Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: 747]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано22.12.04 16:16



Ко рячи за гърчеенето?

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Необходимо ми е уточнение.нови [re: ivx]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано22.12.04 16:34



Ще ти отговоря, точка по точка.
==========================

Но ми е трудно на въпрос 3 - — къде/какви са признаците, които виждаш у мене, че съм се подал на атаката? Затова моля за уточнения.

Първо, отговори на поставения вече въпрос: Кое точно мое (на Инжинера) писание предизвика отговора: "моля те да се придържаш към темата на клуба - тук не обсъждаме дали е хубаво или лошо да си обратен." ЧАКАМ, ПОСОЧЕТЕ? Респективно напиши - няма такова, Инжинера никъде не обсъжда педерасите и хетерото, а начина на говорене.

Второ, поясни моля, това: Гей-мъжете са педераси... За съжаление повечето педераси/педали са.... нормални, ако ме разбирате правилно.

Оказа се, че 2 човека (не от поствалите, частен разговор) го разбираме по диаметрално различен начин. Не че ти се бъркам ама нали питаш по какво ти личи резултата от атаката.
===== край на личните въпроси =========

Въпрос общо по обсъждането: Пак в частен разговор лингвист ми каза, че темата (тази) надминава лингвистиката и отива към социолинвистика. На мен ми философее - могат ли да бъдат разбрани и описани явленията, ако целенасочено се унищожава и подменя терминологията за описването им. Та: дали има смисъл да сложа линкове в Социология и Философия?




==== Частичен отговор =====

Веднага отговарям за гърчеенето, явно връзката е далчена и не тъй очевидна. Имало е период, когато българският се е считал за некултурен. Културните са учили гръцки. Това - да учат гръцки и да считат българския за просташки - не е било тяхна приумуца. Получило се е поради умишлена целенасочена политика на погърчване. Тоест, опитвам се да ви образувам мисълта "Абе ние сами ли решихме, че да наричаш хомосексуалистите педераси е хомофобия, или някой целенасочено ни го внушава?"


.



Тема Re: ЦЯЛАТА дълбочина на въпроса.нови [re: ivx]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано22.12.04 16:45



`ми, знам, че навремето моята рода яко се е гърчеела (половината са били Хирити, Щерни, Мелафри и н`ам к`во си още), докато прадядо ми не е отишъл и не им е казал, че ще ги изколи и ще ги подпали по къщите... питай конкретно - ако не мога директно да ти кажа - ще питам и пак ще ти кажа...

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Необходимо ми е уточнение.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано22.12.04 16:49



да НАРИЧАШ обратните "педали" в частен разговор и не преднамерено пред тях все още не е непременно хомофобия.

да ОБИЖДАШ на "педал" означава да смяташ понятието "педал" за нещо лошо, следователно - да си хомофоб.

това е, което твърдях с горния си постинг - явно и аз мога да се оплача, че не ме четат добре.

още нещо: да ИЗПОЛЗВАШ нарочно по адрес на някой човек понятие, което този човек смята за ОБИДНО за себе си, значи да го обидиш. ако кажеш на някой човек с очила "абе, кьорчо", това може би може би много точно описва езиковата реалност, но си остава НЕКОРЕКТНО ПОВЕДЕНИЕ.

и още нещо: ако си вкъщи в хола, може да си събуеш обувките и да си протегнеш краката върху масичката, може също така да си бръкнеш в носа, а даже и да се оригнеш.
ако си на ресторант, не е прието да правиш такива неща.
същото е и с думичките: едни е допустимо да се употребяват в едни ситуации, други - в други ситуации.
това всичкото се нарича "норми на поведение в обществото" и е измислено в зората на човечеството, с появата на обществото. винаги го е имало и винаги ще го има, независимо дали на теб ти харесва или не. не е въпрос на "някой", който го налага нарочно "отгоре". включително така е и в езика.

чактисваш ли?

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad


Тема Re: Необходимо ми е уточнение.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано22.12.04 17:12



"моля те да се придържаш към темата на клуба - тук не обсъждаме дали е хубаво или лошо да си обратен."

Ивхо такова нещо никога не би казал, на него общо-взето му е все 20 какво се обсъжда в клуба. Той (клубът) не е негов.



За съжаление повечето педераси/педали са.... нормални, ако ме разбирате правилно.

Превод: както правилно си забелязал думата педерас се използва не просто за означаване на човек с хомо-гей-педалски-кактотихаресва наклонности.
"Педерас" може напълно хетеросексуален мъж да си го заслужи като определение, защото "педерас" е станало название на определен тип характер или черта на характера.

Педераски номер може да ти бъде извъртян от мъж, жена ще ти извърти курвенски номер (fire, do you walk with me?).

Та здве думи изказвам съжаление, че има толкова много хетеросексуални педераси.



Мене ако питаш ние сме си били прости, не случайно ни е требвало некой да ни събуди и да ни пита: поради що уруде (sic)?!

|| Obey obey, do as I say ||

Тема Отговоринови [re: ivx]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано23.12.04 00:02



Отговорите за Ivx:
Питане: — как точно ни атакуват? Отговор: На понятийно ниво. Както е описано в 1984 или както се е правило погърчването - чрез внушаване, че НАШИЯТ език е лош, груб, неправилен.


Питане: — какъв ни е проблемът? Отговор: Постигнали са резултат. Резултат, равен по сила със стремежа към гърчеене едно време. Никой не може ей-така, САМ да реши, че думите, които ползва от малък та чак досега, са лоши. Значи промивката на мозъците е била много силна.

Питане: — къде/какви са признаците, които виждаш у мене, че съм се подал на атаката? Отговор: На теб най-малко ти личи. Само

Прочети пак какво съм писал: Отнася се само до езика, до това, че педерасите, които са около 6%, упорито ни налагат и май повсеместно са успели своя език.

Прочете ли? Още веднж, ако трябва! За нещо извън език, АЗ дума правя ли? Защо тогава получавам такива неадекватни отговори:
- "моля те да се придържаш към темата на клуба - тук не обсъждаме дали е хубаво или лошо да си обратен." (от the_bomb)

- " говориш като бесен хомофоб. само на тях им се привиждат орди от педали тръгнали да завземат нови хоризонти. ... просто е неверно твърдение, че те са навсякъде и налитат на всеки мъж." (от ivx)


И пак да питам: дали има смисъл да сложа линкове в Социология и Философия?

Можеш ли като модератор да удържиш темата в обсъждане на думите и тяхното използуване, а не кой какъв е. Думите са много по-важни! Дали Македония е Македония, например, е международен въпрос, дето стигна чак най-горе, до Американците.


==================================================

@747 - Ами считай, че аз съм твоят дядо с днешна дата. И като едим Паисий задавам въпроса: "Поради что се срамиш да се наречеш човек с права резба, а говориш с гейските думи на педерасите".

.



Тема Re: Отговоринови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Лил ()
Публикувано23.12.04 00:17



Аз не само нещо не разбирам, но и нещо се дразня от начина на поставяне на проблема. Каква ти е целта? Да опишеш езика, лексиката, която хомофобите използват. ОК, направи го, но и уточни, че става дума за една определена група хора, която се отнася отрицателно към хората с обратни наклонности и това отношение намира израз в езика им.
Или искаш да опишеш лексиката, която по някакъв начин - нито положителен, нито отрицателен - е свързана с това сексуално малцинство? Да създадеш речник, примерно?
Или искаш чрез подобно описание на неясно какъв обект: лексика ли, отношение ли, социална група ли, да внушиш определени свои виждания по някакви вълнуващи теб въпроси?
Или искаш да убедиш, че хората с хомосексуална ориентация налагат някакви социолингвистични правила и ограничения в съвременните социолингвистични норми на употреба на българския език?

Във всеки случай, така както поставяш ти нещата, връзката с лингвистиката и социолингвистиката е твърде крехка и доста непрофесионална. Да не говорим, че никого тук не вълнува кой откъде и защо ти е изтрил текста.

И отговор на един твой въпрос: не, не слагай линкове във Философия и Социология, аз чета и пиша там отдавна, дори доскоро бях модератор на Социология и там няма да намериш разбиране. Поне така ми се струва.

Редактирано от Лил на 23.12.04 00:19.



Тема Пипируданови [re: the_bomb]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано23.12.04 00:17



the_bomb, сетили се, че рази тема е косвено продължение на една предишна голяма моя тема - за говоренето на диалект. И в нея ти пламенно защитаваше тезата, че има правилен начин на говор и спазване му е майката. Тогава се оказа, че европейската практика не е така праволинейна.



Тема Re: Отговоринови [re: Caмия Инжинep]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано23.12.04 00:22



Джизъс, Габче!
Ай, стига вече - хептен тръгна да залиташ в плоскостта на "гузен негонен бяга" - ок, отидохме, прочетохме, обогатихме си общата култура, не се съгласихме с някои твърдения, па мирясахме... остави ни да си умрем прости и толкова - стига с тоя прометеев комплекс!, че вече наистина намирисва на психопатология. На всички ни е ясно какво е "гей", "педерасТ" (не съм сигурен, че съзнателно изпускаш "т"-то), "педал", "амбрияж" (ако ти харесва и "амбриАж"), "швестер" и н`ам к`во още - не сме расли в саксия и ние - не е нужно да ни натъпкваш с пета в главите колко "хетеро" си ти, `щото това само показва твоята собствена несигурност в това - нищо друго. Има едно (вярно, условно, защото то всичко е условно в тоя свят) твърдение в психологията: ако някой набляга и упорито натъртва на нещо, че е истина, то най-вероятно изобщо няма нищо общо с истината (ерго: ако чуеш твърдение "Да, да, наистина е така, ама така е, ти да не си помисли нещо - точно така е" - смятай, че тоя човек се опитва в тоя същия момент да убеди най-вече себе си в правотата си, а щом е така...)
Ениуей, благодаря, дядо! (апропо, единият ми дядо не е доживял да ме види, а за другия имам спомени, дотолкова, доколкото съм бил на малко повече от 2 години като е починал - надявам се да не е родова черта! -, така че се радвам, че вече си имам един реален и жив!) Та, дядо, не се срамя да се наричам никак си, защото е важно как се усещам. А се усещам правилен - в най-правилния смисъл на думата.

"Read it and RIP" - това (цитат от "Cow and Chicken"), между другото - и поздрав за ivx - един също така голям фен на Cartoon Network като мен...

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: [re: Caмия Инжинep]  
Автор ivxМодератор (Troglodyt)
Публикувано23.12.04 08:42



Ами и аз като ЛИЛ съм объркан.

Ти май твърдиш, че има гей атака, целяща да ти/ни внуши да ги наричаш не както ти искаш (педали), а както те искат — геева. Така ли?!

Добре, да приемем или по-скоро да си представим, че всесилната гей мафия (управляваща света наред с чифутите) наистина седи зад това, но кажи ми сега, кой седи зад атаката на мангасарите (ти така ли ги наричаш?) да се подмени хубавата дума циганин с ром?!

Извинявай, че си позволих да ти давам определения, но наистина не съм чул некой, който не мрази гейовете да твърди, че те са навсекъде и са тръгнали след всеки мъжки задник.

Какъв е тоя прометеев синдром?

П.П. Лил, много подходяща картинка за темата в подписа ти

Само да питам, ти откъде знаеш, че са 6%? Според мен са много повече, много малко си казват. Не ми се мисли колко панически ще избегаш от Гърция.

Редактирано от ivx на 23.12.04 08:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.