Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.03.23 14:36



Кой ти говори за панаири, бе Комита. Аз лично когато искам да направя или сготвя нещо специално ходя по пазарите, защото единствено там мога да намеря това, което търся. Не всеки обича да готви със гхи и киноа, хубаво топено масло и кочан изсушен кукуруз правят повече чудеса и кеф.



Тема Re: Асеновграднови [re: tuzlija-179435]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.03.23 14:39



точно



Тема Re: Асеновграднови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 15:54



Що се правиш на неразбрал? Пазарите са едно от най-хубавите неща в тази държава. Говоря ти за бит-пазар за анцузи, джанти, инструменти и прочие. Май доста точно съм напипал оголения ви нерв.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 16:12



Още от това, което ви вбесява, вади ви от равновесие и затвърждава квалифицирането на "умно-красивите", като пълни извънземни за България:
Ал. Кос.
Като човек от едно по старо поколение си спомням един стар виц.
Агитатор от дружество "Георги Кирков" два часа обяснявал на залата, как ни остава само една крачка да преминем от "зрелият социализъм" в "комунизма". Накрая казал дежурната фраза - имате ли въпроси? Станал един обикновен човек и попитал "Всичко разбрах, само не разбрах докога ще бъдем разкрачени?
Сега има също такива платени от различни фондации агитатори. Например "най ми е на сърце" - Левон Хампарцумян, когато ми обяснява по една от трите телевизии, как хубаво си живее, като пенсионер в къща за 1 милион, в полите на Витоша, в комплекс, в който само месечната такса е повече от моята пенсия. Тогава ме засърбяват ръцете да хвърля чашата с кафе по телевизора, но той не ми е виновен.
Защо ви казвам неща, които и вие си преживявате всеки ден. Защото видях в един магазин агнешко по 35 лв. кг.?!? Кой каквото иска да говори, но аз съм роден през 1949 год. и помня, че за Великден и Гергьовден във всяка българска къща имаше агнешко. Не помня вече цените, но помня, че с онези заплати и пенсии никой не си е броил стотинките за млеко и яйца. Днес видях в магазина, как една възрастна жена си купи една маломерна краставичка със стотинки. Тридесет и три години сме вече "разкрачени" в прехода към Европа. Ако срещна на улицата Николай Василев, след като ми обясни, че пенсионерите сме забогатяли и затова е инфлацията, ще потърся един камък - нека след това ме съдят.


В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.03.23 16:20



Много добре съм те разбрал. Битаците не са само и просто пазари за бедни, битаците са и психология. Кой нещо на далаверка, кой нещо ако може да мине по-така, кой просто да погледа и да се забавлява. Жената на мой приятел се облича само от магазини втора употреба, целия й гардероб струва не повече от 300 лева, а и двамата са с професии и купища имоти, децата им учат в частни училища. Един друг мой приятел постоянно е в заеми, дължи пари и на последния си познат, летния му дрескод не е под 3 бона.



Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано23.03.23 16:17



Нощта ражда из мъртва утроба

вековната злоба на роба:


Кой ни е крив за робската психика?!

Ние самите не си подреждаме държавата, все някой друг ни е виновен....


Добре, че през 1885 родолюбците, (не харесвам гръцкото патриоти} са били повече от русолюбците



Редактирано от o_megas на 23.03.23 16:22.



Тема Re: Асеновграднови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.03.23 16:25



Пълни глупости. Какво агнешко по магазините бе, магазините бяха полупразни, опашки от сутрин до вечер - пуснали са това, пуснали са онова, заебавай всичко каквото има да се доредиш до килограм хубаво сирене или някаква кучешка радост наденица. Извади тогавашните цени и виж с 200 лева заплата какво ще си купиш. Лъжци и манипулатори сте това болшевиците, разчитате на късата памет.



Тема Re: Асеновграднови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 16:24



Съвсем за други неща говорим. Шикалкавенето по темата, не отменя суровата реалност в България. Ясно е че това ви разбутва душевния мир и по-добре би било да не ви се напомня, но ако Европа е на 2 скорости, то у нас са много повече. Бедността ни залива отвсякъде и трябва да си бездушевен и ментално увреден (не визирам никой), за да игнорираш това.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: o_megas]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 16:30



Ам ние де, нали това визирам, хората които определят дневния ред на държавата. Тези региони и социални категории, не присъстват в ничий дневен ред. Каква робска психика? Просто никой не го е грижа, че масата български народ е по-близък по начин на живот с Диарбекир, отколкото с Грац. И когато някой го припомни, става лош, щото вади кирливите ни ризи като общество. Мен ме е гнус да гледам политически дебат или коментарно предаване, защото всичко показвано или дебатирано там е пълен фалш и няма нищо общо с реалните проблеми на хората.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Асеновграднови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 16:32



Твоята дума, срещу неговата. Човека е един от най-добрите пловдивски икономисти, бивщ зам-кмет, дългогодишен специалист в областна управа. Ти кой си? Поредния анонимен жълтопаветник, който бълва змии и гущери, срещу всичко което се различава от малката му затворена черупчица.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.