Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 08.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: 100/55нови [re: achko]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 14:05



"Силни гърди" е много относително понятие. 100/55 е отлично постижение само по себе си. Тоест вече имаш "силни гърди". От друга страна ако искаш да се състезаваш и 2х личното тегло няма да ти стигне.



Тема Re: Нещо май се бъркатенови [re: Becko]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 14:08



> За оценка на силата и сравнение между отделните категории има
> разработени редица формули, като различните големи Powerlifting
> федерации са избрали различни такива - Уилкс,Райдън и т.н.(срещал съм
> повече от 5-6)

Има ли ги някъде из нет-а тия формули?



Тема Има гинови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 15:58



Има ги.Но трябва да се порови.Аз тренирам от 13 г. и това винаги ме е вълнувало,по едно време ги бях изровил - мисля към 7 различни.Най-често срещаната формула е на Уилкс(и наща лифтинг федерация работи с нея) - но хората спортисти не знаят калкулатор, затова ги дават обикновено като коефициенти във вид на таблици.Райдън мисля беше руснак и неговата формула е директно, следствие от физичния закон: М^3=С^2,
М- маса, С - Сила(лег примерно), т.е. С=(М)^2/3 - парабола, от тук и коефициента(оценката) К е не С/М - както по-горе обясни един мен, а:
(С/((М)^2/3 ))=К.
Нямам претенции за професор и хирургическа точност.
Също си спомням, че на Арнолд Класик събитието 1999 г . ако не се лъжа имаше турнир по лежанка и там бе използвана една друга формула.Но със сигурност има поне 5-7 различни формули.Един друг руснак също имаше формула - Веденски май беше.
Но както всяко чудо за 3 дни , така и тоя мерак отдавна ми се е изпарил.



Тема Re: Кой е най-якия на лежанка тука?нови [re: Щypeцa]  
Автор KAБEЛДЖИЯTA (Технолог)
Публикувано30.01.03 17:14



Барчед - да ти кажа кой е най-якия. Ами ния КАБЕЛДЖИЙТЕ сме най яките. Ами що. Само пръжки с лук сме . Такава ни е диетата. Ама дигаме кабели по 150.170 кила . Ама ако ченгетата ни подгонят може 200 и кусур да вдигнем..

Чичо Мюмюн е много як. Макар и да изглежда като сух индийски пич - викаме му Крана. Той ми е инструктура - баш чалъмите ми показа как се влачи и вдига коаксиален кабел дълъг 20-30 метра.
А когато товариш на гърба метални части -тогава е най зор . особенно кат те гонят по обекта.

Ей ма на по средата съм аз на снимката. а тук сме във фитнес залата на чичо Мюмюн. И пием химия - собствено производство. Като удариш по една чашка - и мотокар шъ дигнеш - къде шъ ходиш


Цигани пеят и се смеят и кебап цвърчи


Тема Re: Има гинови [re: Becko]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 14:15



10x




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.