Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Още по униКална]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.12.11 20:38



е получил 1 900 евра, вместо начално уговорените 1450.


А защо, според теб, в поканата е записал 900, а в ИМ 1900, с които да ги докара до общо 2900 евра?

Преди да отговориш, прочети пак решението.
Очевидно е, че ти убягват поне два изключително важни момента.



Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Ha живo]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано18.12.11 20:52



"А защо, според теб, в поканата е записал 900, а в ИМ 1900, с които да ги докара до общо 2900 евра? "
--------------------------------------------------
Вече ти написах - СПОРЕД МЕН адвокат го е посъветвал така. Защото дори тази инстанция си е признала: "по законова дефиниция, неустойката е обезщетение за неизпълнение без да е необходимо да се доказват вреди" И после се е разлигавила с глупости от сорта : "правната и житейска логика сочат, че при частично неизпълнение, вредите са по-малки"...

Глей ти, как един съд се ръководи от "житейски логики" а не от законови дефиниции...

Според мен - просто някой някого е почерпил...

Не е чак толкова важно. Още преди десет поста ти написах кое е важно според мен, както и моята позиция по случая, и смятам да престана да предъвквам едно и също цял ден.
Ако имаш други копи-пейст за брокерска или клиентска наглост и алчност - дай да обсъдим и тях.



Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Коледен снежец]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано18.12.11 21:00



Хубаво де, а тия неустойки тогава защо се пишат, като не трябва да се изпълняват? Това все пак не е изсмуканата от пръстите неустойка в троен размер на продажната цена при измамна сделка на данъчна оценка, а е двойния размер от неплатена сума, която си е съвсем законна, както виждаш - и въпросният съд я е уважил върху НЕПЛАТЕНАТА част от сумата.

Договорите, които се пишат, трябва да се спазват. Ако не са извън закона. Иначе цари анархия.

Не, че такава не цари в цялата ни държава, но това е друга тема. За клуб "Политика".





Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Още по униКална]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.12.11 21:01



Глей ти, как един съд се ръководи от "житейски логики" а не от законови дефиниции...

Често се ползва "житейската логика", но това ти няма как да го знаеш. Освен ако не си минала през развод, примерно, и съдът е отсъдил детето да е при майка си. Пак "житейска логика". Нейсе.
Разбрах, че и за теб тоя е алчен и нагъл, да?


Ако имаш други копи-пейст за брокерска или клиентска наглост и алчност - дай да обсъдим и тях.

Примери и дела за брокерска наглост има мнооого, разтърси се и ще видиш.
От теб очаквам да обясниш защо не съм прав, че "който клиент не се е хванал да съди агенция той не я е осъдил."
Теб съдили ли са те?
А твои познати агенции съдили ли са ги?



Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Ha живo]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано18.12.11 21:08



Разбрах, че и за теб тоя е алчен и нагъл, да?

Ми - НЕ. Просто е пробвал - ако мине. Може би (по житейска логика

) му е дошло до гуша да го прескачат и премятат, и е решил веднъж поне някой да си плати. Както е и станало, де, макар и не в пълния размер на желанието му.

За сетен път казвам - аз не бих го направила.

Колкото до съденето - в ТОЗИ СЛУЧАЙ клиентът не е осъдил брокера, а обратното. Да?

Нямам познати агинции, съдени от клиенти. И мен не са ме съдили досега. Може би ще си първият?



Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Още по униКална]  
Автор Коледен снежец (пухкав)
Публикувано18.12.11 21:16



Пишат се, ако ги пишеш, аз не ги пиша. В договорът е залегнало точната сума и реално за нея имам претенции, ако някой не плати. Да се похваля обаче, досега не съм имала проблеми, някой да не иска да плати...



Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Още по униКална]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.12.11 21:25



Нямам познати агинции, съдени от клиенти. И мен не са ме съдили досега.

Щом нямаш наблюдения се въздържай от коментари, когато някой каже, че който не е решил да осъди агенция за недвижими имоти, той не е успял.

И се моли горещо някой клиент да не те подпука теб, щото си знаеш, че има за какво.
Да не стане така, че и теб да те четем в някое решение.





Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Ha живo]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано18.12.11 21:40



Цялата треперя...



Нали обещаваш да пишеш точки-точки вместо името ми?



Тема Re: ТУри очилата...нови [re: Ha живo]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано18.12.11 22:09



Апропо - къде мода е писал : "който не е решил да осъди агенция за недвижими имоти, той не е успял." ?



Тема Re: Поздравче - нахален брокернови [re: Ha живo]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано19.12.11 06:31



Според мен темата е безсмислена, защото 95 % от сделките с недвижими имоти са без брокер.
Това, че съдът е осъдил АНИ да върне комисионата е правилно, защото са се съобразили с нормата на печалба и със стопанския смисъл на всяка търговска дейност.
Но също е хабене на обществен труд и време.
Впрочем хората сами разбраха, че АНИ въобще не им трябва, а само пречи на сделките и тези въпроси остават в миналото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.