Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Нещо не си разбрала.нови [re: Лил]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано21.12.04 18:38



Нещо не си разбрала. Те могат, аз не мога.

Моята статия е ИЗТРИТА в разрез със всички правила за разнообразие на мненията и за обсъждането им на Уикипедия.


Независимо, че терминологията, която аз знам, е реално и широкоупотребима.

====Контролни Въпроси=====

- Какъв процент от хората знаят какво е стрейт?
- засечете: колко време ви трябва, за да измислите друго прилагателно за неумеещи да мелят кафе продавачки.

.



Тема ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: the_bomb]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано21.12.04 19:29



Абе, Бомбата, тук е клуб ЛИНГВИСТИКА, ама некакси не ви достига до съзнанието ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.

Педерасите искат да ни се качат на главите! Те искат ние, правата резба, да сме виновни винаги. Те ни атакуват от корен - от езика който говорим. Щом си отворим устата, и веднага сме виновни.

Те ни сочат, ние се оправдаваме. И колко лесно заставате някои в тази поза! Преставяш ли си, да си виновен, загдето от малък си научил, че на хомосексуалиста му се казва педерас.


Ей, стегнете се!

Редактирано от Caмия Инжинep на 21.12.04 19:30.



Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано21.12.04 19:53



по-леко с патоса!

това, че "педерасите са ти се качили на главата", ако наистина е така, си е твой проблем, защото аз нямам такъв.

моля те да се придържаш към темата на клуба - тук не обсъждаме дали е хубаво или лошо да си обратен.

впрочем по мое мнение този въпрос е напълно глупав, защото "хубаво" и "лошо" не са неща, които могат да бъдат отнесени към сексуалните предпочитания.

ти самият преди малко каза, че в статията ти вероятно се е промъкнал субективизъм и се зарече да го поправиш. сега какво изведнъж реши да се пенявиш - да не би да си ударил едно-две и да ти у дошло бойното настроение?

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad


Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано22.12.04 08:52



ето тука вече говориш като бесен хомофоб. само на тях им се привиждат орди от педали тръгнали да завземат нови хоризонти.

както каза бомбата това си твой проблем, аз такъв проблем нямам. просто е неверно твърдение, че те са навсякъде и налитат на всеки мъж.

пък може и с бомбата да сме прекалено грозни, де да знам.

П.П. "педераски" е най-тъпото нещо, което можеш да измислиш за тъпи продавачки.

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: the_bomb]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано22.12.04 09:13



Моля те да спреш умишлено да ми разваляш темата, като я зафлудваш. Оценките са в твоите постинги, не в моите. Аз пиша за думите.

И пиша не случайно. Доста време ми трябваше на мен, техничаря, да разбера,че думите са по-мощни от желязото.

ПРИМЕРИ: Отворете темата


и отворете линка:


Там ще прочетете как едно племе е пред изчезване, неможейки да се цивилизова заради езика, който говори.

Отворете 1984 - езикът е подменен с "новореч", мъдрят се лозунги "Свободата е робство", "Истината е лъжа", "Свободата е осъзната необходимост". А Конфуций е казал: "Когато думите губят смисъла си,..."

=====================================================
Моля тези, които искат сериозно да участвуват, да препрочетат темата, абстрахирайки се от заяжданията на (//edited - С.И.) и от опитите му да измести обсъждането от думите и езика към хората и мен лично.




======================================================
Ето това бях постнал, това нека се обсъжда:

Те ни атакуват от корен - от езика който говорим. Щом си отворим устата, и веднага сме виновни.

Те ни сочат, ние се оправдаваме. И колко лесно заставате някои в тази поза! Преставяш ли си, да си виновен, загдето от малък си научил, че на хомосексуалиста му се казва педерас.


Редактирано от Caмия Инжинep на 22.12.04 14:36.



Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано22.12.04 11:21



Кой те атакува? С какво конкретно те атакува? Дай ми примери, че звучиш точно като българските вестници, които постоянно говорят за "те".

"Те" които ограбили държавата.

"Те" които поръчали убийството на нам кой си.

"Те" които...

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса. [re: ivx]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано22.12.04 14:00



Тук се продължава с подменяне на тезите ми. Приписват ми неща, които не съм написал. Аз говоря за УПОТРЕБЯВАН език, в отговорите се среща "по-особена сексуална ориентация." Никъде АЗ (върни се, прочети!) не вземам отношение към ориентациите - правилни и неправилни, особени и неособени. Говоря за права резба и педераси САМО във връзка кой как говори. Освен с привичната ми, пояснявам го и и с другата терминология: Гей хора и хетеросексуални.

Кое точно мое писание предизвика отговора: "моля те да се придържаш към темата на клуба - тук не обсъждаме дали е хубаво или лошо да си обратен." ЧАКАМ, ПОСОЧЕТЕ?

Къде написах "Ме атакуват"? Пише ясно - НИ атакуват, и вас включително, и вие сте се поддали. Имате проблем, и то голям. Аз ви говоря за езикова дискриминация, вие веднага преминавате на хомофобия.


Извънлингвистично е да се каже "това, че авторът на въпросната статия е хомофоб, може и да е така. но 90 % от българския народ също са хомофоби, ...". Вас, лингвистите, някой ви е докарал до там, да не може да говорите неутрално за някои думи. Въпреки мощният анонс на Лил "Има един лаф: за доктора срамни неща, а за лингвиста срамни думи няма."


Започнахте ли да разбирате мощността на атаката срещу нас и пораженията, които ви е нанесла? Аз съм дебелоглав, при мен не минава.

Очевидно някой ви го е внушил - че езика, който употребяваме всеки ден, е погрешен, мръсен. Никой не може САМ да реши, че езика, на който говори, е мръсен. Или бъркам?



Това - да насадиш масово убеждение, че думите, с които говори за сексуалност една цяла една група от населението, са неприемливи - е много мощно насочена атака. Щом говори, както си говори, хомофоб! Ауу, срамота!


"Гърчеене" - говори ли ви нещо? Доста от вас пописват и в История...
.



Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса. [re: Caмия Инжинep]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано22.12.04 14:24



Оф...
Нали си момченце - толкова ли няма с какво да си играеш!?

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано22.12.04 15:13



OK, да те питам тогава по друг начин:

— как точно ни атакуват? (защото аз точно това не разбирам)

— какъв ни е проблемът?

— къде/какви са признаците, които виждаш у мене, че съм се подал на атаката?



"Гърчеене" - говори ли ви нещо? Доста от вас пописват и в История...

— ?!?!?!

|| Obey obey, do as I say ||

Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: ivx]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано22.12.04 15:58



К`во за гърчеенето?

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.