Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 21.05.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Любо, кво направи бе.....  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 20:46



Колега,как е...........до каде стигнаха нещата в сервиза?Смениха маслото, филтрите, дадчика и сега.........



Тема Re: Любо, кво направи бе.....нови [re: DJ Tymbi]  
Автор 6eff.bg (новак)
Публикувано07.04.04 23:18



Hi,DJ Tymbikak si man?Kajete neshto 4e tuka Mitsubishi foruma mal4i!Koga Lyubo smeni masla ,filtri,dat4ici?Az nishto ne znam
Aide nqkoi den da pieme po bira i da se popoxvalime malko s kolite a?Kakvo shte kaje6?
Lyubo ne malchi taka oti 4e ti zememe Galantu!!!!!Xaxaxaxaxa!
Ae sus zdrave!



Тема Re: Любо, кво направи бе.....нови [re: 6eff.bg]  
АвторDJ tymbi (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 23:33



Днес го уредих в сервиза на Хюндай....оказа се че той имал проблем с Чек Енгина........почнал да му свети непрекъснато......след като го включихме на стенда се оказа че датчика на температурата на главата показва ........- 52 градусатова при загрял мотор.......а от там пък ЕКУ-то черпи инфо за работната температура на мотора......АЗ бях за малко там, след това си тръгнах че имах работа, но той смени и филтрите, и маслото, беше това което си му казал да вземе, Опелско....казах му че на японски автомобил немско масло на върви......виж на неска тояга по можеш да туриш японско масло ,но обратното......Шегувам се разбира сее......
А за срещичка,става,само кажете кога, е, викам нещо за другата седмица......а......



Тема Оправихме проблема! :-))нови [re: DJ Tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 23:46



Здрасти, DJ Tymbi
Оправихме проблема с мощността

Първо – малко предистория. От два дни взе да ми свети и “Check Engine” индикатора – около 60-70 секунди след като е запален двигателя. По – точно, нали като се даде контакт, “Check Engine” свети 3-4 секунди и изгасва, та след това изгасване, като минеха 60-70 секунди, датчика пак светваше и не гаснеше.
След това (вчера) почнах трудно да паля колата (когато двигателя е студен)... палеше след 5 –10 опита и то като запалеше – много странно заработваше, но се оправяше. Днес сутринта запалването още се беше влошило – дори си помислих, че няма да тръгне. А като запали – 10 – 15 секунди цялата предница се тресеше, но се оправи.

И такаааа... отидох днес в сервиза, който ми препоръча – оказа се, че температурния датчик се е повредил – отчиташе температура –52 градуса!!! .
Смениха го, смених още филтрите (горивен, въздушен и маслен) и маслото.

Сега вече мощността е съвсем прилична – без проблем вдигаше 6000 – 7000 оборота (повече не посмях).
Вече съвсем различно работи

Благодаря за съветите!

Сега остават някои други неща за сменяне: семеринги – да спрат течовете на масло, дясно каре, ангренажните ремъци (макар че предния собственик ги е сменял преди около 30 000 км.) един амортесиор е изпуснал, но това вече са рутинни операции.

Важното е, че се оправи загадъчния проблем с мощността



Тема Re: Любо, кво направи бе.....нови [re: DJ tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 00:06



И аз съм съгласен за срещичка,
но също за другата седмица , че сега за празниците ще се прибирам към Пазарджик.



Тема Re: Оправихме проблема! :-))нови [re: Lyubo]  
Автор 6eff.bg (новак)
Публикувано08.04.04 00:12



Nedei da smeniash nishto poveche zashtoto shte ti trqbvat parichki za po4erpkataShte izqm edno prase za vashe zdrave xaxaxaxa,ama i biri4ka trqbvaEEEEE BRAVO e tova e druga rabota ve4e!!!Sega sam dovolen!
Sega spri te4a na masloto i...... angrenaja vij predi tova,drugoto moje malko da pochaka.A be i az ne xaresvam nemski masla ama kato nqma Japan, kakvo da pravime???Tova pone e provereno-ponasqt go sravnitelno dobre JapankiteSamo da namera az Japonsko maslo............da si pravat nemcite kolkoto masla si pojelaiat........ama sam prerovil i nqma!
A sega Lyubo da kaje koga shte se napiem????Dj-i ti!!!!!!



Тема Re: Оправихме проблема! :-))нови [re: 6eff.bg]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 00:22



Ми... да е живот и здраве - другата седмица
Специално на мен ми е най-удобно през събота или неделя (щото обикновено като съм на работа, оставам до по-късно), но ако държите да е през работните дни от седмицата (някоя вечер) - може и тогава



Тема Re: Оправихме проблема! :-))нови [re: Lyubo]  
Автор 6eff.bg (новак)
Публикувано08.04.04 00:33



Extra e- kakto kajete.Subota ili nedelq na kru4ma!Da se razbereme pishete ili da se 4ueme po gsm?
Dj Tymbi,kaji nqkoq xubava kru4ma okolo vas?Pod lipite li be6e .............zabravil sam.......



Тема Re: Оправихме проблема! :-))нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 09:48



Ха така, виждаш ли, сега вече си пълноправен член на клуба с пълноправно здрава кола.......Моите предположения се оказаха не вярни, което е направо отлично.......твоя дадчик подава инфо на ЕКУ-то с каква температура всеки един момент работи двигателя, т.е. твоя мотор е малко по различен от моя(по нова модификация за управленине на мотора....)та тоя датчик ако показва че темп. е -52 градуса, то ЕКУ-то бърза и маха въобще управлението на МАФ дадчика , и съответно почти не пуска въздух от там.......т.е. мотора трябва да работи като на смукач, но тъй като мотора е загрял или темп. на въздуха са много над тези стойности, то се получава разминаване м/у управлението на мотора и действителността, а от там и отчитането на някакви не реални стойностти, които ЕКУ-то се опитва да уравновеси........но единствено не мога да разбера защо тогава мотора е работил на бедна смес, би трябвало обратното да е, при отчитане на студен мотор, да дава обогатена смес на цилиндрите, като ЕКУ-то подава по продължителен импулс на дюзите.....ама знам ли.....Нищо,важното е че са го оправили,и което е по важно дали на теб ти харесва как работят момчетата.......ти си прецени.....Колко пари ти взеха за датчика и колко общо те удрусаха ако не е тайна.....
Имам малка забележка към теб - никога не я вкарвай в червения сектор.....т.е. повече от 6000 об./мин. не вдигай, първо това са вече критичните й обороти, не случайно са в червено,и второ няма смисъл от това,защото макс. въртящ момент и мощност ги постига доста по червения сектор......
Освен това не забравяй че имаш течове на масло и с това ръчкане само увеличаваш теча......
За срещичка кога кажете......



Тема Re: Оправихме проблема! :-))нови [re: DJ Tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 10:46



Az ne sym karal mnogo vreme nad 6000 ob./min. Prosto iskah da vidia kak se dyrji - i e mnogo dobre (Inache i az se seshtam, che ne e podhodiashto da se "izduhva" postoianno taka kolata )

A za parite - obshto za cialata procedura mi vzeha 74lv.
Kato tova vkluchavshe datchika (ne razbrah kolko mu e tochnata cena, no niakyde okolo 15-16 $) diagnostikata i smianata na masloto i filtrite (kato masloto i filtrite gi biah kupil predvaritelno)

Ta moje bi ne e mnogo evtino (no i ne e mnogo skypo), nai-vajnoto obache e, che mi se reshi problema.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.