Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Асеновграднови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано24.03.23 14:05



Нашите имаха 1 банкет/година, на ресторант никога не ходеха - нямаха пари за това, освен на сватби и кръщенета. Събираха с 2 приятелски семейства веднъж на тримесечие по домовете си. Толко с учителските заплатки... И всеки си носеше от вкъщи каквото направил. Нямаше дори майонеза по магазините, нямаше миксери, а да ти кажа да правиш майонеза с тел си беше доста трудоемко! В град с 15 хил души имаше 2 сладкарници и 1 ресторант, по някое време отвориха дневен бар - към 85-86 г. Читалище и 1 кино, това бе всичко на всичко. Лятото имаше летно кино, ние се катерехме по съседни прозорци на первазите да гледаме без пари.



Тема Re: Асеновграднови [re: leyte]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.03.23 14:05



Битака, за който говориш, е в Малашевци. Не е съвпадение, от бежанци от планината. Там за първи път чух македонската версия на шопското наречие. Живеех до Битака и през една ЖП линия от Малашевци. Почкомунистическо време — кв. Бенковски. Мислиш и нашият, Орландовци, му смениха името, но не помня на какво.

Битака не е на края на града, нито на гол хълм. Така само ти се струва, защото е между 3 квартала, бивши села, но квартали поне от 100 години. По—близо е до центъра, от Младост и Люлин. А до Лъвов Мост и от Лозенец (горната част).



Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано24.03.23 14:08



Темата ти бе за Асеновград, но я прочети какво друго си написал: На това трябва да бъде сложен край. Да ви имам евросъюза, да ви имам европейските ценности, да ви имам еврозоната, да ви имам проблемите. Да, "умно-красивите", носят огромна вина за формиране на националните теми, които всъщност нямат нищо общо с живота на хората. Баста.
На Асеновград ли да сложим край, оттам ли да изгоним ЕС? Иначе умнокрасивитета го ненавиждам! Дейба и неомарксистите, прикрити зад либрастите!



Тема Re: Асеновграднови [re: NAVYBG]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.03.23 14:30



Под мотото на това в червеното, се извършиха и продължават да се извършват неописуеми мизерии в държавата. Това доведе до диспропорционално оформено общество, с все по-задълбочаващо се разделение. Носещите тези лозунги, си присвоиха дневния ред на държавата и представляват само и единствено своите клиентелистки грухички. Има ги по всички партии, не случайно пуснах вчера за Драго Стойнев от БСП, за да се види, че майкопродавството няма партийна украска.
Това, че масово се реагира агресивно, когато се наметне, че въпреки широкопрокламираните и налагани проевропейски политики, в България не се структурира реална пазарна икономика, загуби се независимостта в цели сектори, иде да сочи, че носителите на тези идеи са фалшиви герои, които измамиха цял народ. Ако европейската идея иска да има бъдеще в България, тези хора трябва да бъдат изобличавани и с течение на времето сменени от реално милеещи за народа си хора. Брюкселското лицемерие, позволява да виреят подобен тип хора, които са удобни, поради лесен контрол и слаба защита при отстояване на националните интереси.
Мен ме втриса, когато някой ми говори за комунизъм и антикомунизъм, 33г., след промените. Хората за 33г., градят империи. Ние още се оправдаваме с комунизма и обвиняваме в комунизъм/болшевизъм/путинизъм, всеки който дръзне да каже, че държавата не се развива добре и че народа е смачкан. Истинските еврохейски ценности не са такива. Консерватизъм и християнство, са в основата на Европа. Неолибералната измет трябва да си ходи.
Докато градове като текущо обсъждания А-град, продължават да тънат в безвремие (представяма си какво е във Видин, Разград и ппочие), София, Пловдив, Варна, ще продължават да се тъпчат с изпаднали в безизходица лоукостъри, които ще задълбочават проблемите на големите градове да ниво на бедизходица. Ами не може София да стане 2,5млн., а Пловдив 800к. Щото с тая политика, това ще стане.
Затова пък аз ще продължавам да намирам са смешни и архаични, всички които още бълнуват за антикомунизъм, Путин им се привижда в съня и проблемите от камбанарията на София, да са проблеми на цялата държава.
Баста.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.23 14:48



Има такъв приток от години, да. Вкл. и към самия Асеновград. Мисля, че са работници в КЦМ голяма част от тия, поне първоначално.
Този приток даде на Асеновград (и впоследствие на Пловдив и на Къ/аршияка) Орхан Мурад и щерка му.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Асеновграднови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.03.23 14:55



Този приток е особено засилен в последните 20г.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.23 14:52



Вие сте село, бе, тука имаше майонеза по магазините. От оная, дето после "Краси" и взе външния вид.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.23 14:58



Добре, а кое ги привлича точно там? Наличието вече на турци на тия места, или нещо друго?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Асеновграднови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.03.23 15:07



Работа и семейни връзки.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.03.23 15:11



Ето пример, селото даже си е от планинските части на асеновградска община. 1441 жители в 1946г., 20 сега. Разликата цялата е в Горно Воден. Същото е положението и със съседните 2 турски села, Бор и третото не го помня.



В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.