashe, che triabvalo da se premine na po-visoka predavka (a ne na po-niska).

Mojesh li da mi preporychash dobyr serviz za Mitsubishi?



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 17:26



Да,наистина не съм те разбрал.......значи няма проблеми тогава.......за сервиз има много но въпроса е на кой да отидеш.........може би трябва да отидеш в Авто Юве на Симеоновско шосе след зоо градината И ПРЕДИ ПОСОЛСТВАТА......или пък под моста който свързва Младост с Дървеница.....



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 18:37



Сори ,но пак съм аз.....Не ми оставя време за нищо, па камо ли да мисля......нищо......сега като прочетох по внимателно твоя въпрос.......пак нещо не е наред......3000 оборота са много недостатъчни за да включваш по висока предавка.......не ченяма проблем да се включват и на по ниски обороти,но това на 3000 об. малко ме съмнява,никой производител няма да си ограничи оборотите на мотора до 3000.......оборотомера е до 6000 нормално а след 6000 до 8000 об. е ред лининията......ако има някакъв ограничител то това би трябвало да е след 6000 оборота..........По скоро имаш някакъв проблем.......
Каква е горивната система,.......карборатор, моно или пълен инжекцион.......Спомням си че на колегата Е33А имаше точчно такъв проблем и се оказа ЕКУ-то......което както се сещаш е много гадно и няма оправия, единствено замяна и то ако е със същия парт номер......иначе не става........поне аз така знам........ако колегата се мерне тук нека ти обясни по подробно......



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: DJ Tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 19:53



Здрасти, DJ Tymbi
Току-що се върнах от огледа.
Събитията придобиват неочакван от мен развой...

Ходихме в сервиза в кв. Изток. Мериха компресията на двигателя – беше 14, а само на втори цилиндър –13.
Има семеринг и ляво каре за смяна. Като вдигнаха колата, забелязаха и теч на масло, но не проследиха точно от къде идва. Това, според монтьорите било “бял кахър” в сравнение с липсата на мощност в двигателя...
За съжаление не успяха да уточнят каква може да е причината за това и не ме ориентираха колко скъпо би ми излязъл ремонта...

Тогава се отказах от покупката...

15 –20 минути, след като се разделихме с продавача, той ми се обади и предложи да ми смъкне 400 лв. от цената – защото на него не му се разправяло да се занимава с поправката.
Върнах се в сервиза да питам отново за някакъв ориентир за цената на ремонта, но пак не ми казаха някаква примерна сума...
Единия монтьор рече да рискувам, а другия – да се откажа (щото не се знаело какъв е проблема с мощността).

Сега пак съм на “кръстопът” и се чудя... Колата ми харесва, но пък не се знае колко ще излезе ремонта... Утре трябва да му се обадя и да кажа какво съм решил...

Имаш ли някаква идея? И колко ли ще струва поне това, дето се знае че е за оправяне – семеринг, каре?

И не съм много на ясно, какво значи това ЕКУ, за което ми пишеш?



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 21:17



Не може да е 14 атмосфери компресията.......При чисто нови мотори компресията може да стигне до 12.5 13 атм. макс. и то на загрял мотор........Може техния манометър да отчита грешка и затова да дава такава стойност,но както и да е.......Това обаче ак ое така както ти казваш за компресията не може да бъде причина за пада на мощността.....има някакъв проблем,но не е от компресията.........По скоро може да е от някой датчик ,например като ламбда сондата, ако си свалял свещите,трябва да си покаже как е работил мотора бедно или богато, ако не е и от това, може да е от дадчика който замерва потока въздух и неговата температура.......Може да има проблем в налягането на бензина, то трбва да е около 4-6 бара,в зависимост от оборотите на мотора и това каде се движи(по баир или на равно и т.н.)и този момент също го има..........Както виждаш проблемите могат да са хиляди и така без да се види не мога да ти помогна.......Освен това ти не ми казваш дали е моно или пълен инжекцион мотора......а това е много важно...........
А за ЕКУ-то - това е компютъра който управлява процесите на мотора, а той за да ги управлява трябва да има моментна информация, тази информация се получава имменно от тези въпросни дадчици, (ламбда, детонационен д-к, дадчик за положение на дросела и т.н. ) освен това той управлява подаването на гориво, дюзите, ел. запалване, аванс и т.н.Така че както виждаш всичко е свързано с него, и ако той думне- довиждане........
Относно цени на части - карета - от 90 до 140 лв. бр. ........семеринги - около 10 лв. бр. ......лагери на главината - 50-70 лв. бр. предни и задни барабанни - 20 лв. бр. , а дискови с АБС - 190 - 280 лв. бр. зависи .....защото е заедно с главината.......шарнири 25-30 лв........ накрайници 25 лв...........филтри маслен 10 лв. ...............въздушен - ако е инжекция 30 лв. као е карбуратор 10-15 лв...........накладки предни - 35-40 лв..............задни дискови - 35 лв.......и барабанни - 45 лв.............още много неща мога да ти кажа но както виждаш бързам а и не знам каква точно е колата..............



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: Lyubo]  
Автор 6eff.bg (непознат )
Публикувано24.03.04 22:17



A setix se i v Ratola mnogo razbirat tam mi nuliraxa comp za gre6ki kato si smenix akumulatora ina4e Galanti ima mnogo i mnogo vnimatelno si izberi za6toto nqkoi 4asti sa mnogo skupi proveril sam go ot interes ne 4e sam imal nujda



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: 6eff.bg]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 08:24



Колата е моно-инжекция.
Посъветваха ме да отидем на диагностика на двигателя, за да се разбере какъв му е точно проблема (дори един познат предположи, че може да се окаже само нужда от смяна на въздушния филтър - ще видим)...
Днес преди обяд ще ходим на диагностика и довечера ще се разбере, дали ще ставам член на клуба...

А къде се намира този сервиз Ratola? (или някакъв телефон за там?)



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 09:31



Сервиз Ратола се намира в Горубляне по пътя за Панчерево, точно в двора на СБА-то.......Телефон не знам,но там не е лошо да я погледнат.........но и това не е гаранция че ще открият нещо в момента.........така че много си на кантар.....трябва да знаеш, че ако е думнал ЕКУ-то, много трудно можеш да намериш такъв...........и ще е около 400 лв.а аз имам чуството че е точно от него.....защото колата се държи точно по този начин......Но не знам...........
Иначе тези коли са много надежни, просто няма пипане.........само караш и си свиркаш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.