Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: ИнжИнер или инжЕнернови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ентусиаст)
Публикувано27.01.08 18:32



Абре колко българи реално ползват речници?Оказах се безусловни прав,че сегашното състояние се аплодира единствено от снобите за да търсят някакво имагинерно превъзходство над другите хора.
Кви са ти аргументите?
1.Чужденците щели да учат трудно правописа -майната им и на мен китайския не ми е лесен.
2.Щели да се объркат речниците -айде де-всичко минава в електронен вид-едно търсене и си готов.Да не говорим,че няма да има какво да търсиш





Тема На техен гръбнови [re: Пpяkop*]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано27.01.08 21:03



страшното е друго - все повече публични драскачи (не бих ги нарекъл журналисти) си мислят, че непознаването на българския правопис им дава право да си променят писмения език както им изнася.

Проблемът си е техен - ще са ненамираеми в търсачките.






Тема Re: На техен гръбнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ентусиаст)
Публикувано27.01.08 21:11



Писмения език преди всичко служи за да "пренесе" говоримия.Сега го прави като един път лъжеш като пишеш друг път лъжеш като четеш написаното.
Я кажи хляБ и ЛюБчо запиши се и се чуй





Тема Re: На техен гръбнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.01.08 08:33



пробемът е всеобщ - негарамотността се налага като допустим стандарт. и затова някакъв псевдожурналист ще твърди, че мама и татко не били съществивтелни, а "някакви родителни" и чрез масовостта на своята неграмотност ще налага простотията като стандарт. защото, никой няма да отрече, грамотността не се придобива само в час, а въобще в процеса на четене на каквото и да било. и като почнат днешните чатърчета да срещат чинии с й или съжЕлявам и пр. други подобни извън чатърицата, ще придобият убеждението, че това е праввилното.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На техен гръбнови [re: StefanPan]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 18:27



Баш това ми е мисълта и на мен...





Тема Re: Винаги ме е интересувалонови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Авторu4itel (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 13:54



Да бе! Ако чуете как говорят някои учители във Варненско!!!



Тема Re: Винаги ме е интересувалонови [re: u4itel]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано25.02.08 23:34



там съм слушал обяснение;

какво са пълнени пиперки ли - ами пиперките са чушки....





Тема Re: Винаги ме е интересувалонови [re: Caмия Инжинep]  
Авторu4itel (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 18:51



А какво ще кажете за учител, който се хвали, че е купил "едно много хубаво домати" ("думати" ако трябва да сме точни )???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.