Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Езикознание
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: как и с какви думи РЕАЛНО се говори за нещатанови [re: Caмия Инжинep]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано20.12.04 08:53



Глей с'а, ако требва, ше уточним: 35-55 годишни.

това пък уточнение за какво беше?

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad


Тема Re: как и с какви думи РЕАЛНО се говори за нещатанови [re: the_bomb]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ ()
Публикувано20.12.04 10:24



Ами аз го разбрах че 90%, обаче от тези 35-55 годишните. Това да.

<Ngo> People have a way of knowing things about themselves that other do not.


Тема Re: как и с какви думи РЕАЛНО се говори за нещатанови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано20.12.04 11:18



ама как го изчислихте?

по-възрастните от 55 г. не се отличават с особена толерантност в сравнение с по-младите, даже напротив.

колкото до тия под 35 г., познавам лично доста такива, дето също не си поплюват, стане ли въпрос за по-особена сексуална ориентация.

това е въпрос на манталитет, а не на възраст.

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad


Тема Re: как и с какви думи РЕАЛНО се говори за нещатанови [re: the_bomb]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ ()
Публикувано20.12.04 14:56



Ами то тези над 55 не знам доколко изобщо са наясно за какво става въпрос точно. Не че няма във всички възрастови групи такива.

<Ngo> People have a way of knowing things about themselves that other do not.

Редактирано от пишмaн-линrвиcтЪ на 20.12.04 15:05.



Тема Re: как и с какви думи РЕАЛНО се говори за нещатанови [re: the_bomb]  
Автор Лил ()
Публикувано21.12.04 17:00



Не знам, но на мен ми се струва, ча авторът на каквато и да е статия дори в Уикипедия или може би точно в Уикипедия, трябва да остане безпристрастен към обекта на своето научно описание. Най-малкото защото това би отблъснало евентуалните му читатели. Да не говорим, че подобна надъханост веднага създава у читателя усещането за ненаучност.

А дали 90% от бъгарите са хомофоби - съмнявам се. По принцип жените по-рядко са такива, а те все пак са 51-%2% от населението, а и сред мъжете не всички са такива. А и да си прав, защо да се бием в гърдите какви сме straight, пичаги, мъжаги и едва ли не WASP. То по тая логика е очевидно, че:
- 90% от българите смятат сърбите, македонците, румънците и т.н. свои съседи за гадняри;
- 90% от българите се смятат за по-висша раса от турците, циганите, евреите и т.н.;
- 90% от мъжете се смятат за нещо повече от жените.
И дай сега да си го казваме навсякъде в прав текст всичко това, така ли?

O, Lamma Sabachtani?


Тема Онези педераски са ми го много едро смлелинови [re: пишмaн-линrвиcтЪ]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано21.12.04 17:03



Благодаря за отговорите. Тука на никой не му личи да е от "сплотена група", но все-пак ви избива да ме коментирате мен и ориентациите ми. Следователно, има причина и при мен, явно статията не е написана достатъчно гладко и наистина настройва на нелингвистични теми. Ще видя, като поизтрезнея и се понаспя, да я поизгладя.

Обаче съм твърд, че онези нетолерантни гей-мъже (Уикипедиански педераси по нашенски) не може да ме наричат "стрейт", мене, човека с правата резба. Тяхната терминология - между тях си!

А сега на заглавието: днес следобяд, от една колежка, р. 1959 чух следното" ... става кофти това кафе. Онези педераски са ми го много едро смлели. Няма да купувам повече от тях.


.



Тема Re: Онези педераски са ми го много едро смлелинови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Лил ()
Публикувано21.12.04 17:12



Обаче съм твърд, че онези нетолерантни гей-мъже (Уикипедиански педераси по нашенски) не може да ме наричат "стрейт", мене, човека с правата резба.

Ами то стрейт точно означава с права резба.

И защо ти да можеш да ги наричаш както си искаш, а те за не могат?

O, Lamma Sabachtani?


Тема Re: Онези педераски са ми го много едро смлели [re: Лил]  
Авторп-л (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 17:52



Ние минахме от лингвистика на други теми. По тях имам да кажа това:





Тема Re: Онези педераски са ми го много едро смлели [re: п-л]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ ()
Публикувано21.12.04 17:56



Да се доуточня, тя не беше такава от самото начало; може и от тая гледна точка да я обсъдиме.

<Ngo> People have a way of knowing things about themselves that other do not.


Тема Re: как и с какви думи РЕАЛНО се говори за нещата [re: Лил]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано21.12.04 18:27



ами според мен когато се описва лексиката на расисти, хомофоби и т.н. въпросът доколко е морално оправдана гледната точка на такива хора е ирелевантен към описанието на речевото им поведение.

без да съм расист, и без да симпатизирам на расистите, аз мога да констатирам, че те употребяват думи като "мангасар", "печка", "снежинка" и подобни.

а това доколко са разпространени подобни речеви поведения сред обикновените хора, наистина говори за тяхната ценностна ориентация...
след като братовчедите ми, които са още в пубертета, се обиждат един друг на "мангал", аз нямам никакво колебание по въпроса, че са малко или много расисти.

there's a killer on the road, his brain is squirming like a toad



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.