Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 22.05.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Хм :)нови [re: Roheryn]  
Автор lkew (mlesfaftaocatu)
Публикувано10.01.04 01:07



Орките?
Ми оргазма при прасетата трае 30 минути. Според кой ежедневник орките бяха прасе-хора? :)

Можем да пробваме как точно стават нещата при уруките с по-различна сексуална ореантация (с обратните зоофили :), уредени с умели драскачи на статии? ;)
.....

...............
.............................
.............................................

И не съм съгласен, че като по химия (примерно) не мога да добутам до 3, това автоматично значи, че от мен няма да стане я писател, я програмист, я нещо друго.

А за щастието - то не е вътре в мен - не изцяло. Примерно го има и тогава, когато се чувстваш като част - правилна част - на дадено общество. Тоест, може да си песимизиран циник в продължение на първите 17 години от живота си, преди да намериш мястото си. Не в чисто физическия смисъл... абе да ви се невиди. Стигнали сте до някакви изводи в темата за перфектият свят и не щете да видите, че не говоря за това :/
(оная локумщина не съм я чел)

Значи ще почна така.

Пешо е щастлив човек. Обаче му отсичате едната ръка. А после и другата. И краката. Обилно поливате с одеколон и мед. Пъхате го в термитник. Заливате със слабо активна киселина главата му. Пускате му сръбска музика. И му четете бързо на глас пета страница от допълненията с дребен шрифт към третия вариант легендата за Галадриел.
Щастлив човек ли е още?

Примера може би не е удачен, но за мен беше приятно мисловно упражнение да си представям описаните действия...

Уф, дам използваем пример - не е от реалността, но ако се поставите на мястото на главния герой, ще видите, че всичко си е както си трябва...
Рох, не ме бий за глупавата интерпретация на събитията....
Артър Дент е землянин със сравнително скучно, не твърде безинтересно, но неотличително с нищо ежедневие. Може да се каже, че съществува в състоянието на полуапатия - полуавтоматизация, нещо като човека, в когото се се опасявам, че ще се превърна. Демек възрастен.

Случва се така, че земята бива унищожена. За построяването на нова хипергалактическа магистрала. Секунди преди това героят бива отмъкнат без изобщо да знае какво става. Таралянкан е насам-натам из вселената, хранен с неща, нямащи нищо общо с любимият му английски чай, запознава се с най-разнообразни ....хора.
Ето това са приключенията. Отървал се е от скуката. Нещо като среднта земя на хумористичната фантастика. :)
Питайте го радва ли се.
Но внимавайте да не ви удуши.
Но това, разбира се не е края.
Един ден пътническата совалка, в която пътува, катастрофира на особено варварска планета. Единственото, което има там освен това, кето живее на варварските планети, е племе приятелски настроени туземци.
Дент, поради елитарните си умения се превръща в нещо като религиозна фигура. Той е Сандвичарят, донесителят на Светите Хапки и пророк на Големият Богбургер.
Там той спи по 12 часа на ден, живее близо до природата, прави сандвичи и мисли за нещата, които не изискват особена концентрация.

Там той е щастлив.
Постигнал е това, за което повечето хора сега могат само да си мечтаят - мир и слънце.
Но и това не е краят на историята.
Когато се появява Трансцедентният Диван, пъруваш през времепространството в следствие на Диванната неопределеност, Артър потегля без да се замисля. О, има си обяснение защо го прави. И то солидно. Но не е длъжен, изобщо не е. Ако си беше седял на земята и не беше преживял нищо, сигурно при същата причина само щеше да позяпа, да се прибере и да се чувтва като идиот няколко дни. Но сега, когато най-накрая е намерил себе си, той тръгва отново на път...

Да, Рох, може би си права, че щастието не зависи точно от мястото.

А от пътя, по който вървиш :}
Този на мнозина от нас минава през Средната земя. За да намериш щaстието си, често е нужно да намериш себе си. А ние знаем къде да търсим :)

*икю кимва неопределено с глава някъде настрани.*




о, ддп!

Инту да уест, Рох. Инто да уест... ако ще ходя там, ще си нося силмарилов бластер. Да гръмна валарите - ей това ще ме направи наистина щастлив. Наистина наистина!

m3g4 l33t extra special forces assassin from the army of complete and total undeadness

Редактирано от lkew на 10.01.04 02:18.



Тема Благословени Различия! (бт)нови [re: lkew]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано10.01.04 01:58



И това му е хубавото :)
Да тръгнем от различни места, по различни пътища, и рано или късно, да стигнем едно и също :)

Обичай съдбата си


Тема Re: :-)нови [re: Belgarion]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано10.01.04 02:29



И това от човек, който искаше екшън в гавъра... Трай да те спипам някъде и ще си поприказваме за касапниците Иначе и аз бих се пробвал като изследовател - но картограф. А после - в мелето

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Ако имахте.../може би офф, а може би не...нови [re: Бeзцeнни]  
Автор Alastis (Любляна)
Публикувано10.01.04 08:39



Няма да остана. Ха, че какво ще правя там? Всички, които познавам, са си тук. Освен това не мога да се бия с меч.


Пък и предпочитам да живея в мир ...



Тема Re: Точно...нови [re: Kyle Katarn]  
Автор Beregyl (innocolindo)
Публикувано10.01.04 09:27



Абе ти засади два декара с туй дет ще го носиш, пък те сами ще дойдат да те научат



Тема Re: Ако имахте.../може би офф, а може би не...нови [re: Peдpиk Шyxapт]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано10.01.04 09:51



И понеже е предопределено свише, след всичките ти усилия ще се случи точно това, което е трябвало да се случи и което без твоите усилия изобщо е нямало и да си помисли да се случва

Here I am - on the road again...


Тема Re: Спирам!нови [re: Kyle Katarn]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано10.01.04 09:57



Цинизмът ни държи живи, Любезни, а Тъмната Страна е далеч по-млако скучновата от Светлата, но все пак предпочитаме да се движим в сумрачното гранично сиво, където витаят сенките....

И нека цинизмът ни не Ви подлъгва, уважаеми сър, защото както се казваше в една хубава книга - "Не е истина, но аз вярвам"

П.П. Имаш бира за "млада"-та. Не че не съм, но отдавна не го бях чувала от друг .

Here I am - on the road again...


Тема Re:нови [re: lkew]  
Автор the_witch (Winterkind)
Публикувано10.01.04 15:57



Фантастите ни предупреждават, но човечеството още е неграмотно... И една част от него май никога няма да е научи да чете, докато друга (хоупфули) няма да спре да пише истории... За да има бъдеще, трябва да има непрочетена история. Да има изненади и ненаучени уроци. ...мисля си :)
Обаче историческите уроци все се учат болезнено. Остава ни или да участваме, или да седнем отстрани и да гледаме сеир ... маскарад ... :)))
Зад сцената също има място.
И всяко място си има своите последици.

Вещерското място ми харесва и си го нося с все последиците... рано или късно...
/егати оффа стана, малко връщане в темата-/
Въпросът с отиване в средната земя е подобен - искаме да четем историята или да я живеем.
Историята на средната земя е написана. Личните легенди в нея са друга история, а на едната и съща сцена не означава също представление.

И сигнатурата е сред последиците...
Ако идвах на завръщане, и на офф щях да отида... ама и двете са в другия свят. Т.е. не :/

Винаги е по-добре да имаш два свята.


Тема Re: Хихи :))))нови [re: Roheryn]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано11.01.04 11:13



Ще го използва, за да защитава плантацията си за кафе!!!

Предсатвете си, че някой му я изпотъпче. Ще остане без кофин!!! А това е опасност, която би оправдала и използването на ядрено оръжие!!!


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!

Тема Re: Ми то...нови [re: Gallandro]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано11.01.04 22:07



Копеле, не се оправдавай ... ти и мен набута там за малко ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.