Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Лечебна магиянови [re: Bълk]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 16:47



Няма ли начин да се определят граници предварително, вместо след това да се бориш да се отървеш от тях? Например, един познат приема три дни в седмицата на определено място, определено време, има един gsm само за хората с които работи, в момента, в който излезе от офиса, е недосегаем. Когато е там, обаче, е на разположение, оставя споделянето да тече. Нуждата на болните от споделяне е много голяма, защото се чувстват слаби и неуверени. Ако искаш да ги спреш по време на посещение, става една безполезна и безсмислена борба.

Е, ако си ефективен, в крайна сметка това е важното. Ще се възползват по-умните.



Don't tell me what I can't do

Тема Re: Лечебна магиянови [re: amazonian]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано16.09.09 17:33



ми ... безумие е

---------



Тема Re: Лечебна магиянови [re: Bълk]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 20:57




Значи съм безумна, че искам да се занимавам.

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Лечебна магиянови [re: amazonian]  
Автор LADA* (everlasting)
Публикувано16.09.09 21:18



не щеш ли по ирония на съдбата за първи път се натъквам на това понятие наречено лечебна магия. Е, какво да се прави ние българите сме били винаги изобретателни от векове насам. България се слави по света с какво ли не. Та защо някой ден да не се прослави и с лечебните си магии. В спа центровете да идват от всяка точка на света за да се лекуват хората от своите недъзи.



Тема Re: Лечебна магиянови [re: LADA*]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 21:22



Ами ако приемем, че магията помага да стигнеш от точка А (където си сега) до точка Б (където искаш да бъдеш) по-бързо и лесно, отколкото с традиционните рационални средства, защо това да не се отнася и за здравето?

Не ми се вярва "да се прослави". Нещата не могат да станат "на конвейер" в случая.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Лечебна магиянови [re: amazonian]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано16.09.09 22:26



на досадните мен ми идва да им добавя проблеми вместо да им помагам, пък и някои са толкова досадни, че разбираш, че ги заслужават не само тези проблеми, но и в пъти повече.

---------



Тема Re: Лечебна магиянови [re: amazonian]  
Автор Lan77 ()
Публикувано17.09.09 13:07



Да, правила съм го и все още не съм сигурна, че съм взела правилното решение. Аз греша по много

.



Тема Re: Лечебна магиянови [re: amazonian]  
Автор Lan77 ()
Публикувано17.09.09 13:17



amazonian, Вълкът описва точно хората, на които не е сигурно дали помагайки, не им вредиш повече.
Погрешно се смятат болестите като физическо НЕНУЖНО страдание. Болните трябва да се отърват от чувството за вина (ако има) защото не е градивно, но повечето болни ИМАТ НУЖДА точно от тази болест, точно от това страдание, за да осъзнаят нещо, за да минат на горно стъпално на съществуването си. Не изключвам и себе си от това съждение, за да съм безкрано ясна.
Отговрността е голяма, вярвай ми, без ясновидство (прорицателство) за генералното добро, не може да си сигурен/а какво точно правиш. За това и не очаквай много хора да те потупат по рамото дори и да облекчаваш страданията, защото на подсъзнателно ниво хората всъщност разбират кое е генералното добро за тях.
Отговорността и натовареността си остават за теб за постигане на съмнително добро...

Редактирано от Lan77 на 17.09.09 13:19.



Тема Re: Лечебна магиянови [re: Lan77]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано17.09.09 15:55



„Потупване по рамото” – т.е. благодарност – никой не трябва да очаква за нищо.
Ти казваш, че даденият индивид се нуждае точно от това страдание – но може би се нуждае от него, за да го преодолее? Ако ти имаш съпруг, който те бие – какво значи това, че ти е спуснат отгоре, за да стоиш и търпиш или за да се справиш със ситуацията – като си обереш крушите, примерно.

Е, добре, ако тази ситуация е дадена, за да се преодолее, защо и болестта да не е дадена като препятствие, което да се преодолее?

И кой е казал, че човек трябва да преодолява препятствията сам, без всякаква помощ? И Еверест да тръгнеш да изкачваш, пак ти трябва помощ. Друг въпрос е, че и сам трябва да я потърси, да почука, за да му отворят.

Болните са често досадни, вярно е. И какво от това? Взела си правилното решение



Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 17.09.09 16:03.



Тема Re: Лечебна магиянови [re: amazonian]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано17.09.09 19:07



В отговор на:

Болните са често досадни, вярно е.




150 мейла за няма и 2 седмици. вчера към полунощ излезнах извън града да свърша една работа за тази персона и тази сутрин преди изгрев да я довърша ... та после като видях, че има 10 мейла с претенции и какво ли не, си взех решение да оставя въздействието да я оправи, но да не го спирам в нужния момент и то след това да продължи да се храни за нейната сметка - ще й за урок и ще научи да уважава другите, работата им и свободното им време.

---------



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.