Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Илko ()
Публикувано10.04.06 18:32



Аз по принцип говоря на вие защото визирам всички ЛАН доставчици. А относно спора с Митко нека не заблуждава някой че имам лоши чувства точно към неговата мрежа. Дори щом съм я харесал и съм и станал клиент... значи е нещо повече от другите. И то клиент от не си спомням колко години... тогава нямаше ЛАН мрежи и бях вързан чрез ВЛАН към копитото.

И според мен рязането не е решение. И ако е имало такива случаи дано те да са по скоро изключения. Все пак е по добре да се създаде нещо отколкото да се разруши. Но като си затваряме едното око те ни затискат и другото и ни се качват на главата. Понякога е нужно някой да им припомни че ако не става с добро може и слошо.
Аз лично никога не бих отрязал кабел въпреки че дадох такъв пример. Мисля че е по градивно да "образовам" някой и друг "оператор" че нещата които вършат далеч не са толкова безобидни.

А БТК донякъде я оправдавам - каналната ифраструктура е нейна собственост и тя определя кой ще я ползва. А заради положението и на монополист в тази област си има и орган с който да съгласува своите претенции. Рязането спря защото се оказа че не е много сигурно дали все пак тези канали са нейна или общинска собственост - мисля че се води дело по въпроса ...
Ама който и да спечели недоволни пак ще има ...



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Илko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.04.06 22:16



Кабелната инфраструктура НЕ е нейна собственост... опитаха се да я подарят но не е.
Пак казвам не съм доставчик, сисадмин съм и то далеч от този бизнес
Но изказването ми напомни малко стари проблеми, за това те апострофирах.

Welcome to the real world



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Илko]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано10.04.06 22:19



Аз също споря по принцип и дори умишлено избягвам да говоря за нашата конретна мрежа, която в случая с Илко е оптична, подземна и влиза в сградата през неговото лично мазе.

Митко



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mитko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.04.06 22:57



Я да питам теб, че да тормозя операторчетата на Естнет докато ги няма админите и техниците на Естнет е малко безмислено а така и така пиша тук...
Днес си смених доставчика (през естнет - знам, че и вие предлагате) защото досегашния напоследък започна редовно да губи пакети, а ползвам РДП и играя онлайн. Новия обаче се оказва много по зле... м/у 6 и 18 % загуба при пинг независимо от дестинацията, та като 3 та страна да ми кажеш кого да "бия" утре, Нетис или Естнет?
На какво може да се дължи това влошаване, усилватели, кабели, входна точка, мрежа на доставчика или друго?

Welcome to the real world



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано11.04.06 00:10



Естнет. Най-вероятно нивото на шума в кабела е твърде високо.

Митко



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mитko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.04.06 07:17



И как едно и също кабелче (всъщност къде най често се зашумява най силно?) на 2 различни доставчика дава различен набор загуба пакети?

Welcome to the real world



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано11.04.06 13:52



Всъщност зависи докъде ти е загубата. Ако загубата е до самия доставчик, тогава най-вероятно е случайност това, че разгубите са различни. Ако до доставчика нямаш загуби, а навън имаш, тогава вече той е виновен. Но се съмнявам да е това.

Започни все пак с Естнет и поискай да ти измерят сигнала в кабела. Ако има зашумяване, само те могат да кажат от какво идва. Например смущението в моя телевизор се оказа от съсед през три етажа, който си е включил някакъв скапан модем към кабела.

Митко



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mитko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.04.06 14:41



Благодаря

Welcome to the real world



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Mopфиyc]  
Автор Илko ()
Публикувано11.04.06 15:07



Чакай да кажа и аз 2 приказки по този въпрос. Че техниката е по силната ми страна ...
Ако е в резултат на преноса по коаксиалния кабел (а това е според мен 90% вероятно) причините са основно 2.
1. Шум. Най вероятно от стари телевизори в съседство или проблеми по самата мрежа - лоши връзки, сплитери, усилватели ... В правия канал най често попадат смущения от телевизори и понеже той е сравнително високо като честотен спектър всеки проблем по трасето му оказва силно влияние. В обратния канал положението е по лошо дори - той е по ниско като честота и там шумове може да се появят от почти всичко което използва ток и има импулсно захранване - примерно самия компютър. Възмони са и смущения от друг кабелен модем.
2. Претоварване. Всички клиенти ползват обща честотна лента която е разделена на канали.В права посока скоростите са по големи но и по високата честота предлага по широка пропускана честотна лента. В обратна посока отново положението е по зле - по ниска честота (при това ограничена в по тесен диапазон 5-42 MHz)- по малки скорости. Самия метод за множествен достъп в рамките на един канал е TDMA (говоря за обратния канал) което до някъде спомага за разпределението на капацитета между потребителите. Увеличаването на капацитета става с добавяне на работни канали. И ако в права посока това е по лесно в обратната е почти невъзможно. Затова мрежата се сегментира. Тогава броят на потребителите споделящи тези ресурси намалява.

Това е на теория - разбирай 95% практика. Но наистина най добре да питаш доставчика си. Ти си клиент на услуга и не би трябвало да те вълнува как тази услуга стига (или по важното защо не стига) до теб ...



Тема Re: доживяхме адлс през лан доставчикнови [re: Илko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.04.06 15:15



Вече говорих с доставчика, довечера ако проблема се прояви пак ще правят тест на трасето да се види къде се появяват тия загуби, за да ги дадат на техниците утре, а аз мисля да изчакам и ако пак ми се губят пакети да си поговоря и с естнет, все пак те ми доставят услугата (и не само нея).
А как работи системата ми е интересно, все пак се занимавам с ИТ.

Welcome to the real world




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.