Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 26.09.20 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: ДНешен цитат....нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.07.18 18:57"В 21-ви век - да си българин в Македония отново носи смъртна заплаха. Прочетете поста на наш приятел - българина, живеещ в Битоля - Зоран Маринков и неговия призив:

"Отправям и повик до Правителството на България, да направи всичко необходимо и да защити българите в Република Македония, независимо дали са български граждани, дали имат само българско самосъзнание или просто обичат България и уважават истинската история.
Трябва да се даде ясно знак, че никой вече няма право да посяга по честта и живота на македонските българи и истинските македонски патриоти".

Zorancho Marinkov
Вчера в 0:49 ч.
Србско-руската пропаганда во Македонија поприма застрашувачки размери. Заедно со домашните платени слуги, последниот талог од бившиот режим, шират омраза кон с&#1104; што е различно од нив.
Денес прочитав повик за линч упатен јавно на Фејсбук на една моја пријателка.
Платените србско-руски слуги, јавно повикуваат девојката да биде убиена бидејќи била "бугарофилка" и "бугарашка". Повикот е проследен и со најмизерни и најдолни лични навреди, кои нормален човек не би ни помислил да ги изговори.

Прашања до Владата на Македонија:
Дали и кога ке се апсат овие бандити и психопати кои сакаат да убиваат луѓе, само затоа што се од друга националност или ја симпатизираат истата?
Зошто бугарите (или лица почитувачи на вистинските револуционери кои се бореле за свободата на Македония) се предмет на закани дури и за физичка ликвидација во 2018 година во Република Македонија?
Какво е значењето на договорот за добрососедство и соработка со братска Бугарија, кога вакви психопати се сеуште на слобода, се закануваат и шират омраза?
Дали треба да се случи уште некое убиство поттикнато од меѓунационална омраза, како тоа на младиот Саздовски од пред неколку дена, за да Владата најпосле реагира на овие јавно упатени закани?
Зошто се прават прослави на поканата за НАТО и датумот за преговори со ЕУ, а истовремено се дозволува во Македонија слободно и непречено да се шири омраза на етничка основа?
Дали се враќаме на почетокот на XX век, кога предците на овие исти психопати, организирани од Србија и Грција, влегувале во Македонија под турско робство за да ги убиваат сите верници-припадници на Бугарската Екзархија? Вака ке влегуваме во НАТО и ЕУ?

Јас како етнички Бугарин од Македонија, упатувам повик до Владата на Македонија веднаш да превземе с&#1104; што е потребно,за да се прекини со оваа србско-руска пропаганда на насилство и закани.

Отправям и повик до Правителството на България, да направи всичко необходимо и да защити българите в Република Македония, независимо дали са български граждани, дали имат само българско самосъзнание или просто обичат България и уважават истинската история.
Трябва да се даде ясно до знаене че никой вече няма право да посяга по честта и живота на македонските българи и истинските македонски патриоти.
"
Тема Нештата зе заоструваат порадинови [re: goga]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.07.18 22:35исоториската важност на претстојниот референдум од чиј исход ќе зависи иднината на нашата држава и нација. Според мене, за жал, повторно немаме добитна варијанта т.е. и во двата случаи (со успешен или неуспешен референдум) не не неочекуват убави нешта во блиска иднина. Пак македончето ќе избира помеѓу помалото и поголемото зло. Се надевам дека след референдумот страстите и емоциите ќе стивнат.
Се надевам дека балгарскиот паспорт, кој обикневено го носат во внатрешниот џоб, за да им биде поблизу до срцето, ќе ги грее балгаромрзците и ќе ги спречи да направат некој посериозен зулум.
Ова што го кажува Зоран не е нешто нов, туку македонска реалност во последните 200 години, со помали или поголеми осцилации, истата приказна, секој божји ден. Така ќе биде се додека не успее македонизмот, или додека на пропадне.

“Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...“<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от SashetoBE на 19.07.18 22:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от SashetoBE на 19.07.18 22:49.Тема Понекогаш отворените закани и псувнинови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.07.18 22:47се олеснување за жртвите кон кои се упатени, барем знаеш кој те мрази и зошто. Има еден многу помалциозен, тивок и подмолен начин(удбашки начин би рекол) на мразење на “бугарофилите“, кога никој јавно, откриено и в лице никогаш не ти кажува ништо, освен понекогаш по некоја зајадлива досетка кажана божем на шега. Ама затоа, гледаш дека повеќе не те канат на родендените на нивните деца, или не предлагаат заедничко летување или викенд дружење, не те примаат во ФБ групата, не ти ставаат лајк на фотографија итн. Најлошо е кога ќе дознаеш дека си бил “бугараш“ од своите деца на кои има кажал синот на некој твој поранешен другар, Навистина ли татко ти е бугараш?“... и жена тизапочне да те проколнува зошто си се мешал во “политика“ ! Политика бе !?

“Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...“


Тема Re: Нештата зе заоструваат порадинови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.07.18 22:48Не знам, Саше...
Звучи ми много маниакално всичко това: докато успее или пропадне... Какво значи да "успее" и "да пропадне"?

"Успехът " излаз на Бяло море ли е или граничен пункт край Разлог? Или 100% хомогенна македонска нация? Това нали разбираш, че са опасни утопии. Ще ви струват много скъпо, ако наистина тръгнете в тази посока.

И "пропадането" какво е? Ти си си македонец. Българин няма да станеш. Но това не пречи да знаеш истината, че преди 100 години си имал предци-българи. Ако продължите да си заравяте главите в пясъка, по-големи македонци няма да станете.
Истината освобождава. Колкото и да е непоносима.Тема Немам доказателства нонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.07.18 22:50тврдам..това е положението.

“Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...“


Тема Re: Понекогаш отворените закани и псувнинови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.07.18 22:51Звучи страшно, Саше...

Но пък относно децата и жената: те трябва да слушат тейко си и мужо си. А не да го укоряват.Тема Абе види, јас по принцип сум согласен и сонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.07.18 22:54едното и со другото, ако може да стане. Ако знаеш как да го нправим, казвај.

“Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...“


Тема Re: Абе види, јас по принцип сум согласен и сонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.07.18 23:02Още като дойдох в този клуб си казах мнението, Саше:
според мен в близките 20-30 години македонското общество ще продължи да бъде силно разделено и фрагментирано; влизането в НАТО ви предпазва от гражданска етническа война, но противопоставянето между отделните политически и социални групи ще се ожесточава с времето; "бугарашите" в най-оптимистичния сценарий едва ли биха стигнали и 5-10% от общото славофонско население; македонизмът няма да изчезне, но и тези, които се съмняват в него - също. Пригответе се за дълго и мъчително окопно съвместно съществуване в условията на тиха вътрешна война.
Това ще е Македония в следващите 20 години.
Ако и когато влезете в ЕС, може би картината ще се промени.

Може би ще се появи някакъв по-нормален тип македонизъм, за какъвто ти твърдиш, че отстояваш. То всъщност това ви е единственият шанс да оцелеете като нация. Другото означава перманентна война с всички.Тема Не мислиш ли че енови [re: goga]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.07.18 23:38перверзно да си в Баселона а да си губиш в ремето с некакви глупости по ДИР ?

“Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...“


Тема Re: Нештата зе заоструваат порадинови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано19.07.18 23:39Во грешка си за тие 200 години. По-малце са. Има-няма 100.
Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2020 Dir.bg Всички права запазени.