Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Илko ()
Публикувано11.04.06 15:28



Е, ами успех !
Преди доста време и в нашия офис бяхме взели такава услуга за да я тестваме. Оказа се че вечер положението беше трагично - всеки включва телевизор, компютър ... Нотова беше в зората на предлагането на тази услуга - тофава бяха само Кейбълбг. За да се справят с шума който тогава беше най големия проблем техниците монтираха филтри които изолираха всички разклонения на които нямаха клиенти с такава услуга. А и тогава услилвателите бяха разположени където е по удобно а на където е нужно.
Сега едва ли ги има тези проблеми или поне не са така масови ...



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Илko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.04.06 15:33



До колкото знам филтри се монтираха при пускането на отклонението.
Ако проблема е в съотношението сигнал/шум или сглобка мисля, че е лесно да се отстрани... но ако е калпав проводник или усилвател... не знам.

Welcome to the real world



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Илko ()
Публикувано11.04.06 16:06



Не знам какви филтри са ти монтирали но по принцип филтъра ограничава шума в обратния канал- т.е. монтира се на отклонения на които няма клиенти и от тях може да дойде само шум но не и полезен сигнал. Това са нискочестотни филтри - не защото са на ниска честота а защото не пропускат от определена честота надолу.
Възмоно е обаче и с филтри да се сегментират обратните канали. Не знам как конкретно е направено.

Ако смущението не е постоянно във времето - примерно е причинено от ел. уред който не е постоянно включен хващането е по трудно ...
Би трябвало да измерят трасето от най близкия услилвател до твоя модем за да се диагностицира проблема. И то точно в момента когато се оплакваш от лоша връзка ...

Усилвателите са магистрален компонент за мрежата и ако има проблем в някой, то той ще се мултиплицира при много клиенти ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.