Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 08.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Тема и сюжет.нови [re: ivx]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано23.12.04 21:18



Просто исках да ви образувам мисъл, у които е възможно. Щом се сети за евреите и циганите, значи загряваш. Комунистите аз ти ги добавих за да добиеш представа за широтата на въпроса и за това, че хватките са заучени и отдавна прилагани. На мен не ми беше лесно да почна да мисля.

Сега вече, като чуеш шумни викове по някой въпрос, вече ще се питаш: а тука дали дават да се говори по проблема или просто лепят безотказните етикети на който е посмял да се обади за същността на събитията.


.

Редактирано от Caмия Инжинep на 23.12.04 21:23.



Тема Re: Тема и сюжет.нови [re: the_bomb]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано23.12.04 21:53



the_bomb: можел си да мислиш и градивно.

Уважаеми the_bomb, това е тавтология. Аз просто мога да мисля.

Нали е клуб Лингвистика, написах нещо понятно и за теб.



Тема Re: Тема и сюжет.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано23.12.04 22:07



брей, тавтология било!

ама някои хора като научат някоя думичка и почват да я лепят на всичко - имаше даже и такава тема за тавтологиите, където половината примери изобщо не бяха уместни.

това дали можеш да мислиш, или не, ще се докаже, когато, вместо да иронизираш ненужно, си отговориш сам на така поставените от мен въпроси:
1. защо темата ти трябва да е изтрита от гей-мафията, няма ли по-просто обяснение за това?
2. склонни ли сме понякога, ама поне мъничко, да откриваме грешки и в себе си, а не само в другите?

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad


Тема Re: Тема и сюжет.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано24.12.04 01:42



А ти сам ли една сутрин се събуди и реши, че трябва да просвещаваш невежото человечеството, без то да те е молило за това, с хъс на човек, който си няма друга работа?! Или един вътрешен глас ти нареди?

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Тема и сюжет.нови [re: 747]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано24.12.04 16:47



Това отговор на моя въпрос ли е?

|| Obey obey, do as I say ||


Тема клубът е "Лингвистика"нови [re: 747]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано27.12.04 09:43



Как ти (примерно) употребяваш думите има общо с Лингвистиката. Щом ти се е сторил много личен въпроса - не отговаряй!


Обаче моите отношения с човечеството нямат общо с лингвистиката. Неразбирането на написаното от мен най-вероятно се дължи, че не сте чели 1984 на Оруел. Ще ви се въпросът за умишленото табуизиране на някои думи, да е личен, конкретен и частен, ама той не е!



Тема Re: клубът е "Лингвистика"нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано27.12.04 14:41



колко пъти да ти го повтарям, за да си го набиеш в главата: табуизирането на думи съществува, откакто съществува езикът. това нещо да е прието, а друго не, е нормално социално явление и няма нищо общо с Оруел и т.н.

освен това за последен път ти повтарям това, което ти сам си призна:
Следователно, има причина и при мен, явно статията не е написана достатъчно гладко и наистина настройва на нелингвистични теми. Ще видя, като поизтрезнея и се понаспя, да я поизгладя.

повече не смятам да разговарям по този въпрос с теб, ако продължаваш да се пенявиш.

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad


Тема Твоите съвети са така безценни, че ги попих изцялонови [re: the_bomb]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано27.12.04 15:49



Драги the_bomb, не си обърнал внимание, че се мешаш в чужда нишка на разговор.

Твоите съвети са така безценни, че отдавна ги попих изцяло и нямам нужда от повече. Колко прости били нещата!

Руски килъри може да има, но цигански банди - не. Табу е да се говори лошо за тези светли и чисти хора. И понеже лошият човек Тренчев е нарушил табуто, изговорил е лошите думи "цигански банди", сега няма как да пипнем бандите. Руснаците не са (вече) табу, тях ги назовахме и оправихме.







Тема Re: Твоите съвети са така безценни, че ги попих изцялонови [re: Caмия Инжинep]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано27.12.04 21:29



Руски килър и циганин носят различна натовареност. Не го ли знаеш или се правиш, че не можеш да го проумееш?

Думата "педерас" е натоварена силно отрицателно (не го ли знаеш), не знаеш ли как точно се изговаря?! Почти със скърцане на зъбите. Е, кажи сега не мислиш, че е много ясно, че ще дойде ден когато хората немащи нищо против мъжете дето си лягат с мъже да почнат да гледат на тази дума с неприязън?!

Некога сигурно на жените, които не са оставали "чисти" до брака са им викали курви днес просто не им викак никак.

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Кръгът се затвори при Лил.нови [re: ivx]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано29.12.04 00:19



Не те разбирам! Циганите ли ни освободиха от Турско, та така се вълнуваш?

За мен Руски бандит, Цигански бандит и просто бандит са еднакво емоционално натоварени. Няма значение, че руснаците са лели кръв за освобождението ни. И всеки, който ме кара да правя разлика между бандитите го пращам на ******* във *******.

Ето пример как центрирах една дискусия за отрядите на Тренчев:




А кръга се затвори, ето откъде почнахме: "Има един лаф: за доктора срамни неща, а за лингвиста срамни думи няма." Да, обаче не!

Първоначално аноснса ви беше мощен ама после представянето беше слабо. Дано да сте така само в лингвистиката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.