Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 25.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re: Не гарантирам че е билонови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано08.02.19 20:34



Да! Развитието на темата беше провокирано от Сашето - как ЦРУ, разбирай САЩ, планират да съсипят славянството. ЧЕТИ ПО-ГОРЕ! Също как реалността била такава.
Реалността е точно противоположна!

Болшевиките и британците на Чърчил толкова народ за изтрепали, че няма смисъл да си губим времето и търсим тук кой по-лош или добър. Поне така мисля.



Тема Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано09.02.19 13:23



разбирам че САШт са технологическиа локомотив и хегемон на планетата и че заради този успех можеби требва да имат некакви си екстри в сравнение с останалите. Разбирам и че техната улога в сферата на демократијата и свободите е пресудна исторически , нарочито за малките народи. Аферим, ашколсун. ОК сме, до тук.
НО, не може те да карат коли от 5000 кубика докато 4 милијарда живеат на шака ориз на ден. Не ми влиза в главата и това ти е. Ште си понамалеат малко, ето на 3000 кубика, ништо нема да им биде.



Тема Re: Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано09.02.19 14:08



3000 кубика...
И в Северна Македония имаш същото безценно чувство за хумор...





Тема Re: Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.02.19 14:22



+1 от мене.



Тема Re: Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.02.19 14:25



Преди 1989г., ме караха да нося синя връзка. И ми бяха подготвили и червена връзка. Сега никой не ме кара да нося синя връзка. Мен ако питаш, само това да е разликата, избирам сега отпреди 1989г.



Тема Re: Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.02.19 14:46



Казах същото - сравнително по- малко посегателство над личната свобода.



Тема Re: Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано09.02.19 17:31



Яко и до некъде мисля като теб, но там имат основания. Давам собствен опит и такъв на някои мои познати ми американци и канадци. Аз карах последователно там Шеви с 1.8л. двигател, Понтиак с 2.2л и Крайслер 3.3л. На последния много трудно му сменях гумата, когато се наложеше (адски тежеше, щото беше с железни джанти 17цола), а не съм малък мъж. така, това бяха все пак малки автомобили, европейски стандарт (Кавалие и Темпест на посочените марки), последната обаче бе типично американска, отпред имаше колани за трима души, още толкова отзад, около 2тона тегло. тя не би ми свършила работа ако: трябва да товаря по големички товари, макар да имаше огромен багажник, трябва да тегля туристическа каравана, трябва да превозвам извънгабаритен товар и т.н. Всичко това правеха една част от моите познати канадци и американци, останалите им се налагаше също по няколко дни в годината, следствие на което търсеха мощно джипове или пикапи от приятели или си наемаха такива. Много от тях се местят непрекъснато, живеейки полу-номадски, други направо си живееха на път, а трети просто много пътуваха, на командировки и туризъм. Много хора са такива там на този континент и имйат нужда от мощни возила, които да теглят здраво или да бъдат товарени здраво, а за целта кубатура от 3600/3800куб.см. на лек автомобил и от 4200куб.см. и нагоре за джип или пикап, би било практично, при все изгодното гориво там.

Редактирано от kuduger-96506 на 09.02.19 17:32.



Тема Re: Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: kuduger-96506]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.02.19 17:39



Аз карам американска кола в България

. Ама никога повече тази грешка. Частите от щатите, пътуват по 1 месец, ако искаш до седмица, само китайско. И гори да си ебе майката. Сега ще и взема и последния живот и после направо я хвърлям



Тема Re: Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано09.02.19 17:48



Ами горят, особено от 3л. двигатели нагоре. Ама тез Буици и Олдцмобили са си много удобни. Карал съм ги и добре вървят и по недобри пътища. Возията им е тежка и стабилна. Добри са, но не са за Европа.



Тема Re: Ама не бе Мите, не ми беше точно това идејатанови [re: kuduger-96506]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.02.19 17:50



Ааа Доджа много добре вози

, на возия е в пъти по-добре от новите дачии.




Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.