Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Асеновграднови [re: DannyDeVito]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано23.03.23 16:34



Стига сте го гризали! Споделя си впечатлението, момчето. И пред мен е виновен, че ходи там сам и не се обажда. Аз примерно пък в понеделник бях там. Уникални неща има на неподозирани цени. Номера е, че не ти е МОЛ и не се ходи за нещо конкретно точно от там да го вземеш. Отиваш само да разглеждаш и се изненадваш от далаверите на които попадаш. Примерно, знаеш, че удома имате нужда от нещо, но все ти е било скъпо или не си уцелил магазина, марката, момента.
Например, за да си шие жена ми пределъците, щот не й харесва друг да й ги прави, с години ми е опявала за машина. А те са стотици левове свестните. От там взехме японска супер - професионална, за 40лв. Всякакви възможности. То е ясно, че като я пробвахме после леко провлачваше, но веднага се вижда причината - една гумичка за 50 стотинки и работи та се къса.
Килими, каквито и на Пампорово хотелите нямат за смешни пари.
Печка, немска, чугунена, емайлирана, с тухлите вътре и всичко за 150лв - уникална(мъничка, за едно помещение точно каквато ми трябваше). Кюнци и преходници за тях с форми всякакви оборудвах я в движение. Колкото пъти съм бил все съм видял далавера. Освен това, всяка стока може да няма гаранция, но има история. Може и измислена, произход, собственик, марка и т.н. Но супер интересна.
От Джебел, през Смилян до Девин, далеч отвъд, всичко се стича да търси и намира там толкова полезни неща, каквито града не предлага.
Уменията са каквито са на село или по родопските махали и тракийските колиби. Вещи нужни за селски живот. То не за града, за "цивилизацията". Те от там се оборудват за лете и зиме сред природата в гората и на къра.

Онова, което братлето пропуска е, че там хората си държат и пазят достойнството. То е лично и няма общо с ЕС, НАТО или Съветския съюз. На тях не е добре да им се говори в стила, който си въртим тук. Особено очи в очи. Инак ще те търсим някъде по поречието на Чая/Чепеларска река.

Аз пък приканвам, който минава през Асеновград да не пропуска пазара. Оставете си малко място в багажника, все ще намерите какво да отнесете от там. Особено ако живеете в къща. Цените са все едно сте го отраснали. Качеството често не е по-различно от Мола. Просто не е лъснато и скрито зад витрина, а затрупано с още сто продукта като него.
За пръв път през живота си купих гумени ботуши. Уникални, немско производство, удобни. Да газя как и локви, не за риба. Сложих ги в колата и буквално вчера бях вече щастлив, че си ги купих.

За жена ми зора беше само да свикне с миризмите, че не са като в Мола на парфюм. Вече тръгнем ли на път през Асеновград и заделя поне час да се вре в тоя пазар и пак не й стига. То са китки за градината разни драскулки и какво ли не покъщнина.
Супер!



Тема Re: Асеновграднови [re: DannyDeVito]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано23.03.23 16:36



Лъжци и манипулатори сте това болшевиците, разчитате на късата памет.
Точно!

Ами бойлер, телевизор, камо ли кола
Разбирахме, че идва Нова година, щото се появяваха портокали и банани, ако успееш да се докопаш до тях

А крепостното робство, наречено жителство
Родения примерно в Алфатар, си умира в Алфатар.
Мерси! Дано никога повече не ни налазва Болшевишката чума!



Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.03.23 16:46



Аз съм тоя от реалния живот и бизнес, от тези които ти плащат заплата, от тези които помнят и разсъждават, имат мнение и могат самостоятелно да си го защитят, когато грешат имат достойнството да си го признаят, а не постоянно да се крият зад чужди мнения, а не могат пет реда смислена реч да вържат.
И когато в във форум с псевдоними е с псевдоним, когато има нещо да каже с името си - го прави.



Тема Re: Асеновграднови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 16:47



С това самочувствие, пред жена ти, с такива купешки приказки, другаде не вървиш.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано23.03.23 16:58



През 2022 г. БВП на България ще е около 164 млрд. лева, през 2023 г. ще стигне 180 млрд. лева

21,99 милиарда USD (1989 г.)

Друг е въпроса, че можехме да сме много по-добре...



Тема Re: Асеновграднови [re: o_megas]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 17:01



Не разбрах, как това е подобрило живота на масовия българин?

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: DannyDeVito]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.03.23 17:05



С жена ми съм повече от 20 години в законен и църковен брак, какво е могла вече ми го в дала, познава ме по-добре от себе си, няма за какво да се дуя пред нея. Просто ти като нямаш аргументи и какво да кажеш - подкарваш на лични, което си е, да го кажем направо - помиярско.



Тема Re: Асеновграднови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 17:12



Данчо, температура ли имаш? Прегледай темата и своите мнения, къде са личните нападки от моя страна?

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.03.23 17:16



Остави битаците , първото впечатление като се върнеш след дълго отсъствие , да се покъртиш от панелните гета . Няколко деня си в несвяст . После почваш пак да дишаш. Приоритет на държавата би трябвало да е да ги подмени с кокетни жилищни кооперации от не повече 8 собственици .
Все пак видях тези същи панелки и зад един табор антично облечени северомак войни , още по голяма гротеска .



Тема Re: Асеновграднови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.03.23 17:11



Това се опитваме да му кажем, но човека цял живот се опитва да прави политика…




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.