Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 14.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Ами сега?нови [re: Keнтoвицa]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 13:28



Ма моля ти се, недей така, стига с тия цитати, ше ни се карат пак, че сме папагали, дай по-сериозно, заеби го Кент, ко разбира пък тоя от хомеопатия



www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
АвторШaпkaтa нa Keнт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 13:44



Ахам, бе и аз дочух, че имало съвременни местни величия от рода на Марио, дето ще сложат в малкия си джоб всички Ханемановци, Кентовци и пр. и ще сътворят една нова съвременна хомеопатития.., дето като си пийнеш по 5 пъти на ден лекарството в 50М и направо излиташ в космоса... Даже и космонавтите без работа ще останат





Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 14:55



Именно! Това е причината поради която лекарствата се потенцират всеки път преди да се вземат-удрят се няколко пъти в ръката или в друго нещо.Така всеки следващ път потенцията е минимално по-висока.

Ако в този пасаж се твърдеше това, което ти си въобразила,че се твърди то значи никога не може да приемеш лекарството повторно, а това всички знаем,че не е вярно.

Казах ти-внимавай какво четеш и какво цитираш и разбирай какво НАИСТИНА пише там, а не си мисли,че е писано каквото ти се иска да пише.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Keнтoвицa]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 15:10



Именно-наблюдавай и анализрай кога имаш нужда да повториш. На бесън и мина грипа, нали? Значи анализът ми е правилен.

А пък вие си беснейте

.

спирам да се занимавам с вас



Тема към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: 4esun]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 15:23



Ама ти мислиш,че аз съм жрица на Марио ли?



Аз имам различно мнение от него по разни въпроси, но също така не мога да не призная огромните му заслуги и знание.

Ако теб те е яд,че теб никой не те знае, а пък неговото име няма човек, който е чувал за хомеопатията в БГ да не го знае.Завистта е голяма работа.

Бъди си велика в собствените си очи, но не очаквай някой друг да споделя това.


А е наистина уникално как група курсисти, които дори не могат да изтълкуват правилно какво четат са ме напднали като и ми обясняват,че не знам какво говоря и какво правя. Наглостта е голяма работа.... Уникалното е че тези курсисти дават цитати абсолютно убедени,че доказват тезата си, докато цитатитите им всъщност нямат нищо общо с това, което се опитват да кажат.Това е е явен знак за крайна неграмотност-не просто незнание, кеото е простено , но незнание и неразбиране до степен на неспособност за тълкуване на литературата.

И се чудят ,че не се интересувам от мнението им. Ами как да се интересувам като с всеки следващ постинг доказвате неграмотността си?!

За това ви казвам-не ме вълнува мнението ви. Практикувайте като завършите както намерите за добре. По резултатите от практиката ви ще разберете прави ли сте или не сте и ще модифицирате разбиранията си. Това е то.

Аз не виждам за какво да си говоря с вас повече. Не ми плащат да се занимавам с вашето образование, значи оправяйте се сами.


п.п. една добавка за хамелеона-аз не съм казала,че си тъп, незвисимо дали съм го мислила или не. Така,че гелдай и ти да се въздържаш от такива квалификации, защото за директни обиди към участници /епитети/ има санкции. Аз съм участник също.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: ease]  
Автор4esun (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:40





Как няма емотикони като търкалящи се от смях човечета! Гузен негонен бяга! Моето величие Завистта ми!

Група курсисти - аз не съм курсист отдавна, а елапс определено практикува много повече от теб, ама и на нея й писна.

Ами ок - сама си си създала клуб хомеопатия в дира - движи си го. Никога не си допускала мнение да остане необорено, ако е различно от твоето. А, да, странно - като си такъв изключителен хомеопат, защо не практикуваш в Канада, винаги съм се чудела??

Айде, жива-здрава



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторkyлkapни (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:41



Що ми се струва,че всички говорим за едно и също нещо,разбираме го по един и същи начин,само дето го изразяваме по различен.Все едно си говориме на различни езици!Много смешна ситуация!Май е време да спираме,а?!



Тема Re: Ами сега?нови [re: kyлkapни]  
Автор И. ()
Публикувано16.11.06 15:47



Напротив, повечето сме на мнение, че не може да се "предписва" по нета.
За това става въпрос!



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: ease]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано16.11.06 16:00



Кви санкции бе? Опитваш се нещо да ми кажеш ли? А? Я ходи се гръмни някъде..
Не била казала, че съм тъп: може би, само дето пита дали съм ликоподиум, което е равнозначно на господин пара под налягане с много комплекси и малка неставаща му вече пишка.. тва е общо взето една гротеска на Ликоподиум.. каза, че съм нагъл и че съм надут, че съм папагал и че не разбирам какво чета и не зная какво говоря..
Кво ли правя изобщо в твоя форум..
Диктувай си твойте сектантски разбирания за високите потенции, честите безсмислени повторения и антидотирането сама, писна ми да се пъна заради неразумните пациенти, които и аз не знам чий го дирят тука при условие, че си имат хомеопати в реалния живот..
Тва не е форум, защото тук дискусии реално няма, а едноличен форум или и аз не знам вече какво е.
Аз се мащам..
деба смотлата

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Редактирано от Hamaelleon на 16.11.06 16:00.



Тема Re: към чесъна и цялата гупа на знайковците:)нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано16.11.06 16:04



§ 275. Пригодността на лекарственото средство за всеки даден случайна болест зависи не само от точния хомеопатичен избор на това лекарство, но също и от размера, или даже миниатюрността на дозата. Ако ние даден прекалено голяма доза от дори напълно съответствуващото на даденото болестно състояние лекарствено средство, тя независимо от присъщите на медикамента свойства, може да се навреди просто заради големината на дозата, и заради излишното прекалено силно въздействие, което, благодарение на хомеопатичното си подобие на действието, лекарственото средство причинява на атакуваната от него жизнена сила, а чрез нея и на тези части на организма, които са най-чувствителни и вече силно поразени от естествената болест.

§ 276. Поради тази причина, едно лекарствено средство, дори да е хомеопатично подходящо за болестния случай, причинява вреда при всяка прекалено голяма доза, а при силни дози то нанася толкова по-голяма вреда, колкото по-голяма е неговата хомеопатичност и колкото по-висока е подбраната потенция, и вредата е много по-голяма, отколкото от една също толкова голяма доза медикамент, който не е хомеопатичен и няма никакво отношение към болестното състояние (алопатичен).
Прекалено големите дози от точно подбраното хомеопатично лекарство и особено често повтаряните, донасят като правило много неприятности. Те нерядко поставят пациента в положение опасно за живота и правят болестта му почти неизлечима. Наистина, те унищожават естествената болест що се отнася до усещанията на жизнения принцип и пациентът повече не страда от първоначалната болест, след като прекалено силната доза хомеопатично лекарствено средство е подействало върху него, но в следствие на това пациентът се разболява по-сериозно от подобната, но по-силна лекарствена болест, която е по-трудна за лечение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.