Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 06.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Дайте да не се съглася...нови [re: Umai Maia]  
Автор lkew (лугичен)
Публикувано08.01.04 23:03



... наистина ли мислите, че няма да съм щастлив при елфите? Че мога да живея в малкото прекрасно царство на Галадриел и да не се чувствам прекрасно?

В смисъл след като свикна.


пък ен се смятам за щастлив човек тук....

2+2*2


Тема Re: Дайте да не се съглася...нови [re: lkew]  
Автор Бeзцeнни (мамещ)
Публикувано08.01.04 23:19



Сспсоред нассс човек е щассстлив там, където му е сссърцето и душата.
Не, че някаква часст от тези двете не сса тук, но май по-голямата им часст е далеч, далеч... Някъде там....
Та,Икел, значи можеш да бъдеш щассстлив там, а може тук да не ссси. Зависсси от мноого неща.
Поне така ссси миссслим.

Ten thousands miles away
Where the moon took to the stars...


Тема Re: Дайте да не се съглася...нови [re: lkew]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано08.01.04 23:20



Въпрос на свикване ли е твоето щастие?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Ама така...нови [re: Roheryn]  
Автор lkew (лугичен)
Публикувано08.01.04 23:38



Рох, съвсем напълно съгласен съм с теб.... Чак няма смисъл да се обосновавам, това е едно от ония първи неща, за които говорехме при сянката :))


Галандро... недей така. Средната земя е свят на романтика и приключения, на магия и истиска, чиста любов. На елфически песни и люти сражения, на героизъм.... не е нашето средновековие, а измислен и красив свят. В по-късните епохи се скапва малко по малко, добивайки земния реализъм (може би щото е хроника на земята? ;)), но като цяло ако ще ходя там, ще положа усилие да е в по-така ранните епохи, по възможност по времето на Феанор или пък дори преди заминаването...


Това е приказка. Не го профанизирай.

2+2*2


Тема Re: Дайте да не се съглася...нови [re: Umai Maia]  
Автор lkew (лугичен)
Публикувано08.01.04 23:45



Въпрос на отвикване.

Няма да мога да мина от 9-часа-на-ден-интернет-заместител-на-щастие към средноземновото елфическо битие съвсем изведнъж. Ще е като да бъда сляп... докато свикна, както казах. Аз съм наркоман. Но не нелечимо.

2+2*2


Тема Re: Отговарям на секундата,нови [re: Gallandro]  
Автор Beregyl (innocolindo)
Публикувано09.01.04 08:54



Не бе, Галандро. Това което казваш е в общи линии вярно. Не за това говорех обаче. Вчера ме домързя, не писах много и явно не си ме разбрал. Това на което наблягам е животът близо до корените на нещата, вярванията, суеверията. Да може би най-близо до това е животът на село преди около 100 години в България (най-близко имам предвид за сравнение от нормалния живот) Казваш ми върви там и там, но аз имам предвид тези същите обстоятелства, но без да ги има останалите от днешното съвремие. Тоест дори и да се опиташ да намериш същите неща в днешно време, винаги ще съществува оставения от теб свят ЗАЕДНО с този в който си избрал да се пренесеш. А ТАМ ще живееш в това което има, и то ще е единственото. Преди да прочета произведенията на Толкин и Хрониките на Амбър мечтата ми беше да попадна в средновековието по същите причини. Силният си е силен и тук и там, за това не споря, но там 2 и 2 е 4, а тук не е. Знам че обяснявам малоумно, но по добре не мога.
Да нямам нищо против да ора на нивата.
Тези които са орали също са били щастливи.

Не знам дали ме разбра, но доктора каза че не е много полезно да се замислям много и за това обяснявам малко разбъркано и не много ясно, но по добре не мога




Тема Re: Ама така...нови [re: lkew]  
Автор Beregyl (innocolindo)
Публикувано09.01.04 09:23



Ммммммммммъъъъххххмммм. Икеле! Мед намаза ми душата!

С малката разлика, че не е чак толкова далеч от нашето средновековие.

Другарчета, май взехме наистина прекалено насериозно темата.
Наистина става въпрос за магически измислен свят, а не за паралелен земен.
Да, продължавам да искам да замина. Не смятам че е бягство.
А пък си мисля че Аданедел ако иска може да нарами и целия ВЕЦ на гръб.
Рох, спомни си кога се получават петната от нищо във Фантазия.



Тема Re: Ако имахте.../може би офф, а може би не...нови [re: Adanedhel]  
Автор Бeзцeнни (мамещ)
Публикувано09.01.04 10:36



Ама ние като питаме сссме готови и 20 ссстраници да прочетем, мдассс.
Така че, Шеф, ссядай и почвай да пишеш. Няма да ссе измъкнеш толкова лессно.

Ten thousands miles away
Where the moon took to the stars...


Тема Re: :-)нови [re: DarkWolf]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано09.01.04 10:42



Би могло... сега остава да си намеря арбалет .


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!

Тема Re: Дай да ти стисна ръката, Галндро!нови [re: Roheryn]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано09.01.04 10:46



Ако не умееш да си щастлив там, където си, няма да бъдеш щастлив никъде другаде.

Пак успя да обобщиш абсолютно точно в едно изречение това, което се мъчих да напиша 15 минути . Вече почвам да се комплексирам, че имам проблеми с изразяването .


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.