Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 21.05.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: DJ Tymbi]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 14:49



Здравейте всички,
повредата която колегата описва е абсолютно противопоказна и всички приказки, че било фабрично, подсещало те да превключиш и т.н. са въздух под налягане и опит да се излезе от ситуацията. На този двигател който е
около 90 коня, максималния въртящ момент е по памет около 3 400 об/мин.
При тези обороти - 3000, трябва да получиш усещането, че някой е ритнал
колата отзад, а не да се спъва.
Според мен причината е в "храненето" на двигателя. Тъй като разбирам, че
е карбураторен ще нахвърля няколоко причини "от разстояние" и дано мога
да помогна.
1. работа на бензиновата помпа /недостатъчно гориво/
2. ниво на горивото в поплавковата камера /ниско ниво/
3. проблеми в отварянето на втората камера на карбуратора
- механични
- пневматични
4. евентуално запушване на жигльори в карбуратора /то при тия бензини които продават - твърде вероятно/
5. въздушния филтър също може да е виновен, но аз лично не съм се сблъсквал
с такъв проблем, защото първо се покачва разхода на гориво и се влошава работата на двигателя, и следва незабавна диагностика.
Мисля, че са малко вероятни проблеми в електрониката, тъй като: първо япон
ската електроника се поврежда ако обърнеш клемите на акумулатора или друго неправилно свързване, и второ ако бъркаш с отверката където не ти е работа. Електрониката на този тип двигател е повече при запалителната сис
тема и много малко при хранителната. Там е повече пневматика, за разлика
от инжекциите.
Ако двигателя е от новите модофикации - инжекция 120-136 коня в зависимост
от модификацията, тогава бих се спрял на бензиновата помпа, горивния фил
тър и електрониката.
Накрая ще спомена "само за протокола", че на мен преди години ми се беше
запушило задното гърне от конденз и съпътваща ръжда /градско каране със
студен двигател/ и имаше сходен проблем - колата не развиваше мощност и
бучеше при пълна газ без да се променя скоростта.
Поздрави!
Краси



Тема Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Krasi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 00:28



Здравейте,
благодаря ви за отзивчивостта и за мненията
Взех колата – 3300 лв.
Вече мога да се присъединя към клуба.

Днес ходихме и на диагностика. Момчето каза, че двигателя е в много добро състояние.
Mоно инжекцион e. (Това го казвам на Краси)
Бензиновата помпа била наред, също и ламбда сондата.
Предположиха да ли няма да е катализатора (но собственика ми каза, че преди време, катализатора е бил махнат).
Казаха, че може да има някакво запушване в аспуховото гърне...

На мен ми беше достатъчно да разбера, че двигателя е добре и затова се навих.
Тази вечер си говорех с кума – той предположи, че може да има някакво частично запушване в горивния филтър, или някой друг филтър. Защото, като е на место – колата вдига оборотите, а проблема се появява, само когато е в движение – значи би трябвало да е нещо в "храненето" на двигателя (както казва Краси)
Затова сега съм обнадежден

Сега още един въпрос – понеже единия от монтьорите днес предположи, че колата е с некачествено масло (това го предположи, като послуша двигателя) – можете ли да ми препоръчате кое масло е подходящо (и качествено) за моето (вече) Mitsubishi?

Благодаря ви още веднъж за съдействието!
Любо.



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 13:32



Поздравления Любо,
Много добре си направил, който се качил на Галант много трудно го сменя
/като марка/. Аз да си призная моноинжекцион на митцубиши не съм виждал.
Или карбуратор или пълна инжекция. Моята е пълна инжекция 2 литра, но
по-предната беше карбураторна пак 2 литра. Двигателя за който писах и за който имам някакви данни е 1.8 4G37. Твоя май беше 4G89 или нещо такова.
Това е лошото на колите втора ръка които са карани известно време в страната. Не знаеш кой е бъркал в тях, как я е карал, какво е сипвал и т.н.
Има хора "карачи" които карат докато спре и след това се чудят от къде им
е дошло. Не бързай, опознай колата и намери грамотен майстор, не е задължително да е на митцубиши. Твоя проблем трябва да се проследи внимателно и да се отхвърлят една по една възможните причини. Като я опра
виш ще видиш какъв самолет е, особено като "стъпиш" на проблемните ти
сега 3000 об. и нагоре. Не знам на твоята, но на двулитровите инжекции мак
симилния въртящ момент е при 4 500 об/мин.
За маслото мога да ти кажа, че не съм срещал предпочитания на производите
ля към определена марка. В "книжките" към автомобила има графики за вискозитета и то като функция на температурите при които се експлоатира.
Аз лично предпочитам английски масла, полусинтетични, 15W40.
Поздрави!
Краси



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 13:51



Ха честито, няма да сгрешиш ако е читава....но засега не искам да казвам суперлативи за колата ти, за да не я орочасам......Значи моята макс. въртящ момент идва на около 4500 об./мин. но моята е 2000 куб. и е пълна инж-я....при твоята не знам как е.....
Сега аз мисля за следващия модел Галант Е52А само че съм се спрял В6 2000куб. 150 коня, не защото съм любител на големите мотори а защото точно такава ми предлагат като за мен..........



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Krasi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 14:03



Zdraveite
Krasi, az ne snam dali e mono injekcion, ili pylna injekcia.
Za syjalenie do sega ne sym se zanimaval s koli, i ne sym dostatychno vesht.
Kazvam, che moiata e monoinjekcion, poneje taka mi kaza predishnia sobstvenik, ne znam obache toi dali e razbirach.

Vijdam, che pishesh niakakvi nomera, kato govorish za dvigatelite - 4G37, 4G89...
Kak da razbera moia kakyv e?

I kyde moga da pogledna koia godina e proizvedena kolata? (predishnia sobstvenik kazvashe, che e 1993, no vse pak...) Tyrsih po styklata niakyde da pishe, no niamashe godina v nadpisite... Sigurno na niakoe drugo mesto shte e otbeliazana godinata na proizvodstvo?

Pozdravi,
Lyubo.



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 14:22



Дай ми номера на шасито и ДВГ-то ако има такъв номер и ще ти кажа всичко........Това можеш да го видиш в рег. талон на колата.........А дали е моно или пълна инжекция това се разбира като отвориш капака на мотора и гледаш по мотора, до капака на клапаните(както е мотора, навътре от страната на диафрагмата която дели моторния сектор с купето) успоредно на мотора има една метална голяма всмукателна тръба на която пише EFI-MULTI - ако е така то това значи че е пълна инжекция, и това значи че има 4 дюжи,които ще ги видиш пак там.........



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: DJ Tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 16:50



Nomerata na ramata i dvigatelia sa:
rama: JMBLNE32ANZ506196
dvigatel: 4G37HM1090

sega zabeliazvam, che nomera na dvigatelia pochva s 4G37 - iavno za tova stava vypros, no vse pak - da vidim, kakvo oshte moje da se kaje, gledaiki tezi nomera



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 20:53



Коя модификация е, GL, GLS, GF и т.н. това може да се види отзад на капака на багажника.....но мотора е 1.8 литра (1755 с.с.) моноинжекция........
Можеш да си потърсиш твоята кола ето тук на този адрес:http://english.auto.vl.ru/catalog



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: DJ Tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 21:02



Модификацията е "GLS i"

Много благодаря за линка!



Тема Re: Imam speshna nujda ot syveti.нови [re: Lyubo]  
Автор 6eff.bg (непознат )
Публикувано26.03.04 22:56



Lubo,Hi!Izviniavai no na6ite koli sa razli4ni i az nemoga da ti buda koi znae kolko polezen za specifi4na literatura.Osven tova blizo 2 god.ne xodia po maitori.kolata e absolutno perfektna.no maslo si vzimam ot Opel....neveroiatno no fakt(kato vida Opel lo6o mi stava,imal sam i.....ne mi se govori)ta za masloto go zimam ot Boiana auto na bul Bulgaria kam okolovrusnoto putia sled Billa.Originalno e i dokolkoto znam e Agip 100%.Semi syntetik 10W40.Sve6ti Ngk ot ratola sa originalni i ne sa skupi.Kupix si gumi TOYO i tova e man.Sorry ama za remonti nemoga koi znae kolko da sam ti polezen.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.