Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 17.05.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 23:09



Това май ми мязе на пълна инжекция, но не съм сигурен......ти провери ли какво пише на смукателния колектор ECI - Multi или нещо такова......



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: DJ Tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 13:12



Zdrasti DJ Tymbi
Otgowariam taka kysno, zashtoto dva dena ne biah pred komputyra - hodih do Pazardjik.

Kato poglednah tam, kydeto mi kaza, pishe "ECI - Multi". Edin poznat syshto kaza, che mai e pylna injekcia. Na prednia kapak zabeliazah razni lepenki s tekst. Na ednata pisheshe, che modela e E32.
Osven tova, v Internet namerih dopylnitelna informacia:
"Mitsubishi Galant 1.8i Kat., E32 4G37, 1755cc, 4cyl, 8V, OHC, FI, Kat. 01/90-12/92".
Znaesh li kakvo oznachavat sykrashteniata "OHC, FI"?

Inache kolata mi haresva :-) Kakvo parno ima samo...

Da te pitam - ima li niakakva tynkost pri puskaneto na halogenite? Neshto ne iskat da svetiat... (predpolagam, che ako niama tynkost pri puskaneto - shte e bushonche, zashtoto i dvete ne svetiat /ne mi se viarva i dvete da sa izgoreli/)



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
Автор b.v.a (член)
Публикувано29.03.04 16:28



Liubo dai i az da kaja kakvo znam ot moi lichen opit makar i da e skromen!Shtom kato kolata ti e injection na kanalitik konvektora triabva da imash kisloroden senzor koito e za doizgariane na gazovete.Ti mi se struva che spomena niakude,che sobstvenika ti bil kazal che toi ne rabotel,no za vseki sluchai misla che ako ne moga da ti pomogna sus suveta si to pone niama da ti navredia!Ta imam kolega na koito tozi sensor beshe izgorial.Kato izgori toi ne spomaga za doizgariane na gazovete i se razviva strashno goliama temperatura koiato topi keramichnite elementi i se poluchava zapushvane,koeto vodi postepenno da namaliane na moshtnostta na mashinata i nakraia tia bukvalno spira da se dviji.Sega ne znam pri tova polojenie bi triabvalo da ti svetne kontrolnata lampa v kupeto ,,check engine".Niamam na predstava dali ima razlika v Evropeiskite standarti i tezi v Shtatite,no tova deto ti go kazah moje samo da obogati znaniata ti.Uspeh s mashinata!



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 17:33



Значи, колата ти е като моята, само дето моята е по луксозна и с по мощния мотор........халогените са си наред и никога не съм имал проблеми.....Но това не е проблем, всеки ще ти ги оправи.....по скоро аз все още се претиснявам че можеш да имаш проблем в ЕКУ-то........разбираш ли какво искам да кажа........така като гледам в другия постинг си писал че си вдигал 180 км./ч. което е много над 3000 об./мин.......към 5000 е, и въпреки това не ти е прекъсвала............а в други случаи ти е прекъсвала.......това не се ли сещаш че може да е всичко, но може да е и ЕКУ-то.....не знам, но при всичко си личи че е нещо сериозно а не както ти си мислиш ................филтърче и т.н.Така че не бързай с изводите.........Може да е нещо дребно, но може и да е нещо сериозно......
Ако ти е ззапушена дюза, то мотора ще има един такъв ефект, ще прекъсва и ще тресе мотора на празен ход, а при високи скорости ще губи мощност .......Не мога да ти го обясна така, трябва да ти покажа и да я чуя и ще ти кажа дали е от това или онова..........Дюзата се почиства с ултра звук, който има ВЬСЕКИ по сериозен автосервиз.........А това какво означава OCH FI това значи че мотора е снабден с един разпределителен вам и 8 клапана, и най вероятнол да е пълен инжекцион, но.......има малка подробност- пълната инжекция е с 4 дюзи които впръскват в колектолрите, които могат да се упрвляват или поотделно, или паралелно всички накуп......при постарите модификации като моя примерно, дюзите са 4 но те всички се управляват заедно.......т.е. имат един + и един - ........и ЕКУ-то подава едновременно импулс за 5мили секунди ил итам зависи в какъв режим работи.........това значи че мотора 4-те дюзи се управляват едновременно, докато има и друг вариант при който за всеки цилиндър поотделно се пъли и управлява ЕКУ-то.........има голямо значение.....Има обаче и трети вид пълна инжекция........4-те цилиндъра да се пълнят от само 2 дюзи, като всяка една впръсква в две от тръбите на колектора, жима го и този вариант но ти като не можеш да ми кажеш какво виждаш и какво не, аз не мога да ти кажа със сигурност каква ти е колата......така че може и това FI да е точно от този тип инжекции, каде е с 2-те дюзи или пък да е с 4-те дюзи, но да се управлява всеки цилиндър за себе си........моя е ECI-Multi



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: DJ Tymbi]  
Автор 6eff.bg (непознат )
Публикувано29.03.04 18:44



Aman ot tia diagnosticiZa kakvo sa vzeli pari na Lyubo????Motora bil nared.OK nared e ama gubi moshnost.Nali tova im e rabotata da kajat ot kakvo e????Estestveno 4e e ot motora de ne bi da gubi moshnost ot gumata???DJ Tymbi,shto ne se sreshnete s Lyubo moje i da mu pomognesh?Da 4uesh kolata da q vidish.Ako iskate i az shte doida ama moiata e druga ,neznam dali shte vi pomogna mnogo.....Gotov sam da pomogna s kakvoto moga!



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: 6eff.bg]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 19:01



Daa... tova e dobra ideia
Shtoto "pisham maistori" po servizite - bol...

Az shte se radvam, ako niakoi, koito razbira poveche ot men (a takyv e sigurno vseki karal iaponska kola poveche ot sedmica ), mi obiasni niakoi neshta, kato mi pogledne kolata

Za men e nai-udobno v sybota, ili nedelia, shtoto poniakoga vecher se nalaga da si trygna po-kysno ot rabotata (kato dnes naprimer), no... vse pak - shte se syobrazia s vas (to veche se stymva po-kysno)



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 19:18



Мии, става,то вече аз съм свикнал де......само от клуб Нисан поне на десет човека съм им гледал колата и нека те да си кажат де, са доволни от мен......не че се хваля, или пък нещо от тоя род .......Но и не си мисли че мога всичко, все пак не ми е професия това и все още нямам нищо общо с колите, но си разбирам от тях.......(всъщност до миналата година карах второ висше в МЕИ - ДВГ,но го прекъснах че ми беше много сгъстена програмата и не се вързваха нещата, един вид да се похваля)
Но специално тази събота и неделя ще съм без Галанта, защото ще го дам на баща ми да ходи на вилата с него, щото неговата Примерата претърпя "корабокрушение"Един ТИР се опита да мине през нея ама за малко не успя.....Та в момента е без кола а пък трябва да ходи натам и ще му я дам..........Та ако искаш пък в петък, така като гледам май няма да се работи ........ кажи кога си готов и ще се видим.....



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: DJ Tymbi]  
Автор 6eff.bg (непознат )
Публикувано29.03.04 20:38



BRAVO,BRAVO,BRAVO na DJ Tymbi!!!E tova e- da si pomagame koi s kakvoto moje!Trqbva da ima choveshtina!!!Vinagi sam tvardql che xorata koito imat vkus kam Japonski koli sa mnogo svesni-ubedix se otnovo 4e e takaOshte vednaj-BRAVO!!!!
Setix se da piyam Lyubo.Dali ti sveti lampata na check engine???Ako ne sveti mai ne e computera na kolata?Moje bi nqkoi dat4ik.... neznam.....



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: DJ Tymbi]  
АвторLyubo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 23:05



Ок, става за петък

Благодаря ти за отзивчивостта, DJ Tymbi

Дано тогава да е почивен ден (шефа още не ни е казал), но ако не е – може да се уговорим за след работа (ако не си възпрепятстван). Нека в четвъртък да определим по-точно времето.
Иначе аз съм в Красно село, работата ми е до бул. България (но към края – до околовръстното). Но ти кажи къде ще ти е удобно.

А по въпроса на 6eff.bg за лампичката “check engine” – да, свети около 3-4 секунди след като дам контакт и след това изгасва. Предишния собственик каза, че така трябвало да бъде – през това време се тествала електрониката. Не знам дали действително трябва да е така, но поне ми звучи логично. Какво ще кажеш?



Тема Re: Благодатя ви за съветите - Взех я :-))нови [re: Lyubo]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 23:53



Относно червената лампа "Check Engine" това е нормално да свети 2-3 секунди след като я запалиш, в този моммент наистина тества ЕКУ-то......Въпроса е да не светва по време на движение,тогава е гадно, защото това значи че има грешки, а тия грешки се предизвикват най често от някой неработещ датчик например..........Но щом не ти светка лампата това е много добре........по принцип както казва шефа.бг, тия коли са изключително безпроблемни и здрави...............при тях само караш......Но е имало лсучаи при които някои екземпляри дават дефект точно там, в ЕКУ-то.........Тук преди време имаше един колега със същата кола, и със същите симптоми и признаци на поведение като твоята, и при него се оказа точно ЕКУ-то.......та човека я продаде таака без пари.......Това е изключително рядък дефект, който само отделни коли го имат, не е нещо фабрично, като повечето евро автомобили, каде кой какво прави, на всички екземпляри все едно и също думка.......това е типично по европейски стил.......Те са така еврото......А за срещата става принципно, но аз съм с "кракомобила" в петък и уикенда,защото както ти казах ще дам колата ми на бащата.......че неговата е още без половината ламарини по нея........Ще се уговорим нещо......

Аз живея в Лозенец по бул. Черни връх в близост до хотел Хемус или Японския хотел........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.