Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 30.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: balkanian]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.03.20 23:16



По-интересно е ако аз го приема, че е ок, поради какви причини някой след 142г., ще тълкува и преиначава моето светоусещане. Руснаците могат да търпят укори за много неща, но българите в 1878г., го приемат за Освобождение. Иначе съвременното тълкуване на събитията, става като македонизма, пренаписване на историята със задна дата, поради съвременна политическа конюктура. Повярвай ми, мога 20 пъти по-добре да аргументирам защо руснаците са шибаняци, но каквото и да е, 3 март е началото на Третата българска държава. Мога да си го празнувам и без да ми пука за това, какво са искали руснаците тогава или сега.



Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.03.20 23:28



Аз тук въобще не коментирам дали празнуваме или не 3 март. Питам дали това е обединяващият национален празник, който да е приет емоционално като такъв от всеки гражданин на държавата Република България.



Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: komitaO3]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано04.03.20 23:30



За какви сввтоусещания говорим? Ще викаме ли Аристотел Тентов да прави връзка с умрелите?

Питах те ония втория дали е освободител или завоевател? Нека го изясним това и после ще говорим за духовните измерения на събитията от втората половина на 19 век. Може да докоснем усещанията на възрожденците и какво са мислели те за Освободителката. Както и ред други интересни неща. Но едно по едно



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Редактирано от balkanian на 04.03.20 23:38.



Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.03.20 23:35



Македонците - оная ми работа...
Според предварителна уговорка, направена 2 години преди Берлинския конгрес руски войски не влизат и крачка в областите с адм.центрове Сер и Скопие.



Тема Re: Може да са няколконови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.03.20 23:47



Сега какво ми гризеш опинците по въпроса?
Ако преди 30 год. се беше решило денят на Св.св.Кирил и Методий да е национален празник - защо не? Ирландците как си имат св.Патрик - хем и той не е бил родом ирландец.



Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.03.20 23:57



Не съществува нещо, което да се харесва на всички. Мен ме дразни, че 24 май е ден на славянската писменост и култура, а не на българската, но никой не ме пита, няма и да се промени.



Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: balkanian]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано05.03.20 00:00



Не може да пренаписваш историята. И най-големите русофоби между 1878-1900г., са приемали 3 март 1878г., като Освобождение. И Захари Стоянов и Стефан Стамболов щяха да си останат немили-недраги хъшове ако не беше то. 3 март им даде възможност да изразят русофобията си от друго трибуна.



Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано05.03.20 00:01



Заради австрийците, но тях не ги мразим...



Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.03.20 00:04



Да, на Българската култура и писменост от известно време под сурдинка. Мисля, че до едно поколение ще е вече и официално. Хората от които зависи тази на пръв поглед незначителна, но много съществена промяна, нямат или топки или акъл да я направят. Което и да е, просто така нелепо и злочесто са възпитани. В момента подрастват други българи...



Тема Re: Ето затова 3 Март...нови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.03.20 00:09



Австрийци, маджари...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.