Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 14.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Ами сега?  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 18:37



Здравейте,

Този път пиърсингите са ми добре

, но пък се разболях- болки в гърлото, ужасна хрема, даже май ми се увеличиха лимфните възли . По законите на Мърфи, хомеопатът ми е извън България и не знам какво да правя сега. Последно пих Carc. LM3, на 19.10.

Също ме притеснява, че лекуваме гъбички от над 4 месеца. Номално ли е това? Имам и бая други проблеми, но питам за гъбичките, защото за тях съм чела, че се лекуват успешно.



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано04.11.06 20:15



Вземи еднократно карцинозин в същата потенция. Виждала съм точно така да мине грип от една доза карцинозин.

Не знам дали е нормално да лекувате гъбичките 4 месеца, всеки организъм е различен и нямам идея какво се слчува при теб.Говори с хомеопата си за това. Обсъдете има ли напредък или не и какво става.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 20:41



Мерси. Пих една доза. Да видим утре как ще съм



А за гъбичките- обсъждаме естествено. Но аз се притеснявам, че вече хронифицирали се, по- трудно се лекуват.



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано04.11.06 21:52



маа им гъбички, тц тц тц


аз проблем с ушопиърсинга нямам, обаче с туй дет е прикачено към него, хм..

скивай тва и размишлявай за туй карцинозин и твоя лечение наде върви и изобщо дъл фърфи или спи:

Закон на Херинг-Комаров:

Ако са подрискате начи изкарвате - ша съ опрайте, дрискайте на воля;) Туй е отвътре навън..

Ако тижисттъ у простата кратуна и световъртежа ви преминат в бирено шкимбе, опа, ок са нишата, отгоре надоле..

И т.н. много важни неща са тва..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 00:00



Хм, много интересни таблици. Благодаря





Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 09:24



Таблицата не е пълна, но е полезна.
По-пълно описание на реакция след хомеопатично лекарство е дадено от Кент и от Витулкас (поне техните ги знам).
Това е полезно помагало и за практикуващи, и за пациенти

- да знаят кога да наковат хомеопата си



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 18:49



Гърлото вече не ме боли, но носът е все още запушен + започна отделяне на сополи. Да повторя ли дозата?


Сега чета и е много вярно:

"Carc са придирчиви до крайна степен - дрехите им са в съвършено цветово съчетание, чорапите им винаги са еднакво опънати. Перфекционизмът е тяхна характерна черта.
Страдат от извънреден самоконтрол и подчертано чувство за отговорност, свързано с усещане за вина. По характер са отстъпчиви, състрадателни и любвеобилни. Чувствителни са към критика и лесно се обиждат."

Източник:





Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано05.11.06 21:49



Не. Що? Заради едни сополи ли ве? Excuse me

това се кара на крак. Ква е тая глезотия за всяко нещо да зобим лекарства, независимо кви. Аре малко по-сериозно, а? Я падни за двайсИ

В този невероятно кратък фрагмент Carc е подобен или еднакъв и с други лекарства, но по принцип, да, всичко това е така. Избрал съм Питър Чапел за първоначална ММ, защото дава кратичко и ясно есенцията на лекарството. Но за всяко едно лекарство може да се напише отделна книга, имай го предвид..

Знаеш ли, моето мнение е, че пациентите не трябва да си знаят лекарството, ма ти тъй като вече го знаеш са ша та открехна на една доста по-подробна картина на Карцинозин. Ние това лекарство доста го дъфкахме във форума.. И една дама, на която няма да и казвам все още ника, щот нъл знайш жени трябва първо да се разбереш с тях, че инак олелия дивотия.. та тая кака зе, че преведе една хубава статия.. е тя беше много добра, пък аз изобщо с мойто туткане, педантичност и изпипване на детайла.. още седи на бюрото и съм на етап редактиране.. тааа, давам на своя отговорност целия нередактиран превод, пък ако вземе някой и да го провери, пък зема, че го публикувам най-накрая тоя месец в сайта.. и та така, ето на, чети:

Carcinosin
By Don Webley

Carcinosin е лекарство което, от моя опит, е един от големите полихрести в хомеопатичната ММ. Често се употребява от европейските и латиноамериканските лекари, но много по-малко от американските, и аз самият не разбирам защо това е така. Ракът е много по-широко разпространен тук, отколкото където и да било, което предполага миазматичния нозод на тази болест да е показан често.

Действително е така, и аз преполагам че не се дооценява поради липсата на осведоменост за лекарството, а може би също и заради предубеждението към него, също поради липсата на добро познаване. Надявам се, че тази статия ще помогне на практикуващите да се чувстват малко по-добре подготвени и по-ентусиазирани да откриват това лекарство. То никога не излиза при реперторизация, затова трябва да се търси. Но то ще разреши редица от онези случаи, които имат съвсем слаб прогрес при „перфектно показани” лекарства. Нарочно избрах този ръкопис да бъде в есенциално завършена форма, преди консултирането с други публикации, така че за добро или лошо, това което е отразено тук, е мой личен опит. За мен беше поучително обаче да прочета протоколите от конференцията на Хектел за Carcinosin, толкова добре като ценната презентация на Джонатан Шоър на конференцията - IFH Professional Case Conference през 1989г. Видях че наблюденията, които бях описал, са потвърдении от опита на другите. Също и че един или повече автори заемат агностична позиция за симптомите, които са водеща индикация, в моята практика. Разбира се също видях симптоми, с които не бях запознат. Статията не претендира да бъде крайния източник за Carcinosin. Много материал, който е или от моя собствен опит, или част от общоизвестното разбиране за лекарството, не е представен тук. Аз се надявам евентуално, все пак, да побликувам дефинитивна работа за този нозод. Затова настоятелно моля за отзиви и лекувани случаи, за нещата, които не съм описал достатъчно задълбочено в това лекарство.

Картината на лекарството Carcinosin е трудна за обобщаване с отделни ключови симптоми. Тук няма малодушие както при Lycopodium, или страх от вселената, както в Arsenicum. Трудно е също да се направят някакви категорични твърдения за лекарството, защото противоположното на вече казаното за него, също може да бъде истина. Може би повече от всяко друго хомеопатично оръжие Carcinosin е лекарство на полярните противоположности. Имал съм често случаи на промяна в недоверието от страна на майката, и намаляване на колебанието, за това че давам на нейното меко по характер, интровертно дете, същото лекарство, което дадох на упоритото, хиперактивно, досадно дете, което блъска по стените. Все пак тези много аморфни и противоположни характери предполагат образа на Carcinosin.

Установено е, че епидемията от рак, която сега поразява индустриализирания свят е директно свързана с потискане на туберкулозата. Тази теза е трудно доказуема, без съмнение, но броят на наблюденията сочи решително в това направление. Най-напред – един от факторите, който сигнализира за възможната нужда от раковия нозод, е туберкулоза в семейната история. Carcinosin дели някои забележителни симптоми с Tuberculinum, за илюстрация – окосмяване по гръбнака, сини склери, генупекторална поза на сън и желание за пътуване. Наблюдавал съм също изпотяване на главата по време на сън достатъчно често, за да го добавя в реперториума.

Имал съм възможност да лекувам родителите на доста деца, на които е помогнал този нозод и съм откривал много често, че лекарството не е било показано при тези хора. От една страна се наблюдава много показателна история – най-често на майката, и по-малко опетнено минало, от друга страна. Често нито единия от родителите няма нужда от този нозод, дори да са показани при едно, или повече от техните деца. Като че ли броя на посочените болести в семейното дърво трябва да достигне до някаква „критична маса” преди раковия миазъм да експлоадира. Следователно детето ще бъде карцинозинов тип, докато родителите получават други лекарства. Важно е също и че рядко съм виждал случаи, където родителите се нуждаят от Carcinosin, а децата – не. Взети заедно, тези факти не предвещават добро за бъдещето на човечеството. Ние сме, и без това, доказателство за развързването на новия ездач на апокалипсиса на света, в това поколение. Виждали сме това отражение във внезапното нарастване на появата на рак за този период, но фактът че нозода се появява “ex nihilo”, в това поколение, показва че ние сме съзряли върха на този чудовищен миазматичен айсберг. Carcinosin е предопределен да бъде нозодът на това поколение сравнително по същия начин, по който Tuberculinum–bovine беше звезда по времето на Кент. Има също и сенки на Medorrhinum в този нозод. Ние виждаме хиперактивност при децата, нарастващо сексуално желание, подобряване от океана, генопектурална поза за сън, желание за сол, сладко и мазно, и безсъние.

Другите важни елементи в картината на Carcinosin идват от семейството на Natrum-muriaticum и Sepia. Ние виждаме придирчивостта и желанието за сол на Natrum- muriaticum, влошаването от утешение (противоположното също често присъства), чувствителност към морския въздух, желание за шоколад, и отвращението към мляко и мазно на двете лекарства. Виждаме любовта към танцуване на Sepia, както и активността в детството. Много лесно се обижда както и при двете лекарства. Казват че ракът е много добре маскиран и е така при този нозод. Често срещан симптом от картината, който е точен пример на, повтарям, Tuberculinum – bovine, както случая B.J.S. на края на тази статия, но който има един или два симптома, които не са точно подходящи. Както отбелязах тези типични симптоми и фамилната история, често водят към употребата на Carcinosin.

Понякога човек вижда случай, който изглежда има, например, симптомите на фосфорната група. После аспекта на Sepia, после тип Natrum-muriaticum - нареждане на симптомите. Познавайки това лекарства, човек вижда неговия аспект като обединяваща нишка, преминаваща през случая. Като пример е пациента C.D., чийто случай е разгледан по-надолу. Уитмънт нарича рака „The penalty for the unlived life” , а Вилхелм Райх споменава като край на резултата "Carcinomatous Shrinking Biopathy." Natrum-muriaticum и Sepia отразяват тази тенденция може би повече, отколкото всичко други лекарства и е показателно, че те биха били тясно свързани с този нозод. Туберкулиновата и гонорейната тенденция осигуряват базата, или може по-точно казано миазматичния чим, върху който отровните семена могат да покълнат в раковия миазъм. Това е поради причината, че Carcinosin има всички тези лекарства загатнати в неговата картина. Освен ако човек има ясно усещане за еснциалния процес, настъпващ в Carcinosin, иначе би се объркал, защото лекарството излиза като един тип, после друг, и отново различен. Раглеждам болестта сама по себе си. Ракът може да се проявява във всеки орган и като резултат да се разгърне като голямо разнообразие от симптоми. Все пак общото за всички видове рак е неограничения, хаотичен растеж, където безграничната генеративна енергия, която вдъхва живота на тялото и неговите клетки, е освободена от нормалния контрол и резултатът е хаотичния растеж и разнасяне на злокачествения и унищожителен тумор в засегнатите системи.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано05.11.06 21:50



Рудолф Щайнер навремето характеризира рака с наличието на две фази, на треска, топлина, или възпаление, и тази на туморна формация. Тази топлина, този интензитет, този огън, който едва се контролира, предполага нещо от есенцията на Carcinosin. Carcinosin е името, което дадохме на патологичната картина, която възниква, когато жизнената енергия, представена индивидуално с голям интензитет, е разстроена и се обръща срещу собствения организъм, унищожавайки го със своето безумно търсене на изблик и решение. Следователно карцинозиновото дете има повтаряща се и честа висока температура, често е хиперактивно и заспива трудно. Има много крайни хранителни предпочитания, които често с редуват с отвращения. Така че човек често чува „Аз обичах яйца, но сега ги мразя”. В Carcinosin, семейната история и личната история на родителите на пациента, тази интензивност е също представена като пристрастяване към алкохол, наркотици, цигари, и особено към кофеина и голямата чувствителност към храни. По същия начин се изявява като голяма страст и сексуална интензивност, започваща често в млада възраст, любов към танците и музиката и оживеност по време на буря. Наблюдавал съм също много ранно поникване на временните и постоянните зъби в редица случаи. Това разбира се трудно бих могъл да го включа в реперториума, тъй като, поради неговата природа, не е симптом който може да бъде лекуван. Но съм го виждал не веднъж. Тази хаотична енергия също понякога се изявява като редуване на симптомите от едната страна на тялото към дръгата. Виждал съм това при възпалено гърло, но това не е симптом, който да гарантирам от опит, въпреки че другите усилено го правят.

Как иначе да различим енергията на Carcinosin и интензивността от тази на Medorrhinum или Tuberculinum? При рака няма инфектираща или външна причина заставяща клетките да започнат техния деструктивен и неограничен растеж. Случващото се е просто напредващ, даже хаотично, вариант на растежния просцес на нормалните тъкани. В гонорейния и туберкулиновия миазъм има внасяне на чужд източник, който усилва, но също изопачава енергията. Жестокост и твърдост се изявяват навсякъде в тези лекарства, като резултат от тази извратена първопричина. Така детето Medorrhinum или Tuberculinum често е жестоко, или ограничиено и, макар чувствително към забележки и към другите, не е неестествено за някои деца Medorrhinum. Разцвета или зрялостта на всеки от тези типове не ги прави някой, на когото лесно бихте оставили децата или домашните си любимци за уикенда. Има мрак около енергията и на двата субекта, която напълно липсва при Carcinosin. Единствено категоричното твъдение, дадено от някой за него е това, че никога няма да прояви злонамерена жестокост. Два много важни факта имам предвид в картината на Carcinosin - че лекарството е описано като „съчувстващ” и „безпокои се за другите” - във второто издание на Синтетичния реперториум. Грижата и зачитането на другите е основно в тези случаи и, както виждаме, е източника на някои от неговите патологии. Така, дори твърдоглавото дете, чиято майка казва, че има ужасен характер и удря братята и сестрите си, влиза в лекарския кабинет, изглеждайки толкова сладко, но вие може твърдо да вярвате, че тя говори за някой, който седи точно пред вас. Това се вижда непосредствено при детето Carcinosin, както и при възрастния, непосредствено преди дълбоката патология. Има нещо привлекателно и магнетично в тяхната енергия. Светлина и топлина без тъмна сянка, както при другите два нозода.

В случаи на млади хора – „млади” наистина предполага един по-ранен стадий на патологията - тази енергия е осезаемо сексуална. Carcinosin попада между няколкото лекарства, по отношение на интензитета на тяхното либидото. Последната пациентка, когато я попитах колко често тя и нейния партньор имат сексуални интимности, ми каза:” Веднъж седмично, но намаля в сравнение с първата година след като се оженихме, когато беше три пъти седмично.” Среща се и история на промискуитет, но често само като няколко дългосрочни връзки, характеризиращи се със същия интензитет. Връзките на пациента Carcinosin със сексуалността са по-скоро емоционални, отколкото полови, повече изтънчени, отколкото груби, и по-малко емоционално усложнени, отколкото тези на Medorrhinum или Lachesis например. Сексуалният импулс е просто зряла проява на енергичната интензивност, с която пациентът живее от детството. Евентуално затова личното осъществяване на случаен секс не е това, което той или тя искат. По този начин промискуитетът е склонен да се развие към продължително обвързване, или да стане усложнен от кафе, наркотици или шоколад, за да успокои болката от разочарованието. Следователно, макар че се усеща сексуалната енергия на пациента Carcinosin, който стои отсреща на масата, това не е тази енергия, от която трябва да се пазим. Въпреки че енергията е убедителна, човек не трябва да се чувства сякаш пациента му прави предложение. Факт е, че тази дълбока сексуална нужда не е патологична и рядко се влошава след лечението.

Третият основен аспект в картината на Carcinosin е придирчивостта. Синтезисът дава Carcinosin като зловещо лекарство и аз съм съгласен с това. Това е много по-съществено, примерно, отколкото придирчивостта на Natrum-muriaticum пациента, който е подобен; и по-скоро е към реда, отколкото към мръсотията. Макар че последно се вижда, че връзката на Natrum- muriaticum с точността е по-рядко присъстваща. Въпреки че външно пациентът Carcinosin не е задължително по-педантичен от Natrum-muriaticum, това е част от неговия живот, която тенденция ние трябва да изследваме. Изглежда ми като резултат от ригидността, нуждата от контрол, която пречи на пациента да разбере, че седи върху светкавица, която е потенциално унищожителна ако не се въздържа стриктно. Това е същото усещане което поражда страх, когато болестта се появи, или това са корените на страха от рака. Пациентката К.А., чийто случай е цитиран тук, все усещала че ще умре млада. Дълбоко вътре пациента знае, че има патологична бомба с часовников механизъм, която тиктака вътре в него. Придирчивостта е опит да я контролира. Избирайки друг начин, придирчивостта е храбър опит да я задържи притисната до стената. Пациентката Carcinosin някак усеща, че ако може да задържи обкръжението си префектно, или фигурата си перфектна, ще може да живее вечно. Случаят на К.А. илюстритра нещо основно за лекарството в тази връзка.Тя винаги изпълнява добросъвестно собствения си здравословен хранителен режим и е пристрастена към всички продукти, които продава. Изглежда доста по-млада за възрастта си, но планира козметична операция на лицето на 45 годишна възраст. Ужасява се от остаряването. Грижи се педантично за тялото си, най-малкото за външността и обкръжението си. Когато била изнасилена преди няколко години, тя не казала на сина си (тя е самотна майка), защото не искала да го безпокои. Друга пациентка дойде с херпес като основно оплакване. Тя имаше други симптоми като запек, безсъние, но херпесът който в нейния случай беше в по-скоро слаба форма, я хвърля в ужас. „Чувствам се болна. Защо това се случва на мен? Не съм родена за такова приключение.” Чувстваше се мръсна и ставаше свръхвъзбудена когато се появи дори малко поражение. Тя беше такъв човек, който „обича нещата да са заковани”. Смъртността е голяма тема тук, и безпокойството относно появата на херпетичните лезии е само декларация за появата на някакъв образна смъртта. Наистина в основата си целия страх, когато се проучи цялостно, е само страх от смъртта. Все пак не всички лекарства имат страх от смърт, страха на някои лекарства е от определени неща, докато другите изпитват друг ужас. Arsenicum е едно от лекарствата, които имат темата страх от смъртта. Carcinosin е подобно. Не бих го вкюлчил в реперториума за този симптом, и действително, никога не съм го виждал открито проявен в пациената Carcinosin. Обаче същите известия за смърт, които в пациента Arsenicum водят към сковаващ страх и несигурност, в Carcinosin се проявяват като БЕЗПОКЙСТВО и ОЧАКВАНЕ. Обобщено, пациентката Carcinosin силно се надява, че с планиране и организация, и може би само вършейки всичко прецизно, тя нама да умре.

Разликата между придирчивостта на Arsenicum и неврозата на Carcinosin се най-добре се илюстрира от следното: две момичета заминават на екскурзия, разтревожаната майка стои от едната страна на колата, нареждайки плачливо на сбогуване на своите „малки момиченца”. Arsenicum би казал: „Скъпа, карай внимателно, чух ужасни неща за шофирането по пътищата на Охайо. Задължително слагай предпазния колан и не сядай по тоалтните седалки, и разбира се, не говори с непознати. О, косата ти се нуждае от грижи, пътя ти се е изкривил. Задължително ми обаждай се всяка вечер. Да, може да ми се обадиш и в 1.00, аз както винаги не спя по това време”. Майката Carcinosin подшушва на дъщеря си: Скъпа, грижи се за себе си и задължително носи чисто бельо. Какво ще стане, ако има катастрофа и те откарат в болницата с мръсно бельо?”

Малко карикатурно, но не е съвсем. Виждал съм го споменато в някакво издание, така че може би придирчивостта на Carcinosin не е първична, а е от желанието да се хареса. Това е най-характерно не само от моя опит, и точно там се отличават Carcinosin от Staphisagria, която не е придирчива. Въпреки това го има желанието да се хареса, и понеже това лекарство е много чувствително на забележки и съчувстващо, пациента Carcinosin е много умел в проспособяването на неговия или нейния живот към очакванията на околните. Случаят К.А отразява това съвършено. В допълнението отдолу тя казва: „Прикритията ми ги няма, не мога да се преструвам повече, аз винаги премислям нещата и ги изпълнявам както трябва, така че да не се налага да се страхувам.
В последна сметка придирчивостта ни води към същността на контрола, сърцевината в патогенезата на Carcinosin. Фобстър превежда за пример история на уплаха и продължително нещастие, като признак, който предполага Carcinosin. Те са наистина често присъстващи: патологията на Carcinosin възниква когато необятната, центростремителна жизнена енергия, голямата чувствителност и отношението към другите, са стеснени, ограничени и травматизирани от студените и брутални случки в живота. Често слушам за събития като продължителна сексуална злоупотрба и ужас, които са критерии за доверчивост. Това са основните събития, настъпващи в патогенезата на Carcinosin, и ако някой ги проумее, ще намери лекарството, което е скрито за други. Истина е, че е трудно да се определи Carcinosin - като цвета на хамелеон. Това е защото в зависимост от това коя част от характеристиките присъства в голяма степен, лекарството може да имитира Natrum-muriaticum или Medorrhinum, или Staphisagria, или Phosphorus, или Sepia, или Tuberculinum, или Calcarea-carbonica, или някои други (Pulsatilla също).Така жената, с голяма сексуална енергия, много общителна, съчувстваща и проницателна, може да прилича на Phosphorus и да дели с него хранителните предпочитания. С изключение може би на само една подробност, колко много тя обича да пие чай, и никога не пие студена вода. Или взискателна, патологично отговорна жена, която обича шоколад и сол, но сексът не я интересува, и не е много отзивчива на утешение, може би да предполага Natrum-muriaticum, докато не се разбере, че обича да седи в колата си на слънце, със свален прозорец, и обича меките, лигави тлъстини на месото. Контролът от строги, почти садистични родители, или партньор, е форма на нещастие, често срещано в тези случаи. Случаят К.А. обсъден по-долу е пример за това. Тя описва себе си като отгледана от „майка нацист”, която не толерира нищо различно от съвършеното. Първият и съпруг бил евангелист (той не си падал по жените и бил навлязъл в порнографията), който бил дори повече задушаващ. Не можел да слуша хората да дъвчат ли да дишат, така че се налагало да храни децата преди той да се върне вкъщи. Той не докосвал никога жена, така че техния „сексуален живот” се ограничавал с фелацио, докато той пушел, седейки на стола. Въпреки това, не би трябвало да се усети, че Carcinosin е противопоказан, ако няма история на жестоко третиране. Нормалните травми в живота често са достатъчно мъчителни. Дори в лицето на необичайно страдание пациента Carcinosin не изглежда да се противопоставя. В това е сходството със Staphisagria. Дори като дете пациента Carcinosin е крайно чувствителен на укори. Трудно е да се направи разликата между двете лекарства. Разликата, струва ми се, е че Staphisagria се съпротивлява на конфронтацията, защото организма и е твърде чувствителен за да понася гнева на другите, и прави всичко така, че да избегне ситуации, в които това може да се случи. Детето Staphisagria няма да покаже кипящата енергия на детето Carcinosin, към избухването на която той или тя е понякога склонен. Carcinosin, за разлика, би останал със съпруга си алкохолик, не съвсем без да се възмущава, но от чувство за отговорност. Това е заради това, че ако тя някак успее да запази семейното огнище, това ще помогне за отблъскването на чувството за страх от смъртта и безпорядъка. Трябва да се върнем към безпокойството за другите и способността за съчувствие на пациентите Carcinosin. Типичния пациент Carcinosin ще опише себе си като подобен на Phosphorus, ще седи на ръба на стола и ще се наклони за да бъде по-близо, и ще бъде много развълнуван от другите хора. Да се направи разлика е много трудно, защото това лекарство показва цялата чувствителност на Phosphorus, усеща емоциите на другите, и също е склонен към видения и психични феномени. Ако може да се направи разлика, това е, че този пациент е „по-твърд” или и неаморфен, отколкото пациента Phosphorus. Един лекар на конференцията на Хектел изрази това много добре: „Phosphorus”, каза той, „е като хамелеон, и няма кожа, така да се каже, няма граници.” Но не винаги е много лесно да се направи разлика. По-обичайно, обаче, е безпокойството за другите и желанието да помогне, без да загуби границата между себе си и другите”. В този случай вината е често част от цялото, отново наследено от това, че пациента се чувства някак отговорен и задължен да се грижи и да пази всички околни от смъртта. Една пациентка беше много трогателна: „Моето второ име е вина”, каза тя. Това е може би добро място да разширя моята бърза референция с факта, че почти всичко казано за С., дори понякога грешно, друг път ще бъде вярно. Аз само съпоставям енергичното, отзививо, интензивно дете Carcinosin с по-чувствителното и сдържано дете Staphisagria. Истина е, че това е по-широко разпространената изява на детето Carcinosin. Истина е също, че понякога се вижда точно противоположното. Детето Carcinosin може да бъде тихо, срамежливо, потиснато и патологично чувствително точно като Staphisagria на същата възраст. Дори в него можем да открием ключовите: хранителни предпочитания, запек, безсъние и треска, показваща скритата под спокйна външност интензивна енергия. Смятам такива деца като пример, където развитието на патологията е порастнало толкова, че имплозията или интровертността на енергията, която се среща доста по-късно в по-специфичен вид, е факт от ранна възраст.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано05.11.06 21:51



Казано общо, фазата на потискане и рухване се вижда доста по-късно, макар че не задължително в старческа възрааст. В снемането на случая ще се забележи, че пациента някога е бил отзивчив, енергичен, сексуално витален. Понякога, особено в случаите на сексуална злоупотреба, не това е случая; ще има безразличие към секса. Не мога да повярвам че съм виждал истинско отвращение към секса в пациент Carcinosin. Дори ако жената не е наистина фригидна и нейната липса на сексуален отговор е ситуационна, те понякога ще споменат за кратка интерлюдия между лоши бракове или отделна връзка, където тяхната сексуалност проличава. Типичните разкази за детството също присъстват. Сега тя е крайно потисната, до точката на опит за самоубийство. Вината се е превърнала в дълбоко чувство за поражение. В тези индивиди историята на болка и злоупотреба в миналото са много очевидни. Понякога е изненадващо. Ще има история на родители – алкохолици и сексуална злоупотреба. Друг пациент, дете на дисфункционални алкохолици и жена, която се бори със себе си, и със своята пристрастеност към алкохол и цигари, с явно чувство за безполезност, страдала от пристъпи на депресия в миналото. Удря се с ръце по главата когато казва: „Като дете не можах да се науча как да се грижа за себе си.”

Как да търсим Carcinosin
Въпреки това, което прочетохте тук, трябва да положите усилия да откриете случаи на Carcinosin в своята практика, поне в началото. Сега мога да ги разпознавам толкова лесно, колкото Natrum-muriaticum или Sulphur,или Ignatia, или който и да е от полихрестите, но това не е задължително. Основния трудност е, че при реперторизацията на случая няма да ви излезе Carcinosin, ако ползвате реперториума на Кент. Аз винаги ползвам Синтезиса в началото и реперториума на Кунцли фон Фимелберг за подробностите. Синтезиса съдържа същината на обширните знания на Пиер Шмид и той убедително използва Carcinosin доста повече, защото има допълнения за Carcinosin в този реперториум с надпис „7”, по които да се познава като техен източник. Даже и това няма да осигури достатъчно пълна картина на лекарството, за да излезе при реперторизиране. По-скоро трябва да знаете неговите скрити места и да ги познавате по белезите им. Първото, което трябва да ви накара да мислите за това лекарство е случай, който изглежда точно като Natrum-muriaticum, с изключение на това, че пациентката ще ви каже колко обича да седи на слънце, или колко много обича сочната мазнина от свинска пържола, или вие разберете че обича да я утешават. Същото може да се каже за Pulsatilla, Sepia, Phosphorus, Lycopodium, Medorrhinum, Calcarea, и много други лекарства, но открих, че главното в случаи на Carcinosin са или леко ексцентричен Natrum-muriaticum, или Sepia, или Medorrhinum с малко изкривяване: малко по-нежен и без острота, а може би с нежелание за сол, вместо желание, и не се подобрява нощем. Natrum-muriaticum има същото силно родство с раковия миазъм, както Mercurius със сифилитичния и Thuja със сикотичния. Най-малкото това са мои наблюдения. Ако се съмнявате че нещо става, обърнете внимание на семейната история. Търсете рак, диабет, алкохолизъм, пристрастяване към наркотици, лудост. Понякога ще откриете туберкулоза в историята. Фобстър казва, че злокачествената анемия е също указваща, но това не съм го срещал в историята на никой пациент. Може да е нещо, за което наследниците не знаят. Това не е явен белег като рак или инфаркт. Скоро имах подозрения, че тежката астма и треска в родословието са показателни, но не съм съвсем сигурен в това, за да го твърдя. Отхвърлям го, така че другите могат да обсъждат тази възможност и да я представят на колегите си. Фобстър казва, че миналото на майката е от по-голяма важност. Това е правилно по мои наблюдения, което не значи, че това на бащата е маловажно. Не е задължително всичките четири баби и дядовци да са умрели от рак. Ако случая е такъв, трябва да съм съвсем сигурен че някое друго лекарство е показано, преди да го дам. Трябва да търсите обаче случаите на Carcinosin, когато половината родственици имат указващо за това минало.

Понякога има малко увредени родственици, но всичките пет братя и сестри на пациента са алкохолици. Това не бива да се взема толкова конкретно. Въпреки това ще използвате рядко Carcinosin, когато няма наследствени дадености. Но понякога няма. В черновата на тази статия написах, че съм го правил само веднъж. При разглеждането на тези случай, разбрах, че съм сгрешил – използвал съм лекарството няколко пъти, не често, но повече от веднъж, само по този симптом. Това не е изненада. Кой използва Medorrhinum само при ясен случай на гонорейна инфекция в семейната история? После, проучете личната история на пациента. Запек и безсъние от детството са силно показателни, както и често, или високи температури като дете. Мой пациент е имал като дете висока температура, регистирана в болницата „Провиденс” като 108 градуса по Фаренхайт. Друго дете ще тича наоколо и ще играе при 106 градуса. Тази температура често е придружена с болки в ушите или сливиците. Високата температура в детството е също силна индикация. Фобстър дава като показателна история на пневмония или коклюш. Аз съм ги виждал, но не толкова често. Дори рядко, в моята практика, има лица, които са карали детски болести повече от веднъж. Фобстър дава тази индикация. Той пише също, че Carcinosin е показан, когато има много силна реакция след ваксинация. Споменавам това в интерес описанието да е цялостно, но не бих могъл да го подкрепя от моя собствен опит. Децата Carcinosin са по типичен начин много енергични. Безсънието и възбудата са само показатели за това.

Така че има симптоми, свързани със самото лекарство. Carcinosin, както вече обсъдихме, е предимно измежду придирчивите лекарства. Обича да танцува и пътува, повлиява се по един или друг начин от океана. Казват, че Carcinosin се ободрява по време на бури. За да съм честен, като идващ от западен Орегон, не мога да потвърдя това. Да задавам такъв въпрос там, където живея, е все едно да питам ескимосите дали се страхуват от слонове. Carcinosin е силно повлиян от музиката. Склонни са да харесват класическа музика, въпреки че някои ще харесат рок. Забелязал съм отвращение към джаз в няколко пациенти. Това изглежда истинско отвращение към този вид музика. Моята теория, и това е само свободно размишление, порицано от нашите знаменити основатели, е че синкопирането засяга тяхното чувство за ред и приличие. При малките деца ще откриете потене на главата по време на сън. Това е много важна рубрика при лекуването на деца. Кунцли слага черна точка в неговия Реперториум, знак че към този симптом има голямо преразположение, от неговия опит. Той дава следващите лекарства за потене на главата по време на сън: Bry., Calc., Calc.-p, Cham. Cic., Lyc., Merc., Podo., Sanic., Sep., Sil. Към този списък аз прибавям от моя собствен опит Tub., и Carcinosin. Често само този симптом, в комбинация с генупекторална поза за сън, която също я има в Carcinosin, решава случая. Този симптом е слабо показателен при децата, тъй като това е нормално през първата година от техния живот. В Реперториума следните лекарства в тази рубрика: Calc.-p, Carcinosin, Con, Euphorbium, Lyc., Med., Phos., Sep., Tub. Открих тези симптоми за да подсиля общите от по-висока степен: те са пълномощници на нещо много дълбоко в живота на детето. Така, при малките деца, тези симптоми трябва да са показани в патогенезиса на симилимума. За пример, когато присъстват заедно генупектуралната поза и потенето на главата по време на сън, веднага се стеснява списъка до пет лекарства от цялата ММ. Някой, който лекува деца и се чуди как да подбере лекарство без наличието на симптоми, ще оцени стойността на тези индикации. Трябва да се отбележи, че Carcinosin спи също протегнат, с разперени ръце и крака. Това също не е необикновено при малки деца, но го споменавам, за да не разубедя някой да използва Carcinosin. Често се откриват сини склери, иначе присъщи на Tuberculinum, и кожа с цвят на мляко с кафе. Бенките, споменати като индикативни за Carcinosin са от специален вид. Те са кръгли, тъмнокафяви петна. Carcinosin, като Medorrhinum се предполага при окосмяване по гръбнака и врата, и от ненормално окосмяване по краката и ръцете, особено при деца и жени. Много автори съобщават Carcinosin като влошаващ се от топло. Аз съм виждал това, но съм виждал и обратното може би даже по-често. Ако има история на продължително страдание, мислете за Carcinosin. Нямам предвид разбито сърце или разочароваща среща. Случаят К.А., разгледан в тази статия в неговата цялост, е образ на това, което наричам продължително страдание. Фобстър дава силния страх като възможна отключваща причина. Нямам прична да се съмнявам в него, но не мога да докажа достоверността от моя личен опит. Извънредно ограничаващи и потискащи родители, или партньор, посочват това лекарство също. Когато историята е на родителите, можем да допуснем, че би могл това да е причина. Когато, от друга страна се вижда че има поредица от съпрузи, това е по-скоро патологичен симптом. С други думи само Carcinosin, или може би Staphisagria, биха могли, като възрастни, да понесат злоупотреба като К.А. от съпруга си. Джордж Витулкас ни дава като ключов симптом „пареща болка във възходящия колон”. Виждал съм това само веднъж. Подозирам, че това е като ключовия симптом на Thuja "nose runs at stool," показателно, но рядко, поне в моята практика. С едно прочитане на статията е възможно рапознаването на този втори симптом, след като бях запознат с неговия случай Thuja, но не съм го виждал повторно. Хранителните предпочитания са много важни водещи симптоми за това лекарство. Фобстър казва, че желанието или отвращението към които и да е от тези храни са показателни за Carcinosin: животинска мазнина, сладко, сол, плодове, мляко и яйца. Моят личен опит също го потвърждава. Мога да добавя само частни симтоми от типа Carcinosin, като редуването, често на периоди от няколко години, на желание и отвращение към няколко, или повече от изброените храни. При лекарството има голяма склонност към харесване или нехаресване, и действително трябва да се обмисли това лекарство, на базата на предпочитанията. Такова желание за животинска мазнина и сол, и неутрално отношение към другите храни, би довело еднопосочно до Carcinosin. Често има също чувствителност или алергични реакции към някои от тези храни.

Запазвам си мнението, че най-важното хранително предпочитание, последно, е шоколадът. Шмид го определя като помощен белег. Струва ми се, че подценява случая: смятам, че би трябвало да е несъмнено черен шоколад. Въпреки всичко, понякога ще видите влошаване от шоколад, мисля че дори съм виждал отвращение в някои случаи. Лекарството също има желание за лук и чесън. То има силна връзка с кофеина, следователно отново, това е лекарство за зависимости, така че това би могло да се очаква. Наблюдавам обаче, че това е също особена чувствителност към кафето. В един от случаите, описан в тази статия, след очевидно подобрение пациентката пила кафе за да остане будна по време на трансконинентална обиколка. Забелязала, че симптомите в матката се върнали преди да е изпила и половината чаша. За щастие се сетила да изхвърли останалото и болките не продължили дълго. Когато тази статия беше в основата си завършена, аз проучих записките от симпозиума за Carcinosin в Хектел, Белгия. Някои от практикуващите посочват желанието за супа от първостепенно значение за Carcinosin, и на второ място желание за шоколад. Не знаех това, но всички автори дават достатъчно данни за пълното разбиране на лекарството. Ето защо това би трябвало да се приеме като авторитетно и аз също бих положил усилия да се осведомя за отношението към супи, в очакваните случаи на Carcinosin. Следващият случай е на жена „псевдо-Staphisagria”. Предписанието би могло лесно да бъде сгрешено, ако не знаех какво да търся.

Нейните главни оплаквания бяха изтощение (3), менструални крампи (2). Тя имаше крампи също по време на овулация. Пациентката М.Е. е уплашена от гняв (2) и НИКОГА не изразява гнева към съпруга си. Тя била малтретирана от малка. Разказа, че на 2-3 годишна възраст опадала цялата и коса. Диагнозата била „стрес”. Сега тя смята, че косата и е опадала, защото тогава не е могла да изкрещи поради страх от нейния баща-алкохолик, който по-късно изоставил майка и, и умрял от метастази на рак в черния дроб. Вторият и баща еякулирал в устата и, биел я, и я заплашвал с жестока разправа, ако сподели с някого. По-късно, на 11, чичо и я опипвал, а след няколко години братовчед и я изнасилил. Следва поредица от неуспешни бракове, и двата с чернокожи.

Защо отбелязвам това? Без предубеждения, моите наблюдения, че в Съединените Щати, където решението за влизане в междурасови връзки не е важно за хомеопатите, решенителността на част от белите жени да избират само чернокожи за сексуални партньори, е забележително. Това предполага възникването на подобни на Staphisagria, в този случай на Carcinosin, тенденции. Преди читателите, които не познават автора на това, да изкрещят „Расизъм!”, определено би трябвало да се знае, че самия той е черен, още повече че е женен за бяла жена, и случайно не е нито Staphisagria, нито Carcinosin.

Първият и съпруг бил непоправим прелюбодеец, деветнадесет години по-възрастен от нея. Даже се връщал в къщи с жени и се съвокуплявал с тях, докато жена му плачела в съседната стая. Вторият съпруг бил алкохолик, който я биел, и с който имала сексуални общения 2 или 3 пъти дневно през уикендите, но само извън задължението, така че слабо я интересувало.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано05.11.06 21:52



Защо не и дадох Staphisagria? Това би могло да е логичния избор. Тя имаше всички хранителни предпочитания на Natrum-muriaticum все пак: шоколад (2) особено по време на мензис (2), сол (1), чесън (1), също така обичаше океана (2) и беше взискателна по отношение на времето (1), клаустрофобия (1). Може да е била Natrum-muriaticum, но не се влошаваше от слънцето и не се влошаваше от утешаване (2). Това отхвърля Natrum-muriaticum. Забелязах че тя не харесва джаз (2), обича лук (2), и се влошава от кафе (2). Имаше също показателна история: баща и е бил алкохолик и умира от рак, нямаше данни за неговите родители, при майка и няма нищо значимо, но баба и по майчина линия имала DM и астма, умряла от CVA. Бащата на майка и бил тежък алкохолик и умрял от церебрален кръвоизлив на 40 години. Подреждайки парчетата от пъзела, Carcinosin беше по-добрия избор от Natrum-muriaticum или Staphisagria.

Случай на С.С. , 11 месеца, 23 ноември 82, мъжки пол
19 декември 83: Мисля че е първият ми случай на Carcinosin. Имах възможност да проследя развитието през следващите 10 години. Това беше една от необикновените и най-удовлетворителни години от практиката ми, да гледам това дете, освободено от живот, изпълнен с безнадежни страдания, болести и почти сигурна ранна смърт, и възстановено до искрящо здраве. Детето имаше наистина плашещ вид, никога преди не бях виждал дете да изглежда толкова болно. Никой от по-предпазливите, и сигурно от страх да не си загуби разрешителното, не искаше да го прегледа. Беше очевидно, че ще умре в ръцете ми. Въпреки това аз се заех: Главно оплакване – епилептични пристъпи (3) с начало по време не поникване на зъбите в 4-ти месец – 1-ви зъб, диагностициран като припадък от невролог. Бил е на Phenobarbital, след това Gemonil, 200 mg/дневно. Променил е поведението си около времето на пристъпите, били са много силни. Сега, особено след Gemonil е прилепчив, пищящ. Няма здравословни проблеми преди атаката. Майката се е опитвала да спре лекарствата преди няколко месеца – не е могла. Пристъп: потрепване/спазъм/ в лявата ръка, после левия крак, след това и двете ствават отпуснати. Нужна е седмица преди функциите да се възстановят. Плаши се от хора (2). Поти се много по главата по време на сън (лицето) (1), по-добре е след добавка на цинк. Лесно се стряска (2), окосмяване по гръбнака (2), не се храни, но е пълничко дете (2), непрекъснати възпаления на ушите, настинки, пневмонии, висока температура до 104 ‘F(3), двадесет пъти за последните шест месеца. Държи се сякаш гениталите са чувствителни. Влошава се когато майка му яде сирене, мляко – червенина по бузите (1), спи лошо (2) в последните 2 месеца от пристъпите на конгестия. Тревожни конгестии (3) - никога не съм виждал дете да диша по този начин. Сини склери, открих месец по-късно, че С.С. има зъби от 4.5 – 5 месец. История на бащата: бивш хероинозависим, и двамата му родители имат DM. Майка: здрава; нейната майка умира на 47 от рак на черния дроб, а баба и – в средата на 50те от рак на гърдата, дядо и - от сърце. Нейния баща имал туберкулома, хирургически отстранена. Последвало умствено разстройство, което се нуждаело от шокова терапия. Бабата и дядото на бащата са имали добро здраве. Оценка: жизнената сила оценена на 4-5; потене на главата, пълен, конвулсии при никнене на зъби. План: Calcarea-carbonica 200C t.i.d. до влошаване, после намаляване на Gemonil постепенно. 21 декември 83: няма промени, Calcarea-c не е точното лекарство. Семейна история на рак, диабет, туберкулозна диатеза, умствени смущения. План: Carcinosin 200C, t.i.d. до влошаване, после спиране на Gemonil.

3 януари 84: С.С. е имал реакция преди 4 дни. Не са ме потърсили и майката продължила да дава Carcinosin. Сега кашля (2), повръща (2), има неврологична активност от ляво, около устата. Оценка: лечебна криза. План: Gemonil 200 mg/дневно, then 175 mg/дневно.

4 януари 84: кашля (2), майката мисли че има пневмония

5 януари 84: имал тепература предната вечер, над 102’F, мерена под мишницата. Кашлица без повръщане предната вечер. Конгестията по-добре в последните няколко дни. Няма неврологична активност. Температура от 8-9 вечерта до 3-4 сутринта (2). Повръщането се влошава в 5 сутринта.

Оценка: все още влошаване.

План: Чакаме. Gemonil 175, след това 150 mg/дневно.

8 януари 84: Температурата в последните дни започва следобед, 104’ F ректална. Вдига се след обед, през януари.

6, 7, не днес. Кашлицата е същата.

План: Gemonil 150, след това 125 mg/дневно.

11 януари 84: Много по-добре. От началото на влошаването за пръв път се е усмихвал, играл, целувал майка си, заспал сам и т.н. Температурата е 104’F вечер в последните дни. Повишава се след периода на лошата кашлица; има червенина по бузите – стар симптом, откъдето започнал Gemonil.

Оценка: действаме по плана.

План: Gemonil 100 mg/дневно.

22 януари 84: вчера е бил последния ден на алопатична медицина. В последните наколко дни С.С. е имал леко потрепване и малко дезориентация, когато е повръщал, един пристъп, почти винаги в 6 следобед, понякога също и сутрин.

26 януари 84: Не е имал никаква неврологична активност в последните 3 дни. Играе по цял ден. Щастлив както преди. Имал е конвулсии, когато Gemonil е намален до 150 mg/дневно.

Оценка: това е точното лекарство.

План: Чакаме.

28 февруари 84: Оток на лицето, гърдите, обрив под памперса. Неспокоен сън (1), буди се на всеки 1-2 часа. Мека кашлица/хрема за 1 седмица, става лаеща. Не се зачервяват бузите от мляко и сирене, няма чувствителност на гениталиите. Повишен апетит (3). Мои наблюдения: разликата е като между деня и нощта. Няма конгестия, детето е щастливо, общува лесно с мен. Няма конвулсии или други проблеми.

Оценка: не бих се молил за по-добър резултат, абсолютно оздравителен отговор.

План: Чакаме.

18 май 84: Лявата страна на лицето се е парализирала, после е посинял днес. Майката е пила кафе отвреме на време през последните две седмици. Последната доза е преди 1 – 1.5 седмица. Паднал е лошо вчера и си е ударил главата. Сега не може да стои (2). Текат му лиги (2) заради никненето на зъбки, диария (2). Не се поти по главата. Заспива в генупекторална поза, после се обръща.

Оценка: релапс в резултат на падането.

План: Arnica 1M

19 май 84: Няма промяна след Arnica. Майката е пила кафе на 14 май, след което С.С. се изходил. Майката е ползвала маска за лице на основата на мента за 1 месец. За пръв път е пила кафе преди 1 месец : „Той е добре, това няма да му навреди”. Преди две седмици е забелязала, че когато са му направили забележка, се е разстроил (2), спрял да диша (2), станал морав (2).

План: Постъпих глупаво като не разпитах подробно. Положението е такова, че лекарството е било антодотирано от кафе и/или от маската за лице.

План: Carcinosin 200C

20 май 84: Не бях в града. Майаката е позвънила и говорила с Рей Ууд, с когото деля пактиката си понякога. Била е истерична, С.С е имал много пристъпи. Рей е искал да го хоспитализира, но аз бях решително против. До 3 следобед пристъпите стихват.

Оценка: релапс.

План: Carcinosin 200C.

21 май 84: няколко малки пристъпи следващия ден, нормализира се за седмица.

11 юли 84: Преди три седмици е претърпял автомобилна злополука, получил е Arnica за този период, която е помогнала на натъртванията и т.н. Майка му го отбила неочаквано, била е в болница за 3 дни без него. Безпокойство нощем (2), плаче (2), крещи (2), заспива в 9 вечерта, после се събужда в 12 пищейки. Обрив около устата (2), конгестия (2) последните 2 седмици, хрипти доловимо (1), кашля нощем (1), страх от падане (2), намалял апетит (2), по-раздразнителен (1). Не е плакал през времето когато майка му е била в болница. Когато се прибрала, той искал да го кърми и пищял (2) около час неутешимо. Гневно избухване (2) на всеки два дни. Лош обрив под пелените (2). Майката смята, че лявата страна е някак неврологично активна. Проявява много гняв (2).

Оценка: като че лекарството трябва да се повтори, но поради тежестта на случая ще изчакаме.

14 юли 84: Температура 104,6 ректална, от вчера. Този ден много лошо гневно избухване. Влошава се в 2.30 – 3 след обед. Скърца със зъби след катастрофата (2). По-жаден (1). Неспокоен сън (1). Вика по време на сън (1). „Трепери” когато иска нещо. Не изглежда болен.

Оценка: може би ясния факт, че има остро заболяване заедно с това което се е случило, предполага ново предписание.

План: Ignatia 1M заради внезапното отбиване, подстро състояние, взета на 19 юли

20 юли 84: кихал веднага след вземане на лекарството. Повръщал. Спал тази нощ, събудил се както си е бил. Много по-добре, няма гневни избухвания.

Оценка: Ignatia беше точното лекарство.

План: Чакаме.

Давал съм лекарства за основните оплаквания няколко години, но той не е имал тежки пристъпи за 8 години. Последното конституционално предписание беше Carcinosin 50М на 21 март 87, когато имаше някакви неврологични симптоми. Сега той се оплаква за неща от рода на спортна походка.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано05.11.06 21:52



Случай на К.А. 10 март 48, жена

14 май 92: Впечатлението, което създава пациентката е на юпи, което много спортува и се грижи добросъвестно за външния си вид, и което би направило всичко, за да не остарее. Кара стилно BMW, с нейното име на мястото на номера. Има някаква квинтесенция от Carcinosin при нея, може би е безмълвния огън в нейните очи, прозиращ зад воала от болка и разочарование. В някои случаи знам лекарството без да питам, задавам въпроси само за потвърждение на моята интуиция и осигурявам основа за следващите. Но това все пак е случай на рак. Решението не беше мое. Веднага щом я попитах „Какъв е проблема?” всичко излезе наяве. Трябваше да спомена нещо за това как стигнах до този случай, което говори много за пациента и лекарството. Тя има магазин за здравословна храна в малко градче, което посещавам пеиодично заради пациентите си. Няколко от моите пациенти са ми говорили за нея и обратно. Чух слуха, че е мислела да ме посети този месец, но не е могла по някаква причина, а другия месец по друга прична. Под предлог, че е заради мои приятели или пациенти, реших да помогна по-нататък. Влязох в магазина уж да купувам оризови пръчки и подметнах кой съм. Тя веднага изля историята на живота си пред мен и ми каза, че е решително против традиционната медицина, и възнамерява да ме посети както го е предвидила, но може би няма да е този месец, а следващия. Обясних и, че това е заболяване, което завършва винаги по един и същи начин, освен ако не направим нещо, и то бързо. Когато стигнах на две пресечки от моя кабинет, тя ми позвъни, искаше да ме види същия ден. Carcinosin отбягва смъртта с планиране на всичко и голяма активност. Тази стратегия започнала да не работи при нея, но тя не би приела смъртта като крайна мярка. Затова просто си заравя главата в пясъка.

Основно оплакване – рак на гърдата. Преди шест месеца отслабнала много, открила твърда, подвижна, безболезнена, подобна на на лешник бучка в лявата гърда. Диагнозата от биопсията била злокачествен тумор. След биопсията тежест (1), теглене (1) дълбоко в гърдата и болки в лявата аксила (1). Мигрени (3) със слепота (3) и повръщане (3) от 16 годишна възраст когато се е омъжила, на всеки три месеца, било е на всеки шест седмици. Спира ги с Cafergot, който и действа омайващо (3), става и студено (2). Депресии (3) от време на време, през целия и живот. Правила е няколко опита за самоубийство през последните няколко години. Безумие (2) през цялото време. Ниска енергия (2). Предчувства че ще умре млада (2). Пие твърде много алкохол (2), 2-3 напитки дневно.

Разказах подробно нейната история тук, защото е много показателна за лексртвото и включва много елементи, които да се търсят в историята на Carcinosin. „Отгледана съм от майка-нацист. Те беше перфеционалист (23), който дава само един шанс да се откажеш”. Когато го направила, майка и я хванала за косата и я влачила по стълбите. Като резултат „Аз прекарах целия си живот в опити да бъда съвършена” (3). Обожава (3) майка си и се бои (3) от нея. Баща и бил мекушав мъж, който майка и напуснала, когато тя била на 13. На 11 била изнасилена от роднина. След като разбрала за това, майка и я влачила по стълбите казвайки: „Има два вида мръсотия, едната от която можеш да се очистиш, и друга – от която не можеш.” От този момент тя се усамотила, прекарвайки времето си съвсем сама, или с коня си, и станала „трън в очите” по време на тийнейджърските години. Спала с момче на 14 и се омъжила за него на 16, мъж „като Джими Суогарт”. Веднъж е религиозен фанатик, друг път фанатизма му е към порнографията. Въпреки всичко тя се посветила на това да бъде съвършена майка. Станала строга и тесногръда, както подхожда на съпруга на фундаменталист-християнин. Когато разбрала, че и е изневерил, го напуснала. Сексът бил задължение с този мъж, не е имало емоции или чувства. Омъжила се за него, защото бил първия мъж с когото е спала, и чувствала че и принадлежи. Той и крещял непрекъснато и по този начин я контролирал. Не можел да слуша как хората се хранят или дишат, затова тя хранела децата преди той да се върне, за да не ги чува как ядат. Скоро след като напуснала мъжа си, тя „се завърнала” – 16 годишна в 34 годишно тяло. Имала е няколко сериозни връзки, както и много за по една нощ. Правили са и хистеректомия по това време, и няколко аборта, защото тя не знаела нищо за предпазване от бременност. Имала е също няколко съмнителни показания от цитонамазка и била посъветвана да се оперира, и тя го направила безпрекословно. Изглежда е имала перитонит, с висока температура (3), повръщала жлъчка. Още операции, колапс на червата. Никакво лечение не помогнало. Накрая нейния лекар и казал „Ти умираш и аз не знам защо.” Тя се събудила, осъзнавайки тежестта на ситуацията, напуснала болницата и изведнъж се съвзела. След това станала „държанка” на могъщ и властен адвокат, който по късно бил убит в ужасна пътна катастрофа. Имала пет годишна връзка, току-що приключила, с алкохолик/работохолик. Дребен човек, тип Наполеон, който често я карал да прави секс с приятелите му, и който й се хвалел с любовниците си. Никога не я докосвал. „Сексът” се заключавал във фелацио, докогато той седи в стола и пуши. Тя е спала с може би 50 мъже през живота си, но никога не е получавала оргазъм (2), освен чрез мастурбация. Изключение бил един млад артист, който скимтял и викал по време на секс, но бил много внимателен с нея, с кого тя живяла за кратко. Напуснал я, защото искал деца и по-млада жена. В това време точно тя изпаднала в ситуация на проститутка. Имала приятел с голям проект за дъждовните гори. К. А. се съгласила да спи с богат човек, който в замяна щял да направи дарение за каузата на нейния приятел. Оказало се повече от това, за което се е пазарила. Той бил импотентен и имал имплантант. Вместо с него, той я карал да прави секс с кучето му. Уринирал върху нея и се опитвал да я бие. Това било скоро след като научила, че има рак. Винаги е имала неприятности във връзките си (2). Не вярва на мъжете (2), страхува се от тях (3). „Не отказва на никого, за нищо” (3). Никога в живота си не е отхвърляла сексуално мъжете (3) допреди година, когато е имала мигрена, започнала да ослепява и повръщала. Тогава била изнасилена, тя не искала синът и да разбере за това. Депресирала се, опитала два пъти да се самоубие, лекувана е с Prozac, Wellbutrin, Chlorophen. Продължава да ги пие, макар и в намалени дози. Опитвала се е да ги спре, но безуспешно. В този момент започва да пуши. Ненавижда се за това, обратно на всичко, за което е убедена че е правилно. Също започнала да напълнява тогава. Гледайки я, не взех последното много насериозно. Била е грижовна майка към клетите деца цели 20 години. Изнасилването я накарало да се осъзнае. „Част от мен усеща, че ще умра самоубивайки се (3). Тук се разплаква, а и в много други моменти.

Подуване при храносмилане (3), често уриниране (2), придирчива (2) по отношение на безпорядъка. Когато е депресирана се усамотява (2) за да плаче. Утешението води до срам (2), тя не иска да бъде проблем. Обича слънцето (2), водата (2). Страх от височини (1). Пие твърде много билки и хранителни добавки. Обича да танцува (2). Като дете е спяла добре, но много се е потила в леглото. Имала делюзия, че главата и се уголемява, тялото се смалява, или обратно. По това време световъртежът (2) се влошава при изправяне от седнало положение (2). Желае кафе (3), което я оживява, а после я разпалва. Шоколад (3). Никога не е обичала сол, но сега жадува за сусамова сол (3), масло (3), лук (1), чесън (2), мляко (3), което я влошава. Тенденция към възпаление на гърлото (1). Отвращение към яйца (2), освен кроасани, плодове (2), нормално солено (2). Семейна история от майчина страна: дядо – сприхав, ругаещ, неуравновесен, неговия баща е бил душевно болен. Баба - „сексуален промискуитет”, „градска курва”, омъжвана десет пъти. Бащина страна: баща – здрав. Баба – хоспитализирана е за дълго за нервно разстройство. Дядо – на 93, здрав.

Оценка: За мен нямаше съмнение. Единственото друго възможно беше Staphisagria и аз несъмнено бих го използвал, ако не познавах Carcinosin. Бих предположил, че симптомите, непокрити от лекарството, ще бъдат типични за един друг слой. Обаче хранителните предпочитания са очевидни, тя е придирчива, има проблеми с храносмилането, и има рак, макар че няма много в семейната история. Има също мигрени, и е предпочитала животните (своя кон) като по-млада, симптом, който другите автори са посочили. И най-важното, това лекарство очевидно е оставило отпечатъци навсякъде по нея.

План: Carcinosin 200С до влошаване, после постепенно спиране на алопатичните лекарства, 14 май 92. Убеждавам я да откаже цигарите и алкохола.

19 май 92: К.А се обажда плачейки (3) истерично (3). „Всичко лошо, което някога съм направила, ми се връща”(3). Гадене (3), треска (3), температура (3). Спомени за стари травми (2), включително изнасилването. Болка в гърдата (3) Като че ще експолоадира. Днес е пила от всички лекарства, които скоро не е взимала. Мигрена (3).

Оценка: добра реакция! Влошаване.

План: Продължаваме лекарството за малко, докато се убедя, че няма нужда повече от никакви лекарства.

23 май 92 ( по телефона) „Мигрената затихна вчера, чувствам се чудесно (2), както не съм чувствала много отдавна.”

Оценка: Кратко, остро влошаване, последвано от много бързо подобрение. Изглежда че имаме случай на излекуване.

План: Спиране на хомеопатичното лекарство.

16 юни 92: Мисли, че е антидотирала с кафе, сега има тъмни кръгове около очите.

Не мога да кажа, че и преди ги е нямало. Преди лекарството тя беше крайно депересирана, объркана, сега е обоснована, вече наясно, въпреки че е отпаднала (2), и емоционално изтощена (2) от купувачите в нейния магазин, които се интересуват за здравето и, и дават съвети. Но емоционално спокойна! Яде доста шоколад (2), за 10 паунда (може и за повече). Няма главоболие от няколко дни. Изпила е две питиета и се е почувствала зле, както по време на влошаването. Това все пак е преминало. Спи по-добре. Личният и живот е по-добре. Гърдите са болезнени (1), първо лявата, после дясната. Подути (!). Гъбички по ноктите на краката и напукване между пръстите. Моменти на студ, насинка (2) с главоболие след напитките. Сега е по-обоснавана, може да каже „Не!”, но се чувства крехка в равновесието. Уринира по-малко, но не и след алкохол и кафе. След кафето става унила, с кръгове около очите, и подуване на гърдите. Преди е карала колело, а сега не може.

Оценка: Пие кафе всеки ден, откакто е спряла лекарството. Няма данни да се антидотира, но ще видим. Може би ще има някакъв ефект от алкохола.

План: Чакаме.

21 юли 92: Тича всеки ден, работи, но както се чувства енергична, весела, в края на деня е изчерпана, „ на резерва”. Исках тя да не се фокусира непрекъснато върху възможността за релапс. „Тялото ми се разпада”. Имаше предвид, че косата и е суха (2), ноктите и се лющят (2). „Нямам мускулен тонус”. Кафеви петна по цялото тяло, особено по краката. Започнала е да взима хранителни добавки. Мисли, че се чувства по-добре. Имала е главоболие няколко пъти, няма мигрена. Теглещи усещания на местото на биопсията. Пила е малко кафе през последния месец. Не е депресирана, но е „изчерапана” (1), уморена (1). Връзката и е здрава, единствената наистина здрава, която някога е имала. Тя описва възстановяването си след треската по време на влошаването така: всички мъже в живота и – любовници и синове са били там, тя се отървала от огромния си страх от мъжете. „Аз винаги пресмятах предварително нещата и ги изпълнявах, така че да не се страхувам.” „ Страданието в моя живот намаля.” „Вече съм по-сигурна в себе си. Мога да казвам ‘не’ ”. Прекарва много по-малко време, изчислявайки кога ще е следващата криза и как да я избегне. Насляждава се на секса – хубав, шест пъти седмично. Уриниране нормално. Подуване (1) понякога. Не яде толкова шоколад. Още се влошава от утешение. Напоследък синът и забелязва, че аромата на Dimethyl Sulfoxide /лекарство за раковоболни/ излиза от порите и. Отбелязва това, защото е мразела този аромат, докогато го е пиела преди. Усеща други аромати, може би и на други лекарства. Понякога е уморена (2). Предишната седмица била добре, тази е уморена.

Оценка: справя се добре, въпреки кафето. Смъмрих я строго за кафето, попитах я толкова ли го обича, за да умре заради него.

План: връщане в клиниката за 1 месец.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано05.11.06 21:56



Просто си е срамно, че при условие, че превода е готов още от 29 август не съм я качил страницата в сайта

Та, докато това се случи, надявам се съвсем скоро, ето го нередактирания превод.

Хиляди благодарности!




www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 00:42



Леле, леле. Дал си ми за домашно за утре да си имам да чета



А, иначе, не съм изобщо глезла Просто си викам да не вземе да се влоши, че не е желателно на този етап да легна с температура



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано06.11.06 04:12



Може да вземеш още една, но не прекалявай.Като усетиш,че нещата са стабилно тръгнали на оправяне не взимай повече.



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано06.11.06 07:46



Не се обяснявай



www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано06.11.06 07:47



Защо да взема още една доза при условие, че има подобрение вече?!??!

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано06.11.06 14:41



зависи колко е подобрението



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано06.11.06 15:03



Но ти не попита колко е подобрението, а направо каза да вземе една доза?!
За мен ако болките в гърлото ги няма, а се е появила хрема, дори и носа все още да е запушен, това вече си е подобрение и то според закона на Херинг - или греша в интерпретацията? Друг е въпросът как се чувства тя като цяло, независимо от конкретните оплаквания, гърлобола и хремата..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор kaspo ()
Публикувано06.11.06 17:59



Мале,мале,Хамелеоне,ти просто си в своя апогей на продуктивност!Направо ме замая!Поздравления!



Тема Re: Ами сега?нови [re: kaspo]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано06.11.06 18:22



А бе не бе, не съм аз, друг е за поздравления, там си пише..
Аз съм тутка и потенциална тутурутка


Ма почти си обещавам, че ще седна скоро да го редактирам тва и ще го кача в сайта за бъдните поколения след 45 години

http://www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор kaspo ()
Публикувано06.11.06 18:43



Желая ти успех!



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано06.11.06 20:35



Сега пак ще имаме сблъсък, както подозирам

, но на много места съм чела, а и повечето хомеопати го практикуват.... Carc. да не се повтаря често!
Това си е сериозна бележка от практикуващи дълги години хомеопати, макар в случаите, за които става въпрос в тази статия, да се вижда нещо друго...

Едно е когато е миазъм, друго е като конституция...



Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 23:36



Какво се разбира под "често"? Аз досега максимум 3 дози съм взимала, по 1 на ден.

(Извинявам се, ако е нещо от статията, все още нямам време да я изчета.)



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 23:38



Ще се обяснявам ПЪК! Нали трябва да добиете по- ясна представа





Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 23:43



Пих още 1, защото цялостно се чувствам отпаднала и заспала.





Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.11.06 02:48



Не ми се спори.



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.11.06 02:53



изобщо не е често, не се бой



често-то зависи и от потренцията
10 М всеки ден е често-ЛМ всеки ден-не е

споко



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.11.06 02:55



ОК
ще ти мине

понякога тялото има нужда от почивка и се разболява за да го оставим на мира малко





Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано07.11.06 07:21



Ама недей се обяснява и ти

Не помниш ли, че ние (или аз поне) сме просто папагали дето много още имали какво да четат.. пък тия хора дето ги говорят така също са го чели - на 100% съм сигурен - че нозод не се предписва току така пък камо ли с повторение ежедневно, нищо че е LM и че LM е висока потенция.. ма ко ли разбираме ние/аз?!

Повтаряй, повтаряй, то ако не ти се подобрява общото състояние, дори и да има подобрение на локално ниво.. абе ти прочети ли изобщо таблицата?!

Аз ако бях на мястото на твоя хомеопат такъв вербален тупаник щях да ти дръпна, че слушаш разни хора по нета ми не си следваш неговите указания стриктно бой, бой, докат ти доди ъкъля и докат ти се обърне пиърсинга на 180 градуса Стига се тъпка с лекарства, нема се смреш от неква хрема бе, това се кара на крак Айде малко по-бодро! Я глей къв гаден, мъглив и студен ден започва

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано07.11.06 07:37



Пропуснах да добавя.. ти нали си взела Карцинозин последно преди около две седмици, че да не е и по-малко, края на октомври беше.. не мислиш ли, че това може да е просто някаква реакция на лекарството и тогава определено не бива да го повтаряш (сега мод ще ти каже точно обратното

), остави го да си действа.. мене ми дадоха сега ново лекарство и три дена ти казвам изтече ми носа, кашлям, глупсоти и т.н. но като цяло си се чувствам ок, това е просто от лекарството и съм пил само чайчета и на третия ден хремата пресъхна, просто малко търпение и без излишно шашкане..

Боркар, който е ученик на Виджейкър пролетта на семинара ни разказа как той снел случая на някаква пациентка и решил, че е еди кое си лекарство. Отива при Виджейкър обаченашия вика дай и една доза Tub 1M и мирясай И при всяко влошаване Боркар търчи при Воджейкър и му вика, виждаш ли, грешно лекарство, сега ме изслушай и виж моето предложение.. обаче Виджейкър всеки път го туширал с два вербални тупаника и Боркар все пак дочакал оправянето на пациентката.. едно от влошаванията било по време на Пълнолуние.. ама повечето хомеопати като чуят за планети и астрология бягат като дявол от тамян Пък Виджейкър си го е написал черно на бяло, и Боркар ни го каза също, и при някои стари автори също го има, пък астролозите ще ви кажат: бате т са Америка ли ше откриваш.. че не се предписва по време на Новолуние/Пълнолуние!

Последното Пълнолуние беше на 5-ти, преди два дена..
Ко да ти кажа, бате, хакни си още две три дози нашта, ти мирна главата


Ам справка с Реп, а?
Generals, Moon, agg - Луна, влошава, 78 лекарства, Carc на 1 степен
Generals, Moon, Full, agg -Пълнолуние влошава, 54, Carc на 1 степен, добавен е от Миклем, който има книга за Карцинозин, човъркал го е човека тва лекарство..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано07.11.06 08:23



Това е меко казано безобразие от твоя страна!


Ти ли носиш отговорност за момичето като и даваш съвети от сорта?!
Колко пъти сме го обсъждали този въпрос, че предписания по нета не бива да се правят. Най-малкото не е етчно, нито към пациентите, нито към хомеопатите..

Аз категорично се разграничавам.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано07.11.06 09:01



Само не разбрах към кого точно се обръщаш, ама пост си написал и ти..


То че има много да учим, има. Но пък поне се непъваме, а не лежим на дипломи и стари лаври.. Нека сме папагали, мен по ме устройва, отколкото да водя "война на фронта" предписвайки на сляпо по 2-3 думи... и да не знам какво се случва с човека, да нямам прогноза...
Споко, всеки си носи отговорността... и кръста.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 09:36



Е, първия параграф е за теб, И., пък от повтаряй надолу е за бебсън



Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.11.06 19:23



Не ми казвай кое е безобразие, ако обичаш. Като се дипломираш тогава говори.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано07.11.06 21:46



Не че очаквах нещо друго..


И не че ТИ отговори на въпросите ми...
Не смяташ ли че не ти достигат правомощията да даваш такива съвети? Момичето си има хомеопат, който контролира приемите на Карцинозина. Какво ще се получи след тази злополучна "консултация"?!! Хомеопатът ще се "зарадва" изключително на твоята намеса.., така че момичето няма да има на кого да разчита повече.., ако той (в правото си!) го отсвири...

Може да си мислиш каквото и да е за мен, но аз съм в състояние да се отстоявам, ако нещо се случи. Знам на кого поверявам съществените детайли от жовота си и не бих си позволила да разчитам на случайни попадения. Тези хора, които идват тук, са изключитено уязвими.. Ние, вкл. и аз (присъствайки в този форум) носим отговорност за тях, не съм сигурна дали си даваш сметка...

Дали ми предстои , или не, да се дипломирам, няма нищо общо със създалата се ситуация. Не че бих си позволила да нося подобна отговорност. Но и не си позволявам да давам категорични мнения и съвети.

Извинявам се, че те засичам (не за пръв път), но когато се засягат нечии интереси, и очевидно потърпевши ще има... няма как да остана настрани.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 23:16



А бе погледанх я таблицата, даже доста дълго я гледах, но точно моят вариант не го открих. А и на това лекарство съм сравнително от скоро и все още не мога да преценя емоционално как съм

. Само забелязах, че започнах да си поплаквам, 2-3 пъти ми се случи, необичайно за мен Нещо се отплеснах, сори, нали не искаш много обяснения .

Отново ще натъртя, че повторих лекарството, защото като цяло не бях ок. Много уморена, замаяна и т.н. Признавам, не се сетих, че може да е реакция от самото лекарство (на 19.10 го бях пила)
За хремата ми е ясно. Аз още в началото, като се захванах с хомеопатия, такава хрема ме налегна... Седмица и повече не можех да дишам през носа и спях с отворена уста, от което пък ме заболяваше гърлото Бррр

Ъъъ, за кой пиърсинг говориш всъщност

Относно астрологията- там съм гола вода. Така че пулнолунието съм го проспала



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 23:20



Днес съм значително по- добре, дано не урочасам работата :)


Не исках да ставам поводи за спорове. Просто с моя късмет пак стана така, че хомеопатът ми е в чужбина и нямаше как да се обърна към нея

Иначе много точно си изпълнявам указанията



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано07.11.06 23:33



Не знам какво си гледала, пък и няма кой знае какво значение..
Не че таблицата е пълна, но щом казваш че "като цяло не бяха ок" аз бих търсил < GC, т.е agg. General condition: това са варианти
2: Грешно лекарство -
болестта се влошава
и
3: Частично подобно
лекарство
Реакция и в двата случая е: Прегледай отново случая
и/или смени лекарството
Някъде да прочете нещо за повторение?

Колкото до последното, това не е астрология, а е познаване на Реперториума и на ММ на конкретното лекарство. Винаги, дори месеци след приема на лекарството може да има реакция. И първото, което ще ми хрумне е да проверя дали новите нови или новите стари симптоми присъстват в картината на лекарството. В случая присъстват - Карцинозин има отношение към Лунните фази, клиничната практика го е показала и Миклем е дал предложение това да се впише в Реп. Значи в тази ситуация не става дума за астрология, за това кой бил завършил и бил дипломиран, кой бил практикувал > 10 години, кой бил папагалствал, става дума за ЕЛЕМЕНТАРНА ЛОГИКА: не давай лекарство в момент/ситуация в която знаеш, че то е нормално да се влоши! Нищо друго да не знаех за твоя случай пак не бих ти дал лекарство в този момент. Това е моето мнение.

Това е същото като на дете с диария, което се влошава в 1 през нощта да повториш дозата Арсен. Не, ще изчакаш до сутринта, защото Арсен просто се влошава в 1 през нощта. Давам това като пример, защото е реален и потърпевшата майка знае как след това трябваше да мине почти седмица за да се оправи кашата от тази една доза повторена не навреме.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано07.11.06 23:37



О, моля ти се, ти просто се оправяй по-скоро!
А ние си дискутираме просто, в крайна сметка всеки извлича нещо полезно от това: аз лично научавам така - от такива релани случаи - нови рубрики, опознавам по-добре уж познати лекарства, и си изяснявам за себе си някои страни от хомеопатичната практика и философия.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 23:53



"Колкото до последното, това не е астрология, а е познаване на Реперториума и на ММ на конкретното лекарство."

Аз не съм хомеопат и затова се обръщам към такива (главно невиртуално), за да не ми се налага аз да си блъскам главата.
Което не е гаранция, че пак няма да си я блъскам, ама тва е друг въпрос.

Мерси за обширните отговори. Определено са ми от полза, дори и информативно.



И за оправянето- те сериозните проблеми си седят, ама поне грипът да ми мине. (Малко черен хумор.)



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано07.11.06 23:57



Грипът минава и без лекарства и не налага повтарянето на такива, особено пък нозоди - там се пипа внимателно. Много внимателно!
Да не говорим, че преди месец може би дискутирахме във връзка с твоя случай Lac-delph, а сега (прекалено скоро) следващо лекарство..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано08.11.06 00:01



Да, не си, и никой не иска да си..
Обаче първия анонимен тук ти даде съвет и ти веднага го послуша?!
А защо не изчака дискусията да се разгърне? Умиргаш ли или кво?

или те хапе повече от мен?!

Кво стана с жената с трите месеца туя ежедневно, какво стана с жената с цистита, какво стана със хамомилата и зъбобола.. някой от по-редовните форумци води ли статистика, колко от дискутираните тук случаи, еле пък тия дето някой се обажда с някакво стъкмено на две на три предписание.. да се е оправил?!

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 00:17



Еее, много ти е голяма устата значи



Аз взлизам тук от доста време вече и за мен случайният анонимен не е толкова случаен.
А и откъде да знам, че ще се разгърне такава диксусия. На някои от въпросите си съм получавала само по 1 отговор и то точно от този случаен анонимен.

Но вече ще разчитам и на теб. Щом даже си спомняш и моя случай



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано08.11.06 00:27



Кво значи ми е голяма устата бе?!
Ми да си мълча като се експериментира с разни не особено внимателни пациенти ли?
Не може да разчиташ на мен - не съм ти никакъв. Разчитай на хомеопата си в реалния живот. Това тук е поле САМО за дискусии.
Случаите/темите в които съм писал ги помня, защото съм мислил преди да напиша нещо, независимо, че според твоята хомеопатка тва мойто тук било "компенсаторна логорея", на други пък не им харесва тона и отношението ми, трети пък смятат, че говоря само за себе си, и т.н. .. мисля преди да напиша нещо, ако щеш вярвай

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 00:36



= усмивка => шегувам се



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано08.11.06 00:50



= луд съм и не забелязвам

аз тука разказвам приказки на една приятелка, щот тя не иска да си вземе лекарството та явно трябва по друг начин да се подходи и се разсейвам

Приказка за лека нощ, възрастни
в 00:50

na men mi se spi,daje si bqh legnala no ne moga da zaspq
[00:39:51] Вовата каза: да ти разкажа приказка?
[00:40:02] Бо каза: axammm
[00:40:07] Бо каза: ako obi4a6
[00:40:07] Бо каза: :)
[00:40:11] Бо каза: 8-|
[00:40:11] Бо каза: davai
[00:40:15] Вовата каза: имало едно време
[00:40:15] Бо каза: :P
[00:40:25] Вовата каза: една красива Принцеса
[00:40:39] Бо каза: (sun)
[00:40:41] Вовата каза: толкова била хубава
[00:40:56] Вовата каза: че хората които я зървали оставали без дъх
[00:41:05] Вовата каза: толкова бил грациозна
[00:41:25] Вовата каза: че и завидяла една от Богините на красотата
[00:41:35] Вовата каза: направила и магия
[00:42:03] Вовата каза: Принцесата омагьосана попадала на кофти
[00:42:09] Вовата каза: и все по кофти случки
[00:42:21] Вовата каза: бика красива но и щастлива
[00:42:35] Вовата каза: живял там някъде един Принц
[00:42:46] Вовата каза: той чул за красивата Принцеса
[00:43:08] Вовата каза: и решил да отиде да се увери лично в това, което народа говорел за нея
[00:43:32] Вовата каза: яздел на своя бял вихрогон
[00:43:41] Вовата каза: девет планини до десеатат
[00:43:48] Вовата каза: и девет моета до десетото
[00:43:55] Вовата каза: когато слязал на брега
[00:44:13] Вовата каза: не е много ясно как е била комбионацията кон с море и солена вода
[00:44:18] Вовата каза: ма все пак е 00:44
[00:44:25] Вовата каза: екскюзми :)
[00:44:34] Вовата каза: та видял той принцесата
[00:44:42] Вовата каза: и
[00:44:46] Вовата каза: ПРИПАДНАЛ
[00:44:51] Бо каза: :)
[00:44:57] Вовата каза: ееееее вярно убавица тая принцеса бе
[00:45:02] Вовата каза: обаче тя не само била красива
[00:45:10] Вовата каза: ми била и много добра
[00:45:23] Вовата каза: навела се и го
[00:45:35] Вовата каза: намасажирала ЕРОТИЧНО
[00:45:40] Вовата каза: онуй рипнало
[00:45:47] Вовата каза: и принца се пробудил
[00:46:03] Бо каза: :)
[00:46:05] Вовата каза: като се видели и много се вл'били
[00:46:23] Вовата каза: правили секс на плажа три пъти, после в кралската баня три пъти, после на масата три пъти :)
[00:46:36] Вовата каза: накрая на принца пиплето се изтъркало
[00:46:40] Вовата каза: ирешили да си починат
[00:46:46] Вовата каза: заживели мирно и щастливо
[00:46:48] Вовата каза: и така
[00:46:51] Вовата каза: тададада
[00:46:57] Вовата каза: тази приказак
[00:46:58] Бо каза: e ee ee ee
[00:47:00] Бо каза: :D
[00:47:03] Вовата каза: нямаше да има хепиенд
[00:47:10] Бо каза: (y)
[00:47:13] Бо каза: (clap)
[00:47:14] Вовата каза: ако не беше дворцовия съветник на принцесата
[00:47:24] Вовата каза: който и преподал еротичните масажи
[00:47:28] Вовата каза: индеректно ;)
[00:47:33] Вовата каза: благодарско
[00:47:35] Вовата каза: тва е
[00:47:43] Вовата каза: аре са в леглото :)
[00:48:00] Бо каза: ixixixiixxi

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор elan (непознат)
Публикувано08.11.06 01:00



Здравей!


Редовно съм тук и непрекъснато чета с изключение когато съм в България и там имам къде по-интересни занимания.
Medorrhinum1M взех на 1.09 и на 1.10 по 1доза!
Thuja6C 3по 1всеки ден!
Това го пиша за теб и за другите бъдещи хомеопати ,които се учите.
С хомеопата ми си кореспондираме когато съм извън страната по ел.поща, но не е като на живо и затова питам във форума и то много рядко.
Хомеопатичните лекарства се пият до ефект!
Ефектът се получи около 20-22.10 и по инструкция СПРЯХ приема.
Получих болка в оперираната гърда И под пластиката- ОСОБЕННА, дълбаеща и както когато ме оперираха преди 13 години!!!
Второ :засилиха ми се безпокойството и страховете от тъмното.
Болката беше около 3-4дни!
Страховете в началото на приема КАТО ЧЕ ЛИ намаляха , но сега някак особенно се засилиха и много се надявам на добър резултатдай Боже!!!
Тук в странство са нужни бетонни нерви и само хомеопатията ми помага!!!
Пожелай ми успех!
Поздрави на родното море и на моето любимо място ''Рай''!



Тема Re: Ами сега?нови [re: elan]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано08.11.06 01:05



Естествено, че ти пожелавам успех!!!
Всички го желаем!!!
Върху другото написано от теб има какво да се помисли..
Точно сега съм на друга вълна и за да не прибързвам предпочитам да преспя с тази информация..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 01:27



"аз тука разказвам приказки на една приятелка, щот тя не иска да си вземе лекарството та явно трябва по друг начин да се подходи и се разсейвам"

Щом е било в името на здравето, простено ти е





Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано08.11.06 04:16



чудесно!



И. и Хамелеона имат право,че е добре да питаш хомеопата си какво да правиш,а не да питаш в нета. Ако го няма, може би питай предварително какво да правиш в случай на проблем.

Принципът е, при какъвто и да е проблем,когато си на конституционално лечение или да чакаш да ти мине от самосебе си, без да взимаш нищо или да повториш конституционалното лекарство. Колко пъти да го повториш зависи от ситуацията и потенцията и това е най-добре да решава хомепата. Но донякъде е добре да имаш някаква криза или остро състояние, защото тогава няй-ясно си проличава дали лекарството,което са ти дали е наистина за теб. Ако помогне е за теб. Ако не-хомеопата най-вероятно не е избрал точното лекарство.

Според това,което става с теб, изглежда, че карцинозинът ти е точен.Внимавай да не го антидотираш.

Почивай си, пий течности и така...



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано08.11.06 04:20



Ама ти ме уби тотално!!!! Ти по тая таблица ли миуслиш да се водиш???

Ами че това е стандартно общо влошаване от точно лекарство, преди подобрение. Това съм го виждала многократно.Даваш точно лекарство, следва период на нищо..след това нещо като грип...и след това явно и стабилно подобрение.

Ако тук смениш лекарството -оплексваш случая тотално.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 01:20



"Но донякъде е добре да имаш някаква криза или остро състояние, защото тогава няй-ясно си проличава дали лекарството,което са ти дали е наистина за теб."

Да, така поне имаш някакъв по- ясен ориентир

.



Тема Re: Ами сега?нови [re: bebsun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано09.11.06 02:26



точно за това става дума

ако едно лкеарство ти е дадено като конституционално, но реално не ти действа в остро състояние, значи е конституционално само в главата на хомеопата ти, но не и наистина



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано14.11.06 08:19



Убийцата си ти бе

хората четат, учат, слушат внимателно какво пише Ханеман-Кент и после идва някой, който дори не практикува хомеопатия (писала си в съседна тема, че си "психотерапевт, а не хомеопат").. и на опита на хомеопат като Мета просто се изсмива..

?!

Таблицата два пъти написах, че е непълна.. естествено, че не се водя само по нея.. водя се по Органона и по лекциите на Кент, защото смятам, че това са базовите неща в хомеопатията.. ти не се ли водиш от тях?!

"Ами че това е стандартно общо влошаване от точно лекарство, преди подобрение. Това съм го виждала многократно.Даваш точно лекарство, следва период на нищо..след това нещо като грип...и след това явно и стабилно подобрение.

Ако тук смениш лекарството -оплексваш случая тотално.
" - за това, което си написала никой не спори, ти изобщо знаеш ли каква е темата и какво дискутираме?

Не е ставало дума за това дали лекарството е точно или неточно, и аз казах, ч енай-вероянот е реакция на лекарството.

Това с което не бях и не съм съгласен е ДА СЕ ПОВТАРТЯ БЕЗ НУЖДА ЛЕКАРСТВО, еле пък нозод.

Никъде не намерих аргументирано, че не съм прав и че напротив, ако имаш реакция на лекарството или временно влошаване (постинга с карц и лунните фази, чете ли?) СЕ ЧАКА!

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.11.06 14:59



Аз имам доста хомеопатична практика, слънце. Със сигурност повече от твоята.Да не говорим,че съм си завършила обучението по хомеопатия, докато ти не мисля, че си.

Лекарство не се повтаря БЕЗ НУЖДА. Но се повтаря когато има нужда, а влошаване от рода на грипоподобно е НУЖДА.

Аз не съм се изсмяла на никой хомеопат, а само ти казах,че не можа да очакваш всеки вариант да го има в някоя таблица, особено такава, за която сам търдиш,че е непълна. Ето-допълни я-при влошаване се поватря последното лекарство!

и ми писна да се разправям

ако ти се спори-намери си да си спориш с някой,не с мен

идеята ми е,че ми се струва,че спориш от любов към спора, а не за да кажеш нещо



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано14.11.06 22:49



Добър опит за изплъзване..

Звучиш точно като Чамурлийска: вие сте само курсисти..

Аман от надувки бе..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано15.11.06 03:21



глупости с теб не ми се говорят повече
казвам ти както си е, но понеже не ти харесва било изплъзване


а за това кой колко знае ти заговори, бъди подговен да чуеш и отговор на думите си



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано15.11.06 07:52



Кви глупости ве ало?! Грипоподобно влошаване (реакция) на лекарството било изисквало повторението му, дрън дрън.. от позицията на какъв авторитет с неизвестна практика и опирайки се на кой параграф от органона или съвет/препоръка от някой от майсторите го казваш това?! За мен ей това са глупости! По никакъв начин твоите приказки не могат да ме убедят, че момичето, на което ти просто ей така каза да пие пак Карцинозин.. че въобще има нужда от това.. точно ей такива повторения безсмислени могат да прецакат нещата, а не да ги оправят. И вместо да ми кажеш нещо обосновано, ми казваш надуто , че нищо не съм бил разбиорал щот не съм си бил изкарал последните 4 семинара и не съм си бил взел кирливата дипломка, айде деба смешките.. аз съм подогтовен да чуя отговора, ма проблемът е, че отговор нямаше.
Начи ще се разберем така.. аз няма да спра да пиша тук, макар че сега ще имам доста работа и разни командировки по чужбина и т.н., така че до май месец, до изпита сигурно ще пиша по-малко.. сигурно ще си отдъхнеш, няма да има кой да ти пише глупости във форума.. обаче после - от позицията на завършил - щот това явно има значение неков и не аз не знам какво.. всеки път като намекнеш неква такава глупост ще се появявам и ще казвам не на теб, а на другия човек, питащия, че има и друго мнение по въпроса (ако сме на различни мнения де, щот не винаги е така) и няма кво да си говорим, човека да си преценява..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано15.11.06 08:04



Сега видях/припомних си, че и на И. си писала да се била първо дипломирала пък тогава да и знаела устата, ахахахах, абе вие ХОМЕОПАТИТЕ С ПРАКТИКА много сте изперкали бе, мислите си за некви господчета явно и бързо сте забравили отде сте тръгнали..
Ти ми разправяш за некви дипломи, сякаш дипломата ще ме научи да мисля.. каспо ми разправя, че съм бил папагал и че сме били "на по-ниско ниво на развитие", някои от преподавателите ми са се взели толкова на сериозно, че чак става смешно, щот тя практиката си показва кой колко струва наистина.. изобщо това явно я някаква тенденция да почнеш да се надуваш и да си мсилиш, че знаеш сички отговори след някоя и друга година.. Смешки, смешки..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано15.11.06 08:54



Интересно е как човек с практика (!!!) може да повтори лекарство, което явно работи. Грипоподобните симптоми според теб какво показват?





Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано15.11.06 14:41



Ти ако очакваш цялата хомеопатична практика да е събрана в Органона ще останеш разочарован. Похвален е стрмежът ти към краткост и яснота, но това няма как да стане в хомеопатията.така,че ако и друг път не видиш нещо в някоя таблица и в параграф на органона-не се отчайвай.

Надут си ти и то неоснователно-говориш ми с някакво самучвствие на всезнаен експерт, като истината е ,че си курсист в хомеопатичен курс. И имаш наглостта да ме питаш мен за обучението и практиката ми.

Не ме интересува дали пишеш тук или не, нито ще си отдъхна ако не пишеш, нито имам проблем да пишеш. Просто ти отговарям на нещата,които казваш за мен.

И е хубаво да се усетиш,че освен твоето мнение в хомеопатията /такова на един курсист/ има и други мнения и то на хомеопати с над 20 години практика, които ти заплюваш с лека ръка и мания за величие.Моето мнение се базира на знанията и опита на такъв хомеопат, приложени и проверени с успех в моята практика.С две думи-има още много хляб да изядеш, докато тая ти наглост стане поне малко от малко оправдана.

Изобщо не смятам да те убеждавам в нищо, обаче.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано15.11.06 14:43



ма ти никак не се усещаш,а?

Ма то е очевадна истина, за всяка област на знанието-било то хомеопатия, садене на морковим, инжинерство или друго-че недоучилите ученици е хубаво да не се мислят за по-велики от доучилите и практикуващи с години хора.

Смехотворно е,че дори не се усещаш!Ликоподиум пил ли си?



Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано15.11.06 14:45



Лкеарството се повтаря при лечебна криза предизивкано от него.Това е проверено в практиката. Ако искаш някой път експериметирай и виж какъв ще е ефекта. Може да се изненадаш.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано15.11.06 15:36



Това вече ме разби. Повтаряш лекарство, което работи?! Лечебната криза е предизвикана от изкуствената болест, т.е. от лекарсвото.. и ти повтаряш същата доза и потенция????
Т'ва пък е изключително безумно - нито по книги, нито в практиката може да се срещне. Дори начинаещият курсит по хомеопатия ще ти го каже - при работещо лекарство не се дава нищо, или се дава плацебо! И се чака.

Най-вероятният изход от такова едно повторение, е да се антидотира първия прием от лекарството.. Т.е. да спре да действа. Другият вариант е така да се влоши, че свят да му се извие на горкия пациент...

При лечебни кризи подходът е съвсем друг, от последната потенция се приготвя разтвор и се пие на принципа на плюсирането, ма това няма защо да ти го казвам. Нали си практикуваща, или поне си била..
Но пък това не го срещнах никъде като съвет към някой пациент. ..
Колкото до това кой има самочувствие, и кой има покритие в/у него - четящите могат добре да преценят.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторkent (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:11



"При серьезных заболеваниях всегда следует придерживаться следующего
правила: пока одна доза лекарства работает, никогда не назначайте повторную.
Когда мы видим, что симптоматика изменяется и необходим другой препарат, то мы должны обязательно дождаться, пока действие препарата полностью прекратится - никогда нельзя назначать новый препарат, пока не закончилось действие предыдущего. Искусство врача-гомеопата заключается не только в том, чтобы суметь подобрать подобный препарат, но и в том, чтобы понимать, когда гомеопатическое лекарственное средство действует, в какой момент его действие закончилось и когда следует дать другой препарат или повторить
дозу. Все это можно узнать, только наблюдая и анализируя симптомы."



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторkent (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:17



"Слишком частое повторение лекарства, постоянный прием одного и того же средства лишает вас всякой надежды на правильное второе
назначение. Назначив правильное средство, но повторяя его прием слишком часто, вы никогда не дадите возможности симптомам вернуться и правильно сделать второе назначение. Симптомы больного перемешаются с патогенезом лекарства. Само понятие второго назначения предполагает, что:
а) первое назначение было правильным и подействовало;
б) оно полностью отработало.
Без выполнения этих условий у нас нет возможности приступить к
повторному обследованию больного.
Это обследование проводится, когда полностью прекратятся вызванные
первой дозой изменения состояния пациента. Покуда продолжаются вызванные лекарством появления и исчезновения симптомов, любое новое назначение только испортит дело. Ничего не получится, если после первого приема организм не получит отдыха от лекарства."



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторkent - essentials (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:20



НЕ СПЕШИТЕ С НОВОЙ ДОЗОЙ.



Тема Re: Ами сега?нови [re: kent - essentials]  
АвторKyлkapни (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 18:19



Кулкарни - септември 2006г.
Цитат от първа лекция:
"Първо много важно правило е : При повторение на лекарството без нужда се уврежда и обърква случая!
Второ много важно правило е : Недостатъчното повтаряне на лекарството,също е причина за лоша практика!!!
Кое от двете правила е вярно, се преценява ИНДИВИДУАЛНО за всеки случай!!!!!!!!"
Хайде стига излишни спорове!





Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 01:57



не ми казвай какво не работи и какво не го пишело никъде, защото доста класически хомеопати и то доста от най-добрите работят така

аз също съм го пробвала-работи безотказано

не теоретизирай за изкуствената болест, очевдино нищо не си разбрала

в крайна сметка ще ти кажа следното-практикувай както намериш за добре и не ме занимавай , защото не смятам да те убеждавам в нищо.Просто не ме интересува мнението ти.И разбира се -практикувай когато завършиш курса си. Доста нагло е да се изказваш по начина по който до сега правиш преди това. Като те чете човек, ще си помисли,че чете най-малкото Бьонингхаузен.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Kyлkapни]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 02:03



аман от глупсоти и цитати неотнасящи се до въпроса

лекарство наистина никога не трябва да се повтаря БЕЗ НУЖДА

но лечебната криза Е НУЖДА

и тогава СЕ ПОВТАРЯ

повтарянето на даденото конституционално лекарство при грип, било то нозод не е даване на НОВ нозод,а е просто повтаряне на лекарството



Първо правило на хомеопата: НАУЧИ СЕ ДА МИСЛИШ И НЕ ПОВТАРЯЙ КАТО ПАПАГАЛ ЦИТАТИ БЕЗ ДА СИ РАЗБРАЛ ЗА КАКВО СЕ ОТНАСЯТ

Второ правило на хомеопата /и на всеки друг професионалист/:ИЗКАЗВАЙ КОМПЕТЕНТНИ МНЕНИЯ САМО СЛЕД КАТО ПОКРИЕШ МИНИМАЛНИТЕ КРИТЕРИИ ЗА КОМПЕТЕНТНОСТ-ПРИМЕР-ДИПЛОМИРАШ СЕ И ПОПРАКТИКУВАШ ПОНЕ МАЛКО



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 07:31



Тъпа ли си ква си, толкова ли не можа да схванеш, че единственото за което имаме несъгласие е че не съм съгласен, че "лечебната криза е нужда".. и не съм съгласен не от свое име, а именно от името на Кент, примерно.. ми айде кажи ми как да го тълкувам Кент? ..ей това простичко ако обясниш що го смяташ така.. ама не, трябва да се изтъкват дипломи, патологии.. ти изобщо смотло такава мислиш ли преди да пишеш.. като ме пита дали съм вземал Ликоподиум, т.е дали имам еди кви си изкривявания.. шот ако ги имам ще си кажеш.. еми да, той е болен, затова ще да е, той е крив, аз съм права.. смешница неква.. след ликоподиума на Шах два месеца ходих с кървави рагади по петите и ми се засили неимоверно съществуващ проблем, паническото разстройство, без нищо да се подобри и със силно намален тонус/енергия.. ти сама си прецени дали съм Ликоподиум или просто съм си го доказал..

Вместо да търсиш извиняващи те патологии в другите (т.е в случая в мен) и да ми навираш в носа липсата на диплома, сякаш това е най-важното (очевидно смяташ, че възможността да мисля е свързана с някаква хартийка), си помисли за какво е форума: форума е място за дискусии, това не са безсмислени спорове. Истината обаче явно е, че на теб не ти се дискутира нищо, ти просто си имаш отговорите и дипломата и си фанала дедо Боже за шлифера.. пита някой пациент нещо и ти хоп, веднага се месиш където не ти е работата. Дойде някой, който не е съгласен с теб и ти веднага: къв си ти бе сульо, имаш ли диплома, не си ли еди кое си лекарство и т.н. Абсурдно е направо..



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано16.11.06 08:26



§ 247. Не е целесъобразно да се повтаря дори веднъж в една и съща неизменна доза дадено лекарство, без изобщо да става дума за честото повтаряне на дозата (и в кратки интервали, с намерението да не се забави лечението). Жизненият принцип не приема такива неизменни дози без съпротива, т.е. без да се проявят други симптоми на лекарството, извън тези, които са подобни на подлежащата на лечение болест, защото първата доза вече е довела до очакваната промяна в жизнения принцип, и втората, динамично напълно подобна, неизменена доза на същото лекарство вече няма да намери същото състояние на жизнената сила. В резултат на получената друга такава неизменна доза, пациентът може наистина да се разболее от друга, дори по-силна болест, понеже сега остават активни само тези симптоми на дадения медикамент, които не са били хомеопатични на изходната болест, следователно не може да се постигне дори една крачка към излекуването, а може да настъпи само реално влошаване състоянието на пациента. Но ако следващите дози всеки път биват леко изменени, а именно потенцирани в малко по-голяма степен (§§ 269-270), то жизненият принцип може без усилие да бъде изменен от същото лекарство (усещането за естествената болест намалява) и така да се приближи излекуването.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано16.11.06 09:08



Сори, но критериите за компетентност няма как да се покрият от някаква си диплома.

Много четене и практика е нужна.
Заяла си се с Хелеона, другия не гознам кой е, и с мен, само защото не искаш да си признаеш грешките.

Най-голямата от тях е, че си позволяваш да правиш "предписания" или "проследявания" по нета, какъвто случай е и този тук, след като човека си има хомеопат, и този хомеопат познава целия случай.

Дали е нужно повторение на лекарството (спора за неизменната доза намирам за излишен) може да прецени само този, който е снемал случая. Защо е дал Карцинозин, какво очаква от него - това ти няма как да го знаеш!!! Останалите неща Хамелеона ти ги е казал - към нозодите трябва да се подхожда с особено внимание и познаване.

Кажи как успя да разбереш само от това, че човек има грипоподобни симптоми, е дошло времето да се повтори лекарството?! Не е ли абсурдно?

После, може да се мислиш за много компетентна (с твоята диплома ), но когато критиката срещу теб е конструктивна - подкрепена с достатъчно факти (дори да не са от личен опит), би трябвало поне да се замислиш малко...



Тема Re: Ами сега?нови [re: .]  
Авторkyлkapни (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 12:42



Зависи от лечебната кризааааааа!!!!



Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор4esun (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 12:56



Скъпи И. и Вова, адмирации, че отстоявате познанията си, на мен отдавна ми писна.

Модераторката на този клуб, създаден от и заради нея, видите ли, има такава заслуга към хомеопатичната общност в България, че смята да си го кътка само за себе си.

Доста хора са престанали да пишат тук, уморени от твърдоглавието й (Марио е господ-бог и тя е неговия пророк).

"Просто не ме интересува мнението ти" - без коментар.
Така са тези с големите практики





Тема Re: Ами сега?нови [re: kyлkapни]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 13:12



Ок, нека да зависи от лечебната криза. Кажи ми как някой, който не е наясно със случая на пациента, тъй като не е присъствал на снемането му може да прецени характера на тази "лечебна криза"?! Ако изобщо си позволя да се меся с каквито и да било препоръки в непознат случай на колега, поне бих използвал тип на изразване от рода на мисля че еди какво си, но тъй като не съм детайлно запознат би могло да еди какво си.. нещата да се представят не едностранчиво и само според личното мнение, а поне две гледни точки.. Човек, който казва "не ме интересува твоето мнение", защото си имам мое твърдо убеждение.. еми каква дискусия да стане, и за къв чеп е изобщо тоя форум не мога да разбера. Обвини ме, че съм бил нагъл и надут, обаче аз все пак искам да чуя и чуждото мнение стига да не е като догма и да е обсоновано.. ама нищо такова няма.. има само щом аз казвам така начи е така. Сори ама разни като нея анонимни помагачки да ми говорят на въпреки.. абе имам си и такива преподаватели, които се мислят за голямата работа и държат да ги гледам/е в устата.. не става, искам дискусия, каква е логиката в момента, когато се вижда, че има реакция на лекарството да го забиваш целия процес с нова доза? Просто не мога да го схвана и питам.. ама няма кой да поразсъждава с мен.. ей това е жалко


Нищо де, покрай тая несъстояла се дискусия поне пак си препрочетох части от Органона, Кент, Витулкас.. и днес Кулкарни.. това, което си написала по-горе е точно така, той го е написал и в книгата за позологията.. ама дали да повтори или не ще реши хомеопат, който е запознат със случая, а нейно величество не е запозната!
Тъй като дискусия явно няма да има за мен тази тема е изчерпана.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторkyлkapни (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 13:17



Хамелеон,не се горещи толкова.Не говоря за тези,които говорят без да е техен пациента!Говоря за решенията на лекуващия!Всичко друго са глупости-прав си!



Тема Re: Ами сега?нови [re: kyлkapни]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 13:24



Всъщност съм студен като влечуго

Но съм си просто сприхав и раздразнителен, когато не намирам адекватна обратна връзка..

Абе не са глупости, това за хомеопатичната позология си е нещо много важно.. Всеки може, дори и начинаещ хомеопат да предпише вярното лекарство. Представяш ли си, дори и на мен ми се е случвало Въпросът е след това..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: kyлkapни]  
АвторKeнтoвицa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 13:25



Искусство врача-гомеопата заключается не только в том, чтобы суметь подобрать подобный препарат, но и в том, чтобы понимать, когда гомеопатическое лекарственное средство действует, в какой момент его действие закончилось и когда следует дать другой препарат или повторить
дозу. Все это можно узнать, только наблюдая и анализируя симптомы."





Тема Re: Ами сега?нови [re: Keнтoвицa]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 13:28



Ма моля ти се, недей така, стига с тия цитати, ше ни се карат пак, че сме папагали, дай по-сериозно, заеби го Кент, ко разбира пък тоя от хомеопатия



www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
АвторШaпkaтa нa Keнт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 13:44



Ахам, бе и аз дочух, че имало съвременни местни величия от рода на Марио, дето ще сложат в малкия си джоб всички Ханемановци, Кентовци и пр. и ще сътворят една нова съвременна хомеопатития.., дето като си пийнеш по 5 пъти на ден лекарството в 50М и направо излиташ в космоса... Даже и космонавтите без работа ще останат





Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 14:55



Именно! Това е причината поради която лекарствата се потенцират всеки път преди да се вземат-удрят се няколко пъти в ръката или в друго нещо.Така всеки следващ път потенцията е минимално по-висока.

Ако в този пасаж се твърдеше това, което ти си въобразила,че се твърди то значи никога не може да приемеш лекарството повторно, а това всички знаем,че не е вярно.

Казах ти-внимавай какво четеш и какво цитираш и разбирай какво НАИСТИНА пише там, а не си мисли,че е писано каквото ти се иска да пише.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Keнтoвицa]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 15:10



Именно-наблюдавай и анализрай кога имаш нужда да повториш. На бесън и мина грипа, нали? Значи анализът ми е правилен.

А пък вие си беснейте

.

спирам да се занимавам с вас



Тема към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: 4esun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 15:23



Ама ти мислиш,че аз съм жрица на Марио ли?



Аз имам различно мнение от него по разни въпроси, но също така не мога да не призная огромните му заслуги и знание.

Ако теб те е яд,че теб никой не те знае, а пък неговото име няма човек, който е чувал за хомеопатията в БГ да не го знае.Завистта е голяма работа.

Бъди си велика в собствените си очи, но не очаквай някой друг да споделя това.


А е наистина уникално как група курсисти, които дори не могат да изтълкуват правилно какво четат са ме напднали като и ми обясняват,че не знам какво говоря и какво правя. Наглостта е голяма работа.... Уникалното е че тези курсисти дават цитати абсолютно убедени,че доказват тезата си, докато цитатитите им всъщност нямат нищо общо с това, което се опитват да кажат.Това е е явен знак за крайна неграмотност-не просто незнание, кеото е простено , но незнание и неразбиране до степен на неспособност за тълкуване на литературата.

И се чудят ,че не се интересувам от мнението им. Ами как да се интересувам като с всеки следващ постинг доказвате неграмотността си?!

За това ви казвам-не ме вълнува мнението ви. Практикувайте като завършите както намерите за добре. По резултатите от практиката ви ще разберете прави ли сте или не сте и ще модифицирате разбиранията си. Това е то.

Аз не виждам за какво да си говоря с вас повече. Не ми плащат да се занимавам с вашето образование, значи оправяйте се сами.


п.п. една добавка за хамелеона-аз не съм казала,че си тъп, незвисимо дали съм го мислила или не. Така,че гелдай и ти да се въздържаш от такива квалификации, защото за директни обиди към участници /епитети/ има санкции. Аз съм участник също.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: ease]  
Автор4esun (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:40





Как няма емотикони като търкалящи се от смях човечета! Гузен негонен бяга! Моето величие Завистта ми!

Група курсисти - аз не съм курсист отдавна, а елапс определено практикува много повече от теб, ама и на нея й писна.

Ами ок - сама си си създала клуб хомеопатия в дира - движи си го. Никога не си допускала мнение да остане необорено, ако е различно от твоето. А, да, странно - като си такъв изключителен хомеопат, защо не практикуваш в Канада, винаги съм се чудела??

Айде, жива-здрава



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторkyлkapни (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:41



Що ми се струва,че всички говорим за едно и също нещо,разбираме го по един и същи начин,само дето го изразяваме по различен.Все едно си говориме на различни езици!Много смешна ситуация!Май е време да спираме,а?!



Тема Re: Ами сега?нови [re: kyлkapни]  
Автор И. ()
Публикувано16.11.06 15:47



Напротив, повечето сме на мнение, че не може да се "предписва" по нета.
За това става въпрос!



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: ease]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 16:00



Кви санкции бе? Опитваш се нещо да ми кажеш ли? А? Я ходи се гръмни някъде..
Не била казала, че съм тъп: може би, само дето пита дали съм ликоподиум, което е равнозначно на господин пара под налягане с много комплекси и малка неставаща му вече пишка.. тва е общо взето една гротеска на Ликоподиум.. каза, че съм нагъл и че съм надут, че съм папагал и че не разбирам какво чета и не зная какво говоря..
Кво ли правя изобщо в твоя форум..
Диктувай си твойте сектантски разбирания за високите потенции, честите безсмислени повторения и антидотирането сама, писна ми да се пъна заради неразумните пациенти, които и аз не знам чий го дирят тука при условие, че си имат хомеопати в реалния живот..
Тва не е форум, защото тук дискусии реално няма, а едноличен форум или и аз не знам вече какво е.
Аз се мащам..
деба смотлата

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Редактирано от Hamaelleon на 16.11.06 16:00.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано16.11.06 16:04



§ 275. Пригодността на лекарственото средство за всеки даден случайна болест зависи не само от точния хомеопатичен избор на това лекарство, но също и от размера, или даже миниатюрността на дозата. Ако ние даден прекалено голяма доза от дори напълно съответствуващото на даденото болестно състояние лекарствено средство, тя независимо от присъщите на медикамента свойства, може да се навреди просто заради големината на дозата, и заради излишното прекалено силно въздействие, което, благодарение на хомеопатичното си подобие на действието, лекарственото средство причинява на атакуваната от него жизнена сила, а чрез нея и на тези части на организма, които са най-чувствителни и вече силно поразени от естествената болест.

§ 276. Поради тази причина, едно лекарствено средство, дори да е хомеопатично подходящо за болестния случай, причинява вреда при всяка прекалено голяма доза, а при силни дози то нанася толкова по-голяма вреда, колкото по-голяма е неговата хомеопатичност и колкото по-висока е подбраната потенция, и вредата е много по-голяма, отколкото от една също толкова голяма доза медикамент, който не е хомеопатичен и няма никакво отношение към болестното състояние (алопатичен).
Прекалено големите дози от точно подбраното хомеопатично лекарство и особено често повтаряните, донасят като правило много неприятности. Те нерядко поставят пациента в положение опасно за живота и правят болестта му почти неизлечима. Наистина, те унищожават естествената болест що се отнася до усещанията на жизнения принцип и пациентът повече не страда от първоначалната болест, след като прекалено силната доза хомеопатично лекарствено средство е подействало върху него, но в следствие на това пациентът се разболява по-сериозно от подобната, но по-силна лекарствена болест, която е по-трудна за лечение.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано16.11.06 16:10



Не се нЕрви

, ами вземи да преброиш колко пъти е изписала местоимението АЗ в последния си пост. Весело е!

Виж сега, хората имат нужда да знаят. Не може да изчезнеш заради това, че някой е твърдоглав.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 16:10



Какво и цитираш на тая? Тя няма да се промени, тъй като дори не се замисля, че може и да греши..
За отключване на миазми и поразиите от това я чула, я не чула..
Освен това каза, че в Органона, който е основата на
класическата хомеопатия нямало било всичко.. кво да ти кажа.. аз все още имам пресни спомени от семинара на Мета.. личния му Органон беше като баница, беше му верно не настолна ми не знам каква книга.. и човека няколко пъти си каза "че всичко е вътре".. ма тя тая мод кат не признава Ханеман и Кент мислиш ли, че ще зачете мнението на човек, който е учител на Шах, Боркар и Шанкаран.. и не се знае на колко още други?! И после аз съм бил надут?! Че тя на таблицата на Мета направо се изсмя..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано16.11.06 16:14



Ми нали това е идеята бе, всеки да каже с какво не е съгласен. Все пак хората четат и така по има шанс да избягват такива грешки. Не техните, а на тия дето им "поправят" лечението.
Ако има причина да седя още в тая тема, това е защото се опасявам че няма да е за последно. Още хора ще бъдат "посъветвани"...

А това трябва да спре!



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 16:15



Тези, които искат гъвкави и нефиксирани мнения с възможност за дискусия знаят къде да ни намерят, така че не се притеснявам за тях..
И не мога да изчезна, защото реално никога не съм се появявал
Тая ако ми беше насреща на живо крива щях да я направя, нищо че си мисли че е некъв си там Скорпион.. тук нали се води публично пространство и трябвало да се спазва некъв сив етикет..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 16:19



Абе не знам, това е безсмислен труд да се хабя тука, по-смислено е да си седна на д-то и най-накрая да направя раздела за пациентите в сайта.. с отговри на често задавани въпроси (не мое мнение както си мисли м. а мнението на майсторите в хомеопатията).. от това ще има повече файда за пациентите и поне ще е систематизирано и подредено на едно място.. а тук е миш маш просто некъв

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: Hamaelleon]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 16:26



Мислиш ли, че е добре да се покрием и да зарежем тая бъркотия тук?

И да оставим четящите сами да си сърбат кашата?

То обикновено по-умния отстъпва, както многократно е ставало в тоя форум. Затова толкова много от хората, занимаващи се с хомеопатия, вече не влизат. Само че впечатлението, което последно остава е, че тя е правата, а другите са криви. Не ми се рови назад да ти вадя линкове какви други глупости е писала... Нито смятам да се ядосвам, просто ще бъда търпелива и ще си отстоявам мнението. Съветтвам и вие да не се подавате на безпочвени нападки, това е единствения възможен начин.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 16:42



Не, няма смисъл, аз си вземам отпуска
Дан ооная жена с Аурума да не е направила грешката да я е послушила и да се назоби с 10М както там се споменаваше..
От няколко дена вместо да превеждам Мета се занимавам с тая тема.. нема сми.. изобщо нема сми.. не можеш да говориш с някой, който те поставя постоянно под неговото ниво без никакво желание за дискусия..
Аз пък са кат една невъзпитана калпазанин ше и върна жеста.. ейй шш, аз не знам дали съм сдухан пръцкащ ликоподиум, ма се замисли дали ти не си недо..на платина

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Авторkyлkapни (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 17:00



Е,така де,за същото става въпрос!



Тема Re: Ами сега?нови [re: kyлkapни]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 18:14



Напротив, не виждаш ли че тя си държи на нейното - помогнала била. Нарича ни полуграмотни и каво ли още, просто защото и се опънахме и не сме съгласни с повтарянето на Карцинозина. И то не вднъж, а два пъти. Само защото човека имал сополи и др. грипоподобни симптоми. Как да не се възмущаваме, кажи само! Ти ще бъдеш ли доволна, ако с твоите пациенти постъпват по този начин?

И какво още има за доизясняване, погледни колко много цитати и мния сме постнали, ама - не! Упорито настоява, че е права.

Е, ще дочакам да видя как умишлено ще пропусне да коментира двата параграфа на Органона, които са категорични по отношение на повтарянето и дозировката, и как ще се изкара по-велика от Ханеман.





Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Авторлюбoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 21:49



Извинявам се че се намесвам в дискусията на знаещи хомеопати друг въпрос е практикуващи, непрактикуващи ,в началото или не съвсем ...хомеопатия!!!
Аз съм от тези които се лекуват но и много четат ,любопитни и също искащи да знаят колкото може повече...
За кой ли път го казвам хомеопата ми е известен,уважаван ерудиран с добра и доказана практика.
Ползотворно е да има такива дебати и те водят повече към опитност и обмяна на мнения и знания.
Аз се включвам само да ви кажа за моя случай

...повечето го знаете Медорин1М /1септ. и 1окт- по 1доза/ и Туя 6С 3по1 всеки ден....до ефект.
На 20окт. имаше такъв и хомеопата ми каза да спра всички лекарства и да продължавам да пиша какво става с мен/ в момента съм извън България и си кореспондираме по ел.поща или се чуваме по телефона/.
Снощи извънредно и спешно му се обадих за особенно обезпокояваща ,,поява,,...на
Че..., хомеопата спокойно ми отговори и назначи МЕДОРИН/ МЕДОРХИНУМ/ 1М две дози през два часа. На сутринта появилото се нещо го нямаше и съм спала доста дълго...
Това са фактите...



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: 4esun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.11.06 01:40



Свойството ти да не схващаш какво четеш, явно се пренася от хомеопатичната лтература и върху прости тмички в дира. Говорех за Марио,че му завиждаш, не за себе си.

за другите глупости няма да се изкажа и заключвам темата, защото се въвлякох в спам и аз.

жива и здрава и ти



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.11.06 01:43



санкициите за обиди към участници във форума са предупреждение, втори предупреждение и бан

това ти е второто предупреждение за призоваването ти към гърмене , псуването и квалификацията "смотла".Ако видя още едно такова нещо можеш да си пишеш в твоя форум на воля.



за Ликоподиума и картината му .....в както казал един човек на един друг човек преди време-"Ти го каза"



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.11.06 01:45



ще ме направиш на нищо на живо?Хехехех...пий Ликоподиум.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.11.06 01:46



Да, точно така.

Само,че в този случай дозата не е "прекалено голяма" а съвсем адекватна.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.11.06 01:49



"тая" също не е допустимо обръщение към пишещи в клуба

днес ти е последния ден, в който се държиш беобразно

ако утре видя такова нещо не си прави труда да пишеш повече-ще имаш бан



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: ease]  
Авторtyjtyj (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 01:52



много яко си хортувате,тука,кеф ми прави да ви чета.



Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.11.06 01:55



Абсолютно съм съгласна с праграфите в Органона. Но там никъде не пише,че не трябва да се дава лекарство в дадена ситуациа. Пише,че не трябва да се дава ПОВЕЧЕ ОТКОЛКОТО ТРЯБВА. А ние с теб имаме несъгласие в това, кога трябва и кога е в повече повторението. Аз базирам своето мнение на неща,които съм научила от опитни хомеопати и които след това съм проверила в практиката си. За това ти казах-няма смисъл от спор, преди ти да си проверила своето знание в практиката си. Няма как да се докаже нещо без опит и само с теоретизиране. Най-малкото защото имаме несъгласие в тълкуването на теорията.

Темата е неконструктивна и за това я заключвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.